Język angielski z you tubem

Zapraszam na zajęcia z języka angielskiego. 



Język angielski z Tom and Keri

Zapraszam na urodziny Toma.



Dzieci Europy

Wtorek 2 czerwca.



Radosnego Dnia Dziecka!

Wszystkim Rybkom Nemo życzymy, aby ich dzieciństwo było



"Moja rodzinka" - piątek

Moja rodzina - zabawy i zagadki utrwalające wiadomości o rodzinie w oparciu o wystawę zdjęć.



Język angielski - rodzina

Zapraszam na zajęcia o rodzinie z youtubem.



"Moja rodzinka" - czwartek

„Dom” – zabawa dydaktyczna na podstawie wiersza.



"Moja rodzinka"- środa

Domy i domki” – zabawa matematyczna. Cel: rozpoznawanie i nazywanie figur geometrycznych



Język angielski -pioseneczka o paluszkowej rodzinie

Mamo palec, mamo palec gdzie jesteś?



"Moja rodzinka"- wtorek

Zabawy ruchowe z rodzicami” – zabawy ruchowe dla mamy i taty.



"Moja rodzinka"

Witamy wszystkich i zapraszamy do zabawy.



Mieszkańcy łąki

         Piątek 22 maja.



Cyrkowe przedszkole

Zapraszamy do zabawy z hula-hop.



Taka mała, a taka ważna!

Czwartek 21 maja.





Angielski z rekinami

Pamiętacie piosenkę o rodzinie rekinów? Zapraszam do śpiewania i do tańcowania. Przypomnę tylko znaczenie słów  piosenki:



Motylku, jak ci na imię?

Środa 20 maja



"Pszczółka Maja"- bajeczka

Serdecznie zapraszam na dwie bajeczki. Akcja bajek rozgrywa się na zielonej łące. :)



Pachnąca łąka

Wtorek 19 maja.



Ogłoszenie

Białystok w czterech porach roku” - to konkurs fotograficzny, który wkrótce odbędzie się w naszym przedszkolu. Serdecznie zapraszamy do wysyłania zdjęć Waszych pociech na tle ciekawych i charakterystycznych miejsc naszego miasta: wiosną, latem, jesienią lub zimą.



Pozdrowienia od Artura

Dzisiaj najserdeczniejsze pozdrowienia przesyła Artur.



Majowa łąka

Witam serdecznie wszystkie Rybki Nemo w poniedziałek 18 maja!



Język angielski - bajeczki

Witajcie - hello



Znajdź różnicę

           Dzieci bardzo lubią zabawy na spostrzegawczość. Tego typu łamigłówki to świetna gimnastyka dla mózgu, dlatego warto pokazywać je dzieciom. Przygotowaliśmy kilka takich obrazków do pobrania i wydrukowania lub pokazania na ekranie.



"Wiejskie zwierzęta" - piątek

„Zwierzęce zgadywanki” – zagadki.



Pozdrowienia od Sebastiana

Sebastian pozdrawia Wszystkie Rybki Nemo! Chce Wam pokazać, jaką  kurę  wyczarował za pomocą swojej dłoni. Jak zdradziła nam jego mama, przy malowaniu śmiechu było co niemiara!



Owocowy angielski 2

Co oznacza  „Yummy to my Tummy” - pyszności dla mojego brzuszka! 



"Wiejskie zwierzęta" - czwartek

Krowy, kozy owce” – zabawa matematyczna. Kształtowanie dodawania w zakresie 10,



"Wiejskie zwierzęta"- środa

„Moje śpiewanie” – zabawa muzyczna.



Kucyk Olka

               Olek i jego rodzice przesyłają pozdrowienia wszystkim Rybkom Nemo!  



"Wiejskie zwierzęta" - wtorek

12 maja 2020 r. 



Przyjaciel Wiktorii i Uli

       Zobaczcie, kogo spotkały dziewczynki na łące?  Na pewno wiecie, że to jeż!  Pozdrawiamy Wiktorię, Ulę i wszystkie Rybki Nemo. Czekamy na Wasze maile  rybkinemo27@gmail.com



Owocowy angielski

Witam, w tym tygodniu pobawimy się z żuczkami i poznamy poniższe owoce:





Pomyśl!

  Zagadki na piątek 8 maja.



Pozdrowienia od Kamila

    Wysyłamy stos wirtualnych buziaków i pozdrowienia od waszego kolegi Kamila. Kamil jak zwykle ma ręce pełne pracy.



Pozdrowienia od Sebastiana

    Sebastian razem z bratem wykonali świetny instrument- bębenek.  Chłopcy postarali się, aby instrumenty były piękne i kolorowe. Jeśli chcecie wykonać podobne instrumenty w domu, poniżej przedstawiamy instrukcję ich wykonania wraz ze zdjęciem lub filmem.



Uwaga na pojazd uprzywilejowany!

           Ten pojazd, jak widzicie, Hubert zrobił dla swoich pluszaków. To poważna sprawa, bo w samochodzie siedzi prawdziwy pan policjant - w czapce i  mundurze. Chomiczka Frania może czuć się bezpieczna w swoim domku, który zrobił jej Hubert.



Zawody i narzędzia

Czwartek 7 maja.



Angielski z kolorami, część 2

Czwartek to dzień z językiem angielskim. Mam nadzieję, że co jakiś czas witacie się z rodziną w tym języku. Znacie już tak wiele słów, więc wykorzystajcie je! A mama i tata zaczną skakać ze szczęścia. 



Patrz, kominiarz idzie!

Witajcie Rybki Nemo w środę 6 maja.



Kto spieszy na ratunek?

   Wtorek 5 maja.





Zabawy dla całej rodziny

Zapraszam całą rodzinę do wspólnej zabawy. Poniższy filmik zawiera wiele propozycji zabaw i może jakaś Wam się spodoba. :)



Wybrać zawód trudna sprawa!

 Witajcie Rybki Nemo w poniedziałek 4 maja. 



Kolorowy angielski

W tym tygodniu powtórzymy kolory. Poniżej przedstawiam różne piosenki,



Przygotowania do Dnia Flagi

      Artur rozpoczął już  przygotowania do Dnia Flagi.  Przesyła wszystkim pozdrowienia i dzieli się też tym, co robi w domu. Pozdrawiamy Artura i jego rodzinę.



Bądź dumny, że jesteś Polakiem!

  2 maja Dzień Flagi- bądź dumny, że jesteś Polakiem. Wywieś Flagę!



"Bajki i bajeczki" - czwartek

„Bajki i bajeczki – zagadki.



Cyrkowe przedszkole - Mim

       Pokaż jak naśladujesz rożne emocje - śmiechlaugh, płacz crying, zdziwienie surprise, złość angry     



Bajeczki w języku angielskim

Przedstawiam bajeczki w języku angielskim.  W bajeczkach występują słówka w j. angielskim, które dobrze znacie. Powtarzajcie słówka razem z anglistami. Powodzenia!



"Bajki i bajeczki" - środa

Rytmy w domu” – zabawa matematyczna. Cel: rozwijanie zdolności układania rytmów w domowych warunkach.



Artur pozdrawia


          Przekazujemy pozdrowienia od Artura i jego siostry.  My też ich serdecznie pozdrawiamy!



Czytaj razem z...

       Witajcie kochane Rybki Nemo we wtorek 27.04.20 r.



Język angielski - umyj się!

Poznajcie pieska, który jest ogromnym czyścioszkiem. Poruszajcie się przy oglądaniu piosenki i spróbujcie zapamiętać  nowe słówka poprzez ruch.



"Bajki i bajeczki - dbamy o książeczki" - poniedziałek

W tym tygodniu przeniesiemy się do świata baśni i bajek. Zapraszamy do zabawy!



Mamo, tato, wolę wodę!

Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.



Zajęcia online  z robotyki

Informacje od firmy  „Twój robot”



Zajęcia taneczne online z firmy „Paaro”

Informacje od firmy "Paaro”



Zapraszamy do wypełnienia quizu pt.: "Dzieciaki Mleczaki"

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie pt.: „Dzieciaki Mleczaki” sfinansowanym z Funduszu Promocji Mleka. Pod koniec edycji projektu chcielibyśmy sprawdzić o ile dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat mleka oraz produktów mlecznych i ich zdrowych właściwościach. Dlatego specjalnie dla nich został uruchomiony Quiz Końcowy! 



Przyjaciele natury -

Witamy, otrzymałyśmy od Huberta i Sebastiana wspaniałe zdjęcia. Hubert robił doświadczenia z wodą, a Sebastian razem z rodziną dbali o czystość w lesie. Super pomysły chłopaki na wspaniałą zabawę.  A Sebastian z rodzina dali czadu w lesie. Piękny przykład na pożyteczną zabawę. Pozdrawiamy wszystkich



Świat w naszych rękach

    Czwartek 23.04.20r.



Dzień ziemi

Środa 22.04.20 r.



Drodzy Rodzice!

        Jeżeli macie Państwo ochotę popracować z dzieckiem w kartach pracy, to informujemy, że karty można odebrać z przedszkola. Osoba dyżurująca w przedszkolu wyda je Państwu ( znajdują się one obecnie na dole w grupie Krasnoludków).



"Cyrkowe przedszkole" - magiczna woda

Prezentujemy magiczne sztuczki z wodą.  Możecie wybrać ulubioną sztuczkę i wykonać ją z rodzicami. Miłej zabawy!



Pozdrowienia od Wiktorii

Kochani, dzisiaj Wiktoria ma dla Was serdeczne pozdrowienia i swoje piękne prace plastyczne. Cudnie i starannie wykonałaś kwiatuszki!  Pozdrawiamy również Ciebie i Twoja rodzinę.



Przedszkolne laboratorium

Wtorek 21.04.20 r.



"Wodne szaleństwo"

    Kochane Rybki, dzisiaj poznacie dwa eksperymenty z wodą. Przygoda Artura i jego siostry z eksperymentami już się rozpoczęła. 



Angielski z misiem

Pamiętacie jeszcze tą piosenkę? Powtórzcie części ciała razem z misiem.



Poniedziałkowe pozdrowienia

    Kochane Rybki, dzisiaj wiosenny ptaszek przysłał nam zdjęcia i gorące pozdrowienia od Kamila i Artura. Chłopaki w domu nie nudzą się w ogóle i mają sporo pomysłów na świetną zabawę.  



Woda

Służy do mycia, służy do picia, bez niej na Ziemi nie byłoby życia.





Tulipany i las w słoiku!

      Kochane Rybki Nemo! Przesyłamy Wam pozdrowienia od Sabinki i Huberta,którzy maja się dobrze. My też serdecznie ich pozdrawiamy.



Sztuka Origami

Ćwiczenie czyni mistrzem!



Pozdrowienia od Wiktorii

          Wiktoria i jej siostra Ula pozdrawiają wszystkie Rybki Nemo.



"Wiosenne kwiaty"- piątek

„Kwiatkowa piosenka” – zabawa umuzykalniająca.



Wzrost kwiatów

     Popatrzcie jak rosną kwiaty.



"Wiosenne kwiaty" - czwartek

„Mały tulipanek” – zabawa dydaktyczna. Poznanie budowy tulipana



"Cyrkowe przedszkole- żonglerka"

Zachęcamy do nauki żonglowania, ponieważ jest to świetny i kreatywny pomysł na wspólne spędzenie czasu z bliskimi. 



"Czas na język angielski"

Zachęcam do obejrzenia filmu pt.: „Tom and Keri- ball”.



"Wiosenne kwiaty"- środa

Środa, 15 kwietnia 2020r.



Duży - mały

    „Przeciwieństwa”   - Do tej zabawy nie potrzebne są  rekwizyty. Dorosły wymyśla wyraz, a dziecko wyraz przeciwstawny. Kiedy dziecko poszerzy swój słownik wtedy ono podaje wyraz, a dorosły przeciwieństwo. Można też na przemian - raz dorosły, a raz dziecko podaje wyraz, do którego należy wymyślić przeciwieństwo. Miłej zabawy!



„Wiosenne kwiaty”

Święta już za nami, więc zapraszam do wspólnej zabawy. Dzisiaj poznamy różne kwiaty i troszeczkę  się poruszamy.



Drodzy ( zabiegani, zapracowani) Rodzice!

           Przed Wami gorące dwa dni świątecznych przygotowań. Warto zaprosić do tego  dzieci. Warto też pomyśleć, aby dziecko miało stałe, drobne obowiązki domowe. To inwestycja na przyszłość.





"Świąteczne pozdrowienia od Sabinki"

Sabinka chciałaby Was pozdrowić
i bardzo za Wami tęskni!
My także za Tobą tęsknimy Sabinko!



Wesoły zajączek

   Czwartek 9.04.20



"Świąteczne pozdrowienia"

Święta już niedługo i pracy mnóstwo, ale Kamil, Hubert i Sebastian wraz ze swoja rodziną znaleźli czas na przepiękne prace plastyczne. Cieszymy się, że korzystacie z naszych pomysłów. Wasze mieszkania będą wyjątkowo przystrojone w te święta Wielkanocne.



Pomóż im!

       Drodzy rodzice zachęcamy do  wsparcia akcji  „Pola Nadziei” organizowanej przez fundację „Pomóż Im” działającą na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi i Hospicjum dla dzieci.



"Świąteczny mazurek"

Środa 8.04.20.



"Sztuczka z króliczkiem"

Może macie ochotę zobaczyć trochę magii?



Święta tuż, tuż

  Wtorek 7.04.20.



"Wtorkowe pozdrowienia"

    Mamy nowe zdjęcia i Wasze prace! Widzę, że pracujecie pilnie! Cieszymy się ogromnie!  Wiktorio, Juleczko, Alicjo i Arturku Wasze prace są przewspaniałe. A rzeżucha Wiktorii pewnie jest smakowita. Widać, że się staracie i dajecie z siebie wszystko, aby Wasz domek był przystrojony pięknymi pracami. Wiktorio…. moje sokole oko dojrzało  śliczne buciki i to na obcasie! (Tak mi się wydaje) Tak więc chodzenie na szczudłach masz już przećwiczone. ;) 



"Przygotowania przedświąteczne"

Kochani, witamy Was bardzo serdecznie. Święta tuż tuż, a porządki same się nie zrobią. Mam nadzieje, że wszyscy pomagacie swoim rodzicom w przedświątecznych porządkach. Pamiętajcie „mama i tata to nie są roboty zawijaj rękawy i bierz się do roboty! Huberciku, ale z Ciebie zuch, mama pewnie jest uradowana mając takiego pomocnika. Bocian jest przecudny. Wspaniałym pomysłem jest powieszenie Waszych prac, aby służyły Wam jako ozdoba Waszych domków.



Święta tuż, tuż

Poniedziałek 6.04.2020



Kolejne pozdrowienia

    Przesyłamy wszystkim Rybkom Nemo pozdrowienia od Artura i Kamilasmiley



Weekendowe pozdrowienia od Sebastiana dla wszystkich Rybek Nemo

       Brawo Sebastian! yes Bardzo aktywnie włączasz się w „internetowe życie” naszej grupy. Dziękujemy za przesłane zdjęcie pracy plastycznej, którą dzisiaj wykonałeś. Dziękujemy za pozdrowienia dla wszystkich Rybek Nemo. Tobie i całej rodzinie również życzymy miłego weekendu smiley



"Ptaki"- piątek

„Kolorowe ptaki” – praca plastyczna,



Czy wszystkie ptaki budują gniazda?

        Wiosną ptaki budują gniazda, ale czy na pewno ? Obejrzyjcie, proszę film.



Wiosenny Śpiew ptaków

   Czwartek 2.04.



Wiktoria pozdrawia!

     Cieszymy się, że coraz więcej Rybek Nemo pisze do nas. Tym razem przekazujemy Wam pozdrowienia od Wiktorii.



"Ptaki" - czwartek

Cel: doskonalenie umiejętności uważnego słuchania



Najnowsze wydarzenia u Rybek Nemo

Środa 1.04. po południu.
     To jest naprawdę miły i wzruszający moment kiedy oglądamy Wasze zdjęcia kochane Rybki i czytamy  Wasze pozdrowienia. Dzisiaj po południu Marcelinka i 0lek napisali do nas, przysłali  pozdrowienia wszystkim Rybkom Nemo i zdjęcia . Marcelinka przedstawia Wam też Swojego braciszka.



Wycieczka do Fast Parku

🌳☀️🎉 Dziś nasze przedszkolaki spędziły fantastyczny dzień w Fast Parku! 😊💚





Warsztaty artystyczne

Nasza grupa miała wyjątkową okazję uczestniczyć w kreatywnych warsztatach w Ratuszu Miejskim. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak powstają kolory pochodne i jak można je tworzyć poprzez mieszanie barw podstawowych.



Piknik pod chmurką

🎈 Trzeci dzień obchodów Dnia Dziecka 🎈



Dzień Dziecka

Trwa świętowanie Dnia Dziecka w naszym przedszkolu! 🎉👧🧒



Urodziny Saszy

Dziś w naszej grupie świętowaliśmy urodziny Saszy! 🎉🎂Dzieci gromkim i bardzo donośnym „Sto lat!” uczciły solenizanta, a następnie złożyły mu serdeczne życzenia pełne uśmiechu, radości i dziecięcej życzliwości. Było wiele miłych słów, śmiechu i wspólnego świętowania.



1 czerwca - Dzień Dziecka

Dzień Dziecka był pełen uśmiechu i radości! Dzieci świetnie bawiły się podczas konkurencji, a na zakończenie rozkręciły parkiet na mini disco 💃🕺



Akcja zbiórki książek

Zachęcamy rodziców i dzieci do charytatywnej zbiórki książek. Szczegóły na plakacie.



Urodziny Jagódki

Dziś świętowaliśmy urodziny naszej Jagódki 🥳🎈 Dzieci radośnie zaśpiewały jubilatce „Sto lat” 🎶❤️



Wiosna radosna

🌷📖 Konkurs recytatorski „Wiosna radosna” 🌷📖



Planeta Ziemia

Podczas zajęć przedszkolnych dzieci rozmawiały o ekologii i przypominały sobie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę 🌍💚



Mama Szymona z wizytą w naszej grupie

Nasze przedszkole odwiedziła wyjątkowa osoba – mama Szymona ❤️📚



Wizyta w Ratuszu

Ależ to był wyjątkowy dzień pełen emocji i odkryć! 😊✨



Z wizytą w bibliotece szkolnej

Dziś Grupa Rybek Nemo odwiedziła bibliotekę szkolną znajdująca się w SP4. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, oglądały książki i z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych zagadek o bohaterach bajek.



Poznajemy pracę strażaka 👨🏻‍🚒

Wizyta straży pożarnej była dla dzieci niezwykle ekscytującym wydarzeniem 🚒🔥Dzieci poznały pracę strażaków, sprzęt ratowniczy oraz zasady bezpieczeństwa. To było spotkanie pełne wrażeń i cennej wiedzy! 👨‍🚒💛



Jak wygląda zawód ogrodnika?

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem siały nasiona szczypiorku oraz sadziły cebulki kwiatów, poznając przy tym, na czym polega praca ogrodnika. Teraz z niecierpliwością będziemy czekać na pierwsze zielone efekty naszej pracy! 🌼



Razem dla naszej planety 💚🌎

Dziś pokazaliśmy, że nawet małe działania mają wielkie znaczenie. Wspólnymi siłami zadbaliśmy o nasze otoczenie.



Tydzień książek

w tym tygodniu będziemy realizować temat związany z książkami 📖. Z tej okazji zachęcamy dzieci do przynoszenia swoich ulubionych książek do przedszkola 🎒.



Urodziny Nadii

Urodzinki Nadii w przedszkolu 🎉🎂



Śladami Zajączka Wielkanocnego” 🥚🐰

Dziś grupa Rybek Nemo wyruszyła na wyjątkową przygodę! 🐾 Zajączek Wielkanocny zostawił zadania oraz wskazówki, które prowadziły nas do ukrytego skarbu… 🧺🍫



Wielkanocna tradycja- sianie owsu 🌱

Dziś w naszej grupie dzieci z radością przygotowywały się do nadchodzącej Wielkanocy, siejąc owies. Każde dziecko miało okazję własnoręcznie wsypać ziemię do doniczki, zasiać ziarenka oraz podlać swoją małą uprawę 🐣🌱



Dzień Mleka

Podczas zajęć z okazji „Dnia Mleka” dzieci miały okazję w aktywny i radosny sposób poznawać tematykę związaną z mlekiem. Zajęcia rozpoczęły się rozmową na temat pochodzenia mleka oraz produktów, które z niego powstają. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda proces powstawania masła – od mleka do gotowego produktu 🐄



W krainie lodu i śniegu

Dziś poznawaliśmy zwierzęta żyjące na Arktyce i Antarktydzie. Dzieci dowiedziały się, jak radzą sobie w zimnym klimacie m.in. pingwiny, niedźwiedzie polarne i foki. Na zakończenie czekał na nas tor sprawnościowy „Pingwinka” 🐧





Dzień Dinozaurq 🦖

Dziś przenieśliśmy się w odległe czasy prehistoryczne! 🌋 Dzieci świętowały Dzień Dinozaura, poznając fascynujący świat tych niezwykłych stworzeń.



Warsztaty z piosenką

Mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach tworzenia piosenki .Dzieci poznały etapy powstawania utworu od pomysłu, przez układanie słów, aż po wspólne śpiewanie i nadawanie melodii.🎹🎺🎸🎙️



Litera "W"

Podczas zajęć dzieci poznawały literkę W, w. Szukaliśmy wyrazów rozpoczynających się tą głoską, ćwiczyliśmy jej prawidłową wymowę oraz kreśliliśmy ją w powietrzu i na kartkach. Najwięcej radości sprawiła nam praca plastyczna, na której wykonaliśmy kolorowe opaski z literką „W”. 



Od pomysłu do arcydzieła

Podczas dzisiejszych zajęć przekonaliśmy się, że czarna kartka też może stać się prawdziwym dziełem sztuki. 



Wizyta w Białostockim Teatrze Lalek

Dziś nasze przedszkolaki wybrały się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl „Palko” 🎭😊



Korzystamy z pięknej pogody ☀️

Dzisiejsza pogoda zachęciła nas do aktywności na świeżym powietrzu 🌳😊 Przedszkolaki z radością korzystały ze słońca, bawiąc się na placu zabaw, rozwijając swoją sprawność ruchową i ciesząc się wspólnym czasem.



Rybki Nemo w Teatrze Lalek

Dziś Grupa „Rybki Nemo” wybrała się do Teatru Lalek na niezwykłe przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, podziwiając piękne lalki, scenografię oraz grę aktorów.🎭



Zimowy pejzaż

❄️🎨 Kreatywna zima na zajęciach plastycznych! 🎨❄️



Zmiana terminu wyjścia do teatru

dzisiejsze wyjście do Teatru Lalek zostaje przesunięte na 18.02.2026 na godzinę 10:00 z powodu trudnych warunków pogodowych.



Tłusty Czwartek na słodko i kolorowo

🍩Dziś w naszej sali było słodko i kolorowo. Z okazji Tłustego Czwartku grupa Rybki Nemo zamieniła się w prawdziwych cukierników-artystów. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały własne, przepiękne pączki z lukrem i kolorową posypką.🍩



Zębowo i kolorowo

Dziś było u nas naprawdę zębowo i uśmiechnięcie! 🦷😁





Zajęcia w ramach projektu edukacyjnego

Odwagi, Pingwinku! Każdy czasem wybucha złości” – to temat kolejnych zajęć w ramach projektu „Bajki terapeutyczne – zdrowe emocje, zdrowy rozwój osobisty”.



Zajęcia w ramach projektu edukacyjnego

W ramach projektu „Dbam o zdrowie, o siebie i o świat” dzieci uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych 🌿Przedszkolaki poznały budowę drzewa – dowiedziały się, jaką rolę pełnią korzenie, pień, gałęzie i liście oraz dlaczego drzewa są tak ważne dla naszego zdrowia i środowiska.Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie makiety drzewa, które sprawiło dzieciom wiele radości i było okazją do nauki poprzez zabawę 💚🌳



Urodziny Mikołaja

Radosne urodziny Mikołaja 🎈🎂



Urodziny Palinki i Gabrysi

Świętowaliśmy dziś urodziny Palinki i Gabrysi 🎉🎂



Bal Karnawałowy - sesja zdjęciowa

Zdjęcia indywidualne oraz grupowe wykonane podczas Balu Karnawałowego znajdują się pod linkiem: https://sesje.zalamo.com/session/cc2701055fe67cc9df742a43f5e80e15-68277518a01c0e5c9a4bebfeb8d74440/show/images Prosimy o zamówienie zdjęć do 31.01.2026 r.



Zajęcia w ramach projektu edukacyjnego

🍀🐞 Dbam o zdrowie siebie i świat 🐞🍀
Podczas dzisiejszych zajęć realizowanych w ramach projektu Dbam o zdrowie siebie i świat połączyliśmy matematykę z przyrodą. Dzieci z wielkim zaangażowaniem liczyły, ile kropek ma biedronka, rozwijając przy tym umiejętności matematyczne oraz poszerzając wiedzę o świecie przyrody 🔢🌿
Nauka przez zabawę to najlepsza forma poznawania świata!



Bal karnawałowy

Kolorowo, głośno i bardzo wesoło! 🎉
Bal karnawałowy w przedszkolu upłynął pod znakiem tańców, konkursów i świetnej zabawy. Niespodzianką dnia była ogromna wiewiórka, która skradła serca dzieci 🐿️💃🕺



Stroje na występy z okazji dnia babci i dziadka

Bardzo prosimy, aby na występy z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbędą się 23 stycznia, dzieci były ubrane w odpowiednie stroje:
chłopcy – strój pastuszka,
dziewczynki – strój aniołka.
Dziękujemy za współpracę 🌸



🎨📚 Zajęcia edukacyjne w ramach projektu o bajkach

Podczas dzisiejszych zajęć rozmawialiśmy o współpracy, akceptacji i docenianiu różnorodności. Punktem wyjścia była bajka o kolorowych kredkach, które kłóciły się o to, który kolor jest najlepszy.Dzieci wspólnie odkryły, że każdy kolor jest ważny, a prawdziwe piękno powstaje wtedy, gdy różnorodność łączy się we współpracy 🌈Na zakończenie mali artyści pracowali w grupach, tworząc plakaty przedstawiające przedmioty w określonych kolorach



Urodziny Szymona

5. urodziny Szymona w przedszkolu były pełne radości i uśmiechów. Dzieci zaśpiewały gromkie Sto lat, nie zabrakło serdecznych życzeń i uścisków, a na zakończenie na wszystkich czekały słodkie cukierki.



Bal Karnawałowy - Sesja Zdjęciowa

Podczas balu będą wykonywane zdjęcia indywidualne i zdjęcia grupowe. Fotograf udostępni galerię zdjęć do wyboru i zakupu. Koszt zdjęcia 20 zł. Zapisy na listach.



Zabawy na śniegu

❄️⛄ Zimowa radość w przedszkolu! ⛄❄️
Dzisiejsze harce na śniegu sprawiły dzieciom mnóstwo radości 🤍 Zabawy na placu zabaw, śmiech, ruch na świeżym powietrzu i czerwone od mrozu policzki – tak właśnie wygląda prawdziwa zima w naszym przedszkolu! ❄️😊
Było aktywnie, wesoło i bardzo śnieżnie! ☃️✨









Ogłoszenie - Bal Karnawałowy

Bal Karnawałowy odbędzie się 13 stycznia 2026 r. Czeka nas dzień pełen tańców, zabaw i bajkowej atmosfery. Tego dnia nasze przedszkole zamieni się w magiczny świat bajek i baśni, pełen wróżek, księżniczek, rycerzy, smoków, superbohaterów i innych niezwykłych postaci. Zachęcamy dzieci do przyjścia w kolorowych, bajkowych przebraniach. Niech ten dzień będzie pełen uśmiechu, muzyki i magicznych chwil! 🎭✨



Ogłoszenie

W związku ze zbliżającym się okresem Bożonarodzeniowym prosimy rodziców o zgłaszanie nieobecności dzieci na listę. Dotyczy dni: 23, 29, 30, 31.12.2025 r. oraz 02, 05.01.2026 r. Zgłoszenia do dnia 18.12.2025 r.







🌱 „Dbam o zdrowie, o siebie i o świat” – kolejne zajęcia projektowe za nami!

Dziś przedszkolaki odkrywały, jak fascynujący jest świat roślin. Dzieci poznały etapy wzrostu – od maleńkiego nasionka aż po dorodną roślinę. Rozmawialiśmy o tym, czego rośliny potrzebują, by rosnąć zdrowo, a następnie… sami zamieniliśmy się w małych ogrodników!





Miołajki

🎅❄️ Mikołajkowa zabawa w naszym przedszkolu! ❄️🎅



,,Paczka dla dzieciaczka'' - zbiórka dla dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka

Pomóżmy sprawić świąteczną radość dzieciom z białostockich Rodzinnych Domów Dziecka. Zbieramy: słodycze, musy owocowe, zdrowe przekąski, nowe drobne zabawki / gadżety, kosmetyki dla dzieci i nastolatków, przybory szkolne, artykuły papiernicze, kolorowanki, książki i wszystko to, co wywoła uśmiech na twarzy od maluszka do nastolatka. Akcja trwa do 15.12.2025 r. Dziękujemy za każdy najdrobniejszy gest!



Mikołajki

uprzejmie prosimy, aby w najbliższy piątek dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono ❤️🎅 w związku ze zbliżającymi się uroczystościami mikołajkowymi.
Mile widziane będą także czapki Mikołaja 🎅✨, które dodadzą wyjątkowego, świątecznego nastroju 🎄⭐.



Świąteczna Sesja zdjęciowa - Foto Pasja

Wszystkie wykonane zdjęcia są dostępne do zamówienia w galerii internetowej pod adresem: https://sesje.zalamo.com/session/cc2701055fe67cc9df742a43f5e80e15-68277518a01c0e5c9a4bebfeb8d74440/show/images . Prosimy o zamówienia do dnia 03.12.2025 r.









Malujemy tuszami

W najbliższy czwartek planujemy wykonać prace plastyczna z użyciem kolorowych tuszy,  dlatego prosimy o ubranie dzieci tego dna w rzeczy, których nie będzie szkoda zmarnować, gdyby sie pobrudziły. 



Ubranie

W zwiazku ze zmiana pogody i zbilzajaca sie zimą  serdecznie proszę aby ubierać dzieci stosownie do pogody. Szczególnie ważne są wodoodporne rękawice i spodnie aby uniknąć przemoczenia i przemarznięcia ponieważ będziemy często wychodzić na podwórko.



Dzień Pluszowego Misia

25.11.2025 bedzie obchodzony Dzień Pluszowego Misia, dlatego dzieci mogo przynieść do przedszkola swoje misie. 







Zajęcia w ramach projektu edukacyjnego

🌰🦔 Zajęcia w ramach projektu edukacyjnego – “Jeż szuka przyjaciół 🦔🌰



Obchody święta Odzyskania Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość poświęcona 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.



Strój galowy 7 listopada 2025 r

W związku z apelem z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się w naszym przedszkolu 7 listopada 2025 r., prosimy, aby dzieci tego dnia były ubrane w strój galowy – białą koszulę oraz czarny lub granatowy dół.



OGŁOSZENIE

Drodzy Rodzice,
Informujemy, że w grupie III ,,Rybki Nemo'' pojawił się przypadek zachorowania na szkarlatynę (płonicę). Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na stan zdrowia swoich dzieci. W przypadku pojawienia się choroby u dziecka prosimy o kontakt z lekarzem rodzinnym i pozostawienie dziecka w domu do całkowitego wyleczenia. Przypominamy o obowiązku informowania o występowaniu u dziecka choroby zakaźnej.





Ogłoszenie

W związku ze zbliżającym się długim weekendem w okresie 8-11 listopada, dyrektor przedszkola bardzo prosi  Rodziców o umożliwienie pracownikom  Przedszkola  odbioru dnia wolnego w dniu 10 listopada 2025r. i zapewnienie tym samym opieki nad swoimi dziećmi. Jednocześnie informujemy, iż w sytuacji potrzeby opieki przedszkolnej planowana jest jedna grupa łączona. Zadeklarowanie potrzeby opieki przedszkolnej w tym dniu poprzez  zapis dzieci na listę  do dnia 06.11.2025 r. Dziękuję-  DYREKTOR PRZEDSZKOLA



Wyjście do Teatru Lalek

dnia 5 listopada 2025 r. planowane jest wyjście do Teatru Lalek na spektakl p.t. „Palko”, który opowiada o pogodnym chłopcu z bujną wyobraźnią, który – mimo pewnej nieporadności – próbuje odnaleźć przyjaźń i akceptację wśród rówieśników. Przedstawienie jest bez słów – opowiedziane poprzez muzykę, animację lalek i ekspresję ciała – i ma na celu uczyć tolerancji, empatii oraz szacunku dla inności.



Spektakl teatralny

Dziś w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy spektakl grupy teatralnej „Pod Orzełkiem” pt. Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle.... 🎭 Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów i z radością poznawały piękno naszej ojczyzny. ❤️ To była niezwykła lekcja patriotyzmu w bajkowej odsłonie! 🌊✨



Jesienne harce

🍁 Jesień w pełni! 🌞 Nasze przedszkolaki spędzają radosne chwile na placu zabaw — grabią liście, bawią się wśród kolorowych drzew i odkrywają uroki jesieni. 🍂 Każdy dzień to nowa przygoda pełna śmiechu i zabawy! 💛















Zabawy matematyczne

📚🔢 Matematyka i czytanie w zabawie! 🔢📚



Obchody rocznicy nadania imienia J. Piłsudskiego -patrona naszego przedszkola

🇵🇱✨ z naszego przedszkola udały się dziś pod pomnik Józefa Piłsudskiego, aby upamiętnić kolejną rocznicę nadania naszemu przedszkolu imienia tego wybitnego Polaka.



🍂🌰 Jesienne odkrycia w parku 🌰🍂

Nasze przedszkolaki wybrały się dziś na spacer do parku, aby poszukać śladów pięknej jesieni. Dzieci zbierały kolorowe liście, kasztany i żołędzie – prawdziwe skarby tej pory roku. 🌟 Po jesiennych poszukiwaniach przyszedł też czas na radosną zabawę na placu zabaw – huśtawki, zjeżdżalnie i wspólne śmiechy sprawiły, że dzień był pełen wrażeń i uśmiechów. 💛



Dzień Przedszkolaka

Dzisiejszy dzień upłynął nam w wyjątkowo radosnej atmosferze.  Mieliśmy okazję zaśpiewać hymn przedszkolaka, zmierzyć się z  wesołymi zagadkami. Nie zabrakło też tańców przy dźwiękach ulubionych  piosenek. Zorganizowaliśmy też słodki piknik w sali podczas którego  wspólnie, odpoczywaliśmy, rozmawialiśmy  i oczywiście częstowaliśmy się smakołykami. Szczególną atrakcją  było dla nas robienie baniek mydlanych - zarówno tych malutkich , jak i wielkich, które wzbudzały zachwyt i wielką radość.                 To był  naprawdę magiczny dzień pełen radości, ruchu i wspólnej zabawy!





OGŁOSZENIE - Projekt BOF

Informujemy, że ,,Zintegrowany program rozwoju talentów i kompetencji kluczowych w przedszkolach BOF'' zgodnie z ustaleniami Urzędu Miasta skierowany jest do dzieci 5-6 letnich. W związku z tym w projekcie będą uczestniczyły wyłącznie dzieci 5-6 letnie. Rodzic każdego dziecka 5-6 letniego uczestniczącego w projekcie zobowiązany jest do wypełnienia karty zgłoszenia. W związku z tym, Dyrektor przedszkola prosi o zgłaszanie się rodziców do wychowawców dzieci 5-6 letnich w celu wypełnienia kart. Karty należy wypełnić w nieprzekraczalnym terminie do 23.09.2025 r. 



Urodziny Stefana

🎉🥳 W naszym przedszkolu świętowaliśmy urodziny Stefanka! Było gromkie „Sto lat”, moc serdecznych życzeń i mnóstwo uśmiechów. 🥰
Każde dziecko otrzymało upominek od Solenizanta – dziękujemy Rodzicom Stefanka za ich piękne przygotowanie. 💝



Urodziny Emila

🎉🥳 Dziś świętowaliśmy 5. urodziny Emila! 🎂🎈
Dzieci zaśpiewały głośne „Sto lat” i złożyły koledze piękne życzenia. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku 🍪🍬.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom Emila za jego przygotowanie 💐💖



Zebranie z Dyrektorem Przedszkola i wychowawcami

Zebranie z Dyrektorem Przedszkola odbędzie się 2.09.2025 r. (wtorek) o godz.: 16:00.. Po spotkaniu zapraszamy Rodziców na zebranie organizacyjne z wychowawcami grup.



Urodziny Zosi

Życzymy Ci ekscytujących przygód, ogrom zabawy oraz samych szczęśliwych chwil każdego dnia.



Wakacje

Drodzy Rodzice, rok przedszkolny dobiega końca – przed nami ostatnie wspólne dni, a potem długo wyczekiwany letni wypoczynek!



Piosenka - Zyrafa

Dzieci z naszej grupy z ogromnym entuzjazmem uczyły się piosenki Żyrafa fa fa – wesołej, rytmicznej melodii, która szybko podbiła ich serca. Przedszkolaki chętnie śpiewają ją również poza salą, dzieląc się radością z rówieśnikami i rodzicami. Zachęcamy do wspólnego słuchania i śpiewania w domu: 
 





Urodziny Kornelki

Wspaniałych przygód, dużo zabawy i samych szczęśliwych chwil na każdy dzień.



Ogłoszenie

Po przeanalizowaniu dostępnych środków na Radzie Rodziców i zestawieniu z wydatkami z maja 2025 r. Dyrektor Przedszkola informuje Rodziców o konieczności pokrycia kosztu dojazdu na wycieczkę z uwagi na fakt, iż koszt przewyższa wpłatę Rady Rodziców. W związku z tym prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 35 zł od każdego dziecka (wszystkie grupy) do 2.06.2025 r. do godz 16:00 do nauczycieli grup. W przypadku nieuregulowania wpłaty dziecko nie weźmie udziału w wycieczce. Koszt autokaru dla 4 grup wynosi 3400 zł. Natomiast koszt biletu wstępu będzie pokryty z Rady Rodziców.



Wycieczka do Zagrody z Alpakami 03.06.2025

W związku z wycieczką do Zagrody z Alpakami w dniu 03.06.2025 r. (wtorek) prosimy o przyprowadzenie dzieci najpóźniej do godz.: 8:00.  Planowany powrót około godz: 14:00. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w nakrycie głowy, ubranie stosowne do pogody
 oraz mały plecaczek z butelką wody i ew. drobnymi przekąskami. Dzieci będą miały zapewniony posiłek w postaci bułek słodkich. Po powrocie do przedszkola dzieci otrzymają pełny obiad.



Urodziny Tymona

Ekscytujących przygód, mnóstwa zabawy i samych szczęśliwych chwil na każdy dzień.



Dzień Mamy i Taty w grupie Rybki Nemo!

Dzieci i Panie z grupy Rybki Nemo serdecznie zapraszają kochane Mamy i kochanych Tatusiów na uroczystość z okazji ich święta,
która odbędzie się 26 maja 2025 r. (poniedziałek) o godz. 15:30. Prosimy o galowy strój dla dzieci.
Do zobaczenia! 😊



OGŁOSZENIE

Galeria im. Sleńdzińskich



Okladka do ksiazki - praca plastyczna

    W tym tygodniu w naszej grupie rozmawiamy o książkach – tych ulubionych, bajkowych i takich, które tworzymy sami! Dzieci miały okazję wcielić się w małych ilustratorów i malować farbami okładki do własnych książek. Pomysłowość i kolory zachwyciły wszystkich! To była wspaniała zabawa, która połączyła kreatywność z miłością do czytania.



Spotkanie z tatą Emiliana – prawdziwym maszynistą!

Dziś naszą grupę odwiedził wyjątkowy gość – tata Emiliana D., który na co dzień pracuje jako maszynista. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o tym, jak wygląda praca na kolei, jak prowadzi się pociąg i co trzeba wiedzieć, żeby zostać maszynistą.



Drodzy Rodzice

Serdecznie dziękujemy za Wielkanocny
upominek od Państwa.









ogłoszenie

Galeria im. Sleńdzińskich



Urodziny Julii B

    Z okazji Twoich urodzin, cała nasza grupa składa Ci najserdeczniejsze życzenia!







Urodziny Zuzi

Dziś są Twoje urodziny,
zatem zawsze dziarskiej miny.
Żeby każdy dzień był miły,
do zabawy mnóstwa siły.





Wyjście do Galerii Sleńdzińskich

19 marca o godzinie 13.00 dzieci z grupy III  wychodzą do Galerii Sleńdzińskich na warsztaty plastyczne.





Urodziny Antka

Najlepsze życzonka,
Pięknego w życiu słonka,
Smutków małych jak biedronka,
I szczęścia wielkiego jak smok!



Urodziny Antka

Ile kropek na biedronce,
Ile elfów jest na łące,
Ile gwiazdek jest na niebie,
Tyle życzeń dziś dla Ciebie.





Ogłoszenie

4 marca o godzinie 16.00





Zabawy na sniegu

Zimowe zabawy na śniegu to idealny sposób na spędzenie aktywnego czasu na świeżym powietrzu! Choć zimna pora roku nie zawsze zachęca do wychodzenia, zima oferuje wiele radości, szczególnie, gdy śnieg pokrywa ziemię. Śnieżne dni to doskonała okazja, by wspólnie z przyjaciółmi lub rodziną spędzać czas na świeżym powietrzu, poprawiając kondycję i ciesząc się z zimowych krajobrazów. Warto pamiętać o ciepłych ubraniach i odpowiednich akcesoriach, by zabawa była nie tylko radosna, ale i bezpieczna!



Maski karnawalowe

Maski karnawałowe to nieodłączny element tej radosnej tradycji, pełnej kolorów, zabawy i tańca. Tworzenie własnych masek to świetny sposób na wyrażenie kreatywności i wprowadzenie się w klimat karnawału. Można wybrać maskę klasyczną, inspirowaną Włochami, pełną brokatu i piór, albo postawić na coś bardziej nowoczesnego – minimalizm z geometrycznymi kształtami czy neonowymi akcentami.



Bal karnawalowy

    Z radością informujemy, że w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy Bal Karnawałowy! Dzieci przebrały się za swoje ulubione postacie – od księżniczek po superbohaterów, piratów, zwierzątka i wiele innych. Atmosfera była magiczna, pełna śmiechu, tańców i zabaw. W trakcie balu dzieci brały udział w różnorodnych konkurencjach.





Dzien Pizzy

    Dziś w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Pizzy! 🍕Było dużo radości i zabawy, a na końcu mogliśmy cieszyć się pysznymi, własnoręcznie zrobionymi potrawami. To był smaczny i wesoły dzień. 





Zimowy pejzaz - praca plastyczna

Zimowy pejzaż malowany farbami to doskonała okazja do uchwycenia magicznej atmosfery tej pory roku. Delikatne, mroźne światło, biel pokrywająca ziemię oraz subtelne cienie drzew i budynków tworzą niezapomniany widok. Farby świetnie sprawdzają się do oddania tej scenerii, a dodanie detali, jak padający śnieg czy zamarznięte jezioro, może wprowadzić jeszcze więcej realizmu. Zimowe pejzaże to idealna forma wyrażenia spokoju i harmonii tej pięknej pory roku!



Urodziny Liwii

Niech Ci słonko ciepło gra,
Niech Twój uśmiech długo trwa,
Nie trać swej wesołej minki,
Dziś są Twoje urodzinki!









Kosmos - praca plastyczno - techniczna

Dzieci z naszej grupy miały okazję wykazać się swoimi zdolnościami artystycznymi podczas zajęć plastyczno-technicznych, tworząc prace na temat kosmosu. Dzięki tej zabawie dzieci mogły wyrazić swoją wyobraźnię i jednocześnie poszerzyć wiedzę o wszechświecie. Warto zaznaczyć, jak ważne jest wspieranie kreatywności najmłodszych, która rozwija się w takich twórczych zadaniach!





Dzien babci i dziadka

W naszej grupie świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka w wyjątkowy sposób! Z tej okazji dzieci przygotowały piękne laurki, a także zaśpiewały piosenki i recytowały wierszyki, wyrażając w ten sposób miłość i wdzięczność dla swoich ukochanych dziadków. Był to dzień pełen radości, uśmiechów i wzruszeń. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich obecność i miłość, którą każdego dnia obdarzają swoje wnuki. Tego typu chwile przypominają nam, jak ważna jest rodzinna więź i wspólne spędzanie czasu!



Dzien Babci i Dziadka

Dzieci i panie z grupy Rybki Nemo serdecznie zapraszają na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbędzie dnia 20.01.2025 ( poniedziałek) o godzinie 15.00. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu poczęstunku oraz o galowy ubiór dzieci.



Urodziny Kornelki P

Kornelko!!



Wyjście do kina Forum na musical pt.: „Doktor Dolittle i Zwierzęta

15 stycznia o godzinie 11.50 dzieci z grupy III, IV i V wychodzą do kina Forum na musical pt.: „Doktor Dolittle i Zwierzęta”.
Cena biletu: 40 zł.
Prosimy o dokonanie wpłaty do nauczycielek grup.



Ogloszenie dotyczy zachorowan na grype

    Chcielibyśmy poinformować, że w naszym przedszkolu odnotowaliśmy kilka przypadków zachorowań na grypę typu A. Zgodnie z zaleceniami służb sanitarno-epidemiologicznych oraz w trosce o zdrowie dzieci i pracowników, prosimy o szczególną uwagę na objawy choroby.



Dotyczy Jaselek

Zbliżają się Jasełka, które odbędą się w naszej placówce. Prosimy o przygotowanie odpowiedniego ubioru dla dzieci:





Jaselka - ogloszenie

Zbliżają się nasze coroczne jasełka, w których uczestniczą dzieci z naszej grupy. W tym roku, aby nasze przedstawienie było jeszcze piękniejsze i bardziej efektowne, postanowiliśmy wykorzystać latarki, które będą stanowiły część dekoracji oraz rekwizytów.



Zwiedzanie piwnicy BTL

    Dzieci z naszej grupy miały wyjątkową okazję uczestniczyć w wyjściu do Białostockiego Teatru Lalek! Wyjście dostarczyło maluchom niezapomnianych wrażeń. W trakcie wizyty dzieci miały okazję zwiedzić piwnicę teatru, gdzie przechowywane są lalki oraz inne tajemnicze rekwizyty. Przewodnik opowiedział o kulisach pracy w teatrze, a dzieci mogły zobaczyć, jak przygotowywane są przedstawienia. Spotkanie z lalkami i odkrywanie zakamarków teatru z pewnością rozbudziło wyobraźnię naszych małych odkrywców. To było pełne emocji i edukacyjne doświadczenie!



Urodziny Kostka

Sto lat Kostek!!!





Mikolajki - piosenka

    Zbliżają się Święta, a w naszej grupie zaczynamy przygotowania do wspólnego śpiewania! Dzieci miały okazję nauczyć się piosenki o Mikołaju, pełnej radości i świątecznego ciepła. Piosenka opowiada o radosnym wizycie Świętego Mikołaja, który obdarowuje dzieci prezentami. Nauka tej piosenki to doskonała okazja do rozwijania umiejętności muzycznych, pamięciowych, a także integracji w grupie. Zachęcamy do śpiewania w domu.



Zwiedzanie piwnicy lalek

Dnia 04.12.2024r. ( środa) o godzinie 9.45 dzieci z grupy „Rybki nemo”, wychodzą do Białostockiego Teatru Lalek, na zwiedzanie piwnicy lalek. Prosimy o wpłatę 4 zł. do nauczycielek grupy.



Wyjscie do BTL na spektakl pt Karmelek

    Dzieci z naszej grupy miały okazję uczestniczyć w spektaklu pt. „Karmelek” w teatrze BTL (Białostockiego Teatru Lalek). Było to wyjątkowe wydarzenie, które wprowadziło maluchy w magiczny świat teatru. Przedstawienie opowiadało o małym bohaterze, który przez swoje przygody i wyzwania uczył się ważnych wartości, takich jak przyjaźń, odwaga i współpraca.



OGŁOSZENIE

zajęcia dla rodziców i dzieci



Rodzinny konkurs bożonarodzeniowy 🎄🧑‍🎄🎄

Drodzy Rodzice i Dzieci! Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 26 w Białymstoku. Tematem konkursu jest „Stroik bożonarodzeniowy”. Wykonane prace zostaną przekazane do białostockich placówek niosących pomoc potrzebującym ❤️ formularze zgody na przetwarzanie danych dostępne u Pań 😊



Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszej grupie!

Wczoraj w naszej grupie obchodziliśmy wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka! To wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie, jak ważne są prawa najmłodszych. Dzieci są pełne radości, energii i ciekawości świata, ale mają też swoje prawa, które należy szanować i chronić.



Dziekujemy

Dziękujemy tacie Ignasia T. za pomoc i zaangażowanie - przyniesione kartki do grupy to może drobny gest, ale wiele dla nas znaczy. 



Piosenki

Witajcie, drodzy rodzice!



Uwaga, uwaga

Informujemy, że:



















Urodziny Gabrysi

🎉 Dziś w naszej grupie przedszkolnej obchodzimy urodziny Gabrysi! 🎂





Urodziny Emiliana, Alisy, Ali

Ala, Alisa i Emilian życzymy wam Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!



Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności ,,Dwujęzyczne Dzieci''

Drodzy Rodzice,
W tym roku szkolnym realizować będziemy Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci. Bilingual Future. Programem tym objęte są dzieci 3 i 4 - letnie z grupy I ,,Krasnoludki'', II ,,Smerfy'', oraz III ,,Rybki Nemo''. Program ma na celu codzienne, kontekstowe osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim w okresie szczególnej wrażliwości językowej, tak aby język angielski nie był dla nich językiem obcym. Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje najbardziej naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów - wesołych żuczków, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych, zarówno indywidualnych jak i grupowych. Dzięki programowi, dziecko naturalnie – podobnie jak pierwszy – nabywa drugi język. Każdego dnia dzieci poprzez film, piosenkę, zadanie w książce, zabawy dydaktyczne i ruchowe z piosenkami, osłuchują się z językiem angielskim. 



To już półmetek naszej zbiórki dla przedszkolaków w Nysie!

⏳⏰ To już półmetek naszej zbiórki dla Przedszkole nr 5 - Integracyjne w Nysie! Dołącz do nas i wspólnie podarujmy przedszkolakom z Nysy namiastkę normalności którą utraciły. Pilnie potrzebujemy nadal sztućców (łyżek, widelców, łyżeczek) oraz kubków z uchem dostępnych w sklepach Pepco. Dziękujemy za każdy najdrobniejszy gest wsparcia. Brakuje już tak niewiele - razem możemy skompletować całość. Przedłużamy zbiórkę do 10.10.2024 r.  (więcej informacji w załączniku -> 'więcej')





Teatr Lalek

Wyjście do Teatru Lalek na przedstawienie pt: „Kaszalot”.





Urodziny Łucji

Życzymy Tobie wszystkiego najlepszego !!!



Zajęcia pokazowe z języka angielskiego ,,Języki Świata''

Zapraszamy do obejrzenia filmiku przedstawiającego anglojęzyczne zajęcia pokazowe prowadzone przez firmę Języki Świata. Pacynka 🐵 przywitała się z dziećmi po angielsku, a potem wspólnie bawiliśmy się, ucząc nowych słówek. Dzieci wstawały, tańczyły i powtarzały polecenia po angielsku. Było przy tym mnóstwo zabawy! 💃🕺 Pacynka odkryła magiczne pudełko z owocami 🍎🥦, które razem nazwaliśmy, a potem robot Emys 🤖 pomógł dzieciom w interaktywnej zabawie. Na koniec każdemu dziecku przybiliśmy piątkę i wręczyliśmy naklejki! 🎶🙌 (filmik w załączniku, należy kliknąć w poniższy przycisk ''więcej'')



,,Przedszkolaki Przedszkolakom'' - zbiórka dla Przedszkola Nr 5 Integracyjnego w Nysie

Przedszkole Integracyjne nr 5 w Nysie zostało dotknięte tragiczną powodzią, która zalała i zniszczyła dzieciom drugi dom, gdzie każdego dnia uczyły się i bawiły. To, co zbudowali przez lata, zostało poważnie uszkodzone, a teraz pilnie potrzebują pomocy, aby jak najszybciej wrócić do normalności. Dziękujemy za każdy najdrobniejszy gest wsparcia.



Dary jesieni

Drodzy rodzice, prosimy o przyniesienie darów jesieni:



Indianie w Rybkach Nemo

W tym tygodniu mówimy o podróżach. Dziś przypomnieliśmy czym możemy pokonac krótsze i bardzo długie odległości. Samolotem przelecieliśmy do Ameryki, którą odkrył Krzysztof Kolumb i nazwał tubylców Indianami. My na jeden dzień też zamieniliśmy się w Indian , wykonując kolorowe pióropusze.



Mali artyści

Ten tydzień był bogaty w różnorodne wydarzenia. W czwartek znów mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwi artyści , tworząc obrazy w zaprzyjaźnionej galerii im.Slendzińskich.





Boże Ciało

W związku z 31.05.2024 r.  przypadającym  w piątek po Bożym Ciele, mając na uwadze wiążący się z tym długi weekend, dyrektor przedszkola bardzo prosi o zadeklarowanie potrzeby opieki przedszkolnej w tym dniu.





WYCIECZKA PRZEDSZKOLNA DO FAST PARKU

       Dyrektor Przedszkola przypomina  o planowanej w najbliższy wtorek  całodniowej wycieczce przedszkolnej   w dniu 14.05.2024r.- wtorek.



Fútbol español

Drodzy Rodzice,
W tym tygodniu będziemy omawiać tematykę Europy i jej poszczególnych krajów. We wtorek 07.05.2024 poznamy słoneczną Hiszpanię. W związku z tym, prosimy małych kibiców o założenie piłkarskich / sportowych strojów. Mile widziane akcenty FC Barcelony, Realu Madryt (i innych hiszpańskich klubów)  lub hiszpańskie barwy żółto-czerwone. Tego dnia można przynieść również wszystko co jest związane z piłką nożną, hiszpańskimi klubami piłkarskimi oraz Hiszpanią.





Dzień Mleka - ogłoszenie

Drodzy Rodzice,
W związku z obchodami Dnia Mleka, prosimy o przyniesienie 1 pustego (prostokątnego) kartonu po mleku we wtorek 23.04.2024 r.
 



,,Mamo, tato ćwicz ze mną!'' - zajęcia sportowe

Zapraszamy serdecznie Rodziców na wspólne zajęcia sportowe, które odbędą się 22.04.2024 r. (poniedziałek) o godz.: 15:30. Prosimy o zabranie wygodnego stroju i dobrego humoru :)



Ogłoszenie

Drodzy Rodzice, 
W związku ze zbliżającym się weekendem majowym, prosimy o zgłaszanie nieobecności dzieci na następujące dni tygodnia: 29.04.2024 (poniedziałek) | 30.04.2024 (wtorek) | 2.05.2024 (czwartek). Zapisy na listy wyłącznie do dnia 24.04.2024 r. z uwagi na organizację przedszkola w zakresie żywienia i kadry.



Zebranie Rady Rodziców

Dyrektor Przedszkola zaprasza Radę Rodziców na zebranie, które odbędzie się
11.04.2024 r. (czwartek) o godz.: 15:30



Odwiedziny Paulinki

Dziś odwiedziła nas absolwentka naszego przedszkola, siostra Izy- Paulinka. To już trzecie w tym roku spotkanie z absolwentami przedszkola, na którym prezentują oni swoje talenty. Paulinka zorganizowała dzieciom wspólną taneczną rozgrzewkę i pokazała dwa przygotowane przez siebie tańce w stylu współczesnym.









Wielkanocne zajączki ze skarpety

Drodzy Rodzice,
W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi, w najbliższą środę (27.03.2024) będziemy robić zajączki ze skarpety. Prosimy o przyniesienie 1 niepotrzebnej skarpety, która będzie mogła zmienić się w zajączka. W miarę możliwości najlepiej jednolitej, dłuższej (nie stopki), choć oczywiście każda będzie dobra - zajączki mogą być także wzorzyste i kolorowe :-)



OGŁOSZENIA

1. OD JUTRA DZIECI BĘDĄ MYĆ ZĘBY. PROSIMY O PRZYNIESIENIE KUBKÓW , SZCZOTECZEK I PAST ( PODPISANE).







Ogłoszenie

Drodzy Rodzice,
W związku z długotrwałą chorobą nauczyciela - P. Marty, zdjęcia z Balu Karnawałowego będą do odbioru od 7.03.2024 r. (czwartek). Za opóźnienie przepraszamy.



Pingwin z leniwej ósemki?

Leniwa ósemka to proste ćwiczenie, które doskonale rozwija mózg. Ćwiczenie polega na rysowaniu lub wodzeniu oczami za przedmiotem poruszającym się po kształcie położonej ósemki( znaku nieskończoności). 





A u nas karnawał !

Dziś gościły w naszej grupie zabawy, przebieranki, korowody karnawałowe. Było dużo śmiechu, ruchu i energii. Jutro tłusty czwartek. Mniam.....



URODZINY OLKA

Urodzinki, urodzinki,
wszyscy robią słodkie minki,
żyj nam długo i szczęśliwie,
pomyśl czasem o nas mile.



WAŻNE OGŁOSZENIE

Ze względu na zgłoszony  przypadek wystąpienia rumienia zakaźnego prosimy o obserwację dzieci i w przypadku pojawienia się objawów, pozostawienie dziecka w domu. W trosce o zdrowie naszych dzieci, prosimy również o powiadamianie nauczycieli o przypadkach występowania chorób zakaźnych.





Wyjście do teatru

W DNIU  8.02.2024 (CZWARTEK) DZIECI       Z GRUP III,IV I V WYCHODZĄ DO TEATRU LALEK NA PRZEDSTAWIENIE „ ŚLIMAK” , KTÓRE ZACZYNA SIĘ O 9.00 .







Ale czad mam już pięć lat!

Tak brzmiał napis na koszulce dzisiejszej jubilatki - Ady. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!



Urodzinki Vasilisy

Zdrówka, szczęścia i słodyczy panie i cała grupa „Rybek Nemo” Ci życzy



Dzień Babci i Dziadka - ogłoszenie

Drodzy Rodzice,
W związku ze zbliżającą się uroczystością Dnia Babci i Dziadka w Naszej grupie, prosimy serdecznie o pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku dla naszych wspaniałych gości, który odbędzie się po występie dzieci. Prosimy również o przygotowanie dzieciom odświętnych strojów.













OGŁOSZENIE

Dnia 14.12.2023 r ( czwartek ) o godz. 11.00 wychodzimy do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt.: "Tam, tam, tam, tu, tu, tu". Cena biletu 15 zł. Proszę o wpłatę do nauczycielek grupy.



Urodziny Mai - Wszystkiego najlepszego!

Dla naszej kochanek Wróżki
Niech z nieba spadają różdżki,
A czary niech się udają
I niech marzenia się spełniają!
Najlepsze życzenia na urodzinki
Od Naszej Rybkowej Rodzinki!



Dzień Kulinarnych Mocniaków - udział w akcji ,,Szkolne Przygody Gangu Mocniaków''

W ramach realizowanego projektu „Szkolne przygody Gangu Mocniaków'' uczestniczyliśmy w Dniu Kulinarnych Mocniaków. Samodzielnie przygotowaliśmy własne talerze zdrowego żywienia, składające się z 5 grup produktów potrzebnych do prawidłowego odżywiania. Podczas wspólnego śniadania gościliśmy również Panią Bożenkę, emerytowaną nauczycielkę Naszego Przedszkola, która pomagała nam w przygotowaniu posiłku. Wysłuchaliśmy też opowieści przygód Gangu Mocniaków. Podsumowaniem wydarzenia było wspólne wykonanie plakatu przedstawiającego Talerz Zdrowego Żywienia 🍽🥗🍱



Mikołajkowa Gala Przedszkolaków

W Młodziezowym Domu Kultury odbył się mikołajkowy konkurs recytatorski. Naszą grupę reprezentował Bartek, który zaprezentował wiersz „ Kłopoty św. Mikołaja”.



Mikołajkowe zdjęcia przy choince

Po chwilach pełnych euforii i radości z wizyty Świętego Mikołaja oraz odnalezionych prezentów, Rybki zapozowały do zdjęć przy pięknej choince.



,,A Święty Mikołaj przybył tu saniami, zjawił się z nienacka, był tu chwilę z nami...'' 🎅

W magiczne środowe przedpołudnie nasze przedszkolaki miały niezwykłą przyjemność gościć najbardziej rozpoznawalną postać grudnia – uwielbianego przez dzieci Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania świątecznych piosenek i mikołajkowych wspólnych zabaw 🎅🏻🎄🎁



Urodziny Dominika - Wszystkiego najlepszego!

W dniu urodzin automaniaka
Motożyczenia dla superchłopaka
Życzymy Ci tyle radości
Ile w wyścigach wspaniałości,
Niech wszystko Ci się układa
Jak czteropasmowa autostrada.
Ile jest auta na planecie,
Ile jest dróg na świecie,
Tyle dla Ciebie szczęścia pragniemy
I z taką radością świętujemy!





Nasze działania teatralne

Zabawy w teatr to ważny element  pracy pedagogicznej przedszkola. Wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocje, wyostrzają wszystkie zmysły dziecka. Podczas tygodnia o teatrze oprócz wielu zabaw poznawaliśmy też pojęcia związane z teatrem, słownictwo teatralne, a także możliwości gry aktorskiej poprzez wykorzystanie rożnego rodzaju lalek oraz przebrań.



Mój przyjaciel Miś

Dzieci z naszej grupy- Aleksander Żarniewski i Izabela Choroś brały udział w konkursie zorganizowanym przez P.S. nr 85. Gratulujemy wspaniałych wyników- Olek zdobył I miejsce, a Iza -III w kategorii dzieci 3-,4-letnich.





Konkurs Recytatorski ,,Miś - mój najlepszy przyjaciel''

Nasze super zdolne Rybki na Konkursie Recytatorskim „Miś - mój najlepszy przyjaciel'' organizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 85 w Białymstoku 🧸🏆 Gratulacje 🎉
🥇Aleksander - I miejsce 🥉Iza - III miejsce 



WAŻNE OGŁOSZENIE

Ze względu na zgłoszony  przypadek wystąpienia wszawicy, prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i  włosów u dzieci. W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą, należy o tym zawiadomić nauczyciela oraz podjąć wszystkie czynności prowadzące do likwidacji choroby.



Dzień Pluszowego Misia

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem 🧸💞



Urodziny Igora - Wszystkiego Najlepszego!

Dla Superbohatera,
Co zabawę autkami wybiera,
Niech Ci się spełnią wszystkie marzenia,
Z łatwością, z jaką składamy życzenia.
Niech siła i odwaga
W zabawie i w życiu pomaga,
Niech mocy Ci nie brakuje
A dobro zawsze niech procentuje.
Dla Superchłopca na urodzinki
Moc życzeń od Rybkowej Superrodzinki!🐠





Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

W Naszym Przedszkolu chcemy, abyście wiedzieli, jak ważne jest Wasze zdanie i jak bardzo są dla nas cenne Wasze uśmiechy. Dlatego też Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka był niezapomnianym doświadczeniem, pełnym gier, zabaw i nauki przez doświadczenie 🌐💙





Odwiedziny Kuby - absolwenta Naszego Przedszkola

Odwiedziny Naszych Absolwentów to niezwykłe chwile, pełne wzruszeń i wspomnień. Tym razem gościliśmy Kubę wraz Patrycją, którzy są obecnie członkami chóru Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 . Zaprezentowali nam swoje umiejętności wokalne i czytali ulubione bajki z dzieciństwa. Dziękujemy za odwiedziny 👩‍❤️‍👨





Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Jesienne kolory''

Podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci i rodziców ,,Jesienne kolory'' 🍁🍂 🏆





Urodzinki Karolinki 🥳

W dniu tak miłym i wspaniałym, 



Odwiedziny Wiktorii

W ubiegłym tygodniu odwiedziła nas siostra Ady -Wiktoria. Wiktoria jest absolwentką naszego przedszkola. Podczas spotkania zaprezentowała swoje talenty - pokazała wymyślony przez siebie taniec i uczyła go dzieci. Zaśpiewała także ulubioną piosenkę . Punktem kulminacyjnym była wspólna zabawa na placu przedszkolnym.



Warsztaty plastyczne w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku

Rybki Nemo po raz pierwszy odwiedziły dziś Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku. Zwiedziły jej wnętrza i wzięły udział w warsztatach plastycznych podczas których stworzyły piękne jesienne liście 🖌️🍁



Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej ,,Śpiewam Tobie Polsko''

Nasi mali-wielcy Artyści na Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Śpiewam Tobie Polsko” w Szkoła Podstawowa nr 51 im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku 🎤🇵🇱







OGŁOSZENIE

Drodzy Rodzice,
W związku z pojawieniem się przypadków ospy wietrznej, prosimy o zwrócenie uwagi na stan zdrowia swoich pociech. W przypadku pojawienia się w/w choroby u dziecka prosimy o kontakt z lekarzem rodzinnym i pozostawienie dziecka w domu do całkowitego wyleczenia.



Utrwalamy zasady bezpieczeństwa i numery alarmowe

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego opisuje proces wspomagania rozwoju i edukacji dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym. Przedszkola w równej mierze pełnią funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Zapewniają dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych. Celem wychowania przedszkolnego jest m.in. wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.                          Ten tydzień poświęcony jest właśnie temu zagadnieniu.



Przekrój tygodnia

W tym tygodniu oprócz rodzinnych ćwiczeń , m. in.: układaliśmy wspólnie i opowiadaliśmy historyjki obrazkowe, tworzyliśmy jeża wykorzystując metodę D. Dziamskiej- edukację przez ruch, dzięki której  podejmowane przez dzieci podczas zajęć formy aktywności wspierają ich rozwój w czterech sferach jednocześnie: intelektualnej, społecznej, emocjonalnej i fizycznej. Braliśmy też udział w zawodach polegających na przeniesieniu za pomocą drewnianych szczypiec jak największej ilości kulek. Trening kciuka i palca wskazującego poprzez chwytanie i upuszczanie kuleczek jest dobrą metodą, aby prawidłowo przygotować dłoń dziecka do nauki pisania.



Zajęcia sportowe z rodzicami

Podczas wspólnych zajęć sportowych, Nasze Rybki wraz z Rodzicami mogły zobaczyć jak w przyjemny i prosty sposób można aktywnie spędzać czas. Przedstawione zabawy są świetnym rozwiązaniem na rozładowanie codziennych stresów i relaks, a jednocześnie wspaniale wspierają rozwój ruchowy i emocjonalny dzieci. Dziękujemy Rodzicom za wspólną zabawę i zachęcamy do wspólnych aktywności w domu wraz z dziećmi.



Wspólna zabawa z Krasnoludkami :)

Integracja to zabawa, dla nas wszystkich świetna sprawa! 🎊 dziś salę Rybek Nemo odwiedzili wyjątkowi goście - Nasze najmłodsze Krasnoludki. Rybki bardzo chętnie oprowadziły młodszych kolegów po swojej sali i zaprosiły do wspólnej zabawy 🧸



,,Ratujmy Kasztany 2023"

Dziś wzięliśmy udział w akcji ekologicznej „Ratujmy Kasztany 2023🌰🍂której koordynatorem jest Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Miasto Białystok . Akcja polega na grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców, wewnątrz których zimują osłonięte kokonem poczwarki (szkodnika) szrotówka kasztanowcowiaczka, co ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców 🌳



Dziękujemy za wsparcie Fundacji ,,Pomóż Im''

Dziękujemy za wielkie serca i okazaną pomoc w zbiórce artykułów higienicznych podopiecznym Fundacja „Pomóż Im” Hospicjum dla Dzieci ❤️



Sensoryczne jesienne drzewka

Zabawy plastyczno - sensoryczne są niezwykle ważne zarówno dla rozwoju wyobraźni jak i budowania integracji sensorycznej, czyli prawidłowej organizacji wrażeń sensorycznych dostarczanych przez receptory. W ramach innowacji pedagogicznej „Sensoryczne i TUS-owe zabawy Sensorkowe” dzieci wykonały jesienne drzewa niestandardową techniką 🌳🎨



Urodziny Oli

Urodzinki, urodzinki,
wszyscy robią słodkie minki,
żyj nam długo i szczęśliwie,
pomyśl czasem o nas mile.



Wycieczka do parku

Wycieczki stanowią jedną z ciekawszych form prowadzenia zajęć wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolu, pozwalają bowiem bezpośrednio obserwować rzeczy, zjawiska i sytuacje w „naturalnych warunkach”.  Wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni udaliśmy się do pobliskiego parku na wycieczkę, która dostarczyła nam nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń.  Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa. Bacznie przyglądaliśmy się przyrodzie: korze drzew, liściom, rozmawialiśmy o zwierzętach i ptakach żyjących w parku. Spotkaliśmy nawet wiewiórkę. Najwięcej radości  sprawiło nam  zbieranie żołędzi i kasztanów, które wykorzystaliśmy do zajęć i zabaw. Oczywiście skorzystaliśmy z placu zabaw i bliskości opery, robiąc m.in. eksperymenty wokalne w kopule przed jej wejściem .



KONKURS RODZINNY PT.: "JESIENNE KOLORY"

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym
pt: „Jesienne kolory”





Dzień Uśmiechu

Nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Zgodnie z coroczną tradycją wybraliśmy się na „Paradę uśmiechu” obdarowując przechodniów radosnymi listkami🍁 Wywołaliśmy tym wiele uśmiechów 🙂 Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim, każdego dnia! 😆



OGŁOSZENIE

Drodzy Rodzice  zwracamy się pilnie o pomoc !







Podsumowanie akcji ,,#DorzucMisie'' dla Fundacji Naszpikowani i Mój kolorowy AUTentYZM

Dziękujemy serdecznie za udział w akcji #DorzucMisie dla Fundacji Naszpikowani oraz Mój kolorowy Autentyzm . Wspólnie zebraliśmy aż 382 pluszowych przyjaciół którzy są już w drodze do nowych właścicieli. Fundacja Sport Twoją Szansą przekaże 5zł za każdego zebranego podczas akcji pluszaka. Zachęcamy także do udziału w akcji Jagiellonii Białystok 🧸💛❤️



,,Kacper i Emma - przyjaciele na zawsze'' - wizyta w Kinie Helios

W ramach programu Helios dla Dzieci obejrzeliśmy niezwykły film „Kacper i Emma - przyjaciele na zawsze”. To przeplatana piosenkami i animowanymi fragmentami opowieść o przyjaźni i o trudnościach związanych z życiem pięciolatków 👫🎬



Kosmos

W tym tygodniu mówimy o Kosmosie. Poznaliśmy planety, ich cechy charakterystyczne.Utrwalamy wiadomości. Dziś układaliśmy z nakrętek rakiety wg własnego pomysłu.



Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące. Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek! 🍎 Próbowaliśmy dziś różnego rodzaju jabłuszek, również w postaci pysznego ciasta i ... gofrów jabłkowych! 😋



Rocznica nadania imienia Przedszkola

Dziś w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowe święto - rocznicę nadania imienia przedszkola. Zgodnie z coroczną tradycją, wspólnie złożyliśmy kwiaty przy pomniku patrona Naszego Przedszkola - Marszałka Józefa Piłsudskiego🎖️







OGŁOSZENIE

29.09 (piątek) o godzinie 9.30 dzieci z grupy III i IV (Rybki Nemo i Kubusie Puchatki) obejrzą film „Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele” w Kinie Helios Galeria Jurowiecka połączony z zajęciami edukacyjnymi „Ja w przedszkolu. Moja grupa”. Koszt biletu - 17 zł. Prosimy, aby w tym dniu dzieci zostały przyprowadzone do przedszkola do godziny 8:15



Dzień Przedszkolaka - dzień pełen uśmiechu, zabawy i niespodzianek

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się
od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka 🎊



Przedszkoliada - zapisy

Drodzy Rodzice,
Informujemy, że zapisy na zajęcia z piłki nożnej ,,Przedszkoliada'' odbywają się poprzez wpisanie dziecka na listę podczas przyprowadzania lub odbierania dziecka z przedszkola.





Dzień Kropki - święto kreatywności i radości!

Dziś w naszym przedszkolu było niezwykle kolorowo i kropkowo z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki 🔴 Poznaliśmy historię Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości a rozpoczynając od kropki stworzyła wielkie dzieło. Odbył się takze kropkowy pokaz mody, kropkowe gry i zabawy. Od dziś już wiemy, że każdy z nas ma swój wyjątkowy talent 🏆🎊





5. urodziny Ksawerego - Wszystkiego najlepszego!

Dla Superbohatera,
Co zabawę autkami wybiera,
Niech Ci się spełnią wszystkie marzenia,
Z łatwością, z jaką składamy życzenia.
Niech siła i odwaga
W zabawie i w życiu pomaga,
Niech mocy Ci nie brakuje
A dobro zawsze niech procentuje.
Dla Superchłopca na urodzinki
Moc życzeń od Rybkowej Superrodzinki!🐠



Zajęcia pokazowe Wingee Paaro

Rozwiń swoje skrzydła...” 🦜 dziś odwiedzili nas przyjaciele doskonale wszystkim znanego Parrota z pokazowymi zajęciami PAARO Wingee - zajęcia taneczno-rozwojowe 💃🕺











WAŻNE OGŁOSZENIE

W związku z wodnymi atrakcjami, zaplanowanymi w Parku ,,Morza - Lądy - Oceany'', prosimy o przygotowanie dla dzieci ręczniczka oraz ubrania na zmianę zapakowane w plecaczku.





















BOŻE CIAŁO

W związku z 09.06.2023 r.  przypadającym w piątek po Bożym Ciele, mając na uwadze wiążący się z tym długi weekend, dyrektor przedszkola bardzo prosi o zadeklarowanie potrzeby opieki przedszkolnej w tym dniu.





Dzień Rodziny

Wiersze dla dzieci - O rodzinie - SuperKid

Moja rodzina, choć bardzo liczna,
Jest dobra, miła i sympatyczna.
I choć czasami wytrzymać trudno,
To daję słowo- nie jest w niej nudno!
Każdy ma swoje upodobania,
jeden do nauki, drugi do spania.
Lecz wszyscy bardzo się kochamy
I zawsze sobie w życiu radę damy.





wakacje - sierpień

     Drodzy Rodzice -  w związku z apelem Dyrektora  Przedszkola Nr 36  dyżurującego w miesiącu sierpniu, proszę o zgłaszanie potrzeby opieki dla dziecka do bezpośrednio do dyrektora naszego przedszkola. 



Dzień mleka

Dlaczego w piątkowy dzień słychać było w naszym przedszkolu muczenie? Nie bez powodu! Tego dnia czekało na nas mnóstwo ciekawych zabaw, quizów i zagadek bo obchodziliśmy dzień mleka. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.



Poznajemy zawody

W tym tygodniu Rybki Nemo uczestniczyły w zajęciach poświęconych popularnym zawodom. Dzieci miały okazje zapoznać się z pracą strażaka, policjanta i lekarza oraz nauczyć się numerów alarmowych. Nie zabrakło też ćwiczeń ruchowych z Lwem Lolkiem i zabaw edukacyjnych na tablicy interaktywnej.



Dzień Dziecka

Drodzy Rodzice w związku z organizacją Dnia Dziecka w naszym przedszkolu- całodniowa zabawa na dmuchańcach- skakańcach   i całodniowej wycieczki do Centrum Edukacji " LĄDY. MORZA ,OCEANY",  proszę o pilne dokonanie wpłat na Radę Rodziców - rodziców, którzy pełnej opłaty nie uiścili .



DZIEŃ RODZINY - ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy rodziców na Dzień Rodziny, który w naszej grupie odbędzie się 25.05 (czwartek) o godzinie 16.00.



Zajęcia z kreatywnej plastyki

Kolejne zajęcia plastyczne  z projektu unijnego za nami, tym razem robiliśmy z papieroplastyki owady na łące: kolorowe motyle oraz pszczółki.



Poznajemy Mazury

Kolejnym regionem Polski, jaki poznały dzieci w zeszłym tygodniu, są Mazury. Nasze Rybki dowiedziały się, w jaki sposób powstała kraina jezior, przyrodę i roślinność tego regionu. Układały krajobrazy z kilkuelementowych części, techniką kolażu stworzyły krajobraz mazurski oraz z figur geometrycznych układały łódkę.







Dbamy o naszą planetę

W tym tygodniu zajmowaliśmy się zagadnieniami ekologicznymi, dowiedzieliśmy się jak należy dbać o naszą planetę, braliśmy udział w sprzątaniu świata w ramach akcji „Czysty Białystok” oraz poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat roli wody w życiu każdego człowieka realizując zagadnienia programu "Mamo, tato, wolę wodę". 



Kreatywna plastyka - realizacja projektu

(Współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020)



Zajęcia plastyczne w Galerii im. Sleńdzińskich

Dziś tematem naszych zajęć realizowanych w ramach unijnego projektu były kwiaty z gliny.





Urodziny Adama i Tomka

Dziś szczególny dzień w naszej grupie - podwójne urodziny!!! Adam skończył 6 lat, zaś Tomek 5. Życzymy naszym kolegom wszystkiego co najlepsze!!!



Poznajemy Małopolskę

W tym tygodniu odbyliśmy wirtualną podróż po Małopolsce, odwiedziliśmy Kraków, poznaliśmy kroki „Krakowiaka”, legendy krakowskie i poznając historię Lajkonika nie obyło się bez degustacji paluszków wypiekanych pod Krakowem:)



"Zumba" w SP 4

Również w środę mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach tanecznych ZUMBA w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej Nr 4 i jednocześnie naszych absolwentek! Dziewczyny porwały nas do tańca w rytm przebojów a także zatańczyły nam swoje popisowe tańce. Oj, oglądaliśmy z zapartym tchem!



Biblioteka w SP 4

„Książką połączeni” to kolejne nasze spotkanie w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białymstoku. Pozostając w tematyce tygodnia zobaczyliśmy położenie Małopolski na Mapie, wysłuchaliśmy „Legendy o Smoku Wawelskim” poprzedzoną wirtualną wycieczka po Krakowie, zatańczyliśmy „Krakowiaka”. Wiemy też, jak wygląda Lajkonik:)



Ogłoszenie

We środę wychodzimy na kolejne zajęcia w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białymstoku. W związku z tym prosimy o przyprowadzenie tego dnia dzieci do godziny 8.15. Dziękujemy.







Sawanna - zachód słońca

Zachód słońca na Sawannie... - zajęcia z cyklu „Mały człowiek w kreatywnej krainie”.



Wizyta pani dietetyk

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła pani dietetyk, która wprowadziła nas w świat zdrowego i smacznego żywienia. Spotkanie upłynęło nam w bardzo radosnej atmosferze: braliśmy udział w quizach i zabawach oraz przygotowaliśmy pyszny i zdrowy krem czekoladowy. 



Książką połączeni - wizyta uczennic z X Liceum Ogólnokształcącego

Dzisiaj odwiedzili nas niezwykli goście - uczennice z X Liceum Ogólnokształcącego wraz z panią Karolinką. Panie przeczytały nam ciekawe baśnie i opowiadania. Bardzo lubimy takie odwiedziny. Zapraszamy do nas częściej. Dziękujemy!



W bibliotece szkolnej

O tym, co w świecie ptaków piszczy dowiedzieliśmy się dziś podczas zajęć w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 4. Obejrzeliśmy teatrzyk kamishibai, rozwiązywaliśmy zagadki o ptakach i jak to w bibliotece posłuchaliśmy ciekawych opowiadań czytanych przez panią bibliotekarkę. To będą cykliczne zajęcia i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!



OGŁOSZENIE

W związku z jutrzejszym wyjściem na lekcję biblioteczną do Szkoły Podstawowej Nr 4 prosimy o wcześniejsze przyprowadzenie dziecka do przedszkola do godziny 8.00.



Zajączki

Zajączki wielkanocne wykonane w Galerii Sleńdzińskich.



Wiosenne zabawy

W tym tygodniu powitaliśmy wiosnę. Cieszymy się, że do naszej sali coraz częściej zagląda słońce umilając nam naukę i zabawę. :)





Obserwacje przyrodnicze

Drugi dzień po założeniu ogródka już pojawiły się pierwsze kiełki, z radością bierzemy lupy w dłoń i patrzymy z ciekawością, w którym kubeczku coś się dzieje:) Pamiętamy oczywiście o podlewaniu naszego małego ogródka! Jesteśmy ciekawi, co zobaczymy po weekendzie?



Dzień marchewki

Każdy ma swoje urodziny i marchewka także! My dziś cały dzień obchodziliśmy dzień marchewki, bawiliśmy się przy piosenkach o marchewce, własnoręcznie zrobiliśmy zdrową i pyszną surówkę z marchwi i jabłek oraz ulepiliśmy marchewki z masy solnej i pomalowaliśmy je oczywiście na pomarańczowo!



Zielony ogródek w sali

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego warto zadbać o porządki w ogrodzie i przygotować ogródek do sadzenia i siania roślin. Dlatego my, wiedząc co jest niezbędne do takich działań, założyliśmy w naszej sali zielony ogródek. A co zasialiśmy to już powiedzą dzieci w domu:)



"Poznajemy Polskę" - Wielkopolska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z minionego tygodnia.



Zabawy językowe na nowej macie edukacyjnej

Naukę języka angielskiego uatrakcyjnia nam nowa mata edukacyjna, którą wykorzystujemy do realizacji innowacji pedagogicznej „Fun English - zabawa językiem angielskim” oraz w czasie zajęć z projektu unijnego „Z angielskim za pan brat już od najmłodszych lat”.



Dzień Mężczyzny

Wszystkiego najlepszego chłopcy z okazji Waszego święta! :)



Dzień Kobiet

Wszystkim kobietom - tym małym i tym troszkę starszym nasi młodzi dżentelmeni z „Rybek Nemo” życzą wszystkiego najlepszego!



"Marcowa wydzieranka"

Dziś w ramach realizacji zajęć plastycznych z projektu unijnego „Dobry stary” dzieci wykonały wazony z kwiatami. Każdy z nich piękny, inny, wyjątkowy.



Domowa piankolina

Dziś mama Zuzi postanowiła odwiedzić nas w przedszkolu i przygotować fajną, sensoryczną zabawę! Wspólnie z dziećmi przygotowała „piankolinę”, z której dzieci po dodaniu barwników spożywczych mogły wyczarować rozmaite kształty za pomocą foremek oraz własnej pomysłowości. Dziękujemy!



"Książką połączeni"

O tym, że warto być czyściochem i nie oceniać ludzi po bogactwie dowiedziały się dzieci z książki „Między nami zwierzakami”, którą nam dziś przeczytała mama Zuzi w ramach akcji „Książką połączeni”. Zaciekawieni słuchaliśmy też przygód „Jadzi Pętelki”, z której dowiedzieliśmy się, jakie fajne przygody mogą nas spotkać podczas spędzania czasu z nianią pod nieobecność rodziców. Dziękujemy mamie Zuzi za poświęcony nam czas oraz ciekawe propozycje czytelnicze.



Zabawa i nauka

O tym, że dzieci uczą się chętniej poprzez zabawę wiemy wszyscy, a jeszcze efektywniej poprzez własne działania. Korzystając z technologii wykonują rozmaite zadania na tablicy interaktywnej świetnie się przy tym bawiąc!



Nasze najnowsze plastyczne cuda

A tak prezentują się nasze płaskorzeźby z Galerii Sleńdzińskich oraz papierowe tulipany wykonane w czasie zajęć z projektu „Dobry Start” - „Mały człowiek w kreatywnej krainie”.



Zabawy sensoryczne

Cieszymy się że rodzice z naszej grupy przyjęli zaproszenie i przychodzą zaprezentować dzieciom tajniki wykonywanych przez siebie zawodów. Dziś zajęcia przygotowała mama Lenki B., były to zabawy sensoryczne w masach. Dzięki tym terapeutycznym również właściwościom dzieci uruchomiły swoje zmysły dotyku, zapachu, wzroku. Była to przede wszystkim fantastyczna zabawa!



Książką połączeni

Dziś do naszego przedszkola przyszła mama Lenki B., żeby poczytać nam ciekawe opowieści „Gangu swojaków”. Później przenieśliśmy się do naszej przedszkolnej biblioteki i tam kontynuowaliśmy nasze czytanie, tym razem były to zagadki! O tym, że czytanie wzmacnia i ma wspaniałą moc możecie sami zobaczyć na zdjęciach!



Powodzenia Wiktoria!

W tym tygodniu pożegnaliśmy naszą kochaną koleżankę, która nie będzie już chodzić do naszego przedszkola. Wszystkiego dobrego Wikusiu, będziemy Cię miło wspominać i mamy nadzieję, że nas kiedyś odwiedzisz.



Kosmos

W tym tygodniu zgłębialiśmy tajemnice kosmosu.



Tłusty Czwartek

Dziękujemy rodzicom Oskarka za dostarczenie pysznych pączków oraz wszystkim paniom pracującym w kuchni.



Pączki - kreatywna plastyka

Dziś na zajęciach plastycznych realizowanych w ramach projektu unijnego „Dobry Start” zabraliśmy się za przygotowanie pączków na Tłusty Czwartek. Oto nasz przepis na idealne pączki: sól, mąka, kakao, woda, olej, biała farba, cukrowa posypka. Mimo że nasze pączki nie nadają się do jedzenia to wyglądają bardzo smakowicie.



Warsztaty w Galerii Sleńdzińskich

Żółwie wykonane na warsztatach plastycznych w Galerii Sleńdzińskich w ramach projektu unijnego „Dobry Start”.



Ogłoszenie - zebranie grupowe

Zebranie z rodzicami z dnia 10.01 – odwołane – Szkoła Podstawowa nr 3 w  Luboniu

Zapraszamy rodziców na zebranie grupowe, które odbędzie się 23.02.2023 (czwartek) o godzinie 16.00 w naszej sali.



Tato żołnierz

Wczoraj w naszej grupie niezwykłe wydarzenie!!! Gościliśmy żołnierza tatę Wiktorii, który opowiedział nam, na czym polega praca żołnierza, pokazał nam rzeczy niezbędne w jego pracy i mieliśmy okazję zrobić profesjonalne ćwiczenia. Na chwile poczuliśmy się tak, jakbyśmy byli w wojsku. W podzięce za te wyjątkowe odwiedziny przygotowaliśmy patriotyczne laurki, które Wiktoria przekazała swojemu tacie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Galeria



Poznajemy Polskę - góry

Za nami kolejny intensywny, pełen pozytywnych wrażeń tydzień. W ciągu ostatnich kilku dni odwiedziliśmy Białostocki Teatr Lalek, w którym to oglądaliśmy pouczający i pełen humoru spektakl „Kaszalot”; w ramach zajęć cyklicznych „Regiony Polski” udaliśmy się w wirtualną podróż po polskich górach; wykonaliśmy plakat, który zdobi naszą salę oraz obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. 



Kreatywna plastyka - zajęcia z projektu "Dobry start"

Kolejne kreatywne zajęcia z plastyki, realizowane z projektu unijnego „Dobry start” za nami. Wykonaliśmy karmniki z ziaren lnu, kaszy gryczanej i jęczmiennej. Nie zapomnieliśmy także o narysowaniu w nich ich mieszkańców!



W poszukiwaniu wiosny

Pomimo tego, że jest luty, postanowiliśmy poszukać wiosny na naszym placu zabaw i o dziwo pierwsze jej zwiastuny już znaleźliśmy! A były to pączki na drzewach i wychodzące z ziemi kwiaty. Słyszeliśmy również śpiew ptaków....czyli wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami!!!





Muzyka wokół nas

Bardzo lubimy muzykę, śpiew i taniec a w szczególności grę na instrumentach perkusyjnych. W tym tygodniu muzyki w naszej grupie było wyjątkowo dużo, tworzyliśmy instrumenty, wygrywaliśmy rytmy, i nauczyliśmy się Hymnu Krainy Muzyki.



Urodziny Adasia Z

To kolejny fajny dzień w naszej grupie a dziś szczególnie, ponieważ swoje 5 urodziny obchodził Adaś Z. a my wspólnie z nim. 100 lat Adasiu!!!



OGŁOSZENIE

Dnia 07.02. ( wtorek ) o godz. 9.00 dzieci wychodzą do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt. „Kaszalot”.  Prosimy tego dnia o wcześniejsze przyprowadzenie dzieci do przedszkola. Koszt biletu 5 zł.                                        



Wesoła matematyka

Klocki zakupione dzięki wsparciu UNICEF wykorzystujemy w czasie zajęć kształtujących pojęcia matematyczne oraz do zabaw swobodnych.



"Mały człowiek w kreatywnej krainie" - papierowe bałwanki

W tym tygodniu udało nam się stworzyć wesołe bałwanki w wersji 3D.



Ćwiczenia gimnastyczne

Bardzo lubimy ćwiczenia gimnastyczne i zabawy ruchowe, a teraz w szczególności kiedy mamy dodatkowo wyposażoną salę gimnastyczną w nowe sprzęty!



Realizacja projektu "Dobry Start" - "Mały człowiek w kreatywnej krainie"

A tak prezentują się nasze kule śnieżne wykonane w ramach zajęć plastycznych z projektu unijnego.







Ogłoszenie - zdjęcia indywidualne z Balu Karnawałowego

Informujemy, że będzie możliwość otrzymania wywołanych zdjęć indywidualnych oraz grupowych z Balu Karnawałowego. Szczegóły podamy wkrótce.



Bal Karnawałowy - zdjęcia indywidualne

Zapraszamy do obejrzenia indywidualnych zdjęć dzieci z Mikołajem. Zdjęcia z Balu Karnawałowego znajdują się w zakładce -> Galeria - Imprezy .



Kocham Babcię i Dziadka!

Kochana Babciu i Dziadku,
życzymy dużo zdrowia,
młodzieńczej energii i pociechy z wnuków.





Wesoła gimnastyka z Lwem Lolkiem

Bardzo lubimy ćwiczyć z Lwem Lolkiem, jest to zarazem wspaniała gimnastyka połączona ze świetną zabawą. Bo w zdrowym ciele zdrowy duch!!!



Warsztaty w Galerii Sleńdzińskich

Dzisiaj Rybki Nemo brały udział w pierwszych zajęciach realizowanych w ramach projektu unijnego „Dobry Start” na terenie Galerii Sleńdzińskich. Dzieci miały okazję zwiedzić budynek Galerii oraz wyczarować prace plastyczne - pingwiny z lodowej krainy.



Ogłoszenie

W najbliższy poniedziałek (16 stycznia) dzieci z grupy „Rybki Nemo” wychodzą na zajęcia plastyczne do Galerii Sleńdzińskich. Wyjścia grupy odbywać się będą w co drugi poniedziałek po obiedzie. Powrót przewidywany jest w okolicach godziny 14 30. Bardzo prosimy, aby w tych dniach zwrócić szczególną uwagę na ubieranie dzieci odpowiednio do panujących warunków pogodowych (w przypadku deszczu nieprzemakalne kurtki i buty). W tygodniach, w których dzieci wychodzić będą do Galerii Sleńdzińskich „zajęcia komputerowe” odbywać się będą w czwartki.



Zabawy z figurami

Figury geometryczne dobrze znamy, ale ułożyć coś ze wzoru nie zawsze jest od razu takie proste. My jednak i z takim zadaniem świetnie sobie radzimy! Tylko popatrzcie.



Logorytmika - realizacja projektu "Dobry start"

Co tydzień nowe zabawy, mające na celu usprawnianie narządów mowy połączone z ruchem, muzyką i rytmem. Pozostając w klimacie zimy świetnie bawimy się w „lodowe rzeźby”, skaczemy po „lodowych krach”, robimy ćwiczenia ze śnieżynkami z gazet, ilustrujemy ruchem zimowe piosenki, rytmizujemy teksty oraz wzajemnie wykonujemy zimowe masażyki czerpiąc z zabaw mnóstwo radości!



Kreatywna plastyka - realizacja projektu

Kolejne zajęcia z kreatywnej plastyki za nami, tematem zajęć były świeczniki - malowaliśmy na szkle wzory farbami akwarelowymi. Już zdobią nasz parapet w sali - będą niespodzianką na Dzień Babci i Dziadka!



Ogłoszenie - Dzień Babci i Dziadka

Odpowiadając na liczne pytania, informujemy że Dzień Babci i Dziadka nie odbędzie się tradycyjnie w przedszkolu. Dzieci przygotują niespodzianki, które zostaną nagrane w formie wideo i udostępnione na blogach grup na stronie internetowej przedszkola oraz na Facebooku przedszkola.



Kreatywna plastyka - projekt "Dobry start"

Na ostatnich zajęciach plastycznych realizowanych w ramach projektu „Dobry start” dzieci przy użyciu pasteli olejnych oraz białej farby stworzyły kolejne piękne prace oraz zapoznały się ze zjawiskiem zorzy polarnej.



Urodziny Lenki G

Również w grudniu swoje urodziny obchodziła Lenka G. a my wspólnie z nią cieszyliśmy się z urodzin. Lenka przygotowała poczęstunek, nie zabrakło miłych życzeń i uścisków.Sto lat Lenko!!!



Kreatywna plastyka - realizacja projektu

Pozostając w klimacie przedświątecznym i poświątecznym tworzymy ozdoby choinkowe, piękne bombki z cekinami oraz anioły z serwetek, zobaczcie sami!





Spotkanie wigilijne

W Tak wyjątkowej i uroczystej atmosferze przygotowując wigilijny stół i wspólnie z koleżankami, kolegami z innych grup oraz paniami, wesoło kolędując życzymy wszystkim Wesołych Świąt!!!



Wigilia grupowa

Gify Wigilia - Gify i obrazki na GifyAgusi.pl

W czwartek (22.12.2022) w naszej grupie odbędzie się spotkanie wigilijne. Prosimy aby tego dnia dzieci były odświętnie ubrane. Prosimy również o pomoc rodziców w przygotowaniu Wigilii (ciasta, ciastka, owoce, sałatki, itp. według Państwa uznania). Dziękujemy 



Urodziny Lenki

Najserdeczniejsze życzenia urodzinowe Lenko!



Urodziny Aleksandra

Wszystkiego dobrego Alek!



Urodziny Małgosi

Wszystkiego najlepszego Małgosiu!



Urodziny Zuzi

100 lat Zuziu!



Mikołajki

    We wtorek 6 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu mikołajkowe święto. W  dniu Mikołajek nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na czerwono dodatkowo założyły czerwone czapeczki. Mikołaj był zachwycony świętowaniem jego imienin i rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Dziękujemy Mikołaju za prezenty i z okazji imienin życzymy wszystkim Mikołajom wszystkiego najlepszego.







Dzień Pluszowego Misia

Dziś w przedszkolu wielki bal, ponieważ zaprosiliśmy swoje kochane misie do przedszkola. Wspólnie z nimi i dziećmi ze Smerfów bawiliśmy się wesoło w rytm piosenek o misiach, kolorowaliśmy sylwety misiów, robiliśmy misiom masażyki i uczyliśmy się rymowanki o misiach.



Kreatywna plastyka - zajęcia z projektu "Dobry start"

Kolejne zajęcia i kolejne wyzwanie - tym razem przed nami nowa technika plastyczna a mianowicie witraż. Na Pergamin wyklejaliśmy kawałkami kolorowej bibuły i na to przyklejaliśmy ażurowe wzory z czarnego papieru. Prawda, że robią wrażenie?



OGŁOSZENIE

Od poniedziałku wracamy do ręczników bawełnianych. Prosimy o przynoszenie podpisanych ręczników dzieciom i o regularną wymianę ( zabieramy ręczniki do prania w każdy piątek ).



Listopad w przedszkolu

W minionym tygodniu Rybki Nemo: obejrzały spektakl w Teatrze Lalek, brały udział w Międzynarodowym Dniu Tolerancji, poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa panujące w domu i w przedszkolu (realizacja treści programowych z zakresu „Bezpieczny przedszkolak”), uczestniczyły w interaktywnych zajęciach gimnastycznych z Lwem Lolkiem oraz wykonywały kreatywne prace plastyczne. 





Kreatywna plastyka - zajęcia z projektu "Dobry start"

Tym razem tematem naszej pracy było „Miasto nocą”. Wykonaliśmy kolaż z gazety, ale przedtem pomalowaliśmy nasze kartki na czarno.Efekty naszej pracy poniżej na zdjęciach.



"Kto ty jesteś? Polak mały"

W tygodniu, w którym przypadało święto 11 listopada, panował u nas patriotyczny nastój. Oprócz przypomnienia symboli narodowych stworzyliśmy wspólnie Kodeks Małego Patrioty, wykonaliśmy kotyliony, słuchaliśmy utworów patriotycznych oraz uczyliśmy się Hymnu by wziąć udział w akcji „Szkoła do Hymnu”.





RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY

PRAWA MAŁEGO
I DUŻEGO CZŁOWIEKA



Kreatywna plastyka - rysowanie węglem

Na ostatnich zajęciach z kreatywnej plastyki zamiast ołówków użyliśmy węgla. Na naszych pracach odtworzyliśmy prehistoryczny świat dinozaurów.



Urodziny Oliwki

Dzisiaj swoje święto miała Oliwka. Dziękujemy za pełen witamin pyszny poczęstunek. 100 lat Oliwko!





"W czasie deszczu...

dzieci się wcale nie nudzą!!! Realizując tygodniowy temat o deszczowej pogodzie zrobiliśmy wiele prac plastycznych, układaliśmy według kolejności parasole na podstawie wiersza, prowadziliśmy tygodniowy kalendarz pogody i świetnie bawiliśmy się śpiewając i grając na instrumentach piosenkę „Deszczowa orkiestra”.



Kreatywna plastyka - realizacja projektu

Na ostatnich zajęciach robiliśmy ludziki z materiałów naturalnych. Wystarczyły szyszki, kasztany, jarzębina i zobaczcie sami, jakie cudaki nam wyszły!



Zabawy ruchowe w przedszkolu

Gdy za oknem pada deszcz i nie ma możliwości wyjścia na plac zabaw potrzeba ruchu Rybek Nemo jest zaspakajana poprzez ćwiczenia i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej.



Realizacja projektu unijnego z języka angielskiego

W każdy czwartek grupa Rybek Nemo uczestniczy w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego realizowanych w ramach projektu unijnego „Dobry start”. Na ostatnich zajęciach dzieci utrwaliły nazwy części garderoby oraz poznały nową zabawę z wykorzystaniem butelki i kart obrazkowych „Spin the bottle”.



Kreatywna plastyka - realizacja projektu "Dobry Start"

Na ostatnich zajęciach z cyklu „Młody człowiek w kreatywnej krainie”, realizowanych w ramach projektu unijnego, dzieci poznały nową technikę plastyczną - malowanie na cukrze. Duży kosz pełen jesiennych jabłek wykonany przez Rybki Nemo prezentuje się naprawdę imponująco. 





Nominacja w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 dla Pani Dyrektor

Z wielką radością informujemy o kolejnej nominacji, jakie otrzymało Nasze Przedszkole. Pani Dyrektor Elżbieta Chaniewska otrzymała nominację do zaszczytnego tytułu DYREKTOR ROKU PLACÓWKI EDUKACYJNEJ. Jest nam niezmiernie miło, że darzą Państwo sympatią i uznaniem Naszą Panią Dyrektor. Dziękujemy za nominację i uznanie. Zachęcamy do wyrażenia wdzięczności za wszelkie dokonania i działania na rzecz Naszego Przedszkola i troskę o najmłodszych poprzez oddawanie głosów: https://poranny.pl/p/kandydat/elzbieta-chaniewska%2C3091769/



Nominacje w Plebiscycie Edukacyjnym 2022

Z wielką radością informujemy, że Nasze Przedszkole i nauczyciel mgr Marta Pietruczuk otrzymało nominację do zaszczytnego tytułu ,,PRZEDSZKOLE ROKU’’ oraz ,,NAUCZYCIEL ROKU’’ w Plebiscycie Edukacyjnym 2022, który w województwie podlaskim jest prowadzony przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną. Jest nam niezmiernie miło, że darzycie nas Państwo sympatią i uznaniem. Dziękujemy za tak wielkie wyróżnienie w postaci podwójnej nominacji. Głosowanie rozpocznie się we wtorek 25 października 2022 r. Więcej informacji o plebiscycie: www.poranny.pl/przedszkole-roku oraz na naszym profilu https://www.facebook.com/ps27bialystok



Logorytmika - realizacja projektu "Dobry start"

Kto tak pięknie gra? to pani i ja - to dzisiejszy temat naszych cotygodniowych zabaw logorytmicznych. Dziś rozpoznawaliśmy instrumenty po dźwiękach, graliśmy do piosenki „Owocowy blues” oraz naśladowaliśmy grę na wybranych instrumentach podczas zabawy „Tutaj swoje rączki mam”.



Kreatywna plastyka - zajęcia z projektu "Dobry start"

Na kolejnych zajęciach poznaliśmy nową technikę a mianowicie malowanie tuszem. Pozostając w jesiennej tematyce wykonaliśmy kilkuetapową pracę której efekty można obejrzeć poniżej na zdjęciach.



Zachęcamy do polubienia profilu Naszego Przedszkola na Facebooku

Drodzy Rodzice,
zachęcamy do polubienia profilu Naszego Przedszkola na Facebooku:
https://www.facebook.com/ps27bialystok



Październik w przedszkolu

Dobiega końca kolejny tydzień naszych wspólnych zabaw. W tym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk, który przypomniał Rybkom Nemo o konieczności codziennego dbania o higienę. Podczas naszych zabaw edukacyjnych i przy tworzeniu prac plastycznych staramy się wykorzystywać dary jesieni: liście, kasztany, etc.   



Logorytmika - realizacja projektu "Dobry start"

To kolejne zajęcia logorytmiczne realizowane w ramach unijnego projektu. Na tych zajęciach rozwijamy mowę poprzez zabawy muzyczne, rytmiczne, oddechowe.



Jesień w przedszkolu

Jesień daje nam wiele darów, które wykorzystujemy na co dzień w swoich działaniach, układamy rytmy, wykonujemy prace plastyczne a przede wszystkim dobrze się bawimy!



Jesienne porządki

W tak słoneczne i ciepłe dni pomoc przy grabieniu liści jest prawdziwą przyjemnością.



Kreatywna plastyka - realizacja projektu "Dobry start"

Na ostatnich zajęciach z kreatywnej plastyki dzieci wykonywały bransoletki z jarzębiny. Cierpliwie i z dużym zaangażowaniem nawlekały na nitki czerwone koraliki. 



Ogłoszenie

    W poniedziałek 10 października o godzinie 9.30                     odbędzie się audycja muzyczna
                     pt.: „O śpiewającej biedronce”.



Dzień uśmiechu

Dziś dzień uśmiechu, dlatego smutne miny, zły humorek nie wchodziły w grę! Wspólnie z puchatkami wesoło bawiliśmy się przy znanych i lubianych piosenkach oraz obejrzeliśmy bajkę o wesołym królestwie. Na koniec kolorowaliśmy „wesołe listki”.



Logorytmika - realizacja projektu "Dobry start"

Dziś były zabawy z bańkami, uczyliśmy się, w jaki sposób prawidłowo nabierać powietrze i jak je wypuszczać. Do tego wykonaliśmy wiele ćwiczeń utrwalających właściwy tor oddechowy. Nie zabrakło zabaw z wodą: dzieci robiły wir, burzę i wulkan. Z plamy farby tworzyliśmy piękne prace.



Kreatywna plastyka - zajęcia z projektu "Dobry start"

Na kolejnych zajęciach z kreatywnej plastyki tworzyliśmy jeża z masy solnej z wykorzystaniem materiałów naturalnych. Na początku dowiedzieliśmy się, z jakich składników powstaje masa solna i ochoczo wzięliśmy się do pracy. Popatrzcie na nasze jeżyki!!!



Jesienne zabawy

Korzystając z pięknej pogody i złotej jesieni codziennie wychodzimy na podwórko aby się dotlenić, pobawić ,oraz tworzyć piękne kompozycje z liści.



Zajęcia z języka angielskiego

W naszej grupie realizowany jest projekt unijny „Dobry start” - „Z angielskim za pan brat już od najmłodszych lat” oraz innowacja pedagogiczna „Fun English - zabawa językiem angielskim”. Umożliwia to dzieciom codzienny kontakt z językiem obcym. Na zajęciach językowych dzieci wzbogacają swój zasób słownictwa oraz korzystają z nowoczesnych technologii - tablicy interaktywnej. Dodatkowym uatrakcyjnieniem zajęć są zabawy na macie edukacyjnej do kodowania, które wprowadzają Rybki Nemo w świat logicznego myślenia.



Codzienne zabawy edukacyjne

Początek jesieni upływa Rybkom Nemo na nabywaniu nowych umiejętności i wspólnych zabawach edukacyjnych. Dzieci z wielką ochotą wykonują prace plastyczne i uczą się nowych rzeczy. W tym tygodniu Rybki Nemo w ramach zajęć z cyklu „Białystok moje miasto” przypomniały sobie Legendę o powstaniu Białegostoku, zapoznały się z wyglądem najważniejszych zabytków oraz śpiewały piosenkę Stolica Podlasia.



Urodzinki Alionki

Dziś nasza kochana Alionka miała urodziny i skończyła 5 lat a my wspólnie z nią świętowaliśmy życząc naszej koleżance samych wspaniałych rzeczy! Oczywiście były słodkości i 100 lat!



Herbatka dla Seniora

Jak bardzo ważną sprawą jest pomaganie wiedzą Alek i Adam, którzy włączyli się w akcję „Herbata dla Seniora”. Brawo chłopcy!!!



Kolejna porcja zdrowia

Adaś po raz kolejny zadbał o to, by w naszej grupie była zdrowa przekąska w postaci musu owocowego a raczej całej torby musów. Dziękujemy Adasiowi bo jest wspaniałym kolegą!



Realizacja projektu "Dobry start" - kreatywne zajęcia plastyczne

W naszej grupie zajęcia plastyczne realizowane w ramach projektu „Dobry start” odbywają się w każdą środę. Na pierwszych zajęciach dzieci stworzyły jesienne drzewa z wykorzystaniem techniki stemplowania. Chociaż drzewa wykonane przez dzieci bardzo różnią się od siebie to wszystkie są wyjątkowe. Brawo Rybki Nemo!



Realizacja projektu "Dobry start" - zajęcia z logorytmiki

Zaczęliśmy właśnie zajęcia z logorytmiki. Będą się one odbywały w naszej grupie cyklicznie w każdy piątek. Zajęcia te mają na celu poprawę wymowy u dzieci a także koordynację działań wzrokowo - ruchowo - słownych. To świetna zabawa i dobre ćwiczenia!



Owocowy tydzień

Ten tydzień upłynął nam bardzo owocowo i kolorowo. Poznaliśmy owoce, które rosną w sadzie, mieliśmy okazję smakować te owoce, segregować, liczyć, i oprócz pieczenia ciasta zrobiliśmy wiele ciekawych prac plastycznych. Poznaliśmy literę O, piosenkę „Owocowy blues”.



Dzień jabłka

Dziś dzień jabłka czyli dzień pełen zdrowia i świetnej zabawy! A wszystko zaczęło się od tego, że każdy z nas przyniósł jabłko i według przepisu SAMI zrobiliśmy ciasto z jabłkami! To dopiero było wyzwanie, ponieważ musieliśmy być czujni, czy dodajemy składniki w odpowiedniej ilości. A jak się upiekło, to zapach roznosił się po całym przedszkolu. Zarówno my, jak i wszystkie panie w przedszkolu, stwierdzamy jednogłośnie: lepszego nie jedliśmy!!!



Wycieczka pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego

Jak co roku od 10 lat 26 września chodzimy z kwiatami pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, naszego patrona,  w rocznicę nadania przedszkolu imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego.



OGŁOSZENIE

We środę obchodzimy Dzień jabłka, w związku z tym prosimy, by każde dziecko na środę przyniosło jabłko. Dziękujemy



OGŁOSZENIE

W związku z wszawicą, która pojawiła się w naszej grupie, prosimy o regularne sprawdzanie dzieciom głów oraz pozostawienie w domu do całkowitego wyczyszczenia głowy.



Nauka i zabawa

Fajnie, że każdego dnia możemy korzystać z tablicy interaktywnej bo oprócz nauki jednocześnie dobrze się bawimy spędzając aktywnie dzień w przedszkolu!



Dzień Przedszkolaka

To dopiero był dzień bogaty w atrakcje! Oprócz wspólnej zabawy z dziećmi z przedszkola odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białymstoku. Niektórzy z nich to nasi absolwenci którzy z radością wspominali swój pobyt w naszym przedszkolu. Dzieci przygotowały dla nas mnóstwo atrakcji, oprócz pięknych piosenek i wierszy były zagadki przygotowane przez panie ze świetlicy: panią Irenkę i panią Walę, przedmioty które bez problemu odgadywaliśmy po dotyku, nagrody i wspaniałe upominki od naszych starszych kolegów. My również przygotowaliśmy piosenki i wiersz dzieciom ze szkoły. Na zakończenie zabawy otrzymaliśmy od naszych pań dyplomy wspaniałej zabawy!!!



Spektakl teatralny pt. ,,Kto jest najpiękniejszy?'' z okazji Dnia Przedszkolaka

Z okazji Dnia Przedszkolaka, w poniedziałek 19.09.2022 r. będziemy gościć w Naszym Przedszkolu aktorów ze Studia Artystycznego Akada ze spektaklem pt. ,,Kto jest najpiękniejszy?''. Teatrzyk pełen humoru i zabawnych sytuacji przedstawi historię zwierzątek, dzięki której dzieci dowiedzą się że nie liczy się piękny i atrakcyjny wygląd, lecz przede wszystkim dobre serce i chęć pomagania innym w potrzebie. Spektakl rozpocznie się o godz.: 10:30. 



Kodeks przedszkolaka

Wrzesień jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo: w domu, na ulicy i w przedszkolu. Jest to też czas ustalania reguł panujących w naszej grupie przedszkolnej. Dzieci brały czynny udział w tworzeniu zasad, których piktogramy umieściły na kodeksie przedszkolaka. 



Porcja zdrowia

Nasz kolega Adaś dba o zdrowie nie tylko swoje ale również kolegów i koleżanek z grupy i kolejny już raz przyniósł dzieciom musy owocowe, fajnie mieć takiego kolegę!



Spektakl "Karmelek"

15 września wybraliśmy się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt.: „Karmelek”. Po przedstawieniu mieliśmy okazję obejrzeć ogromne pomieszczenie, w którym mieszkają lalki ze wszystkich przedstawień. To dopiero przygoda!!!



Zabawy z językiem angielskim

Wszyscy doskonale wiemy jak ważna jest znajomość języka angielskiego już od najmłodszych lat. W naszej grupie przygotowanie do posługiwania się językiem obcym uatrakcyjnia tablica interaktywna, która znajduje się w naszej sali. Z kolorowymi kubeczkami i kartami obrazkowymi poznawanie angielskich nazw kolorów jest świetną zabawą!



Wesołe popołudnia

Już jesteśmy prawie starszakami więc popołudnia spędzamy trochę inaczej niż na poobiednim leżakowaniu. Oczywiście słuchamy pięknych bajek i baśni ale mamy mnóstwo ciekawych rzeczy do robienia popołudniami: ćwiczymy rękę podczas ćwiczeń grafomotorycznych, wykonujemy ćwiczenia gimnastyczne, wycinamy, uczymy się sznurowania butów, układamy obrazki według wzoru, bawimy się klockami w kształcie figur.



Zajęcia pokazowe Zumba

Dziś dzieci miały okazję pobawić się przy wesołych rytmach muzyki, tylko popatrzcie jak wspaniale się poruszają!



Urodziny Rozalki

Dziś szczególny dzień, dzień urodzin naszej Rozalki, dlatego nie obyło się bez „Sto lat” oraz wspaniałych życzeń!!!



Ogłoszenie- zebranie z Rodzicami

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie grupowe,
które odbędzie się w poniedziałek, 12 września 2022 r.,
o godz. 16.30 w naszym przedszkolu. Na zebraniu będą poruszane tematy dotyczące projektu unijnego realizowanego w naszej placówce,
dlatego prosimy o obecność.



Wakacje

Kochane Rybki Nemo i Drodzy Rodzice!





Wycieczka na zakończenie roku

Zanim  rozpoczniemy wakacje czeka na dzieci wycieczka do Majątku Howieny na „Przygodę z Mućką” .



Urodziny Wiktorii

Ile świat ma zagadek, ile w zeszycie jest kartek



Urodziny Bazylego i Dominika

Z okazji urodzin życzymy Wam chłopcy
uśmiechu, zdrowia, radości,
mnóstwa prezentów i gości,
przyjaźni wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych,
uśmiechu wesołego i wszystkiego,
wszystkiego najlepszego  Rybki Nemo







Urodziny Hani

Dużo uśmiechu, a mało złości,
Jak najmniej smutków, a wiele radości,
Długich wakacji i moc słodyczy,
Tego Ci dzisiaj   grupa Rybek Nemo życzy.









Urodziny Uli

Ile kropek na biedronce
Ile elfów jest na łące
Ile gwiazdek jest na niebie
Tyle życzeń dziś dla Ciebie: 
Uli - Rybki   Nemo



innowacja z języka angielskiego - circus

Zachęcam do rodzinnego tańca przy piosence pt.: „Circus animals song” 





Urodziny Olka

Niech figle i psoty na sucho uchodzą
Niech Twoje pomysły nikomu nie szkodzą
Niech żarty zawsze się udają
Tego życzymy 100 lat Ci śpiewając! 
Rybki Nemo



Urodziny Ani

Ile świat ma zagadek
Ile w zeszycie jest kratek
Ile ziarenek piasku na plaży
Tylu spełnionych życzymy Ci marzeń
Tylu sukcesów i wspaniałości
I niekończącej się ciekawości! Rybki Nemo



Życzenia świąteczne

Niech Święta Wielkanocne



Urodziny Miłosza

Przygód wspaniałych,



Dobre maniery

    Dziecko dobrze wychowane słowa zna zaczarowane 



Dieta - zajęcia profilaktyczne

    W czwartek odbyły się kolejne zajęcia profilaktyczne prowadzone przez Panią z Fundacji Wiewórka  Julia. Dowiedzieliśmy się na nich co warto jeść, a czego unikać, aby mieć zdrowe zęby.





Urodziny Mateusza

   Rośnij duży, dzielny, zdrowy, w 100 % odlotowy.



Zajęcia edukacyjne na temat dbania o zdrowie zębów

    W najbliższych tygodniach w naszym przedszkolu będą odbywały się cykliczne zajęcia dla przedszkolaków o tematyce związanej z higieną jamy ustnej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatniego zajęcia.



Urodziny Izy

    Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka, 



Dzień Kolorowej Skarpetki

    21 marca w pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy światowy Dzień Zespołu Downa, który ustanowiony został w 2005 roku.



Urodziny Franka

    Samych uśmiechów, przyjaciół stu,



Zabawy z kodowaniem

    Zabawy z kodowaniem wprowadzają nas łagodnie w świat, który uczy m.in. logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji, współpracy, planowania i analizowania, samodzielnego tworzenia różnych kodów.



Interaktywna nauka i zabawa

    Praca z tablicą interaktywną umożliwia i zaspakaja nasze potrzeby  poznania, tego czego nie możemy zobaczyć w rzeczywistości.





Mamo, Tato wolę wodę

    W marcu braliśmy udział w programie "Mamo, tato wolę wodę",





Urodziny Oliwki

Dla aniołka co czasem ma różki,



Spacer w poszukiwaniu wiosennych kwiatów

Może gdzieś tutaj się ukrywają?





"Pizza day" - innowacja z j. angielskiego

Zachęcam do śpiewania piosenki w domu.



"Popcorn day" - innowacja z języka angielskiego

Kochane dzieci, czy pamiętacie jeszcze naszą popcornową piosenkę? Potańczcie przy niej w domu. Pamiętajcie, aby skakać wyyyysoko.:) 



Bal na zamku

 11. 02. w piątek odbył się wyczekiwany od długiego czasu Bal karnawałowy. 



Witajcie Rybki Nemo

Zachęcam Was do wykonania zadań umieszczonych w załączniku. 



Witajcie Rybki Nemo

    Niestety dzisiaj nie możemy się spotkać w przedszkolu, dlatego zaproponuję dla Was kilka zabaw, w które możecie pobawić się z Rodzicami w domu.



Informacja dotycząca zajęć zdalnych

   W związku z objęciem kwarantanną części naszej grupy, zajęcia zdalne dla dzieci objętych kwarantanną będą odbywać się w dniach:31.01 i 1.02 o godz. 9.30 na platformie  meet.jitsi . Po wejściu na stronę proszę wpisać nazwę spotkania: Rybki nemo.



Urodzinki Kuby

Dziś jest święto Twoje i życzymy Tobie dużo szczęścia i zdrowia. abyś nam żył sto lat.



Warsztaty w Zespole Szkół Technicznych

W środę 26.01.2022 byliśmy w Zespole Szkół Technicznych na zajęciach kulinarnych połączonych z ćwiczeniami ruchowymi. Pod okiem starszych koleżanek i kolegów z klasy gastronomicznej poznawaliśmy: zasady pracy z przyborami kuchennymi, smaki, aromaty, sposoby łączenia zdrowych produktów.









Życzenia Świąteczne

W te Święta chcielibyśmy, aby każdy był szczęśliwy, zdrowy, kochany. I żeby w Nowym Roku spełniły się wszystkim wszystkie marzenia.



Wigilia grupowa

22 grudnia w naszej grupie odbyła się grupowa Wigilia. Odświętnie ubrani, zasiedliśmy przy samodzielnie przygotowanym stole, na którym  ustawiliśmy przygotowane wspólnie z rodzicami dania.  Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Czas upłyną w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy poczuli zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.



Urodziny Oli

Olu ! Każdego roku o tej samej porze., każdy Ci życzy co tylko może. My korzystając z tej sposobności życzymy Tobie szczęścia i duuuuużo radości !             Rybki Nemo









Dzień Misia

Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.









Od Juniora do Seniora”" - podziękowania

Serdecznie dziękujemy  dzieciom  i Rodzicom Izy, Uli, Bazylego, Oliwki, Kuby za przyłączenie się do akcji charytatywnej pt.:  „Od Juniora do Seniora





Ogłoszenie

 Dnia 17.11.2021 ( środa) wychodzimy do Galerii Sleńdzińskich na zajęcia plastyczne.



#SzkołaDoHymnu- akcja wspólnego odśpiewania hymnu

Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel - serce czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste.



Urodziny Wincentego

        Wiele uśmiechów, a mało żałości, jak najmniej smutków, a dużo radości, dużo przygód, morza wrażeń, moc słodyczy, nic goryczy. Tego Tobie Rybki Nemo życzą.



Urodziny Lenki N

    Najlepsze życzonka.  Niech piękny będzie kolejny rok. Smutków małych jak biedronka, szczęścia wielkiego jak smok życzą Rybki Nemo



Realizacja innowacji z j. angielskiego

Zachęcam dzieci do śpiewania piosenki w domu. 



Wizyta w Teatrze Lalek

W poprzednim tygodniu wychowankowie obejrzeli spektakl o małym piesku Karmelku, który zastanawia się, co mógłby dać od siebie innym. Dzieci entuzjastycznie reagowały na występ aktorów nagradzając ich gromkimi brawami. To był wspaniały dzień. 



Wyjście do teatru

    Informujemy, że jutro tj. 27.10.2021r (środa). na godzinę 9.00 wychodzimy do Teatru Lalek na przedstawienie pt. „ Karmelek”. Koszt biletu 17 zł. 



"Bezpieczne dziecko - badamy zmiany"

    Fundacja „Pomóż  Im” w partnerstwie z Fundacją PZU realizuje projekt „Bezpieczne dziecko - badamy zmiany, w ramach którego wykonuje bezpłatne badanie skóry dermatoskopem dzieci w wieku 0-18 lat.  Badania są realizowane w Białymstoku przy ul. Mazowieckiej 33.



Wycieczka do Galerii Sleńdzińskich

Pierwsze spotkanie ze sztuką. zwiedzanie muzeum oraz wykonanie prac plastycznych pt: „ Muchomorki”.





Urodzinki Gabrysi

Urodzinki, urodzinki, wszyscy robią słodkie minki. Żyj nam długo i szczęśliwie pomyśl czasem o nas mile. 



Dzień Uśmiechu

"Dzień uśmiechu dzisiaj mamy, więc wesołe buźki mamy! Każdy mały człowiek wie jak należy witać dzień"



Ogłoszenie

Dnia 7.10.2021 r. (czwartek) o godzinie 13.00 dzieci z grupy III „Rybki”
wychodzą do Galerii Sleńdzińskich. 



Rocznica nadania imienia dla przedszkola

MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI



Pierwszy Dzień Jesieni - Autumn Day

W naszej grupie na języku angielskim realizowana jest innowacja pedagogiczna pt.: ,,English Special Days”  Innowacja ma na celu budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzanie na zajęciach języka angielskiego scenariuszy zajęć „dni nietypowych”. 
W poprzednim tygodniu dzieci realizowały pierwszy temat pt.: „Pierwszy Dzień Jesieni”.



,,Uwaga niebezpiecznie'' - zasad naucz się koniecznie

Uczymy się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.



Urodziny Wiktora K

Samych uśmiechów, przyjaciół stu, tysiąca przygód, bajecznych snów. Worka prezentów, uciech bez liku, słonecznych dni, lodów na patyku. I mnóstwa , mnóstwa słodyczy Rybki Nemo -Wiktorowi życzą.



Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Wszystkim przedszkolakom życzymy zdrowia, miłych przeżyć  z kolegami i koleżankami i wielu okazji do ciekawych zabaw.



Urodziny Wiktora S

Każdego roku o tej samej porze, każdy ci życzy, co tylko może. My korzystając z tej sposobności życzymy Ci szczęścia i wiele radości. Wiktorowi - Rybki Nemo



Urodzinki Kasi i Kornela

Niech Wam słonko ciepło gra. Niech Wasz uśmiech zawsze trwa. Nie traćcie  swojej wesołej minki bo były Wasze urodzinki.   Kasi i Kornelowi życzą Rybki Nemo



Czysty Białystok

„Czysty Białystok” - jest to lokalna akcja związana z posprzątaniem terenu w swoim sąsiedztwie              ( w naszym przypadku niedaleko naszego przedszkola) organizowana przez Departament Gospodarki Komunalnej U. M. w Białymstoku.



Pan Tomek zaprasza na zajęcia sportowe

DO ZOBACZENIA NA ZAJĘCIACH :)



Pierwsze urodziny w naszej grupie

Najlepsze życzonka, pięknego słonka



5 urodziny Emilki - Sto lat!

Ile kropek na biedronce
Ile elfów jest na łące
Ile gwiazdek jest na niebie
Tyle życzeń dziś dla Ciebie:
Dla naszej kochanej Wróżki
Niech z nieba spadają różdżki
A czary niech się udają
I niech marzenia się spełniają! :-)





,,Pozdrowienia z Białegostoku'' - podsumowanie akcji wymiany pocztówkowej

Nasza grupa wzięła udział w wymianie pocztówkowej pomiędzy przedszkolami z całej Polski. Celem projektu było zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z innymi placówkami, promowanie regionu, w którym żyjemy. Do przedszkoli z różnych zakątków Polski zostały wysłane kartki pocztowe oraz listy, które zawierały krótką notatkę o naszym przedszkolu i opis naszej grupy. Pocztówka przedstawiała ciekawe miejsca w naszym mieście, które warto odwiedzić. Do naszej grupy dotarły kartki pocztowe od różnych grup przedszkolnych. Mogliśmy poznać krajobrazy przyrodnicze i architektoniczne wielu przepięknych miejscowości takich jak m.in Kraków, Olsztyn, Gródek nad Dunajcem, Bytom. Od każdej z grup przedszkolaków dostaliśmy życzenia, pozdrowienia i dużo miłych słów. Serdecznie dziękujemy! :-)



,,Kochany jest Tata, to jasna jest rzecz!''

Zapraszamy do obejrzenia wideo z piosenką i wierszem z okazji Dnia Taty.



Nagroda w konkursie plastycznym ,,Podlasie pędzlem malowane''

Lena C. otrzymała nagrodę w IV edycji konkursu plastycznego ,,Podlasie pędzlem malowane'', zorganizowanego przez Nasze Przedszkole, którego celem było ukazanie piękna regionu Podlasia. Gratulujemy!



,,Polska Biało-Czerwoni!'' - kibicujemy naszym piłkarzom podczas Euro 2020

Z okazji rozpoczynających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej – EURO 2020oraz rozgrywki  pierwszego meczu: Polska-Słowacja obejrzeliśmy film o reprezentacji Polski w piłce nożnej. Poznaliśmy nazwiska najsłynniejszych polskich piłkarzy i symbole naszej drużyny. Podczas ,,piłkarskich'' zajęć utrwaliliśmy umiejętność rozpoznawania cyfr, odszukiwania par oraz umiejętności tworzenia prostego kodu. Wiemy także jakie są atrybuty prawdziwego kibica. Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy!



"Jak żyją dzieci w różnych zakątkach świata?"-tego dowiedzieliśmy się w minionym tygodniu

Wśród różnych aktywności związanych z tematem tygodniowym znalazły się też zabawy z chustą, z której tworzyliśmy igloo i tipi. Podczas tych zabaw utrwalaliśmy nazwy ras ludzkich , a także narodów , które należą do poszczególnych ras. Wykorzystując wykałaczki i plastelinę  wykonywaliśmy  płaskie i przestrzenne figury geometryczne. Jak często się zdarza zajęcia skończyliśmy tworzeniem z ww. materiałów na temat dowolny.



Dzień Dziecka na wesoło - zabawy na dmuchańcach

Dzień Dziecka to dzień świętowania wszystkich przedszkolaków. W Naszym Przedszkolu to wyjątkowe święto obchodziliśmy aż trzy dni! Jedną z wielu atrakcji był dmuchany plac zabaw: wielka zjeżdżalnia oraz plac zabaw do skakania.  „Dmuchańce” tak bardzo nam się spodobały, że zabawom nie było końca! To był bardzo wesoły dzień:)



,,Tysiące uśmiechów na Dzień Dziecka''- przyłączamy się do akcji Fundacji Dr Clown

1 czerwca to wyjątkowo data w kalendarzu. Ten dzień nie może się obyć bez upominków, ale przede wszystkim bez radości i uśmiechów na buziach dzieci, szczególnie tych, które muszą go spędzić w szpitalu. Doktorzy Clowni, wolontariusze Fundacji Dr Clown, doskonale wiedzą jak wesprzeć małych pacjentów w trudnych chwilach i poprawić ich samopoczucie. Z okazji Dnia Dziecka Fundacja Dr Clown, podaruje upominki prawie 10 000 hospitalizowanych dzieci. Akcja odbędzie się w ponad 60 miastach m.in. w Białymstoku. Przyłączyliśmy się do tej akcji wykonując kolorowe torebki prezentowe, w których zostaną zapakowane przygotowane upominki. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że możemy sprawić radość i podarować uśmiech chorym dzieciom.





Dziękujemy pielęgniarkom i położnym w dniu ich święta (akcja Fundacji DrClown)

Od kilku lat Fundacja „Dr Clown”  w dniu 12  maja tj. Międzynarodowym Dniu Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej przekazuje przedstawicielom tych zawodów kartki w podziękowaniu za ich codzienną pracę. W tym roku fundacja chce urozmaicić przekazywane podziękowania o kartki wykonane przez dzieci. Z tej okazji wykonaliśmy samodzielnie kartki, które 12 maja trafią do personelu na co dzień pracującego z pacjentami, nie tylko tymi zarażonymi COVID 19.



5 urodziny Krzysia - Sto lat!

Ile drzew rośnie w lesie,
ile ciężarów siłacz uniesie,
ile uciągnie lokomotywa,
ile włosów liczy lwia grzywa,
ile ciastek w ciastkarni,
a bułek w piekarni,
tyle szczęścia i słodyczy
Grupa Rybek Nemo życzy! :-)
 



,,W Rybkowej piekarni'' - pieczemy wspólnie chleb

W tym tygodniu rozmawialiśmy o życiu na wsi. Poznaliśmy nazwy wiejskich zwierząt i ich młodych. Wiemy już jakie produkty spożywcze pochodzą od tych zwierząt i jakie inne produkty możemy otrzymać z wiejskiego gospodarstwa. Dowiedzieliśmy się również że uprawiane na wsi zboże jest mielone w młynie na mąkę, którą wykorzystujemy m.in do pieczenia chleba. Dziś wcieliliśmy się w rolę piekarzy i wspólnie upiekliśmy chleb. Podczas dzisiejszych zajęć rozwijaliśmy umiejętność odczytywania przepisu i odmierzania składników. Było przepysznie!



Wielkanocne życzenia wyznawcom prawosławia

Z okazji świąt Wielkiej Nocy życzymy wyznawcom prawosławia
wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
pełnych miłości, nadziei
oraz wiary w drugiego człowieka.
Niech te Święta, mające w sobie szczególną moc
będą czasem radosnych przeżyć
oraz odpoczynku od trosk i wyzwań codzienności.



,,To Polska właśnie, to moje miejsce.Tutaj mocniej bije mi serce!''

W tym tygodniu rozmawialiśmy o Polsce. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstał nasz kraj według legendy o Lechu, Czechu i Rusie oraz skąd orzeł biały znalazł się na naszym godle. Wiemy, że dawniej władcą naszego kraju był król a obecnie jest nim prezydent.  Potrafimy rozpoznać nasze najważniejsze symbole narodowe: flagę, godło i hymn. Wiemy również że symbolami naszego kraju jest także m.in nasz język polski i waluta obowiązująca w naszym kraju - złoty. Wiemy też, że Polska jest sercem Europy!



Zwiedzamy nasz kraj”- przypominamy o kolekcjonowaniu fotografii

W bieżącym roku szkolnym rozwijamy u dzieci poczucie więzi z naszą ojczyzną poprzez poznawanie różnorodnych krajobrazów i zabytków.



5 urodziny Oskara - Sto lat!

W dniu urodzin automaniaka
Motożyczenia dla superchłopaka
Życzymy Ci tyle radości
Ile w wyścigach wspaniałości,
Niech wszystko Ci się układa
Jak czteropasmowa autostrada.
Ile jest aut na planecie,
Ile jest dróg na świecie,
Tyle dla Ciebie szczęścia pragniemy
I z taką radością dziś świętujemy!
- życzą Rybki Nemo! :-)



,,Wirusoochrona'' - akcja informacyjno-edukacyjna

Nasze Przedszkole przyłączyło się do akcji pt. „Wirusoochrona” organizowanej przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Akcja powstała z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę) i jednocześnie stanowi wzmocnienie dotychczasowych naszych działań związanych z szeroko pojętym zdrowiem, aktywnym ruchem, odżywianiem  i higieną. Dowiedzieliśmy się jak możemy się chronić przed wirusami i bakteriami, jak możemy dbać o higienę i zdrowie nasze i osób z naszego otoczenia. Wiemy już czego najbardziej boją się wirusy - wody i mydła! Dlatego też nauczyliśmy się wiersza który pomoże nam zapamiętać w jaki sposób dokładnie umyć ręce, by pozbyć się z nich ,,nieproszonych gości''.



,,Mamo tato wolę WODĘ!'' - realizacja programu

Włączając się w realizację programu ,,Mamo tato wolę wodę!'' poznaliśmy postać Zdrojka i jego przyjaciół. Zbadaliśmy właściwości wody, dowiedzieliśmy się dlaczego jest tak ważna i niezbędna do życia nie tylko dla ludzi ale także roślin i zwierząt. Wiemy już, że bardzo ważna jest troska o jej czystość i jak groźne jest jej zanieczyszczanie. Poznaliśmy także sposoby na ponowne wykorzystanie plastikowych butelek po wodzie. Samodzielnie wykonaliśmy z nich ozdoby i zabawki. Recykling to ważna sprawa ale i świetna zabawa! :-)



Dziękujemy!:-)

Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za wsparcie i poświęcony czas!



Religia Katolicka

Temat: Msza święta- spotkanie wierzących ze zmartwychwstałym Jezusem.



Piątek 16.04.2021

Witamy Was serdecznie w ostatnim dniu nauki zdalnej. Dziś zapraszamy Was do wspólnej gimnastyki ekologa i wykonania eko gry planszowej.



Jak ważne jest umiejętne dzielenie się z innymi - religia prawosławna

Sława Hospodu Iisusu Chrystu ! moje Kochane Dzieci :-)
Prośba, do Rodziców, Dziadków, starszego Rodzeństwa o pomoc w przeczytaniu krótkiego opowiadania, które dotyczy ważności dzielenia się, ale nie byle jakiego, tylko umiejętnego tak,  aby darujący i obdarowany mieli z tego ogromną radość i pożytek.



Język angielski

Zapraszam na język angielski.



Czwartek 15.04.2021

Witamy Was serdecznie w kolejnym dniu nauki zdalnej. Dzisiaj czekają na Was zabawy matematyczne z nakrętkami. Jeśli nie macie ich w domu, nie martwcie się, możecie je zamienić na kolorowe klocki. Jesteście gotowi? To zaczynamy!



Ogłoszenie 14.04.2021

Drodzy Rodzice i Kochane Rybki Nemo ;-)
W miarę możliwości prosimy o przygotowanie na jutrzejsze zajęcia (czwartek 15 kwietnia) plastikowe nakrętki.



Środa 14.04.2021

Witamy Was serdecznie w kolejnym dniu nauki zdalnej. Dziś dowiemy się dlaczego woda w naszym życiu jest tak ważna i dlaczego tak istotne jest dbanie o to, by nie była zanieczyszczona. Wykonamy eksperyment, który pokaże, jak niebezpieczne dla środowiska są odpady.



Ogłoszenie 13.04.2021

Drodzy Rodzice i Kochane Rybki Nemo ;-)
Jutro dowiemy się i ,,zbadamy'' dlaczego dbanie o wodę i jej oszczędzanie jest tak ważne. W miarę możliwości prosimy o przygotowanie na jutrzejsze zajęcia (środa 14 kwietnia):
- dwa nieduże słoiki (miseczki lub pojemniczki) z zimną wodą
- mała łyżeczka do herbaty (zwykła lub plastikowa)
- woreczek foliowy (lub kawałek folii aluminiowej)
- nieduży kawałek papieru/gazety
- minkę uśmiechniętą i smutną, narysowaną na dwóch oddzielnych kartkach (dowolnej wielkości). Mogą być podklejone z tyłu słomką lub patyczkiem na wzór kukiełki.

NA CZWARTEK (15 kwietnia) PROSIMY O PRZYGOTOWANIE PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK



Wtorek 13.04.2021

Witamy Was serdecznie w kolejnym dniu nauki zdalnej. Dziś poznamy zasady segregacji śmieci, dowiemy się czym jest recykling i spróbujemy sami posegregować przygotowane ,,skarby''.



Język angielski

Proszę o wydrukowanie i wycięcie na wtorek i czwartek karty pracy na język angielski.(Patrz załącznik na dole strony)



Pan Jezus przypomina o Bożym miłosierdziu - religia katolicka

Ogólne cele katechetyczne:
1. Poznanie prawdy o Bożym miłosierdziu.
2. Kształtowanie postawy zaufania miłosierdziu Bożemu.
Modlitwa z dziećmi:
Ojcze nasz



Ogłoszenie 12.04.2021

Drodzy Rodzice i Kochane Rybki Nemo ;-)
Jutro poznamy zasady segregacji śmieci. W miarę możliwości prosimy o przygotowanie na jutrzejsze zajęcia  (wtorek 13 kwietnia):
- po 1 kartce dowolnej wielkości w kolorze:
żółty, zielony, niebieski, brązowy, czarny (może być także biała kartka oznaczona danymi kolorami)
- 1-2 sztuki dowolnych drobnych przedmiotów wykonanych z danego tworzywa:
* plastik np.: butelka plastikowa/opakowanie po jogurcie
* metal np.: łyżeczka do herbaty/nakrętka od słoika
papier np.: zgnieciona kartka/gazeta/ karton/ rolka po papierze toaletowym
* szkło np.: szklana butelka/mały słoiczek
* zmieszane np.: chusteczka higieniczna/  ręcznik papierowy
* bio np.: listek/ kawałek trawki
-> NA CZWARTEK 15.04.2021 prosimy o przygotowanie plastikowych nakrętek 



Poniedziałek 12.04.2021

Witamy Was serdecznie w kolejnym tygodniu nauki zdalnej, podczas którego dowiemy się czym jest ekologia i jak należy dbać o naszą planetę Ziemię. 



Cieszymy się ze zmartwychwstania Jezusa - religia katolicka

Ogólne cele katechetyczne:
1. Poznanie prawdy o zmartwychwstaniu Jezusa.
2. Wzbudzanie radości z faktu, że " Bóg nie umarł, Jezus żyje".



Ogłoszenie 9.04.2021 - informacje dotyczące nauki zdalnej

Drodzy Rodzice i Kochane Rybki Nemo ;-)
Od poniedziałku 12.04.2021 spotykamy się na platformie Microsoft Teams. Szczegółowe wskazówki, w jaki sposób dołączyć do spotkania: https://support.microsoft.com/pl-pl/office/do%C5%82%C4%85cz-do-spotkania-w-aplikacji-teams-1613bb53-f3fa-431e-85a9-d6a91e3468c9#bkmk_calendar Zapraszamy na zajęcia w następujących godzinach:
Poniedziałek: 9:00 - zajęcia dydaktyczne w grupie
Wtorek: 9:00 - język angielski; 10:00 - zajęcia dydaktyczne w grupie
Środa: 9:00 - zajęcia dydaktyczne w grupie
Czwartek: 9:00 - język angielski; 10:00 - zajęcia dydaktyczne w grupie
Piątek: 9:00 - zajęcia dydaktyczne w grupie



Piątek 9.04.2021

Witamy Was serdecznie w ostatnim dniu zabawy z doświadczeniami. Dziś utrwalimy właściwości czterech żywiołów, które ,,badaliśmy’’ w tym tygodniu. Zagramy także w grę ,,Bingo!’’



Język angielski we wtorki i czwartki na platformie Teams

Informujemy, że zajęcia z języka angielskiego w kolejnych tygodniach od 12 kwietnia będą odbywały się we wtorki i czwartki o godzinie 9.00 na platformie Teams.



Adam i Ewa - religia prawosławna

Sława Hospodu Iisusu Chrystu moje Kochane Dzieci ! :-)
Znajdujemy się w czwartym tygodniu Wielkiego Postu.  Ważnym jest, aby się zastanowić , skąd wziął się grzech ?. Grzech, w szczególności naszych Prarodziców : Adama i Ewy wziął się z nieposłuszeństwa oraz chęci bycia kimś innym - chęcią bycia jak Bóg. Wszystko  w ogrodzie Eden, należało do Adama i Ewy. Mieli tyko jedno ograniczenie - czyli był to ich post - nie jeść owoców poznania dobra i zła z drzewa życia, które rośnie po środku  Raju. Nie posłuchali tego. Zjedli owoc, a co najgorsze nie przeprosili za to Pana Boga. Składali winę jeden na drugiego. Nie było to dobre. Zostali wygnani z Raju.



Język angielski

Witamy i na angielski zapraszamy.



Ogłoszenie 8.04.2021

Drodzy Rodzice i Kochane Rybki Nemo ;-)
Jutro kolejny dzień wspólnej zabawy z doświadczeniami. W miarę możliwości prosimy o przygotowanie na jutrzejsze zajęcia  (piątek 9 kwietnia):
- 1 rolka po papierze toaletowym
(lub ręczniku papierowym)
- kartka papieru/gazety
- karta pracy ,,Bingo'' wydrukowana z załącznika
(może być w wersji czarno-białej)
- 9 nakrętek/żetonów/monet (lub innych małych przedmiotów do zakrywania obrazków na kartcie pracy)



Czwartek 8.04.2021

Witamy Was serdecznie w kolejnym dniu wspólnej zabawy z doświadczeniami. Poznaliśmy już dwa żywioły: wodę i powietrze. Dziś spróbujemy ,,zbadać'' kolejny żywioł, jakim jest ogień.



Środa 7.04.2021

Witamy Was serdecznie w kolejnym dniu wspólnej zabawy z doświadczeniami. Wczoraj poznaliśmy cztery żywioły: wodę, ogień, ziemię i powietrze. Przygodę badawczą rozpoczęliśmy od zabawy z wodą, dziś spróbujemy ,,zbadać'' kolejny żywioł, jakim jest powietrze.



Ogłoszenie

Drodzy Rodzice i Kochane Rybki Nemo ;-)
Jutro kolejny dzień wspólnej zabawy z doświadczeniami. W miarę możliwości prosimy o przygotowanie na jutrzejsze zajęcia  (środa 7 kwietnia) poniższych przedmiotów (mogą być wybrane dostępne), będziemy wspólne przeprowadzać doświadczenia.
- listek
- pasek bibuły
- nadmuchany balon
- kartka papieru/gazety
- chusteczka/ręcznik papierowy
- mazak/długopis/kredka



Wtorek 6.04.2021

Witamy serdecznie w kolejnym tygodniu nauki zdalnej. Poniżej zamieszczamy propozycje dzisiejszych aktywności, związanych z tematem tygodnia ,,Cztery żywioły''.
 



,,Krzyż symbolem miłości'' - Religia katolicka

Temat: Krzyż symbolem miłości.



Piątek 2.04.2021

To  już ostatnie zajęcia przed Wielkanocą. Dlatego też Wam drodzy Rodzice i Dzieci składamy najserdeczniejsze życzenia.
 



Niedziela Krestopoklonna - Religia prawosławna

Sława Hospodu Iisusu Chrystu ! moje Kochane Dzieci :-)



Czwartek 1.04.2021

Witamy w kolejnym dniu nauki zdalnej. Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, z którym związanych jest wiele tradycji i symboli. Dziś poznacie zwyczaje wielkanocne.



UWAGA !!!

Jutro łączymy się o godzinie 9:00 wchodząc w link https://meet.jit.si/ i wpisując hasło, które otrzymali Państwo na maila.



Środa 31.03.2021

Witamy w trzecim dniu nauki zdalnej. Dziś poznacie piosenkę o pisankach. Jak wiecie najważniejsze w czasie świąt wielkanocnych jest jajko, które ludzie od wieków zdobili w różny sposób. 



Język angielski - 31 marca

Zapraszam na język angielski.



Informacje dotyczące nauki zdalnej na platformie

Z powodu problemów technicznych, jesteśmy w trakcie zmiany platformy do zajęć on-line. Przewidujemy pierwsze łączenie w środę na platformie https://meet.jit.si/. Linki do spotkania i szczegóły prześlemy na Państwa e-maila.
Pozdrawiamy serdecznie,
do zobaczenia! :)



Wtorek 30.03.2021

Witamy serdecznie w drugim dniu nauki zdalnej. Poniżej zamieszczamy propozycje dzisiejszych aktywności.


,,Wielkanocne zwierzątka''

Zajączki” – zabawa paluszkowa według Małgorzaty Barańskiej
Rodzic czyta wiersz, wspólnie z dzieckiem wykonuje ruchy palców według instrukcji (zginanie kolejnych palców), wszyscy wspólnie przeliczają palce, ustalają wynik odejmowania.



Język angielski

Zapraszam do nauki języka angielskiego.



Poniedziałek 29.03.2021


Witamy serdecznie w pierwszym dniu nauki na odległość. Poniżej zamieszczamy propozycje dzisiejszych  aktywności, związanych z tematem tygodniowym ,,Wielkanoc''.



Microsoft teams

Szanowni państwo w związku z problemami technicznymi powstałymi na platformie Microsoft Teams niezależnymi od nas. W najbliższy poniedziałek tj. 29.03.2021r. propozycje zajęć zostaną zamieszczone na blogu grupy. W przypadku rozwiązania zaistniałych problemów zostaną państwo poinformowani.



Ważne informacje dotyczące nauki zdalnej

Drodzy Rodzice,
* Informujemy, że pierwsze zajęcia ,,na żywo'' na platformie zdalnej Microsoft Teams odbędą się w poniedziałek (29.03.2021) o godzinie 9:30. 
* Na blogu naszej grupy będą zamieszczane informacje o materiałach i pomocach, które potrzebne będą dziecku podczas zajęć na platformie Teams. Informacje będą podane z wyprzedzeniem.
* Będą także zamieszczane materiały do pracy z dzieckiem w domu (osobom, które nie będą mogły uczestniczyć w zajęciach ,,na żywo'')
* Zapraszamy po odbiór książek dzieci (rodziców dzieci, które były nieobecne 26.03), by móc je wykorzystywać podczas zajęć na platformie zdalnej Microsoft Teams.
Książki można odebrać w przedszkolu w godzinach 8:00-13:00.



Przesyłamy wiosenne pozdrowienia z Białegostoku

Włączając się do akcji ,,Wymiany Pocztówkowej'' wspólnie przygotowaliśmy i wysłaliśmy pocztówki z pozdrowieniami do przedszkoli z różnych zakątków Polski. Były to pocztówki z najciekawszymi zabytkami naszego miasta. Przypomnieliśmy także zasady prawidłowego adresowania i wysyłania pocztówki. Jesteśmy bardzo ciekawi odpowiedzi :-)



Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie fundacji ,,Pomóż Im''

Dziękujemy serdecznie za dotychczasową pomoc i wsparcie fundacji ,,Pomóż Im'' poprzez udział w zbiórce artykułów higienicznych. 



Zakładamy wiosenny ogródek

Dziś zaprosiliśmy wiosnę do naszej sali i wspólnie stworzyliśmy wiosenny ogródek. Poznaliśmy rośliny, jakie mogą rosnąć w ogródku, warunki jakich potrzebują aby wyrosnąć oraz czego potrzebujemy do pielęgnacji roślin. Sami posialiśmy rośliny, zasadziliśmy szczypiorek oraz cebulki kwiatowe. Dzięki obserwacji każdego dnia, poznamy cykl rozwoju roślin i będziemy uczyć się systematycznej pielęgnacji roślin.



Rybki Nemo na tropie wiosny!

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny udaliśmy się na poszukiwania jej pierwszych oznak. Pogoda spłatała nam ,,figla'' i przywitała nas śniegiem, ale dzielnie i wytrwale poszukiwaliśmy zwiastunów nadchodzącej wiosny. Czekamy na nią z utęsknieniem! 



5. urodziny Rozalii

Dziś wspólnie świętowaliśmy 5. urodziny Rozalii, która wróciła do nas po dłuższej nieobecności. Wszyscy bardzo się ucieszyliśmy i z wielką radością zaśpiewaliśmy solenizantce ,,Sto lat!'' i złożyliśmy urodzinowe życzenia. Po wspólnej urodzinowej zabawie podarowaliśmy Rozalii własnoręcznie wykonane laurki.



Nagroda w konkursie plastycznym ,,Marszałek Piłsudski oczami dziecka''

To już VI edycja konkursu związanego  z obchodami imienin Marszałka Piłsudskiego przy współpracy Związku Piłsudczyków, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna, którego organizatorem było nasze przedszkole. Celem konkursu było ukazanie postaci Marszałka Piłsudskiego widzianej z perspektywy dziecka. W tegorocznej edycji nagrodę otrzymała Pola. Serdecznie gratulujemy!



Już słychać śpiew ptaków...

 W związku z tym wiemy ,że wielkimi krokami nadchodzi wiosna. W tym tygodniu dowiadujemy się , jakie ptaki wracają do nas na wiosnę, gdzie i jak bociany budują gniazdo, czym się odżywiają ( niekoniecznie żabami..). Już stworzyliśmy „portret” bociana, układaliśmy puzzle, na których przedstawione były ptaki powracające do Polski  na wiosnę, ćwiczyliśmy siłę oddechu wykorzystując kolorowe  piórka , a także zmysł dotyku w zabawie „Dotknij  po śladzie piórka”.



Słodki obrazek

 Ostatnio stworzyliśmy na talerzu ładny obrazek z wykorzystaniem kolorowych pastylek polanych wodą. Podobało nam się... i smakowało.



I znowu urodzinki!

Wczoraj 5 lat skończyła Pola. Wszyscy zaśpiewaliśmy jubilatce Sto Lat, złozyliśmy życzenia ,podrzuciliśmy 5 razy. Pola poczęstowała nas pysznymi żelkami i cukierkami. Potem bawiliśmy się  wspólnie . Było superrrr. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Polu!



Urodziny Igora

Igorek obchodził urodziny wcześniej, ale po dłuższej nieobecności w przedszkolu chciał się podzielić tą radością z dziećmi z grupy. Tak więc dziś świętowaliśmy razem z jubilatem 5 urodziny.



Ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem słomek

Oddychanie jest naturalną czynnością fizjologiczną, niezbędną do życia, a także bardzo ważną dla poprawnego mówienia oraz prawidłowego rozwoju i funkcjonowania aparatu artykulacyjnego. 



Poznajemy historię Naszego Patrona - Marszałka Józefa Piłsudskiego

Dziś poznaliśmy historię patrona naszego przedszkola - Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wiemy już, że nasze przedszkole znajduje się na Al. J. Piłsudskiego i że jego patronem jest właśnie Józef Piłsudski. Z filmu edukacyjnego ,,Z albumu Dziadka - historia Józefa Piłsudskiego'' dowiedzieliśmy się, kim był Józef Piłsudski, czym zasłynął dla naszego kraju, co było jego znakiem rozpoznawczym i co lubił robić w wolnym czasie. Wiemy też kim była Kasztanka! Po obejrzeniu filmu spróbowaliśmy narysować portret Naszego Patrona. Bardzo się staraliśmy, pamiętając oczywiście o charakterystycznych wąsach.



Gimnastyczne wyzwanie z Lwem Lolkiem

Lolek otrzymuje bardzo ważny telefon. To szeryf z wioski kowbojskiej! Wraz z Lolkiem musimy porządnie rozgrzać, gdyż przed nami poważna misja. Wraz z Lolkiem wyruszyliśmy w gimnastyczną podróż na poszukiwanie zaginionej... krowy! Po sukcesie związanym z rozwiązaniem tajemniczej zagadki czekało na nas ostatnie wyzwanie. Wyzwanie przeprowadził Lolek we własnej osobie, więc było mnóstwo śmiechu i frajdy! W nagrodę otrzymaliśmy Gimnastyczną Gwiazdę Szeryfa. Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z Lolkiem.



Matematyka nie jest trudna

Niedawno przy poznaniu cyfry 7 zapoznaliśmy się z pląsem „ Czy znasz magiczną liczbę 7?”. Teraz poznawaliśmy cyfrę 8 , dodając liczby oczek na kostkach wyrzucanych przez siebie, układając z sylwet ich ilość,  rysując w powietrzu, nogą itp. Następnie tworzyliśmy ósemki z własnych ciał. Wykonaliśmy kilka ćwiczeń z kinezjologii edukacyjnej , m. in. właśnie „ leniwą ósemkę”, które pomagają usprawnić codzienne działania poprzez dobrą współpracę obu półkul mózgowych.



Poznajemy teatr

W tym tygodniu rozmawialiśmy o teatrze. Dowiedzieliśmy się czym jest scena, widownia, parawan i kurtyna. Wiemy też, jak należy zachować się w teatrze. Dzięki rekwizytom i strojom teatralnym mogliśmy wcielić się w rolę prawdziwych aktorów. Było bardzo wesoło!



Rybki Nemo na Baku Walentynkowym

Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal walentynkowy był dla nas niezwykłym, długo wyczekiwanym dniem.  Motywem przewodnim były stroje walentynkowe. Oprócz nich nie zabrakło księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele, wiele innych postaci. Świetnie się bawiliśmy przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z nam z twarzy! 



Tłusty Czwartek w Rybkach Nemo

Dzień jak co dzień – cóż za bzdura! Dziś w przedszkolu pączków góra. Małe pączki, duże pączki, dziś po nie sięgają rączki. I kalorii nikt nie liczy… Cóż za święto, czy ktoś wie? Tłusty czwartek ! Cieszmy się! Tymi słowami rozpoczął się w naszej grupie słodki dzień – Tłusty czwartek. Poznaliśmy tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków - wykonaliśmy je sami! Wyglądają przepysznie!



Instrumenty lubimy i grać na nich musimy

Muzyka odgrywa ważną rolę we wszechstronnym rozwoju dziecka, a wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozpoczęcie edukacji muzycznej. Dlatego dużo miejsca zajmuje  ruch przy muzyce, śpiew, grę na instrumentach, słuchanie oraz tworzenie muzyki.Dzięki zajęciom dzieci potrafią reagować ruchem na zmianę dynamiki i tempa muzyki, odtwarzać zadany rytm, interpretować ruchem treść muzyki, wygrywać rytm na instrumentach perkusyjnych, improwizować instrumentalnie i werbalnie. 



Lutowa retrospekcja

Początek lutego upłynął nam na zabawie w sklep oraz poznawania różnorodnych pojęć związanych z tą tematyką. Jednym z zagadnień było poznawanie pojęć matematycznych , w tym ciężaru przedmiotów       i sposobów ważenia. Kubki po jogurtach natomiast wykorzystaliśmy do zabawy dydaktycznej - zadaniem dzieci było budowanie na czas wież z kubków za każdym razem różnej wielkości.



Międzynarodowy Dzień Pizzy

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowaliśmy ,,papierową'' pizzę. Sami uformowaliśmy ,,ciasto'',  posmarowaliśmy sosem pomidorowym, nałożyliśmy przygotowane wcześniej ulubione składniki i posypaliśmy serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Na koniec dnia zagraliśmy w ,,pizzowego'' twistera. Cały dzień upłynął w miłej i ,,włoskiej'' atmosferze. Dzięki obchodom tego dnia dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz jakie są etapy własnoręcznego wykonywania pizzy. 



,,Wszystkiego dobrego dla chorego'' - wspieramy akcję Fundacji Dr Clown

Światowy Dzień Chorego, który przypada na 11 lutego, to idealna okazja, aby dodać otuchy wszystkim osobom przebywającym w szpitalach. Fundacja „Dr Clown” organizuje z tej okazji już po raz czwarty ogólnopolską akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego”, w której zachęca do okazania wsparcia pacjentom szpitali i przekazania im życzeń szybkiego powrotu do zdrowia.Do akcji włączyły się także ,,Rybki Nemo'', które z wielkim zaangażowaniem i empatią wykonały własnoręcznie kolorowe pocztówki, które za pośrednictwem wolontariuszy zostaną przekazane podopiecznym szpitali.



Konkurs plastyczny ,,Las zimą''

Nasza grupa wzięła udział w przygotowaniach do konkursu plastycznego ,,Las zimą'', zorganizowanego przez Przedszkole Samorządowe Nr 85 w Białymstoku, pod patronatem Nadleśnictwa Dojlidy. Wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną, przedstawiającą zimowy las. Komisja wyłoniła prace, które zostały wysłane na konkurs.



,,Matematyka na wesoło'' - Kodowanie w ruchu

Zabawy w kodowanie bez komputera to doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu, również w przedszkolu. To nie tylko świetna zabawa, ale przy okazji uczymy się czegoś nowego. Umiejętności logicznego myślenia, analizowania, formułowania poleceń są niezwykle przydatne na co dzień! Dziś poznaliśmy zabawę, podczas której zadaniem było tak pokierowanie kolegi/koleżanki za pomocą ,,komend'' aby pokonać trasę i znaleźć się na mecie. Podczas zabawy rozwijaliśmy orientację przestrzenną, prawidłowe określanie kierunków oraz umiejętności współpracy i współdziałania. Było bardzo wesoło! :)



,,Matematyka na wesoło'' - Kodujemy z matą

Dziś poznaliśmy cyfrę 7 i utrwalaliśmy umiejętność przeliczania w tym zakresie przy wykorzystaniu maty do kodowania. To była świetna zabawa, a przy tym matematyka na wesoło!  :)









Dzień Babci i Dziadka

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wideo z życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka.



DRODZY RODZICE OTO NASZE ŻYCZENIA DLA WAS Z OKAZJI TAK PIĘKNEGO ŚWIĘTA;

OLA,EMILKA, POLA,KRZYŚ, PIOTRUŚ I JULIA   ŻYCZĄ  WESOŁYCH ŚWIĄT !



Pani Ewa

Dzisiaj w naszej grupie odbyła się uroczystość - nasza kochana pani Ewa odchodzi na emeryturę ( jak mówią  niektórzy z nas- na elementurę...) . Z tej okazji przygotowaliśmy dla niej laurkę z podpisami         i odciskami naszych palców w serduszku z cekinów,  jak też krótki program artystyczny. Wręczyliśmy czerwone róże, które zabezpieczyli rodzice. Życzymy pani Ewie długiegoooooo, zdowegoooo i radosnegoooo odpoczynku , i jak napisaliśmy w laurce - czekamy na rychłe  odwiedziny !



Nasze zabawy

Rodzicu , jeśli chcesz się dowiedzieć w co się bawiliśmy m.in.  przez ostatnie kilka dni  porozmawiaj o tym ze swoim  dzieckiem .smiley



Już święta?

Do świąt jeszcze trochę czasu zostało, ale widać i słychać, że przygotowania trwają. Szymon na dowód, że pierniczki już gotowe przyniósł część wypieków do przedszkola, by dzieci także poczuły świąteczny klimat...



Śnieg !!!

Co zimą dzieci lubią najbardziej ? Wiadomo śnieg. Gdy tylko pojawił się w piątek pobiegliśmy na podwórko, by lepić śnieżki, bałwana. Co prawda kule do bałwana okazały się kolorowe , a nie białe - bo znalazło się w nich trochę liści , ziemi, ale radości było co nie miara.



Imieniny Mikołaja

Dziś większość z  nas przyszło do przedszkola ubrana na czerwono. Wiadomo dlaczego... Co prawda Mikołajki były wczoraj, ale w przedszkolu nie opuszczamy żadnej okazji żeby się dobrze bawić. A szczególnie , gdy łączy się to z fajnymi prezentami. W czasie mikołajkowych zabaw usłyszeliśmy pukanie do drzwi. Od razu domyśliliśmy się , że to Mikołaj. Gdy otworzyliśmy drzwi okazało się , że za drzwiami stoi worek z prezentami...



30.11.2020 r. "Co słychać w domu"-zajęcie

1. Piosenka powitalna ze śpiewem - dzieci ją znają,więc nauczą jej rodziców. Dla przypomnienia :   " Cześć , daj mi rękę, cześć daj mi rękę, idziemy teraz razem śpiewając piosenkę". Powtarzamy ją kilka razy zmieniając drugi człon, np.„ tupiemy teraz razem śpiewając piosenkę” itp.



27.11.2020 r. "Jesienne zabawy" -zajęcie z rodzicami

1.Powitanie  Jesień rozwija się wokoło
                      Patrzy na Ciebie wesoło
                      Więc smutek usuń w cień
                      I miej wspaniały dzień...



Zaproszenie na spotkanie grupowe

Witam Wszystkich. Współczesna rzeczywistość  stawia wszystkim nowe wyzwania . Nasze przedszkole , jak i inne placówki oświatowe ,również dosięgło zdalne nauczanie. W związku z tym jutro i w poniedziałek zapraszam Dzieci i Rodziców na  zajęcia  poprzez aplikację MS Teams o godzinie 10.30 . Mam nadzieję, że wszyscy poradzimy sobie z techniką i spotkamy się na  zajęciach. Mira T.



26.11.2020 r. " Siła odwagi"-zajecie z rodzicami

1.„ Jak zwierzę”- zabawa ruchowa                          



Dzień Pluszowego Misia

Kto jest dzieci przyjacielem?
– Mały miś! 
Kto tajemnic zna tak wiele? 
 – Mały miś! 
Miś, choć mały, choć nieśmiały, 
wielkie serce w sobie ma. 
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma!



Jeszcze inaczej

Nasza grupa jest pełna ekspresji. Panie dwoją się i troją , by pomóc nam w wykorzystaniu naszej energii na co dzień i urozmaicają nasze formy działalności. Tym razem zabawy z laminowanymi paskami papieru ( wyciszające)....



Zabawy z gazetami

Do czego mogą służyć stare gazety? Gazety to wdzięczny materiał  recyklinowy , który można wykorzystać do wielu zabaw,  Są dość plastyczne, łatwo je zgnieść, podrzeć. Zabawy z gazetą ćwiczą przede wszystkim małą motorykę i kreatywność dziecka. Nasze przedszkolaki podczas wspólnych gazetowych szaleństw kształciły też ogólną sprawność ruchową, sprawność manualną, wyobraźnię, pamięć słuchową, analizę i syntezę wzrokową, twórcze myślenie, itp.



A w tygodniu o Polsce...

Temat tygodniowy „Nasza Polska” nawiązujący do  Święta Niepodległości zachęcał do bliższego poznania wielu aspektów dziecięcej polskości. Rozmawialiśmy o symbolach narodowych, naszym mieście... Temat był też okazją do słuchania kompozycji wielkiego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina. Polonezy , mazurki i walce wykorzystaliśmy też do pracy plastycznej „ Jeże”, gdzie główną część stanowiło rysowanie obiema rękoma do słyszanej muzyki. Rysowanie oburącz poprawia koordynację ręka – oko oraz ćwiczy orientację w przestrzeni. Jest doskonałym ćwiczeniem przygotowującym do nauki pisania. I sprawia dużo frajdy.



A tak sobie tworzyliśmy po obiedzie

Codziennie uczymy sie wielu rzeczy w przedszkolu, podejmujemy wiele aktywności. Dziś tworzyliśmy kompozycje z ... guzików i kolorowych patyczków. Prawda , że coś w tym jest ?



Hura!

Tym razem bohaterem urodzinowym był Bartuś. Było tradycyjne „ Sto Lat”, życzenia, wspólna laurka i.... piękny tort ( już nie mówiąc o smaku). Dziękujemy !



Drodzy Rodzice

Idzie Karol, głośno śpiewa, aż spadają liście z drzewa.







ZAJĘCIA W GALERII ODWOŁANE

 Ze względu na zalecenia odgórne informujemy , że wszelkie wyjścia i wycieczki zostają odwołane.



OGŁOSZENIE

Drodzy Rodzice  w dniu 27.10 2020 r. ( wtorek) nasza grupa wychodzi na zajęcia plastyczne do galerii im. Slendzińskich. Prosimy o wpłatę do nauczycielek grupy w wysokości 7 zł. Przypominamy o obowiązkowych maseczkach.



ZAGADKI OWOCOWE

 W tym tygodniu przewodził w naszej grupie temat owoców. Poznawaliśmy ich nazwy, wygląd i właściwości . Utrwalaliśmy też smaki. w ostatnim dniu realizowanego tematu podczas zajęcia każdy spróbował przynajmniej jednego owocu i zgadywał jego nazwę. Nieźle nam szło, choć czasem rozpoznanie owocu sprawiało nam trudności...



Dzień Uśmiechu

    W piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu nasze przedszkole było wyjątkowo radosne i uśmiechnięte. Zachęcamy wszystkich do podzielenia się ciepłymi i życzliwymi uśmiechami.



A tak było w galerii

Mamo , tato porozmawiaj ze mną o tym , co widziałem (-am) w galerii. Na zdjęciach znajdziesz podpowiedzi.surprise



Nasza jubilatka Lena

W poniedziałek czekała nas niespodzianka. Okazało się , że nasza koleżanka Lena obchodzi urodziny. Tak więc tradycji stało się zadość i urządziliśmy grupową uroczystość. Były życzenia, rozpieszczanie jubilatki i tradycyjne „ Sto lat”.... i smaczne żelkiwink



29.09.2020 r.- WIZYTA W GALERII

Informujemy, że we wtorek 29.09.20 r. nasza grupa będzie uczestniczyć w zajęciach



Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.



Zwiedzamy nasz kraj”- kolekcja fotografii

W bieżącym roku szkolnym będziemy rozwijać u dzieci poczucie więzi z naszą ojczyzną poprzez poznawanie różnorodnych krajobrazów i zabytków.



Ogłoszenie – KONKURS

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI W WIEKU 3-6- LAT
DO UDZIAŁU W KONKURSIE  PLASTYCZNYM
WSPOMNIENIA Z WAKACJI



OGŁOSZENIE

  Drodzy Rodzice zapraszamy Was na pierwsze zebranie grupowe w tym roku szkolnym. Ze względu na obostrzenia sanitarne odbędzie się ono na tarasie (od strony placu zabaw) we wtorek 15.09.20 r. o godz. 16.30. Prosimy o posiadanie maseczek i długopisów.





Ogłoszenie

Białystok w czterech porach roku” - to konkurs fotograficzny, który wkrótce odbędzie się w naszym przedszkolu. Serdecznie zapraszamy do wysyłania zdjęć Waszych pociech na tle ciekawych i charakterystycznych miejsc naszego miasta: wiosną, latem, jesienią lub zimą.



"Bajki i bajeczki" - wtorek

„Bim bum” – zajęcia umuzykalniające. Cel: rozwijanie słuchu muzycznego



Pozdrowienia od Antosia!

        Przesyłamy wszystkim Rybkom Nemo pozdrowienia od Antosia, który ćwiczy swoją cierpliwość hodując szczypiorek. I jak zdradził nam Jego tata, Antek  nie może doczekać się kiedy zje go z jajecznicą. smiley



Wiosenne pozdrowienia!


    Przesyłamy Wszystkim Rybkom Nemo wiosenne pozdrowienia od Zosi, Sebastiana i Huberta. Chcieli pochwalić się Swoimi motylkami. Miło jest popatrzeć na Ich uśmiechnięte buźki.  Dziękujemy za te pozdrowienia smiley.



"Ptaki" - środa

Środa 01.04.2020r.



Sebastian i Artur pozdrawiają Rybki Nemo!

         Dzisiaj przekazujemy Wam, kochane Rybki Nemo pozdrowienia od Sebastiana, który razem ze Swoim bratem Krystianem wyczarował smaczne prace plastyczne. A dlaczego smaczne, to przyjrzyjcie się uważnie z czego one są zrobione i  wszystko będziecie wiedzieli smiley. Sebastian przesyłał też zdjęcia Swoich innych prac.



"Ptaki" - wtorek

Wtorek 31.03.2020





Pierwsze pozdrowienia!

        Rybki Nemo!



Gimnastyka na dzisiaj

Poniedziałek robi skoki,



Cyrkowe przedszkolaki

        Witam, przedszkolaki pamiętacie jeszcze przedszkole i nasze sztuczki cyrkowe?
Dla przypomnienia poniżej dołączam kilka zdjęć z naszych zajęć. Może pamiętacie sztuczkę z gumką do włosów? Jak nie to poniżej macie wspaniałe przypomnienie. Możecie pokazać sztuczkę dla swojej rodziny, a na pewno ucieszą się i z radością z Wami poćwiczą. Myślę, że to będą miłe i ciekawie spędzone chwile. Powodzenia!



Bajka o koronawirusie

    Zapraszamy do obejrzenia bajki o kwarantannie i koronawirusie. Życzymy mnóstwo zdrowia.  Poniżej dołączam  zdjęcia z życia grupy.



Angielski – zwierzątka

    Kochane dzieci jestem ciekawa czy pamiętacie jeszcze zwierzątka wiejskie w j. angielskim. Myślę, że na pewno pamiętacie zwierzątka z poniższej piosenki. Niestety nie mam piosenki o Farmerze Brązowym – „Farmer Brown”, ale poniższego farmera również polubicie 😊. Stary Donald – „Old MacDonald” również miał farmę, na której miał świnię, kaczkę, konia, indyka. Czy wszystkie zwierzątka wymieniłam? A może zapomniałam jakiegoś wymienić? Jak tak to posłuchajcie piosenki i powiedzcie głośno mamie i tacie jakiego zwierzątka nie wymieniłam. Miłej zabawy!



Przypominamy i zachęcamy!

     Rybki Nemo!



ZAŁÓŻ ZIELONY OGRÓDEK W DOMU!

    Witamy wszystkie Rybki Nemo! Zapraszamy do założenia zielonego ogródka w domu.



Wiosna zaraz u nas będzie!

Witajcie Drogie Rybki Nemo



Czas na język angielski

Witam, mam nadzieję, że ukazane przez nas pomysły na spędzanie wolnego czasu przypadły Wam do gustu. W tym poście chciałabym zachęcić Was do powtórzenia języka angielskiego. Poniżej są umieszczone linki do filmów z piosenkami, które wcześniej poznaliśmy. Dołączam również bajkę o baaaardzo głodnej gąsieniczce. Jest to moja ulubiona angielska bajka i mam nadzieję, że Wam również się spodoba. Zachęcam również do oglądania bajek w j. angielskim.





"Ciekawostki"

Pewnie zastanawiają się Państwo "co mogę zrobić z moim dzieckiem, jak mogę wykorzystać ten czas". Przygotowałyśmy dla Państwa kilka pomocnych linków. Zapraszamy do zabawy i do korzystania z poniższych linków. 





Urodziny Zosi

Słońce świeci dziś dla Ciebie,
a chmurki tańczą na niebie.
Śmieją się motylki,
a biedronki i kwiatki
przesyłają życzenia
i słodkie buziaczki!



Urodziny Kamila

Wszystko, co piękne i wymarzone
Niech w Twym życiu będzie spełnione.
Niech życie słodko płynie,
a wszystko, co złe niech szybko minie!



"Dzień Babci i Dziadka"

Kocham mocno Babcię, Dziadka



Sto lat Saro!

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!



"Konkurs plastyczny"

Wiktora S. i Zosia Cz. otrzymały nagrody w konkursie pt.: „Najpiękniejszy fragment mojej lektury



Ogłoszenie!

Serdecznie zapraszamy



"Laurki dla Seniorów"

Nasze przedszkolaki z radością wykonały laurki dla seniorów z „Domu Pomocy Społecznej” .





OGŁOSZENIE

23 stycznia 2020 r. ( czwartek)





Urodziny Przemka

      To jest dzień radosny wielce - masz już jeden roczek więcej!



Poznaliśmy Prawa Dziecka

20.11. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.  W tym roku mija 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.



Urodziny Huberta

Życzenia  składają Panie i Rybki





Urodziny Martynki

Niech szczęście i radość
w Twoim sercu gości,
A każdy poranek niesie
same  przyjemności



Z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji

         To dobrze i pożytecznie spędzony czas, bo dzieci przypomniały sobie zasady ruchu drogowego, utrwaliły numery alarmowe i dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy policjanta. Każdy mógł też zobaczyć, czy do twarzy mu w mundurze.smiley





Ratujemy kasztanowce

      Dzieci lubią jesienne zabawy z liśćmi. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, bo wzięliśmy udział w ekologicznej akcji „Ratujmy Kasztanowce”.



Wizyta w Teatrze Lalek

    We wrześniu Rybki wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalek, aby obejrzeć spektakl pt.: „Pan Brzuchatek”. To bajka adresowana do najmłodszych widzów. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Aktorzy, lalki, prawdziwa scena oraz muzyka przyciągały uwagę przedszkolaków i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.



Galeria im. Sleńdzińskich a w niej my mali artyści

    Pierwszego października wybraliśmy się do Galerii im. Sleńdzińskich. Tam dzieci tworzyły piękne jesienne muchomory, które przez pewien czas będą ozdobą naszej sali. Po zajęciach przedszkolaki z radością przywitały jesienne liście na naszym podwórku. My Rybki lubimy piękną złotą jesień. :)



Wyjście pod pomnik Marszałka J. Piłsudskiego

Jedzie, jedzie na Kasztance



Wyprawa na lody

    We wtorek w tygodniu obchodów Dnia Dziecka wybraliśmy się do centrum miasta i zatrzymaliśmy się w jednej z lodziarni. Te zimne, smaczne i samodzielnie wybrane lody w  słoneczny dzień sprawiły nam ogromną radość.  Popatrzcie sami na nasze uśmiechnięte i kolorowe buzie. Pełni energii oraz dobrego humoru w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na skwerze przy kaskadowej fontannie, gdzie chwilę schłodziliśmy się i popuszczaliśmy „kolorowy statek”.











Czerwcowi jubilaci

    W czerwcu swoje 5 urodziny w przedszkolu obchodzili : Mateusz oraz Ola W. Jeszcze raz życzymy Wam wesołego uśmiechu i wszystkiego, wszystkiego najlepszego.



Zajęcia w galerii im. Slendzińskich

22 maja odwiedziliśmy galerię , gdzie uczestniczyliśmy w ostatnich  zajęciach plastycznych w tym roku . Tym razem tematem prac były „ Dmuchawce”. Tworzyliśmy swoje dzieła wg dokładnej instrukcji pani plastyk, choć często chciało się szybciutko przejść do następnego etapu.



Koncert w przedszkolu

Po raz drugi wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu ,tym razem, dwójki absolwentów naszego przedszkola- Michaliny i Tomka, którzy uczęszczają do szkoły muzycznej. Wysłuchaliśmy wielu utworów muzyki klasycznej, m.in. Jana Sebastiana Bacha. Dziękujemy koledzysmiley



Wyjście do Teatru Lalek

    15.05.2019 mimo deszczowej pogody wybraliśmy się do Teatru Lalek na „Baśń o rycerzu bez konia”.  Była to pełna humoru,  rozśpiewana opowieść o sile marzeń i wielkiej przyjaźni, która zdolna jest pokonać wszelkie przeciwności losu.



Muzykowanie

    16.05 w czwarek podczas audycji muzycznej zespołu ARTE - MUZA przenieśliśmy się do złotych lat swingu. Podczas audycji dowiedzieliśmy się jak powstał swing, poznaliśmy: popularne utwory z tego gatunku i pojęcie muzyczne - synkopa. Niektórzy z nas mogli aktywnie wspomóc zespół śpiewając, tańcząc i grając na instrumentach, a wszystko w rytmie swingu



Majowi jubilaci

    Uwielbiamy świętowanie urodzin.  Tym razem urodziny obchodzili: Ania i Leon. Z tej okazji przynieśli różne smakołyki, którymi poczęstowali nas i personel przedszkola. Oczywiście wcześniej były życzenia (niektóre nawet na ucho), gromkie „Sto lat” i uwielbiane przez jubilatów „podrzucanie”. Jubilatom jeszcze raz życzymy „sto lat”!!!



Zwiedzamy bibliotekę

    !6.05 po raz pierwszy wybraliśmy się do biblioteki  szkolnej przy SP nr 4. Podczas zwiedzania mieliśmy możliwość m.in. przejść między regałami z książkami, obejrzeć najdłuższą książkę, wysłuchać fragmentu bajki p. G. Kasdepke - absolwenta tej szkoły.                                                                                             Na koniec wizyty każdy z nas otrzymał od pani bibliotekarki zakładkę do książki i kolorowankę. 



Wiktoria skończyła 5 lat

26.04.2019r, Wiktoria miała urodziny. Życzyliśmy jej dużo zdrowia, spacerów,zabaw i ogólnie wszystkiego najlepszego. Było gromkie „ Sto lat” i tradycyjne podrzucanie smiley A oto relacja...



Warsztaty w galerii

    24.04 w środę uczestniczyliśmy w zajęciach  plastycznych w Galerii Sleńdzińskich.  Zadaniem naszym było stworzenie „Łąki pełnej mleczy”.  Zobaczcie czy nam się udało!



Poszukiwania wiosny

    Idę, idę, idę prosto do was. Idę, idę, słońce niosę wam.
Wszystkie śniegi stopię, Zazielenię wszystkie lasy,
Fiołki oraz bratki, Patrzcie, dla was mam



I nagroda na Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej

 Dwudziestego pierwszego marca wzięliśmy udział w konkursie teatralnym zorganizowanym przez  Kuratorium Oświaty i Młodzieżowy Dom Kultury . Pokazaliśmy „ Pana Hilarego”. Próby były czasami nużące, bo przedstawienie wymagało od nas skupienia , wypowiadania wielu kwestii razem , równo, utrzymywania odpowiedniego rytmu i dynamiki. Jury doceniło nasze starania. podkreśliło nietuzinkowe rozwiązania, czystość i przejrzystość scenograficzną,grę aktorską. Zajęliśmy I miejsce ! Nagrodę indywidualną za rolę starszej aspirant otrzymała  Laura A. smiley



Imieniny naszego patrona

 Dziś odbyła się miejska uroczystość z okazji imienin Marszałka J. Piłsudskiego , na której miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu „ Marszałek Piłsudski oczami dziecka” . Część dzieci z naszej grupy brała udział w tej uroczystości śpiewając w chórze, a dwoje dzieci zostało lauratami konkursu: Laura A, otrzymała wyróżnienie, a Robert B. -nagrodę,



Zielony ogródek,zdrowe kanapki

Nadchodzi wiosna, ale my postanowiliśmy ją trochę przyśpieszyć. Założyliśmy na parapecie tzw. „zielony ogródek”, czyli posialiśmy nasiona rzeżuchy, kwiatów . Każdy był bardzo zaangażowany. Przypomnieliśmy warunki wzrostu roślin i postanowiliśmy codziennie dbać o swoje hodowle. Sami też następnego dnia zrobiliśmy kanapki, które miały być zdrowe i ładnie skomponowane. Podobało się nam to zajęcie i kanapki smakowały wyśmienicie...



Urodziny Laury A

13 marca oprócz :Bożeny i Krystyny swoje święto miała Laura A., która ukończyła 5 lat. Jak zwykle było gromkie „ Sto lat”, podrzucanie, laurki , życzenia  oraz cukieeeerki!



Spotkanie autorskie z dziadkiem Kuby T

W ubiegłym tygodniu mieliśmy nieoczekiwanych gości - babcię i dziadka Kuby T. Okazało się , że pasją dziadka jest pisanie wierszy. W swoim dorobku ma także  wiele utworów dla dzieci, z których wybrane  nam  zaprezentował. Podobały się nam bardzo, szczególnie te o wesołym charakterze. Na zakończenie spotkania  podziękowaliśmy autorowi , wręczając przedszkolną laurkę.



100 LECIE NIEPODLEGŁEGO BIAŁEGOSTOKU

19.02.2019 r. uczestniczyliśmy w miejskich uroczystościach z okazji 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez  Białystok. o godz. 12.00 udaliśmy się pod pomnik naszego patrona J. Piłsudskiego.   Były okolicznościowe przemówienia, pieśni patriotyczne,defilada służb mundurowych, niepodległościowy tort. My z tej okazji dostaliśmy białostockie precle i biało-czerwone lizaki.   



Koncert Tomka

 W tym tygodniu odwiedził przedszkole Tomek M.- absolwent naszego przedszkola. W tym roku rozpoczął on naukę w szkole muzycznej i  drugi rok uczy się gry na pianinie. Tomek zaprezentował nam utwory, których nauczył się przez ten rok oraz które sam skomponował. Umówiliśmy się, że będzie nas odwiedzał i prezentował swoje umiejętności. Możliwe, że Michasia-nasza absolwentka, która też chodzi do szkoły muzycznej będzie przychodziła razem z nim.



Dlaczego dinozaury wyginęły?

 W ubiegłym tygodniu dzieci brały udział w różnych zajęciach związanych z historią Ziemi- dinozaurami, wulkanami, pochodzeniem węgla, wykopaliskami. Na jednym z nich układały wspólnie szkielet dinozaura wg wzoru. Prawda , że podobny?



Babciu i dziadku kochamy Was

Choć minęło już trochę czasu od kalendarzowego Dnia Babci i Dziadka my gościliśmy swoich dziadków siódmego lutego. Przedstawiliśmy im program artystyczny składający się z piosenek , wierszy , tańców oraz instrumentacji. Potem w bardzo miłej atmosferze poczęstowaliśmy się wspólnie tym , co przygotowali rodzice.



Chodźmy na saneczki chłopcy i dzieweczki

Kolejny dzień  zabaw na śniegu na placu przedszkolnym.



5 urodziny Julii

    Wszystkiego najlepszego Julia!!!



Maja skończyła 5 lat

Tydzień zaczął nam się bardzo miło, bo już w poniedziałek obchodziliśmy urodziny Mai G. Wszystkiego najlepszego Maju !



Bajki, baśnie i legendy polskie

  W następnym tygodniu w naszym przedszkolu odbędzie się zabawa karnawałowa. Już teraz w naszej grupie przypomnieliśmy bohaterów różnych znanych bajek, w tym polskich. Do zabaw wykorzystaliśmy różnorodne stroje. Próbowaliśmy tworzyć nowe historie z udziałem naszych bohaterów.



Nasze zmysły

Dotyk jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego dzieci. Zmysł dotyku odpowiedzialny jest za wiele ważnych funkcji organizmu: m.in. mówienie, poruszanie się, zaspakajanie potrzeb fizjologicznych, jedzenie, zręczność manualna, odczuwanie bodźców bolesnych i przyjemnych oraz wiele innych funkcji. Dotykanie rękami i całym ciałem dostarcza podstawowych informacji o otoczeniu. Dzięki uświadomieniu sobie doświadczeń dotykowych poszerzają się możliwości opisu: miękki, włochaty, ostry, wilgotny, śliski itp. W różnych miejscach ciała jesteśmy w różnym stopniu wrażliwi na dotyk. Dlatego ćwiczenia rozwijające zmysł dotyku nie powinny ograniczać się jedynie do badania rękami. Wiele ćwiczeń dzieci mogą wykonywać również stopami, policzkiem, a nawet całym ciałem.         My wykorzystaliśmy w swoich zabawach folię bębenkową, którą badaliśmy różnymi częściami ciała. Na początku najbardziej wykorzystywaliśmy gołe stopy, potem już całe ciało ....





Zajęcia z rytmiki

 Na pierwszych zajęciach z rytmiki w nowym roku było karnawałowo. Śpiewaliśmy piosenkę o baloniku i wykorzystaliśmy go do różnych zabaw.



Pierwsze urodziny w nowym roku

 Minął już 2018 rok. Mamy nadzieję, że nowy rok będzie  jeszcze lepszy od poprzedniego. Zaczęliśmy go bardzo przyjemnie, a to dlatego , że już 2-ego stycznia obchodziliśmy urodziny Mai W. Były życzenia , cukierki i laurki.... Sto lat Maju !



Świąteczne życzenia

    Aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe.                                                                             jak ten jeden wigilijny wieczór.                                                                                                                 Aby Wasze twarze i twarze Waszych najbliższych                                                                                     zawsze rozpromieniał uśmiech,                                                                                                                   a gwiazda betlejemska prowadziła Was ku szczytom                                                                                                                                             życzą: dzieci                                                                                                                                                         wraz z nauczycielkami



Mikołajkowa Gala Przedszkolaka

    Dziewczynki z naszej grupy uczestniczyły w konkursach „Mikołajkowej Gali Przedszkolaka” w Młodzieżowym Domu Kultury: recytatorskim  - Wiktoria W. i piosenki - Laura A., która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy !



Kłopoty Mikołaja

    W tym miesiącu poznaliśmy wiersz: „Kłopoty Świętego Mikołaja                                                           



Fundacja Wiewiórki Julki

    Dnia 13.12.2018 r. w naszej grupie odbyły się zajęcia profilaktyczne - stomatologiczne prowadzone przez przedstawiciela Fundacji Wiewiórki Julki. Celem zajęć była nauka prawidłowej higieny jamy ustnej.



Doświadczenia chemiczne w przedszkolu

W przedszkolu uczymy się wielu rzeczy. Niedawno dowiedzieliśmy się , jak nie dmuchając -nadmuchać balonik oraz jak ze szklanki do szklanki wędruje woda.





Grudzień

    W grudniu będziemy rozmawiać przede wszystkim o radosnym czasie Świąt Bożego Narodzenia, o Mikołaju. Przewinie się też temat: Kim będę, gdy dorosnę?



"Straszna piątka"

    4.12.2018 (wtorek) na godz. 9.00 wychodzimy do Teatru Lalek na przedstawienie „Straszna piątka”. Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci do godz. 8.15. Koszt biletu 17 zł. (11.50zł z Kartą Dużej Rodziny).



Rodzice czytają dzieciom

W listopadzie tata Wiktorii W. zainaugurował w tym roku szkolnym kontynuację spotkań z ubiegłego roku „Rodzice czytają dzieciom”. Pan Sylwester przeczytał ulubione wiersze Wiktorii. Dzieci chętnie słuchały i aktywnie włączały się do wspólnego recytowania fragmentów znanych dzieciom wierszy. Wiele radości sprawiły też dzieciom przygotowane przez tatę Wiktorii sztuczki z kubeczkami jak również rola „dużego niedźwiedzia” w zabawie „Stary niedźwiedź mocno śpi...”. Dziękujemy p. Sylwestrowi i zapraszamy ponownie.   Zapraszamy kolejnych Rodziców - ochotników na czytanie legend i ulubionych bajek naszych dzieci.



Zajączki, Deszczowa orkiestra

    W tym miesiącu nauczyliśmy się m.in. zabawę paluszkową wg M. Barańskiej do wiersza „Zajaczki”, który pomaga nam w liczeniu:                                                                                                                           Pięć zajączków małych kica na polanie. Gdy się jeden schowa, ile nam zostanie?                                     Pięć zajączków małych kica na polanie. Gdy się dwa schowają, ile tu zostanie?                                           Pięć zajączków małych kica na polanie. Gdy się trzy schowają, ile tu zostanie?                                      Pięć zajączków małych kica na polanie. Gdy odejdą cztery, ile tu zostanie?                                         Pięć zajączków małych kica na polanie. Kiedy pięć się schowa, ile tu zostanie?                                           Pięć zajączków małych już do mamy kica. Kocha je ogromnie mama zajęczyca.                                           oraz piosenkę:"„Deszczowa orkiestra” 



Andrzejkowe czary - mary

    „Hokus pokus czary - mary niech się spełnią andrzejkowe czary”. W ten sposób rozpoczęliśmy piątkowe wróżby andrzejkowe, które przeplataliśmy pląsami, tańcami i zabawami przy muzyce.                               Czy nasze wróżby się spełnią? Czas nam pokaże! Ale teraz już wiemy, że były okazją do wspólnych i wesołych zabaw.



Światowy Dzień Pluszowego Misia 23.11.2018 r

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.



Zajęcie otwarte 13.11.2018 r

 Drodzy  Rodzice dziękujemy za udział w zajęciu otwartym, które dla Was zorganizowałyśmy. Mieliście Państwo możliwość zapoznania się ze sposobami naszej pracy  z  dziećmi, zaobserwowania zachowania się dziecka na tle grupy, śledzenia ogólnych postępy dziecka na różnych płaszczyznach wychowania przedszkolnego. Swoją obecnością na pewno sprawiliście radość swoim dzieciom. Mamy nadzieję , że spędziliście Państwo  przyjemnie ten wspólny dla nas wszystkich czas.



9.11.2018 r.- to dzień szczególny w naszym przedszkolu

Z okazji 100-lecia uzyskania niepodległości przez Polskę  odbyły się dwie uroczystości, które były uwieńczeniem całorocznego cyklu naszych spotkań z patriotyzmem. Z rana uczestniczyliśmy w apelu niepodległościowym z udziałem władz miasta, a po południu w patriotycznym śpiewaniu , na którym obecni byli nasi kochani rodzice. Poczuliśmy się wtedy , jak jedna wielka polska rodzina. 



Zajęcia z mamą Jasia

Tego samego dnia po południu mieliśmy ciekawe zajęcie z mamą Jasia z Motylków, która pracuje w galerii im. Sleńdzińskich. Po krótkim wprowadzeniu o marszałku Piłsudskim- naszym patronie układaliśmy wspólnie z ogromnych elementów jego postać. Następnie prowadząca zaproponowała samodzielne narysowanie portretu marszałka. Otrzymaliśmy instrukcje, jak wykonać to zadanie i  miniaturki portretów, na których mogliśmy się wzorować.   Powstały  oryginalne prace - jedyne i niepowtarzalne...



Listopad

Pod takim hasłem odbyła się już 17-a edycja Miejskiego Konkursu Patriotycznego zorganizowana przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku. Dołączając się aktywnie do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę w konkursie wzięły udział też dzieci z naszej grupy : Laura Adamska zaśpiewała „ Pieśń o wodzu miłym” ,Tymoteusz Hodun i Jakub Tyborowski wykonali piosenkę „ Przybyli ułani pod okienko”,a Anastazja Łowicka i Maja Wasilewska zaśpiewały utwór " Wojenko, wojenko". Był to pierwszy występ naszych dzieci poza przedszkolem , tym bardziej cieszymy się  z odniesionych sukcesów. Laura wyśpiewała nagrodę , a duet  dziewczynek wyróżnienie.



Patriotyczne Śpiewanie

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na Patriotyczne Śpiewanie, które odbędzie się w dniu 9 listopada o godzinie 15.30. w ramach  obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości Polski.Po uroczystości czeka na wszystkich słodki poczęstunek.



październik

    W październiku rozmawiamy o:



wrzesień

    Witamy Rodziców w roku szkolnym 2018/2019 



Kraina Krasnoludków

W ramach obchodów Dnia Dziecka wybraliśmy się na wycieczkę do Zalesia - Krainy Krasnoludków. Czekało na nas wiele atrakcji: pływanie tratwą, jazda na kucyku i osiołku, przejażdżka furą, tor przeszkód i wiele innych ciekawych rzeczy!



Dzień Mamy i Taty

25 maja zaprosiliśmy nasze kochane mamy i kochanych tatusiów do przedszkola na uroczystość z okazji Ich święta. Przygotowaliśmy występ, niespodzianki, poczęstunek ale i tak najwięcej radości sprawiły rodzicom wspólne zabawy przy wesołej muzyce! Życzymy Wam sto lat!!!



Warsztaty plastyczne

Po raz trzeci wybraliśmy się do Galerii im. Sleńdzińskich na warsztaty plastyczne. Tym razem cel był wyjątkowy - malowaliśmy obraz z okazji Dnia Mamy i Taty w naszym przedszkolu. Musimy powiedzieć, że bardzo przyłożyliśmy się do pracy, aby to był wyjątkowy prezent dla naszych kochanych Rodziców!



Majowi jubilaci

W maju swoje 5 urodzinki świętowała Magda a Paweł 6!a my razem z nimi! było dużo słodkości, życzeń i uśmiechów. 100 lat Madziu i Pawełku!



Szkoła językowa

W majową środę wybraliśmy się na zajęcia „Disney English” z języka angielskiego do szkoły językowej Empik School. Była to doskonała okazja do nauki języka angielskiego poprzez aktywną zabawę z bohaterami bajek Disneya. Był to dzień pozytywnych wrażeń, ponieważ dzieci dostały upominki z bajkowymi postaciami!



Dzień optymizmu

10 maja obchodziliśmy Dzień optymizmu i jak sama nazwa wskazuje, tego dnia królowały dobry humor i radość w naszej grupie! Sami zobaczcie!



Wycieczka do ZOO

To dopiero była frajda! W środę wybraliśmy się na wycieczkę do naszego ZOO! Mogliśmy zobaczyć jakie zwierzęta tam mieszkają oraz posłuchać krótkiego opisu o życiu tych zwierząt. Dużo radości przyniosła nam również zabawa w pobliskim parku. Bardzo lubimy takie wycieczki!



Poczytaj mi mamo

Bardzo lubimy, gdy nasze mamy czytają nam ulubione bajki dlatego też w naszej grupie odbyło się czytanie baśni i legend polskich. Czytały nam mamy: Hani, Magdy i Zosi. Kochane mamy, zapraszamy was częściej na popołudniowe czytanie!



Wiosenne kanapki

Wiosna, wiosna w kalendarzu a u nas także na talerzach! Dziś robiliśmy pyszne i zdrowe kanapki. Każdy z nas przyniósł ulubione warzywo i wspólnie zabraliśmy się do pracy! Aż trudno było się zdecydować, co smacznego położyć na chlebek! Zrobiliśmy też kanapki żeby poczęstować panie w przedszkolu! Jednogłośnie stwierdzamy, że bardzo nam smakowały!!!



Zajęcia z psem

Różnych gości zapraszaliśmy już do naszego przedszkola ale pies przyszedł do naszej grupy po raz pierwszy! Oskar - bo tak się wabi, to pupil naszej koleżanki Zosi Szuszkiewicz. Oprócz tego, że jest piękny  również pomaga dzieciom! To pies z którym mama Zosi, Pani Monika, prowadzi dogoterapię w różnych placówkach i przedszkolach. My mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi przedmiotami, które służą psu każdego dnia oraz chować psie przekąski do zabawek, z których Oskar sprytnie je wyjadał! Bardzo byśmy chcieli, aby Oskar zaglądał do nas częściej!!!



Kwietniowi jubilaci

W kwietniu swoje piąte urodzinki świętowały Zosia i Nikola a my razem z nimi! Było mnóstwo atrakcji urodzinowych, niespodzianek i tego, co nas najbardziej cieszy - łakoci! Sto lat życzymy naszym koleżankom!



Laureaci konkursów

23 marca Zosia wraz z koleżanką z V grupy reprezentowała nasze przedszkole na konkursie recytatorskim pt.: „Matematyczna poezja” zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 5, zaś Magda i Nikola zdobyły nagrody w konkursie plastycznym pt.: „Wielkanocne ozdoby”, który zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 85. Serdecznie dziewczynkom gratulujemy!!!



Witamy Wiosnę w przedszkolu!

W końcu przyszła upragniona wiosna! i chociaż pogoda za oknem nie sprzyjała spacerom to w naszej sali było wesoło i radośnie! Tego dnia urodziny obchodziła Gabrysia - nasza mała Wiosenka, W rytmie wesołych piosenek witaliśmy wiosnę, oglądaliśmy też zwyczaje topienia Marzanny, odgadywaliśmy zagadki o zwiastunach wiosny oraz wspólnie wykonaliśmy portret Pani Wiosny! To był wspaniały dzień!



Warsztaty piernikowe

Po raz drugi zaprosiliśmy do naszej grupy panią Basię, która przyjechała z pachnącymi pierniczkami abyśmy mogli je samodzielnie ozdobić. Święta Wielkanocne tuż tuż tak więc i pierniczki miały kształt zajączków, jajek, wiosennych kwiatów. A że mamy sprytne rączki to i praca szła nam wspaniale! Popatrzcie sami jacy z nas cukiernicy!



Szkoła Muzyczna

19 marca udaliśmy się do Szkoły Muzycznej na zaproszenie pani Sylwii Lenczewskiej naszej rytmiczki w celu wysłuchania i obejrzenia koncertu w wykonaniu dzieci uczęszczających do tej szkoły. Wrażeń było co niemiara gdyż wystąpiły dzieci i młodzież grająca na wielu instrumentach jak również tańcząca balet. A że muzyka ma właściwości relaksacyjne przekonał się nasz Jaś, którego muzyka uspała:)))



Wycieczka do teatru

W piękny marcowy poranek wybraliśmy się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl dla dzieci „Palko”. To ciekawa opowieść o chłopcu który miał piękne marzenia niekoniecznie związane ze szkołą i nauką. Oj my też bardzo lubimy zabawę i często bujamy w obłokach....



Konkurs recytatorski

Po raz kolejny dzieci  z naszej grupy Klaudia i Jaś reprezentowały przedszkole w konkursie recytatorskim pt.: „Bajki w literaturze dziecięcej”, zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 50 w Białymstoku. W klubie osiedlowym Kaktus wystąpiły z wierszem: „Do biedronki przyszedł żuk” i zdobyły wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy!



Marcowi jubilaci

W marcu swoje 5 urodzinki obchodziła nasza koleżanka Ania! Tego dnia było bardzo wesoło, radośnie i oczywiście słodko! Życzymy Ani 100 lat!



Festiwal Muzyczno-Recytatorski

28 lutego Gabrysia reprezentowała nasze przedszkole na XV Festiwalu muzyczno-recytatorskim pt.: „Zdrowym być”, który zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 68 w Białymstoku. Gabrysia wystąpiła z wierszem J. Brzechwy „Mucha”. Impreza ta była bogata w konkursy dla dzieci. Oprócz dyplomów i nagród rzeczowych dzieci otrzymały dodatkowo zdrowe „upominki” w postaci owoców. Serdecznie Gabrysi gratulujemy!



Urodziny w lutym

W lutym 5 lat skończył nasz kolega Cyprian i dlatego w tym dniu było bardzo uroczyście, wesoło i słodko! Życzyliśmy naszemu koledze samych wspaniałych dni!



My się zimy nie boimy!

Tak jak wszystkie dzieci lubimy zabawy na świeżym powietrzu a zwłaszcza zimą, kiedy to możemy porzucać się śnieżkami, ulepić bałwana. Ale także dużo radości sprawia nam bieganie po śniegu!



Festiwal Piosenki Dziecięcej

15 lutego Laura i Borys reprezentowali nasze przedszkole na Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Zimo, baw się z nami!", który zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 28 w Białymstoku. Oprócz prezentacji talentów wokalnych były wspólne zimowe zabawy i słodki poczęstunek. Nasze dzieci nie wróciły z pustymi rękami tylko z nagrodami! Serdecznie im gratulujemy!



Styczniowi jubilaci

W styczniu także świętowaliśmy urodziny naszej koleżanki - Neli. Było dużo uśmiechu, radości, śpiewu a także słodkości! Sto lat!!!



Karnawał u Rybek Nemo

Wszystkie dzieci kochają bale a najbardziej takie, gdzie można się przebierać! W naszym przedszkolu też był wspaniały bal pt: „W krainie bajek” i zobaczcie sami, jakie postaci królowały tego dnia. Ciekawe, czy poznacie?



Dzień Babci i Dziadka

Jak bardzo kochamy swoich dziadków i babcie nie trzeba o tym nikogo przekonywać! Dlatego cieszymy się, że jest raz w roku taki wyjątkowy dzień, kiedy możemy zaprosić Ich do przedszkola i pokazać, co przygotowaliśmy babciom i dziadkom . Bardzo byśmy chcieli, aby Dzień Babci i Dziadka był codziennie!



Centrum Wystawienniczo - Konferencyjne

To właśnie tam wybraliśmy się 18 stycznia aby obejrzeć szopki bożonarodzeniowe wykonane przez dzieci z białostockich szkół i przedszkoli. Wszystkie nam się bardzo podobały lecz najbardziej te z piernika! Chyba wscy wiemy dlaczego???



Warsztaty piernikowe

Do naszego przedszkola przyszła pani Basia, specjalistka od robienia i dekorowania pierników. Byliśmy pod wrażeniem plasteliny jadalnej, koralików i brokatów spożywczych! Na początku ozdobiliśmy duże pierniki, którymi poczęstowaliśmy panie w przedszkolu a następnie zabraliśmy się za dekorowanie naszych własnych. Zrobiliśmy też wizytówkę do pierników. To była fantastyczna zabawa!!!



Szopka Bożonarodzeniowa

W poniedziałek wybraliśmy się na Rynek Kościuszki aby zobaczyć Szopkę Bożonarodzeniową. Największe zainteresowanie wzbudziły w nas zwierzęta zwłaszcza osioł, który był tak bardzo uparty, że nawet na chwilę nie odwrócił się do zdjęcia. Wracając pospacerowaliśmy jeszcze obok straganów na Jarmarku i było tam mnóstwo ciekawych rzeczy zwłaszcza własnoręcznie zrobionych zabawek!



Wycieczka do biblioteki

W tym tygodniu rozmawiamy o książkach i bajkach dlatego wybraliśmy się do Biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 4. Pani bibliotekarka pokazała nam wiele ciekawych rzeczy: teatrzyk kanishibai, książki które można wypożyczyć, czasopisma, słuchaliśmy przygód „Cecylki Knedelek” oraz audiobook „Smok Wawelski”. Obejrzeliśmy też wiele  książek przyrodniczych i uważamy wycieczkę za bardzo udaną!



Białostocki Teatr Lalek

W czwartek 14 grudnia wybraliśmy się no BTL na spektakl pt.: "Ach, jaka cudowna jest Panama". Obejrzeliśmy ciekawą sztukę o prawdziwej przyjaźni, jednak największe zaskoczenie a zarazem radość sprawił nam śnieg, który padał po wyjściu z teatru:-)



Uczestnicy konkursu recytatorskiego

7 grudnia Magda i Jaś reprezentowali nasze przedszkole w konkursie recytatorskim „Mikołajkowa Gala Przedszkolaków” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Konkurs skierowany był do przedszkolaków z białostockich przedszkoli.



Praca z węglem

Kto powiedział, że praca przy węglu jest lekka i czysta??? Nasze dzieci miały okazję osobiście się o tym przekonać tworząc pracę plastyczną, że wcale łatwe zadanie to nie jest:-) spójrzcie tylko sami, jak wyglądały nasze pociechy już po wielokrotnym umyciu? Ale za to wspomnienia pozostaną bezcenne!!!!



Laureaci konkursu plastycznego

Miło nam, że dzieci z naszej grupy odnoszą sukcesy plastyczne. Tym razem Magda i Borys zdobyli nagrody w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Aptekę pod Lwem pt.: „Kto katar ma idzie do Lwa”. Serdecznie dzieciom gratulujemy!



Zajęcia z logorytmiki

Bardzo lubimy zabawy w przedszkolu a najwięcej radości przynoszą nam te, w które możemy pobawić się wszyscy razem. Taki charakter mają zajęcia z logorytmiki. To doskonały i niezwykle przydatny zestaw ćwiczeń grupowych, kształtujących umiejętności językowo-słuchowo-ruchowe dziecka. Na logorytmice ćwiczymy narządy artykulacyjne, oddechowe i fonacyjne. A to wszystko po to, abyśmy poprawnie mówili!



Grudniowi jubilaci

W grudniu swoje urodziny obchodził Jaś i Kaludia i z tej okazji wszystkie dzieci zaśpiewały im „sto lat” oraz złożyły życzenia urodzinowe. I jak to już bywa przy tej okazji czekały na dzieci słodkości od jubilatów.



Uczestnicy audycji muzycznej

1 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt.: "Hej kolęda, kolęda". Dzieci z naszej grupy miały ogromne szczęście, ponieważ mogły wziąć czynny udział i świetnie się tym udziałem bawiły:)



Andrzejkowe czary mary

Dzisiejszego dnia w naszej grupie było dużo wróżb i przepowiedni. Dowiedzieliśmy się, jaki zawód w przyszłości na nas czeka, która dziewczynka i który chłopiec z naszej grupy jako pierwszy znajdzie swoją wymarzoną miłość, Księga Wróżb przepowiedziała także, jak przyszłość czeka nasze małe pociechy:-) Były także wróżby z wosku które będą stanowić niezwykłą pamiątkę z tego andrzejkowego dnia!



Warsztaty w Galerii im. Sleńdzińskich

To już nasze drugie spotkanie w galerii. Pierwsze to zwiedzanie, zaś dzisiejsze to warsztaty. Zamieniliśmy się w malarzy i samodzielnie stworzyliśmy własne obrazki zimowe. Efekty naszej pracy będzie można obejrzeć już wkrótce na naszej tablicy w przedszkolu:)



Listopadowi jubilaci

W listopadzie świętowaliśmy urodziny Hani oraz Szymona. Lubimy takie dni ponieważ jest wesoło i bardzo słodko! Wszyscy życzyliśmy naszym jubilatom zdrówka, uśmiechu i oczywiście dużo zabawek!



Dzień Pluszowego Misia

Tak jak my obchodzimy swoje urodziny w grupie tak i nasze misie mają swój wyjątkowy i uroczysty dzień! 24 listopada przynieśliśmy swoje ukochane misie bo był Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia nasze pluszaki czuły się jeszcze bardziej szczęśliwe bo cały dzień zajmowaliśmy się nimi w wyjątkowy sposób: były tańce, zabawy, oraz misiowe kolorowanki:)



Laureaci konkursu plastycznego

21 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie ogólnopolskim „Baśnie i legendy polskie” który zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Białymstoku. Prace Klaudii i Borysa z naszej grupy zdobyły nagrodę za co im serdecznie gratulujemy!



Zajęcia przyrodnicze

Do naszego przedszkola zaprosiliśmy gości z Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Mieliśmy okazję posłuchać oraz obejrzeć fascynującą prezentację o ptakach, zwłaszcza tych, które zostają u nas na zimę. Oglądaliśmy modele ptaków i dostaliśmy fajną kolorowankę o ptakach. W podziękowaniu podarowaliśmy naszym gościom obrazek namalowany przez Magdę i Borysa. To była bardzo wartościowa lekcja przyrody!



Konkurs piosenki "Jesienne śpiewanie"

    7 listopada Klaudia Nowicka reprezentowała nasze przedszkole w konkursie piosenki pt.: „Jesienne śpiewanie”, który zorganizowało przedszkole Nr 21 „Na Bojarach”. W miłej i jesiennej scenerii przedszkolaki prezentowały utwory o tematyce jesiennej i każde dziecko otrzymało piękny dyplom oraz upominek.



Klub Młodych Programistów

    Tak świetnej a zarazem pouczającej zabawy u nas jeszcze nie było! 3 listopada odbyły się w naszej grupie zajęcia z programowania oraz wesoła zabawa z robotem! Jak widać na zdjęciach doskonale sobie radzimy z technologią a nasi rodzice pewnie tego nie wiedzą:)



Galeria Sleńdzińskich

    25 października wybraliśmy się do Galerii im. Sleńdzińskich na pierwsze z trzech spotkań. Tego dnia zwiedzaliśmy galerię, mieliśmy okazję zobaczyć tam wiele pięknych obrazów oraz rzeźb. Kolejne spotkanie to warsztaty, na których stworzymy wyjątkowe i profesjonalne dzieła sztuki!



Bo jesień jest super!!!

Korzystamy z każdego słonecznego i ciepłego dnia, aby wyjść na plac przedszkolny lub spacer. A jesienią też jest fajna zabawa zwłaszcza w szeleszczących i kolorowych liściach!



Warsztaty muzyczne :Drzwi do świata muzyki"

    Pewnego pięknego dnia wybraliśmy się do Opery i Filharmonii Podlaskiej na szczególne warsztaty. Warsztaty szczególne bo pełne dźwięków, rytmów i muzyki! Było mnóstwo wrażeń i zachwytów!



Wycieczka do Białostockiego Muzeum Wsi

    Właśnie na taką wycieczkę pojechały dzieci, których rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciach z grantu „Z muzyką za pan brat”. Mogliśmy zobaczyć wiele atrakcji, których dziś  już nie zobaczymy, min: pracę kowala, pszczelarza, gospodyni robiącej masło. Wrażenie zrobiły na nas ptaki:  sowa Oskar i sokół Marysia:) Cała wycieczka zakończyła się ogniskiem.



Pora na witaminki!

    A te najlepsze znajdziemy w słodkich, pysznych owocach. Żeby nie było nudno zrobiliśmy fantastyczne szaszłyki owocowe. Jak wiadomo najbardziej smakują te, które zrobi się własnoręcznie!



Eksperymentów czas!

    Dzisiejszego dnia to się działo! Kiedy zobaczyliśmy na stole tyle ciekawych rzeczy to wiedzieliśmy, że będzie ciekawie! Dowiedzieliśmy się, że zabarwienie wody zależy od jej temperatury a płyny układają się w zależności od ciężaru. Ale gdy zobaczyliśmy, że balon pompuje się od płynu to byliśmy pełni wrażeń! Nasze miny mówią same za siebie!



To nie pomyłka - przedszkole i piłka!

    Pod takim hasłem w naszym przedszkolu zostały zorganizowane zajęcia pokazowe z piłki, które od dłuższego już czasu prowadzi pan Tomasz Koniczek. To nie tylko świetna zabawa ale jak wiadomo samo zdrowie!!!



Wycieczka do Teatru

    Pięknego wrześniowego dnia wybraliśmy się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt.: „Szpak Fryderyk”. Bardzo lubimy teatrzyki zarówno te w przedszkolu jak i na zewnątrz. Sztuka podobała nam się tak bardzo, że wystarczy popatrzeć na nasze uśmiechnięte buźki!



Sprzątanie świata

    Tak jak wszyscy dbający o ekologię także i my wzięliśmy udział w akcji: :Sprzątanie świata". Doskonale wiemy, w jakie worki posegregować odpady bo pilnie słuchamy tego, czego uczą nas nasze panie. Zobaczcie, jak czysto wokół nas!



Wrześniowi jubilaci

    Nowy rok przedszkolny swoimi urodzinami rozpoczęła Julia, Kasia, Jaś i Oskar. Bardzo ucieszyliśmy się z tego powodu, że mogliśmy złożyć im życzenia i poczęstować się słodkościami. Lubimy takie radosne grupowe dni!



To my!

    Nowy rok przedszkolny już się zaczął a u nas w sali jest bardzo wesoło! Pomimo deszczowej pogody uśmiechy nie schodzą z naszych buziek! Jest tylu fajnych kolegów i koleżanek a pomysłów na zabawę jeszcze więcej! Tylko popatrzcie:)



Pierwsze dni w przedszkolu

    Początki początkami ale nie samą zabawą dzieci żyją i trzeba się wziąć za naukę! Tylko popatrzcie, jak sprawnie nam wychodzi układanie w całość pociętego obrazka oraz układanie zabawki z klocków w kształcie figur geometrycznych. Przecież my je doskonale znamy! A pomysłów do tego nam nie brakuje:)



Zawody sportowe

Rybki Nemo dzielnie walczyły podczas zawodów sportowych na placu przedszkolnym. Poniżej przedstawiamy dowód :) 



Obchody Dnia Dziecka

W tym roku w trakcie trwania obchodów dnia Dziecka odwiedziliśmy Krainę Smyka, mieliśmy słodką ucztę a także mini dyskotekę humory wszystkim dopisały. 



Galeria Sleńdzińskich

Nasze Rybki Nemo w miesiącu maju brały udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez plastyków z galerii Sleńdzińskiej. 



Dzień Mamy

Pewnego majowego popołudnia w naszej grupie odbył się Dzień Mamy. Zapraszamy do zapoznania się z foto-relacją. 



Zajęcia otwarte

W dniu 22.03 odbyły się w naszej grupie zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Odkrywaliśmy na nich wspólnie oznaki wiosny oraz wykonaliśmy prace plastyczne o tematyce wiosennej. Dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólnie spędzony czas. 



Zabawy w teatr

Nie jeden rodzic o tym wie, że dzieci najlepiej potrafią opowiadać bajki. Pewnego kwietniowego dnia nasze pociech miały okazję tę umiejętność poćwiczyć zamieniając się na moment w prawdziwych aktorów.  



Zabawy matematyczne

W ramach zajęć dydaktycznych nasze Rybki Nemo przeliczały elementy zbiorów, tworzyły ciekawe kompozycje przestrzenne i grupowały nakrętki według tych samych cech. Zabawa były udana. 



Wyjście do kina

Dzięki uprzejmości pani dyrektor oraz Rady Rodziców nasze pociechy mogły wybrać się do kina Helios na film pt.: „ Był sobie pies”. Zapraszamy do obejrzenia Nas podczas oczekiwania na film 



Galeria Sleńdzińskich

Już po raz kolejny wybraliśmy się do galerii Sleńdzińskich na warsztaty plastyczne pod okiem znakomitych fachowców nasze Rybki uczyły się nowatorskiej techniki plastycznej. Prace wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć na wystawie na naszej tablicy w szatni. 



Dzień Babci i Dziadka

Pewnego styczniowego popołudnia odwiedzili naszą grupę znakomici goście. Nasze  kochane i niezastąpione babcie wraz z dziadkami. Rybki Nemo przygotowały na tą okazję występ artystyczny i drobny upominek. Zapraszamy do krótkiej  foto-relacji ze spotkania. 



Bal Karnawałowy

W piękny zimowy dzień nasze dzieciaczki wzięły udział w ważnym wydarzeniu w balu karnawałowym pt.: „ Kraina Lodu”. Wszystkim rybkom humorki dopisywały tego dnia. 



Zabawa Mikołajkowa

Nasze Rybki Nemo wraz z innymi grupami z naszego przedszkola obchodziły Mikołajki. Tego dnia nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw, rysunków i tańców. Był też mały prezent dla dzieci jak również słodka niespodzianka.



Warsztaty plastyczne- Galeria Sleńdzińskich

Przedstawiamy naszą wizytę w galerii Sleńdzińskich. Gdzie wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych pod czujnym okiem specjalistów. Udało nam się stworzyć piękne prace o tematyce zimowej.





Mały Polak zajęcia programu edukacyjnego organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej

W dniu 17. 11 nasze Rybki Nemo mogły wziąć udział w zajęciach edukacyjnych pt: „ Mały Polak” prowadzonych przez historyków z Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Nasze pociechy oglądały prezentacje multimedialną na temat symboli narodowych, wspólnie wykonały flagę Polski jak również wzięły udział w quzie o Polsce . Na koniec otrzymaliśmy opaski jak również grę edukacyjną pt: „ Polak Mały”.



Malowanie muzyki

 Pewnego ranka postanowiliśmy zadbać o naszą ekspresje plastyczną. W związku z tym wykonaliśmy pracę plastyczne inspirowane muzyką. Za pomocą pędzla i farby malowaliśmy słuchany utwór. Zapraszam do obejrzenia foto-relacji



Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25.11 obchodziliśmy w ramach programu Optymistyczne Przedszkole obchody „Dnia Pluszowego Misia”. Podczas trwania imprezy dzieci dowiedziały się skąd pochodzi Miś, mogły wspólnie ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi tańczyć i świętować tak ważny dzień dla Misia. Zabawa była udana



Wycieczka na Stadion Miejski

Pewnego wtorkowego przedpołudnia udaliśmy się na Stadion Miejski. Mogliśmy zobaczyć dzięki uprzejmości osób tam pracujących miejsca niedostępne na co dzień. Byliśmy w szatni piłkarzy, na murawie nawet wychodziliśmy na nią jak prawdziwe gwiazdy sportu Humory wszystkim dopisywały:)



Spotkanie z panią policjant

W minioną środę odwiedziła nas pani policjantka z wydziału ruchu drogowego młodsza asp. pani Edyta Wilczyńska. Dzieci wspólnie z panią powtórzyły wiadomości o ruchu drogowym w prezencie od pani policjant dzieci otrzymały odblaski do kurtek. Wspólnie w ramach podziękowań dzieciaczki zaśpiewały pani policjant piosenkę o ruchu drogowym. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny:)



Galeria Sleńdzińskich

Nasze Rybki Nemo miały możliwość zwiedzania galerii Sleńdzińskich. Poznały dzieła artysty. Jego obrazy i rzeźby. Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji





Gimnastyka dobra sprawa

Czwartkowy poranek Rybki Nemo spędziły na sali gimnastycznej. Pomimo deszczowej pogody panującej za oknami humorki wszystkim Rybkom dopisywały. Ćwiczyliśmy dzielnie i sprawnie.





Zajęcia architektoniczne

W dniu 04.10.2016r. (wtorek) w naszej grupie odbyły się zajęcia architektoniczne pt.: „ Budowle Białegostoku”. Nasze dzieciaczki mogły poczuć się jak prawdziwi architekci tworząc makietę ratuszu. Zabawa była udana.





Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W naszym przedszkolu tego dnia panowała radosna atmosfera, ponieważ dzieci z najmłodszych grup świętowały Dzień Przedszkolaka. Było mnóstwo wspaniałej zabawy oraz uśmiechu na naszych buziach!





Wesołe harce na podwórku!

                Hop- nóżki w górę,
                                           Hop- nóżki w dół
                                     Rybki skaczą aż do chmur.





Dzień Mamy

"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca –
to miłość macierzyńska.
"



Hej ho, hej ho na spacer by się szło!

"Już mam dość siedzenia w domu,
Więc nie mówiąc nic nikomu
Wyszłam podziwiać przyrodę
Nad spokojną, cichą wodę.
Przysiadłam tu na chwileczkę
Na miłą w słonku ławeczkę.
"



Zabawy w sali

    Przedstawiamy Państwu nasze sympatyczne przedszkolaki podczas zabaw swobodnych.  Spójrzcie jak pięknie i zgodnie umieją się bawić. Wiadomo, że czasem zdarzają się sprzeczki, ale dzieci potrafią je łagodzić i kontynuować zabawę w zgodzie. Wychowankowie szybko się zintegrowały, a nawet pojawiło się wiele przyjaźni.  Takie serdeczne i bezkonfliktowe  zabawy sprawiają wiele radości nie tylko dzieciom, ale też i nauczycielkom.



"Pipi w krainie bajek" - audycja muzyczna

    W kwietniu gościli w naszym przedszkolu artyści z audycją muzyczną „Pipi w krainie bajek”. Nasze odważne dzieciaki bardzo chętnie brały udział w audycji. Z radością nakładały prześmieszne czapki i grały na różnych instrumentach. Dzięki aktywnemu udziałowi przedszkolaki uczyły się oraz utrwalały nazwy instrumentów.



1050 Rocznica Chrztu Polski

    Z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski w naszej grupie odbyły się zajęcia edukacyjne upamiętniające te wydarzenie historyczne. Zajęcia były przygotowane w taki sposób, aby dzieci jak najwięcej zrozumiały i zapamiętały.  Dzieci pilnie słuchały i zadawały ciekawe pytania. Na koniec zajęć nauczycielka wykonała wychowankom pamiątkowe zdjęcie przy tablicy.



Zajęcia plastyczne z rodzicami

Pisanki, pisanki
z tęczy malowanki,
przedziwne kolory,
napisy i wzory.



Pyszna woda energii doda

    W styczniu przedszkolaki z naszej grupy uczyły się, dlaczego woda jest tak ważna dla Ziemi i naszego organizmu. Dzieci bawiły się w różne zabawy z wykorzystaniem wody, a na koniec zajęć mogły poczęstować się pyszną źródlaną wodą.  



"Dzień Babci i Dziadka"

Dziś dla babci słońce mamy
I całuski dla dziadziusia
Dziś życzenia wnuczek składa
I piosenki śpiewa wnusia…

 





Wrześniowa zabawa na placu przedszkolnym

 Któżby nie chciał powrócić do początku roku szkolnego, gdzie delikatny wiaterek powiewał, piasek miło lepił się do rąk, a karuzela lekko kręciła się rozwiewając naszym przedszkolakom czuprynki. Ach, to były takie miłe dni! Lecz nie smućmy się przywołując te ciepłe wspomnienia, ponieważ przed nami jeszcze trochę radosnej zimy. Nasze dzieciaki są tak kreatywne i pomysłowe, że zima dla nich niestraszna. Tylko czekają na odrobinę śniegu, aby móc rozpocząć zimową zabawę.



"Światowy Dzień Pluszowego Misia"

Zapraszamy do rozwiązania zagadki:













Nasza grupa

Witamy na naszym blogu. Zachęcamy Rodziców do częstego odwiedzania naszego blogu. Na wspólne wieczory z dziećmi proponujemy ciekawe zagadki pasujące do naszej nazwy grupy. 



"Zdrowe" urodziny

    Cieszymy się, że pamiętają państwo o przygotowywaniu „zdrowego” poczęstunku na urodziny. To nie  pierwsze i zapewne nie ostatnie „zdrowe” urodziny w naszej grupie.  Zachęcamy serdecznie do tego , aby w dalszym ciągu kontynuować taki sposób świętowania. Urodziny  nie tracą na swojej atrakcyjności, jeżeli nie ma cukierków.



Wizyta w Muzeum

    „Moja pierwsza wizyta w muzeum”- pod tym hasłem 4 marca odbyła się nasza wycieczka do Muzeum Podlaskiego. Dzieci poznały zasady zachowania się w muzeum, obejrzeliśmy wystawę obrazów malarzy polskich, a na zakończenie zostaliśmy zaproszeni do pracowni mieszczącej się w piwnicach muzeum, gdzie dzieci wykonały pocztówkę z muzeum.



Zakładamy zielony ogródek w naszej sali

    Postanowiliśmy przyśpieszyć Wiosnę i 25 lutego założyliśmy „Zielony ogródek”. Zgromadziliśmy potrzebne materiały i  narzędzia i przygotowaliśmy miejsce pracy.  Potem  dzieci posadziły  cebulę na szczypiorek oraz wysiały  nasiona ozdobnej fasolki.



Uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka

28 stycznia odbyła się miła uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka.





Andrzejkowe wróżby

Fotorelacja:



24 listopada - Obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia

                              Każdy przedstawił swojego pluszowego przyjaciela. Sprawdziliśmy, który miś jest                               największy, a który jest najmniejszy. Tańczyliśmy walczyka z pluszakami, a potem                               bawiliśmy się z nimi w chowanego. Na  koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.





30 września wraz z dziećmi z całej Polski podjęliśmy próbę pobicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów

    Udało się!  - 275 500 dzieci w całej Polsce szczotkowało ząbki. Dzieci otrzymają                                   certyfikaty świadczące o uczestnictwie w ustanawianiu Rekordu



23 września - gościem w naszej grupie była mama Kuby ze "Smerfów"

rozmawiała z dziećmi na temat zasad zachowania się na jezdni,