Marcowi jubilaci
W marcu swoje 5 urodzinki obchodziła nasza koleżanka Ania! Tego dnia było bardzo wesoło, radośnie i oczywiście słodko! Życzymy Ani 100 lat!
Realizowane programy
IOD - Joanna Wakulewska,
iod.przedszkola@um.bialystok.pl
Zastępca IOD - Małgorzata Kuczyńska,
iod.przedszkola@um.bialystok.pl
W marcu swoje 5 urodzinki obchodziła nasza koleżanka Ania! Tego dnia było bardzo wesoło, radośnie i oczywiście słodko! Życzymy Ani 100 lat!
28 lutego Gabrysia reprezentowała nasze przedszkole na XV Festiwalu muzyczno-recytatorskim pt.: „Zdrowym być”, który zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 68 w Białymstoku. Gabrysia wystąpiła z wierszem J. Brzechwy „Mucha”. Impreza ta była bogata w konkursy dla dzieci. Oprócz dyplomów i nagród rzeczowych dzieci otrzymały dodatkowo zdrowe „upominki” w postaci owoców. Serdecznie Gabrysi gratulujemy!
W lutym 5 lat skończył nasz kolega Cyprian i dlatego w tym dniu było bardzo uroczyście, wesoło i słodko! Życzyliśmy naszemu koledze samych wspaniałych dni!
Tak jak wszystkie dzieci lubimy zabawy na świeżym powietrzu a zwłaszcza zimą, kiedy to możemy porzucać się śnieżkami, ulepić bałwana. Ale także dużo radości sprawia nam bieganie po śniegu!
15 lutego Laura i Borys reprezentowali nasze przedszkole na Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Zimo, baw się z nami!", który zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 28 w Białymstoku. Oprócz prezentacji talentów wokalnych były wspólne zimowe zabawy i słodki poczęstunek. Nasze dzieci nie wróciły z pustymi rękami tylko z nagrodami! Serdecznie im gratulujemy!
W styczniu także świętowaliśmy urodziny naszej koleżanki - Neli. Było dużo uśmiechu, radości, śpiewu a także słodkości! Sto lat!!!
Wszystkie dzieci kochają bale a najbardziej takie, gdzie można się przebierać! W naszym przedszkolu też był wspaniały bal pt: „W krainie bajek” i zobaczcie sami, jakie postaci królowały tego dnia. Ciekawe, czy poznacie?
Jak bardzo kochamy swoich dziadków i babcie nie trzeba o tym nikogo przekonywać! Dlatego cieszymy się, że jest raz w roku taki wyjątkowy dzień, kiedy możemy zaprosić Ich do przedszkola i pokazać, co przygotowaliśmy babciom i dziadkom . Bardzo byśmy chcieli, aby Dzień Babci i Dziadka był codziennie!
To właśnie tam wybraliśmy się 18 stycznia aby obejrzeć szopki bożonarodzeniowe wykonane przez dzieci z białostockich szkół i przedszkoli. Wszystkie nam się bardzo podobały lecz najbardziej te z piernika! Chyba wscy wiemy dlaczego???
Do naszego przedszkola przyszła pani Basia, specjalistka od robienia i dekorowania pierników. Byliśmy pod wrażeniem plasteliny jadalnej, koralików i brokatów spożywczych! Na początku ozdobiliśmy duże pierniki, którymi poczęstowaliśmy panie w przedszkolu a następnie zabraliśmy się za dekorowanie naszych własnych. Zrobiliśmy też wizytówkę do pierników. To była fantastyczna zabawa!!!

