Język angielski z you tubem
Zapraszam na zajęcia z języka angielskiego.
Realizowane programy
IOD - Joanna Wakulewska,
iod.przedszkola@um.bialystok.pl
Zastępca IOD - Małgorzata Kuczyńska,
iod.przedszkola@um.bialystok.pl
Zapraszam na zajęcia z języka angielskiego.
>> więcej ...
Zapraszam na urodziny Toma.
>> więcej ...
Wtorek 2 czerwca.
>> więcej ...
Wszystkim Rybkom Nemo życzymy, aby ich dzieciństwo było
>> więcej ...
Moja rodzina - zabawy i zagadki utrwalające wiadomości o rodzinie w oparciu o wystawę zdjęć.
>> więcej ...
Zapraszam na zajęcia o rodzinie z youtubem.
>> więcej ...
„Dom” – zabawa dydaktyczna na podstawie wiersza.
>> więcej ...
„Domy i domki” – zabawa matematyczna. Cel: rozpoznawanie i nazywanie figur geometrycznych
>> więcej ...
Mamo palec, mamo palec gdzie jesteś?
>> więcej ...
„Zabawy ruchowe z rodzicami” – zabawy ruchowe dla mamy i taty.
>> więcej ...
Witamy wszystkich i zapraszamy do zabawy.
>> więcej ...
Piątek 22 maja.
>> więcej ...
Zapraszamy do zabawy z hula-hop.
>> więcej ...
Czwartek 21 maja.
>> więcej ...
Witamy!
>> więcej ...
Pamiętacie piosenkę o rodzinie rekinów? Zapraszam do śpiewania i do tańcowania. Przypomnę tylko znaczenie słów piosenki:
>> więcej ...
Środa 20 maja
>> więcej ...
Serdecznie zapraszam na dwie bajeczki. Akcja bajek rozgrywa się na zielonej łące. :)
>> więcej ...
Wtorek 19 maja.
>> więcej ...
„Białystok w czterech porach roku” - to konkurs fotograficzny, który wkrótce odbędzie się w naszym przedszkolu. Serdecznie zapraszamy do wysyłania zdjęć Waszych pociech na tle ciekawych i charakterystycznych miejsc naszego miasta: wiosną, latem, jesienią lub zimą.
>> więcej ...
Dzisiaj najserdeczniejsze pozdrowienia przesyła Artur.
>> więcej ...
Witam serdecznie wszystkie Rybki Nemo w poniedziałek 18 maja!
>> więcej ...
Witajcie - hello
>> więcej ...
Dzieci bardzo lubią zabawy na spostrzegawczość. Tego typu łamigłówki to świetna gimnastyka dla mózgu, dlatego warto pokazywać je dzieciom. Przygotowaliśmy kilka takich obrazków do pobrania i wydrukowania lub pokazania na ekranie.
>> więcej ...
„Zwierzęce zgadywanki” – zagadki.
>> więcej ...
Co oznacza „Yummy to my Tummy” - pyszności dla mojego brzuszka!
>> więcej ...
„Krowy, kozy owce” – zabawa matematyczna. Kształtowanie dodawania w zakresie 10,
>> więcej ...
„Moje śpiewanie” – zabawa muzyczna.
>> więcej ...
Olek i jego rodzice przesyłają pozdrowienia wszystkim Rybkom Nemo!
>> więcej ...
12 maja 2020 r.
>> więcej ...
Witam, w tym tygodniu pobawimy się z żuczkami i poznamy poniższe owoce:
>> więcej ...
11 maja 2020r.
>> więcej ...
Zagadki na piątek 8 maja.
>> więcej ...
Wysyłamy stos wirtualnych buziaków i pozdrowienia od waszego kolegi Kamila. Kamil jak zwykle ma ręce pełne pracy.
>> więcej ...
Sebastian razem z bratem wykonali świetny instrument- bębenek. Chłopcy postarali się, aby instrumenty były piękne i kolorowe. Jeśli chcecie wykonać podobne instrumenty w domu, poniżej przedstawiamy instrukcję ich wykonania wraz ze zdjęciem lub filmem.
>> więcej ...
Czwartek 7 maja.
>> więcej ...
Czwartek to dzień z językiem angielskim. Mam nadzieję, że co jakiś czas witacie się z rodziną w tym języku. Znacie już tak wiele słów, więc wykorzystajcie je! A mama i tata zaczną skakać ze szczęścia.
>> więcej ...
Witajcie Rybki Nemo w środę 6 maja.
>> więcej ...
Wtorek 5 maja.
>> więcej ...
Witamy gorąco!
>> więcej ...
Zapraszam całą rodzinę do wspólnej zabawy. Poniższy filmik zawiera wiele propozycji zabaw i może jakaś Wam się spodoba. :)
>> więcej ...
Witajcie Rybki Nemo w poniedziałek 4 maja.
>> więcej ...
W tym tygodniu powtórzymy kolory. Poniżej przedstawiam różne piosenki,
>> więcej ...
2 maja Dzień Flagi- bądź dumny, że jesteś Polakiem. Wywieś Flagę!
>> więcej ...
„Bajki i bajeczki – zagadki.
>> więcej ...
Pokaż jak naśladujesz rożne emocje - śmiech
, płacz
, zdziwienie
, złość
>> więcej ...
Przedstawiam bajeczki w języku angielskim. W bajeczkach występują słówka w j. angielskim, które dobrze znacie. Powtarzajcie słówka razem z anglistami. Powodzenia!
>> więcej ...
„Rytmy w domu” – zabawa matematyczna. Cel: rozwijanie zdolności układania rytmów w domowych warunkach.
>> więcej ...
Witajcie kochane Rybki Nemo we wtorek 27.04.20 r.
>> więcej ...
Poznajcie pieska, który jest ogromnym czyścioszkiem. Poruszajcie się przy oglądaniu piosenki i spróbujcie zapamiętać nowe słówka poprzez ruch.
>> więcej ...
W tym tygodniu przeniesiemy się do świata baśni i bajek. Zapraszamy do zabawy!
>> więcej ...
Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.
>> więcej ...
Informacje od firmy „Twój robot”
>> więcej ...
Informacje od firmy "Paaro”
>> więcej ...
Nasze przedszkole bierze udział w projekcie pt.: „Dzieciaki Mleczaki” sfinansowanym z Funduszu Promocji Mleka. Pod koniec edycji projektu chcielibyśmy sprawdzić o ile dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat mleka oraz produktów mlecznych i ich zdrowych właściwościach. Dlatego specjalnie dla nich został uruchomiony Quiz Końcowy!
>> więcej ...
Witamy, otrzymałyśmy od Huberta i Sebastiana wspaniałe zdjęcia. Hubert robił doświadczenia z wodą, a Sebastian razem z rodziną dbali o czystość w lesie. Super pomysły chłopaki na wspaniałą zabawę. A Sebastian z rodzina dali czadu w lesie. Piękny przykład na pożyteczną zabawę. Pozdrawiamy wszystkich
>> więcej ...
Czwartek 23.04.20r.
>> więcej ...
Środa 22.04.20 r.
>> więcej ...
Jeżeli macie Państwo ochotę popracować z dzieckiem w kartach pracy, to informujemy, że karty można odebrać z przedszkola. Osoba dyżurująca w przedszkolu wyda je Państwu ( znajdują się one obecnie na dole w grupie Krasnoludków).
>> więcej ...
Prezentujemy magiczne sztuczki z wodą. Możecie wybrać ulubioną sztuczkę i wykonać ją z rodzicami. Miłej zabawy!
>> więcej ...
Kochani, dzisiaj Wiktoria ma dla Was serdeczne pozdrowienia i swoje piękne prace plastyczne. Cudnie i starannie wykonałaś kwiatuszki! Pozdrawiamy również Ciebie i Twoja rodzinę.
>> więcej ...
Wtorek 21.04.20 r.
>> więcej ...
Kochane Rybki, dzisiaj poznacie dwa eksperymenty z wodą. Przygoda Artura i jego siostry z eksperymentami już się rozpoczęła.
>> więcej ...
Pamiętacie jeszcze tą piosenkę? Powtórzcie części ciała razem z misiem.
>> więcej ...
Służy do mycia, służy do picia, bez niej na Ziemi nie byłoby życia.
>> więcej ...
Ćwiczenie czyni mistrzem!
>> więcej ...
„Kwiatkowa piosenka” – zabawa umuzykalniająca.
>> więcej ...
Popatrzcie jak rosną kwiaty.
>> więcej ...
„Mały tulipanek” – zabawa dydaktyczna. Poznanie budowy tulipana
>> więcej ...
Zachęcamy do nauki żonglowania, ponieważ jest to świetny i kreatywny pomysł na wspólne spędzenie czasu z bliskimi.
>> więcej ...
Zachęcam do obejrzenia filmu pt.: „Tom and Keri- ball”.
>> więcej ...
Środa, 15 kwietnia 2020r.
>> więcej ...
„Przeciwieństwa” - Do tej zabawy nie potrzebne są rekwizyty. Dorosły wymyśla wyraz, a dziecko wyraz przeciwstawny. Kiedy dziecko poszerzy swój słownik wtedy ono podaje wyraz, a dorosły przeciwieństwo. Można też na przemian - raz dorosły, a raz dziecko podaje wyraz, do którego należy wymyślić przeciwieństwo. Miłej zabawy!
>> więcej ...
Święta już za nami, więc zapraszam do wspólnej zabawy. Dzisiaj poznamy różne kwiaty i troszeczkę się poruszamy.
>> więcej ...
Przed Wami gorące dwa dni świątecznych przygotowań. Warto zaprosić do tego dzieci. Warto też pomyśleć, aby dziecko miało stałe, drobne obowiązki domowe. To inwestycja na przyszłość.
>> więcej ...
Sabinka chciałaby Was pozdrowić
i bardzo za Wami tęskni!
My także za Tobą tęsknimy Sabinko!
Czwartek 9.04.20
>> więcej ...
Drodzy rodzice zachęcamy do wsparcia akcji „Pola Nadziei” organizowanej przez fundację „Pomóż Im” działającą na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi i Hospicjum dla dzieci.
>> więcej ...
Może macie ochotę zobaczyć trochę magii?
>> więcej ...
Mamy nowe zdjęcia i Wasze prace! Widzę, że pracujecie pilnie! Cieszymy się ogromnie! Wiktorio, Juleczko, Alicjo i Arturku Wasze prace są przewspaniałe. A rzeżucha Wiktorii pewnie jest smakowita. Widać, że się staracie i dajecie z siebie wszystko, aby Wasz domek był przystrojony pięknymi pracami. Wiktorio…. moje sokole oko dojrzało śliczne buciki i to na obcasie! (Tak mi się wydaje) Tak więc chodzenie na szczudłach masz już przećwiczone. ;)
>> więcej ...
Kochani, witamy Was bardzo serdecznie. Święta tuż tuż, a porządki same się nie zrobią. Mam nadzieje, że wszyscy pomagacie swoim rodzicom w przedświątecznych porządkach. Pamiętajcie „mama i tata to nie są roboty zawijaj rękawy i bierz się do roboty! Huberciku, ale z Ciebie zuch, mama pewnie jest uradowana mając takiego pomocnika. Bocian jest przecudny. Wspaniałym pomysłem jest powieszenie Waszych prac, aby służyły Wam jako ozdoba Waszych domków.
>> więcej ...
Poniedziałek 6.04.2020
>> więcej ...
„Kolorowe ptaki” – praca plastyczna,
>> więcej ...
Czwartek 2.04.
>> więcej ...
Cel: doskonalenie umiejętności uważnego słuchania
>> więcej ...
Środa 1.04. po południu.
To jest naprawdę miły i wzruszający moment kiedy oglądamy Wasze zdjęcia kochane Rybki i czytamy Wasze pozdrowienia. Dzisiaj po południu Marcelinka i 0lek napisali do nas, przysłali pozdrowienia wszystkim Rybkom Nemo i zdjęcia . Marcelinka przedstawia Wam też Swojego braciszka.
>> więcej ...
w tym tygodniu będziemy realizować temat związany z książkami 📖. Z tej okazji zachęcamy dzieci do przynoszenia swoich ulubionych książek do przedszkola 🎒.
>> więcej ...
Podczas zajęć z okazji „Dnia Mleka” dzieci miały okazję w aktywny i radosny sposób poznawać tematykę związaną z mlekiem. Zajęcia rozpoczęły się rozmową na temat pochodzenia mleka oraz produktów, które z niego powstają. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda proces powstawania masła – od mleka do gotowego produktu 🐄
>> więcej ...
dzisiejsze wyjście do Teatru Lalek zostaje przesunięte na 18.02.2026 na godzinę 10:00 z powodu trudnych warunków pogodowych.
W ramach projektu „Dbam o zdrowie, o siebie i o świat” dzieci uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych 🌿Przedszkolaki poznały budowę drzewa – dowiedziały się, jaką rolę pełnią korzenie, pień, gałęzie i liście oraz dlaczego drzewa są tak ważne dla naszego zdrowia i środowiska.Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie makiety drzewa, które sprawiło dzieciom wiele radości i było okazją do nauki poprzez zabawę 💚🌳
>> więcej ...
Zdjęcia indywidualne oraz grupowe wykonane podczas Balu Karnawałowego znajdują się pod linkiem: https://sesje.zalamo.com/session/cc2701055fe67cc9df742a43f5e80e15-68277518a01c0e5c9a4bebfeb8d74440/show/images Prosimy o zamówienie zdjęć do 31.01.2026 r.
🍀🐞 Dbam o zdrowie siebie i świat 🐞🍀
Podczas dzisiejszych zajęć realizowanych w ramach projektu „Dbam o zdrowie siebie i świat” połączyliśmy matematykę z przyrodą. Dzieci z wielkim zaangażowaniem liczyły, ile kropek ma biedronka, rozwijając przy tym umiejętności matematyczne oraz poszerzając wiedzę o świecie przyrody 🔢🌿
Nauka przez zabawę to najlepsza forma poznawania świata!
>> więcej ...
Bardzo prosimy, aby na występy z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbędą się 23 stycznia, dzieci były ubrane w odpowiednie stroje:
chłopcy – strój pastuszka,
dziewczynki – strój aniołka.
Dziękujemy za współpracę 🌸
Podczas dzisiejszych zajęć rozmawialiśmy o współpracy, akceptacji i docenianiu różnorodności. Punktem wyjścia była bajka o kolorowych kredkach, które kłóciły się o to, który kolor jest najlepszy.Dzieci wspólnie odkryły, że każdy kolor jest ważny, a prawdziwe piękno powstaje wtedy, gdy różnorodność łączy się we współpracy 🌈Na zakończenie mali artyści pracowali w grupach, tworząc plakaty przedstawiające przedmioty w określonych kolorach
>> więcej ...
Bal Karnawałowy odbędzie się 13 stycznia 2026 r. Czeka nas dzień pełen tańców, zabaw i bajkowej atmosfery. Tego dnia nasze przedszkole zamieni się w magiczny świat bajek i baśni, pełen wróżek, księżniczek, rycerzy, smoków, superbohaterów i innych niezwykłych postaci. Zachęcamy dzieci do przyjścia w kolorowych, bajkowych przebraniach. Niech ten dzień będzie pełen uśmiechu, muzyki i magicznych chwil! 🎭✨
Pomóżmy sprawić świąteczną radość dzieciom z białostockich Rodzinnych Domów Dziecka. Zbieramy: słodycze, musy owocowe, zdrowe przekąski, nowe drobne zabawki / gadżety, kosmetyki dla dzieci i nastolatków, przybory szkolne, artykuły papiernicze, kolorowanki, książki i wszystko to, co wywoła uśmiech na twarzy od maluszka do nastolatka. Akcja trwa do 15.12.2025 r. Dziękujemy za każdy najdrobniejszy gest!
uprzejmie prosimy, aby w najbliższy piątek dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono ❤️🎅 w związku ze zbliżającymi się uroczystościami mikołajkowymi.
Mile widziane będą także czapki Mikołaja 🎅✨, które dodadzą wyjątkowego, świątecznego nastroju 🎄⭐.
>> więcej ...
Wszystkie wykonane zdjęcia są dostępne do zamówienia w galerii internetowej pod adresem: https://sesje.zalamo.com/session/cc2701055fe67cc9df742a43f5e80e15-68277518a01c0e5c9a4bebfeb8d74440/show/images . Prosimy o zamówienia do dnia 03.12.2025 r.
W najbliższy czwartek planujemy wykonać prace plastyczna z użyciem kolorowych tuszy, dlatego prosimy o ubranie dzieci tego dna w rzeczy, których nie będzie szkoda zmarnować, gdyby sie pobrudziły.
W zwiazku ze zmiana pogody i zbilzajaca sie zimą serdecznie proszę aby ubierać dzieci stosownie do pogody. Szczególnie ważne są wodoodporne rękawice i spodnie aby uniknąć przemoczenia i przemarznięcia ponieważ będziemy często wychodzić na podwórko.
25.11.2025 bedzie obchodzony Dzień Pluszowego Misia, dlatego dzieci mogo przynieść do przedszkola swoje misie.
W związku z apelem z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się w naszym przedszkolu 7 listopada 2025 r., prosimy, aby dzieci tego dnia były ubrane w strój galowy – białą koszulę oraz czarny lub granatowy dół.
Drodzy Rodzice,
Informujemy, że w grupie III ,,Rybki Nemo'' pojawił się przypadek zachorowania na szkarlatynę (płonicę). Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na stan zdrowia swoich dzieci. W przypadku pojawienia się choroby u dziecka prosimy o kontakt z lekarzem rodzinnym i pozostawienie dziecka w domu do całkowitego wyleczenia. Przypominamy o obowiązku informowania o występowaniu u dziecka choroby zakaźnej.
W związku ze zbliżającym się długim weekendem w okresie 8-11 listopada, dyrektor przedszkola bardzo prosi Rodziców o umożliwienie pracownikom Przedszkola odbioru dnia wolnego w dniu 10 listopada 2025r. i zapewnienie tym samym opieki nad swoimi dziećmi. Jednocześnie informujemy, iż w sytuacji potrzeby opieki przedszkolnej planowana jest jedna grupa łączona. Zadeklarowanie potrzeby opieki przedszkolnej w tym dniu poprzez zapis dzieci na listę do dnia 06.11.2025 r. Dziękuję- DYREKTOR PRZEDSZKOLA
dnia 5 listopada 2025 r. planowane jest wyjście do Teatru Lalek na spektakl p.t. „Palko”, który opowiada o pogodnym chłopcu z bujną wyobraźnią, który – mimo pewnej nieporadności – próbuje odnaleźć przyjaźń i akceptację wśród rówieśników. Przedstawienie jest bez słów – opowiedziane poprzez muzykę, animację lalek i ekspresję ciała – i ma na celu uczyć tolerancji, empatii oraz szacunku dla inności.
>> więcej ...
Nasze przedszkolaki wybrały się dziś na spacer do parku, aby poszukać śladów pięknej jesieni. Dzieci zbierały kolorowe liście, kasztany i żołędzie – prawdziwe skarby tej pory roku. 🌟 Po jesiennych poszukiwaniach przyszedł też czas na radosną zabawę na placu zabaw – huśtawki, zjeżdżalnie i wspólne śmiechy sprawiły, że dzień był pełen wrażeń i uśmiechów. 💛
>> więcej ...
Dzisiejszy dzień upłynął nam w wyjątkowo radosnej atmosferze. Mieliśmy okazję zaśpiewać hymn przedszkolaka, zmierzyć się z wesołymi zagadkami. Nie zabrakło też tańców przy dźwiękach ulubionych piosenek. Zorganizowaliśmy też słodki piknik w sali podczas którego wspólnie, odpoczywaliśmy, rozmawialiśmy i oczywiście częstowaliśmy się smakołykami. Szczególną atrakcją było dla nas robienie baniek mydlanych - zarówno tych malutkich , jak i wielkich, które wzbudzały zachwyt i wielką radość. To był naprawdę magiczny dzień pełen radości, ruchu i wspólnej zabawy!
>> więcej ...
Informujemy, że ,,Zintegrowany program rozwoju talentów i kompetencji kluczowych w przedszkolach BOF'' zgodnie z ustaleniami Urzędu Miasta skierowany jest do dzieci 5-6 letnich. W związku z tym w projekcie będą uczestniczyły wyłącznie dzieci 5-6 letnie. Rodzic każdego dziecka 5-6 letniego uczestniczącego w projekcie zobowiązany jest do wypełnienia karty zgłoszenia. W związku z tym, Dyrektor przedszkola prosi o zgłaszanie się rodziców do wychowawców dzieci 5-6 letnich w celu wypełnienia kart. Karty należy wypełnić w nieprzekraczalnym terminie do 23.09.2025 r.
Drodzy Rodzice, rok przedszkolny dobiega końca – przed nami ostatnie wspólne dni, a potem długo wyczekiwany letni wypoczynek!
>> więcej ...
Dzieci z naszej grupy z ogromnym entuzjazmem uczyły się piosenki „Żyrafa fa fa” – wesołej, rytmicznej melodii, która szybko podbiła ich serca. Przedszkolaki chętnie śpiewają ją również poza salą, dzieląc się radością z rówieśnikami i rodzicami. Zachęcamy do wspólnego słuchania i śpiewania w domu:
>> więcej ...
Drodzy Rodzice,
>> więcej ...
Po przeanalizowaniu dostępnych środków na Radzie Rodziców i zestawieniu z wydatkami z maja 2025 r. Dyrektor Przedszkola informuje Rodziców o konieczności pokrycia kosztu dojazdu na wycieczkę z uwagi na fakt, iż koszt przewyższa wpłatę Rady Rodziców. W związku z tym prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 35 zł od każdego dziecka (wszystkie grupy) do 2.06.2025 r. do godz 16:00 do nauczycieli grup. W przypadku nieuregulowania wpłaty dziecko nie weźmie udziału w wycieczce. Koszt autokaru dla 4 grup wynosi 3400 zł. Natomiast koszt biletu wstępu będzie pokryty z Rady Rodziców.
W związku z wycieczką do Zagrody z Alpakami w dniu 03.06.2025 r. (wtorek) prosimy o przyprowadzenie dzieci najpóźniej do godz.: 8:00. Planowany powrót około godz: 14:00. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w nakrycie głowy, ubranie stosowne do pogody
oraz mały plecaczek z butelką wody i ew. drobnymi przekąskami. Dzieci będą miały zapewniony posiłek w postaci bułek słodkich. Po powrocie do przedszkola dzieci otrzymają pełny obiad.
Dzieci i Panie z grupy Rybki Nemo serdecznie zapraszają kochane Mamy i kochanych Tatusiów na uroczystość z okazji ich święta,
która odbędzie się 26 maja 2025 r. (poniedziałek) o godz. 15:30. Prosimy o galowy strój dla dzieci.
Do zobaczenia! 😊
Galeria im. Sleńdzińskich
>> więcej ...
W tym tygodniu w naszej grupie rozmawiamy o książkach – tych ulubionych, bajkowych i takich, które tworzymy sami! Dzieci miały okazję wcielić się w małych ilustratorów i malować farbami okładki do własnych książek. Pomysłowość i kolory zachwyciły wszystkich! To była wspaniała zabawa, która połączyła kreatywność z miłością do czytania.
>> więcej ...
Dziś naszą grupę odwiedził wyjątkowy gość – tata Emiliana D., który na co dzień pracuje jako maszynista. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o tym, jak wygląda praca na kolei, jak prowadzi się pociąg i co trzeba wiedzieć, żeby zostać maszynistą.
>> więcej ...
Serdecznie dziękujemy za Wielkanocny
upominek od Państwa.
>> więcej ...
Galeria im. Sleńdzińskich
>> więcej ...
Z okazji Twoich urodzin, cała nasza grupa składa Ci najserdeczniejsze życzenia!
>> więcej ...
19 marca o godzinie 13.00 dzieci z grupy III wychodzą do Galerii Sleńdzińskich na warsztaty plastyczne.
>> więcej ...
4 marca o godzinie 16.00
>> więcej ...
Zimowe zabawy na śniegu to idealny sposób na spędzenie aktywnego czasu na świeżym powietrzu! Choć zimna pora roku nie zawsze zachęca do wychodzenia, zima oferuje wiele radości, szczególnie, gdy śnieg pokrywa ziemię. Śnieżne dni to doskonała okazja, by wspólnie z przyjaciółmi lub rodziną spędzać czas na świeżym powietrzu, poprawiając kondycję i ciesząc się z zimowych krajobrazów. Warto pamiętać o ciepłych ubraniach i odpowiednich akcesoriach, by zabawa była nie tylko radosna, ale i bezpieczna!
>> więcej ...
Maski karnawałowe to nieodłączny element tej radosnej tradycji, pełnej kolorów, zabawy i tańca. Tworzenie własnych masek to świetny sposób na wyrażenie kreatywności i wprowadzenie się w klimat karnawału. Można wybrać maskę klasyczną, inspirowaną Włochami, pełną brokatu i piór, albo postawić na coś bardziej nowoczesnego – minimalizm z geometrycznymi kształtami czy neonowymi akcentami.
>> więcej ...
Z radością informujemy, że w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy Bal Karnawałowy! Dzieci przebrały się za swoje ulubione postacie – od księżniczek po superbohaterów, piratów, zwierzątka i wiele innych. Atmosfera była magiczna, pełna śmiechu, tańców i zabaw. W trakcie balu dzieci brały udział w różnorodnych konkurencjach.
>> więcej ...
Dziś w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Pizzy! 🍕Było dużo radości i zabawy, a na końcu mogliśmy cieszyć się pysznymi, własnoręcznie zrobionymi potrawami. To był smaczny i wesoły dzień.
>> więcej ...
Zimowy pejzaż malowany farbami to doskonała okazja do uchwycenia magicznej atmosfery tej pory roku. Delikatne, mroźne światło, biel pokrywająca ziemię oraz subtelne cienie drzew i budynków tworzą niezapomniany widok. Farby świetnie sprawdzają się do oddania tej scenerii, a dodanie detali, jak padający śnieg czy zamarznięte jezioro, może wprowadzić jeszcze więcej realizmu. Zimowe pejzaże to idealna forma wyrażenia spokoju i harmonii tej pięknej pory roku!
>> więcej ...
Dzieci z naszej grupy miały okazję wykazać się swoimi zdolnościami artystycznymi podczas zajęć plastyczno-technicznych, tworząc prace na temat kosmosu. Dzięki tej zabawie dzieci mogły wyrazić swoją wyobraźnię i jednocześnie poszerzyć wiedzę o wszechświecie. Warto zaznaczyć, jak ważne jest wspieranie kreatywności najmłodszych, która rozwija się w takich twórczych zadaniach!
>> więcej ...
W naszej grupie świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka w wyjątkowy sposób! Z tej okazji dzieci przygotowały piękne laurki, a także zaśpiewały piosenki i recytowały wierszyki, wyrażając w ten sposób miłość i wdzięczność dla swoich ukochanych dziadków. Był to dzień pełen radości, uśmiechów i wzruszeń. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich obecność i miłość, którą każdego dnia obdarzają swoje wnuki. Tego typu chwile przypominają nam, jak ważna jest rodzinna więź i wspólne spędzanie czasu!
>> więcej ...
Dzieci i panie z grupy Rybki Nemo serdecznie zapraszają na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbędzie dnia 20.01.2025 ( poniedziałek) o godzinie 15.00. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu poczęstunku oraz o galowy ubiór dzieci.
>> więcej ...
Kornelko!!
>> więcej ...
15 stycznia o godzinie 11.50 dzieci z grupy III, IV i V wychodzą do kina Forum na musical pt.: „Doktor Dolittle i Zwierzęta”.
Cena biletu: 40 zł.
Prosimy o dokonanie wpłaty do nauczycielek grup.
>> więcej ...
Chcielibyśmy poinformować, że w naszym przedszkolu odnotowaliśmy kilka przypadków zachorowań na grypę typu A. Zgodnie z zaleceniami służb sanitarno-epidemiologicznych oraz w trosce o zdrowie dzieci i pracowników, prosimy o szczególną uwagę na objawy choroby.
>> więcej ...
Zbliżają się Jasełka, które odbędą się w naszej placówce. Prosimy o przygotowanie odpowiedniego ubioru dla dzieci:
>> więcej ...
Zbliżają się nasze coroczne jasełka, w których uczestniczą dzieci z naszej grupy. W tym roku, aby nasze przedstawienie było jeszcze piękniejsze i bardziej efektowne, postanowiliśmy wykorzystać latarki, które będą stanowiły część dekoracji oraz rekwizytów.
>> więcej ...
Dzieci z naszej grupy miały wyjątkową okazję uczestniczyć w wyjściu do Białostockiego Teatru Lalek! Wyjście dostarczyło maluchom niezapomnianych wrażeń. W trakcie wizyty dzieci miały okazję zwiedzić piwnicę teatru, gdzie przechowywane są lalki oraz inne tajemnicze rekwizyty. Przewodnik opowiedział o kulisach pracy w teatrze, a dzieci mogły zobaczyć, jak przygotowywane są przedstawienia. Spotkanie z lalkami i odkrywanie zakamarków teatru z pewnością rozbudziło wyobraźnię naszych małych odkrywców. To było pełne emocji i edukacyjne doświadczenie!
>> więcej ...
Zbliżają się Święta, a w naszej grupie zaczynamy przygotowania do wspólnego śpiewania! Dzieci miały okazję nauczyć się piosenki o Mikołaju, pełnej radości i świątecznego ciepła. Piosenka opowiada o radosnym wizycie Świętego Mikołaja, który obdarowuje dzieci prezentami. Nauka tej piosenki to doskonała okazja do rozwijania umiejętności muzycznych, pamięciowych, a także integracji w grupie. Zachęcamy do śpiewania w domu.
>> więcej ...
Dnia 04.12.2024r. ( środa) o godzinie 9.45 dzieci z grupy „Rybki nemo”, wychodzą do Białostockiego Teatru Lalek, na zwiedzanie piwnicy lalek. Prosimy o wpłatę 4 zł. do nauczycielek grupy.
>> więcej ...
Dzieci z naszej grupy miały okazję uczestniczyć w spektaklu pt. „Karmelek” w teatrze BTL (Białostockiego Teatru Lalek). Było to wyjątkowe wydarzenie, które wprowadziło maluchy w magiczny świat teatru. Przedstawienie opowiadało o małym bohaterze, który przez swoje przygody i wyzwania uczył się ważnych wartości, takich jak przyjaźń, odwaga i współpraca.
>> więcej ...
zajęcia dla rodziców i dzieci
>> więcej ...
Drodzy Rodzice i Dzieci! Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 26 w Białymstoku. Tematem konkursu jest „Stroik bożonarodzeniowy”. Wykonane prace zostaną przekazane do białostockich placówek niosących pomoc potrzebującym ❤️ formularze zgody na przetwarzanie danych dostępne u Pań 😊
>> więcej ...
Wczoraj w naszej grupie obchodziliśmy wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka! To wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie, jak ważne są prawa najmłodszych. Dzieci są pełne radości, energii i ciekawości świata, ale mają też swoje prawa, które należy szanować i chronić.
>> więcej ...
Dziękujemy tacie Ignasia T. za pomoc i zaangażowanie - przyniesione kartki do grupy to może drobny gest, ale wiele dla nas znaczy.
>> więcej ...
Witajcie, drodzy rodzice!
>> więcej ...
Informujemy, że:
>> więcej ...
Zuzia!
>> więcej ...
🎉 Dziś w naszej grupie przedszkolnej obchodzimy urodziny Gabrysi! 🎂
>> więcej ...
Drodzy Rodzice,
W tym roku szkolnym realizować będziemy Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci. Bilingual Future”. Programem tym objęte są dzieci 3 i 4 - letnie z grupy I ,,Krasnoludki'', II ,,Smerfy'', oraz III ,,Rybki Nemo''. Program ma na celu codzienne, kontekstowe osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim w okresie szczególnej wrażliwości językowej, tak aby język angielski nie był dla nich językiem obcym. Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje najbardziej naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów - wesołych żuczków, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych, zarówno indywidualnych jak i grupowych. Dzięki programowi, dziecko naturalnie – podobnie jak pierwszy – nabywa drugi język. Każdego dnia dzieci poprzez film, piosenkę, zadanie w książce, zabawy dydaktyczne i ruchowe z piosenkami, osłuchują się z językiem angielskim.
>> więcej ...

To już półmetek naszej zbiórki dla Przedszkole nr 5 - Integracyjne w Nysie! Dołącz do nas i wspólnie podarujmy przedszkolakom z Nysy namiastkę normalności którą utraciły. Pilnie potrzebujemy nadal sztućców (łyżek, widelców, łyżeczek) oraz kubków z uchem dostępnych w sklepach Pepco. Dziękujemy za każdy najdrobniejszy gest wsparcia. Brakuje już tak niewiele - razem możemy skompletować całość. Przedłużamy zbiórkę do 10.10.2024 r. (więcej informacji w załączniku -> 'więcej')
>> więcej ...
Życzymy Tobie wszystkiego najlepszego !!!
Zapraszamy do obejrzenia filmiku przedstawiającego anglojęzyczne zajęcia pokazowe prowadzone przez firmę Języki Świata. Pacynka
przywitała się z dziećmi po angielsku, a potem wspólnie bawiliśmy się, ucząc nowych słówek. Dzieci wstawały, tańczyły i powtarzały polecenia po angielsku. Było przy tym mnóstwo zabawy! 
Pacynka odkryła magiczne pudełko z owocami 
, które razem nazwaliśmy, a potem robot Emys
pomógł dzieciom w interaktywnej zabawie. Na koniec każdemu dziecku przybiliśmy piątkę i wręczyliśmy naklejki! 
(filmik w załączniku, należy kliknąć w poniższy przycisk ''więcej'')
>> więcej ...
Przedszkole Integracyjne nr 5 w Nysie zostało dotknięte tragiczną powodzią, która zalała i zniszczyła dzieciom drugi dom, gdzie każdego dnia uczyły się i bawiły. To, co zbudowali przez lata, zostało poważnie uszkodzone, a teraz pilnie potrzebują pomocy, aby jak najszybciej wrócić do normalności. Dziękujemy za każdy najdrobniejszy gest wsparcia.
>> więcej ...
Drodzy rodzice, prosimy o przyniesienie darów jesieni:
>> więcej ...
W związku z 31.05.2024 r. przypadającym w piątek po Bożym Ciele, mając na uwadze wiążący się z tym długi weekend, dyrektor przedszkola bardzo prosi o zadeklarowanie potrzeby opieki przedszkolnej w tym dniu.
>> więcej ...
Dyrektor Przedszkola przypomina o planowanej w najbliższy wtorek całodniowej wycieczce przedszkolnej w dniu 14.05.2024r.- wtorek.
>> więcej ...
Drodzy Rodzice,
W tym tygodniu będziemy omawiać tematykę Europy i jej poszczególnych krajów. We wtorek 07.05.2024 poznamy słoneczną Hiszpanię. W związku z tym, prosimy małych kibiców o założenie piłkarskich / sportowych strojów. Mile widziane akcenty FC Barcelony, Realu Madryt (i innych hiszpańskich klubów) lub hiszpańskie barwy żółto-czerwone. Tego dnia można przynieść również wszystko co jest związane z piłką nożną, hiszpańskimi klubami piłkarskimi oraz Hiszpanią.
Drodzy Rodzice,
W związku ze zbliżającym się weekendem majowym, prosimy o zgłaszanie nieobecności dzieci na następujące dni tygodnia: 29.04.2024 (poniedziałek) | 30.04.2024 (wtorek) | 2.05.2024 (czwartek). Zapisy na listy wyłącznie do dnia 24.04.2024 r. z uwagi na organizację przedszkola w zakresie żywienia i kadry.
Dziś odwiedziła nas absolwentka naszego przedszkola, siostra Izy- Paulinka. To już trzecie w tym roku spotkanie z absolwentami przedszkola, na którym prezentują oni swoje talenty. Paulinka zorganizowała dzieciom wspólną taneczną rozgrzewkę i pokazała dwa przygotowane przez siebie tańce w stylu współczesnym.
>> więcej ...
Drodzy Rodzice,
W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi, w najbliższą środę (27.03.2024) będziemy robić zajączki ze skarpety. Prosimy o przyniesienie 1 niepotrzebnej skarpety, która będzie mogła zmienić się w zajączka. W miarę możliwości najlepiej jednolitej, dłuższej (nie stopki), choć oczywiście każda będzie dobra - zajączki mogą być także wzorzyste i kolorowe :-)
1. OD JUTRA DZIECI BĘDĄ MYĆ ZĘBY. PROSIMY O PRZYNIESIENIE KUBKÓW , SZCZOTECZEK I PAST ( PODPISANE).
>> więcej ...
W DNIU 8.02.2024 (CZWARTEK) DZIECI Z GRUP III,IV I V WYCHODZĄ DO TEATRU LALEK NA PRZEDSTAWIENIE „ ŚLIMAK” , KTÓRE ZACZYNA SIĘ O 9.00 .
>> więcej ...
Dnia 14.12.2023 r ( czwartek ) o godz. 11.00 wychodzimy do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt.: "Tam, tam, tam, tu, tu, tu". Cena biletu 15 zł. Proszę o wpłatę do nauczycielek grupy.
W ramach realizowanego projektu „Szkolne przygody Gangu Mocniaków'' uczestniczyliśmy w Dniu Kulinarnych Mocniaków. Samodzielnie przygotowaliśmy własne talerze zdrowego żywienia, składające się z 5 grup produktów potrzebnych do prawidłowego odżywiania. Podczas wspólnego śniadania gościliśmy również Panią Bożenkę, emerytowaną nauczycielkę Naszego Przedszkola, która pomagała nam w przygotowaniu posiłku. Wysłuchaliśmy też opowieści przygód Gangu Mocniaków. Podsumowaniem wydarzenia było wspólne wykonanie plakatu przedstawiającego Talerz Zdrowego Żywienia 


>> więcej ...
>> więcej ...
Zabawy w teatr to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocje, wyostrzają wszystkie zmysły dziecka. Podczas tygodnia o teatrze oprócz wielu zabaw poznawaliśmy też pojęcia związane z teatrem, słownictwo teatralne, a także możliwości gry aktorskiej poprzez wykorzystanie rożnego rodzaju lalek oraz przebrań.
>> więcej ...
Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem 

>> więcej ...
Dla Superbohatera,
Co zabawę autkami wybiera,
Niech Ci się spełnią wszystkie marzenia,
Z łatwością, z jaką składamy życzenia.
Niech siła i odwaga
W zabawie i w życiu pomaga,
Niech mocy Ci nie brakuje
A dobro zawsze niech procentuje.
Dla Superchłopca na urodzinki
Moc życzeń od Rybkowej Superrodzinki!🐠
>> więcej ...
Odwiedziny Naszych Absolwentów to niezwykłe chwile, pełne wzruszeń i wspomnień. Tym razem gościliśmy Kubę wraz Patrycją, którzy są obecnie członkami chóru Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 . Zaprezentowali nam swoje umiejętności wokalne i czytali ulubione bajki z dzieciństwa. Dziękujemy za odwiedziny 
>> więcej ...
>> więcej ...
W ubiegłym tygodniu odwiedziła nas siostra Ady -Wiktoria. Wiktoria jest absolwentką naszego przedszkola. Podczas spotkania zaprezentowała swoje talenty - pokazała wymyślony przez siebie taniec i uczyła go dzieci. Zaśpiewała także ulubioną piosenkę . Punktem kulminacyjnym była wspólna zabawa na placu przedszkolnym.
>> więcej ...
Nasi mali-wielcy Artyści na Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Śpiewam Tobie Polsko” w Szkoła Podstawowa nr 51 im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku 

>> więcej ...
Podstawa programowa wychowania przedszkolnego opisuje proces wspomagania rozwoju i edukacji dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym. Przedszkola w równej mierze pełnią funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Zapewniają dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych. Celem wychowania przedszkolnego jest m.in. wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Ten tydzień poświęcony jest właśnie temu zagadnieniu.
>> więcej ...
W tym tygodniu oprócz rodzinnych ćwiczeń , m. in.: układaliśmy wspólnie i opowiadaliśmy historyjki obrazkowe, tworzyliśmy jeża wykorzystując metodę D. Dziamskiej- edukację przez ruch, dzięki której podejmowane przez dzieci podczas zajęć formy aktywności wspierają ich rozwój w czterech sferach jednocześnie: intelektualnej, społecznej, emocjonalnej i fizycznej. Braliśmy też udział w zawodach polegających na przeniesieniu za pomocą drewnianych szczypiec jak największej ilości kulek. Trening kciuka i palca wskazującego poprzez chwytanie i upuszczanie kuleczek jest dobrą metodą, aby prawidłowo przygotować dłoń dziecka do nauki pisania.
>> więcej ...
Podczas wspólnych zajęć sportowych, Nasze Rybki wraz z Rodzicami mogły zobaczyć jak w przyjemny i prosty sposób można aktywnie spędzać czas. Przedstawione zabawy są świetnym rozwiązaniem na rozładowanie codziennych stresów i relaks, a jednocześnie wspaniale wspierają rozwój ruchowy i emocjonalny dzieci. Dziękujemy Rodzicom za wspólną zabawę i zachęcamy do wspólnych aktywności w domu wraz z dziećmi.
>> więcej ...
Dziś wzięliśmy udział w akcji ekologicznej „Ratujmy Kasztany 2023” 
której koordynatorem jest Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Miasto Białystok . Akcja polega na grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców, wewnątrz których zimują osłonięte kokonem poczwarki (szkodnika) szrotówka kasztanowcowiaczka, co ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców 
>> więcej ...
Dziękujemy za wielkie serca i okazaną pomoc w zbiórce artykułów higienicznych podopiecznym Fundacja „Pomóż Im” Hospicjum dla Dzieci 
>> więcej ...
Zabawy plastyczno - sensoryczne są niezwykle ważne zarówno dla rozwoju wyobraźni jak i budowania integracji sensorycznej, czyli prawidłowej organizacji wrażeń sensorycznych dostarczanych przez receptory. W ramach innowacji pedagogicznej „Sensoryczne i TUS-owe zabawy Sensorkowe” dzieci wykonały jesienne drzewa niestandardową techniką 

>> więcej ...
Wycieczki stanowią jedną z ciekawszych form prowadzenia zajęć wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolu, pozwalają bowiem bezpośrednio obserwować rzeczy, zjawiska i sytuacje w „naturalnych warunkach”. Wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni udaliśmy się do pobliskiego parku na wycieczkę, która dostarczyła nam nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa. Bacznie przyglądaliśmy się przyrodzie: korze drzew, liściom, rozmawialiśmy o zwierzętach i ptakach żyjących w parku. Spotkaliśmy nawet wiewiórkę. Najwięcej radości sprawiło nam zbieranie żołędzi i kasztanów, które wykorzystaliśmy do zajęć i zabaw. Oczywiście skorzystaliśmy z placu zabaw i bliskości opery, robiąc m.in. eksperymenty wokalne w kopule przed jej wejściem .
>> więcej ...
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym
pt: „Jesienne kolory”
>> więcej ...
Nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Zgodnie z coroczną tradycją wybraliśmy się na „Paradę uśmiechu” obdarowując przechodniów radosnymi listkami🍁 Wywołaliśmy tym wiele uśmiechów 🙂 Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim, każdego dnia! 😆
>> więcej ...
Drodzy Rodzice zwracamy się pilnie o pomoc !
>> więcej ...
Dziękujemy serdecznie za udział w akcji #DorzucMisie dla Fundacji Naszpikowani oraz Mój kolorowy Autentyzm . Wspólnie zebraliśmy aż 382 pluszowych przyjaciół którzy są już w drodze do nowych właścicieli. Fundacja Sport Twoją Szansą przekaże 5zł za każdego zebranego podczas akcji pluszaka. Zachęcamy także do udziału w akcji Jagiellonii Białystok 


>> więcej ...
>> więcej ...
29.09 (piątek) o godzinie 9.30 dzieci z grupy III i IV (Rybki Nemo i Kubusie Puchatki) obejrzą film „Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele” w Kinie Helios Galeria Jurowiecka połączony z zajęciami edukacyjnymi „Ja w przedszkolu. Moja grupa”. Koszt biletu - 17 zł. Prosimy, aby w tym dniu dzieci zostały przyprowadzone do przedszkola do godziny 8:15.
Dziś w naszym przedszkolu było niezwykle kolorowo i kropkowo z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki
Poznaliśmy historię Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości a rozpoczynając od kropki stworzyła wielkie dzieło. Odbył się takze kropkowy pokaz mody, kropkowe gry i zabawy. Od dziś już wiemy, że każdy z nas ma swój wyjątkowy talent 

>> więcej ...
Dla Superbohatera,
Co zabawę autkami wybiera,
Niech Ci się spełnią wszystkie marzenia,
Z łatwością, z jaką składamy życzenia.
Niech siła i odwaga
W zabawie i w życiu pomaga,
Niech mocy Ci nie brakuje
A dobro zawsze niech procentuje.
Dla Superchłopca na urodzinki
Moc życzeń od Rybkowej Superrodzinki!🐠
>> więcej ...
Bardzo ważne !!!!!!
>> więcej ...
W związku z 09.06.2023 r. przypadającym w piątek po Bożym Ciele, mając na uwadze wiążący się z tym długi weekend, dyrektor przedszkola bardzo prosi o zadeklarowanie potrzeby opieki przedszkolnej w tym dniu.
>> więcej ...
Moja rodzina, choć bardzo liczna,
Jest dobra, miła i sympatyczna.
I choć czasami wytrzymać trudno,
To daję słowo- nie jest w niej nudno!
Każdy ma swoje upodobania,
jeden do nauki, drugi do spania.
Lecz wszyscy bardzo się kochamy
I zawsze sobie w życiu radę damy.
>> więcej ...
Drodzy Rodzice - w związku z apelem Dyrektora Przedszkola Nr 36 dyżurującego w miesiącu sierpniu, proszę o zgłaszanie potrzeby opieki dla dziecka do bezpośrednio do dyrektora naszego przedszkola.
>> więcej ...
Drodzy Rodzice w związku z organizacją Dnia Dziecka w naszym przedszkolu- całodniowa zabawa na dmuchańcach- skakańcach i całodniowej wycieczki do Centrum Edukacji " LĄDY. MORZA ,OCEANY", proszę o pilne dokonanie wpłat na Radę Rodziców - rodziców, którzy pełnej opłaty nie uiścili .
>> więcej ...
Kolejnym regionem Polski, jaki poznały dzieci w zeszłym tygodniu, są Mazury. Nasze Rybki dowiedziały się, w jaki sposób powstała kraina jezior, przyrodę i roślinność tego regionu. Układały krajobrazy z kilkuelementowych części, techniką kolażu stworzyły krajobraz mazurski oraz z figur geometrycznych układały łódkę.
>> więcej ...
W tym tygodniu zajmowaliśmy się zagadnieniami ekologicznymi, dowiedzieliśmy się jak należy dbać o naszą planetę, braliśmy udział w sprzątaniu świata w ramach akcji „Czysty Białystok” oraz poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat roli wody w życiu każdego człowieka realizując zagadnienia programu "Mamo, tato, wolę wodę".
>> więcej ...
„Książką połączeni” to kolejne nasze spotkanie w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białymstoku. Pozostając w tematyce tygodnia zobaczyliśmy położenie Małopolski na Mapie, wysłuchaliśmy „Legendy o Smoku Wawelskim” poprzedzoną wirtualną wycieczka po Krakowie, zatańczyliśmy „Krakowiaka”. Wiemy też, jak wygląda Lajkonik:)
>> więcej ...
We środę wychodzimy na kolejne zajęcia w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białymstoku. W związku z tym prosimy o przyprowadzenie tego dnia dzieci do godziny 8.15. Dziękujemy.
O tym, co w świecie ptaków piszczy dowiedzieliśmy się dziś podczas zajęć w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 4. Obejrzeliśmy teatrzyk kamishibai, rozwiązywaliśmy zagadki o ptakach i jak to w bibliotece posłuchaliśmy ciekawych opowiadań czytanych przez panią bibliotekarkę. To będą cykliczne zajęcia i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!
>> więcej ...
W związku z jutrzejszym wyjściem na lekcję biblioteczną do Szkoły Podstawowej Nr 4 prosimy o wcześniejsze przyprowadzenie dziecka do przedszkola do godziny 8.00.
O tym, że warto być czyściochem i nie oceniać ludzi po bogactwie dowiedziały się dzieci z książki „Między nami zwierzakami”, którą nam dziś przeczytała mama Zuzi w ramach akcji „Książką połączeni”. Zaciekawieni słuchaliśmy też przygód „Jadzi Pętelki”, z której dowiedzieliśmy się, jakie fajne przygody mogą nas spotkać podczas spędzania czasu z nianią pod nieobecność rodziców. Dziękujemy mamie Zuzi za poświęcony nam czas oraz ciekawe propozycje czytelnicze.
>> więcej ...
Cieszymy się że rodzice z naszej grupy przyjęli zaproszenie i przychodzą zaprezentować dzieciom tajniki wykonywanych przez siebie zawodów. Dziś zajęcia przygotowała mama Lenki B., były to zabawy sensoryczne w masach. Dzięki tym terapeutycznym również właściwościom dzieci uruchomiły swoje zmysły dotyku, zapachu, wzroku. Była to przede wszystkim fantastyczna zabawa!
>> więcej ...
Dziś do naszego przedszkola przyszła mama Lenki B., żeby poczytać nam ciekawe opowieści „Gangu swojaków”. Później przenieśliśmy się do naszej przedszkolnej biblioteki i tam kontynuowaliśmy nasze czytanie, tym razem były to zagadki! O tym, że czytanie wzmacnia i ma wspaniałą moc możecie sami zobaczyć na zdjęciach!
>> więcej ...
>> więcej ...
Dziś na zajęciach plastycznych realizowanych w ramach projektu unijnego „Dobry Start” zabraliśmy się za przygotowanie pączków na Tłusty Czwartek. Oto nasz przepis na idealne pączki: sól, mąka, kakao, woda, olej, biała farba, cukrowa posypka. Mimo że nasze pączki nie nadają się do jedzenia to wyglądają bardzo smakowicie.
>> więcej ...
Zapraszamy rodziców na zebranie grupowe, które odbędzie się 23.02.2023 (czwartek) o godzinie 16.00 w naszej sali.
Wczoraj w naszej grupie niezwykłe wydarzenie!!! Gościliśmy żołnierza tatę Wiktorii, który opowiedział nam, na czym polega praca żołnierza, pokazał nam rzeczy niezbędne w jego pracy i mieliśmy okazję zrobić profesjonalne ćwiczenia. Na chwile poczuliśmy się tak, jakbyśmy byli w wojsku. W podzięce za te wyjątkowe odwiedziny przygotowaliśmy patriotyczne laurki, które Wiktoria przekazała swojemu tacie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Galeria
>> więcej ...
Za nami kolejny intensywny, pełen pozytywnych wrażeń tydzień. W ciągu ostatnich kilku dni odwiedziliśmy Białostocki Teatr Lalek, w którym to oglądaliśmy pouczający i pełen humoru spektakl „Kaszalot”; w ramach zajęć cyklicznych „Regiony Polski” udaliśmy się w wirtualną podróż po polskich górach; wykonaliśmy plakat, który zdobi naszą salę oraz obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego.
>> więcej ...
Dnia 07.02. ( wtorek ) o godz. 9.00 dzieci wychodzą do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt. „Kaszalot”. Prosimy tego dnia o wcześniejsze przyprowadzenie dzieci do przedszkola. Koszt biletu 5 zł.
Informujemy, że będzie możliwość otrzymania wywołanych zdjęć indywidualnych oraz grupowych z Balu Karnawałowego. Szczegóły podamy wkrótce.
Zapraszamy do obejrzenia indywidualnych zdjęć dzieci z Mikołajem. Zdjęcia z Balu Karnawałowego znajdują się w zakładce -> Galeria - Imprezy .
>> więcej ...
Kochana Babciu i Dziadku,
życzymy dużo zdrowia,
młodzieńczej energii i pociechy z wnuków.
>> więcej ...
W najbliższy poniedziałek (16 stycznia) dzieci z grupy „Rybki Nemo” wychodzą na zajęcia plastyczne do Galerii Sleńdzińskich. Wyjścia grupy odbywać się będą w co drugi poniedziałek po obiedzie. Powrót przewidywany jest w okolicach godziny 14 30. Bardzo prosimy, aby w tych dniach zwrócić szczególną uwagę na ubieranie dzieci odpowiednio do panujących warunków pogodowych (w przypadku deszczu nieprzemakalne kurtki i buty). W tygodniach, w których dzieci wychodzić będą do Galerii Sleńdzińskich „zajęcia komputerowe” odbywać się będą w czwartki.
Co tydzień nowe zabawy, mające na celu usprawnianie narządów mowy połączone z ruchem, muzyką i rytmem. Pozostając w klimacie zimy świetnie bawimy się w „lodowe rzeźby”, skaczemy po „lodowych krach”, robimy ćwiczenia ze śnieżynkami z gazet, ilustrujemy ruchem zimowe piosenki, rytmizujemy teksty oraz wzajemnie wykonujemy zimowe masażyki czerpiąc z zabaw mnóstwo radości!
>> więcej ...
Odpowiadając na liczne pytania, informujemy że Dzień Babci i Dziadka nie odbędzie się tradycyjnie w przedszkolu. Dzieci przygotują niespodzianki, które zostaną nagrane w formie wideo i udostępnione na blogach grup na stronie internetowej przedszkola oraz na Facebooku przedszkola.
W Tak wyjątkowej i uroczystej atmosferze przygotowując wigilijny stół i wspólnie z koleżankami, kolegami z innych grup oraz paniami, wesoło kolędując życzymy wszystkim Wesołych Świąt!!!
W czwartek (22.12.2022) w naszej grupie odbędzie się spotkanie wigilijne. Prosimy aby tego dnia dzieci były odświętnie ubrane. Prosimy również o pomoc rodziców w przygotowaniu Wigilii (ciasta, ciastka, owoce, sałatki, itp. według Państwa uznania). Dziękujemy
>> więcej ...
Najserdeczniejsze życzenia urodzinowe Lenko!
Wszystkiego dobrego Alek!
We wtorek 6 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu mikołajkowe święto. W dniu Mikołajek nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na czerwono dodatkowo założyły czerwone czapeczki. Mikołaj był zachwycony świętowaniem jego imienin i rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Dziękujemy Mikołaju za prezenty i z okazji imienin życzymy wszystkim Mikołajom wszystkiego najlepszego.
>> więcej ...
Dziś w przedszkolu wielki bal, ponieważ zaprosiliśmy swoje kochane misie do przedszkola. Wspólnie z nimi i dziećmi ze Smerfów bawiliśmy się wesoło w rytm piosenek o misiach, kolorowaliśmy sylwety misiów, robiliśmy misiom masażyki i uczyliśmy się rymowanki o misiach.
Od poniedziałku wracamy do ręczników bawełnianych. Prosimy o przynoszenie podpisanych ręczników dzieciom i o regularną wymianę ( zabieramy ręczniki do prania w każdy piątek ).
W minionym tygodniu Rybki Nemo: obejrzały spektakl w Teatrze Lalek, brały udział w Międzynarodowym Dniu Tolerancji, poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa panujące w domu i w przedszkolu (realizacja treści programowych z zakresu „Bezpieczny przedszkolak”), uczestniczyły w interaktywnych zajęciach gimnastycznych z Lwem Lolkiem oraz wykonywały kreatywne prace plastyczne.
>> więcej ...
„PRAWA MAŁEGO
I DUŻEGO CZŁOWIEKA”
>> więcej ...
dzieci się wcale nie nudzą!!! Realizując tygodniowy temat o deszczowej pogodzie zrobiliśmy wiele prac plastycznych, układaliśmy według kolejności parasole na podstawie wiersza, prowadziliśmy tygodniowy kalendarz pogody i świetnie bawiliśmy się śpiewając i grając na instrumentach piosenkę „Deszczowa orkiestra”.
>> więcej ...
Z wielką radością informujemy o kolejnej nominacji, jakie otrzymało Nasze Przedszkole. Pani Dyrektor Elżbieta Chaniewska otrzymała nominację do zaszczytnego tytułu DYREKTOR ROKU PLACÓWKI EDUKACYJNEJ. Jest nam niezmiernie miło, że darzą Państwo sympatią i uznaniem Naszą Panią Dyrektor. Dziękujemy za nominację i uznanie. Zachęcamy do wyrażenia wdzięczności za wszelkie dokonania i działania na rzecz Naszego Przedszkola i troskę o najmłodszych poprzez oddawanie głosów: https://poranny.pl/p/kandydat/elzbieta-chaniewska%2C3091769/
Z wielką radością informujemy, że Nasze Przedszkole i nauczyciel mgr Marta Pietruczuk otrzymało nominację do zaszczytnego tytułu ,,PRZEDSZKOLE ROKU’’ oraz ,,NAUCZYCIEL ROKU’’ w Plebiscycie Edukacyjnym 2022, który w województwie podlaskim jest prowadzony przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną. Jest nam niezmiernie miło, że darzycie nas Państwo sympatią i uznaniem. Dziękujemy za tak wielkie wyróżnienie w postaci podwójnej nominacji. Głosowanie rozpocznie się we wtorek 25 października 2022 r. Więcej informacji o plebiscycie: www.poranny.pl/przedszkole-roku oraz na naszym profilu https://www.facebook.com/ps27bialystok
>> więcej ...
Drodzy Rodzice,
zachęcamy do polubienia profilu Naszego Przedszkola na Facebooku:
https://www.facebook.com/ps27bialystok
Dobiega końca kolejny tydzień naszych wspólnych zabaw. W tym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk, który przypomniał Rybkom Nemo o konieczności codziennego dbania o higienę. Podczas naszych zabaw edukacyjnych i przy tworzeniu prac plastycznych staramy się wykorzystywać dary jesieni: liście, kasztany, etc.
>> więcej ...
W poniedziałek 10
października o godzinie 9.30 odbędzie się audycja muzyczna
pt.: „O śpiewającej biedronce”.
W naszej grupie realizowany jest projekt unijny „Dobry start” - „Z angielskim za pan brat już od najmłodszych lat” oraz innowacja pedagogiczna „Fun English - zabawa językiem angielskim”. Umożliwia to dzieciom codzienny kontakt z językiem obcym. Na zajęciach językowych dzieci wzbogacają swój zasób słownictwa oraz korzystają z nowoczesnych technologii - tablicy interaktywnej. Dodatkowym uatrakcyjnieniem zajęć są zabawy na macie edukacyjnej do kodowania, które wprowadzają Rybki Nemo w świat logicznego myślenia.
>> więcej ...
Początek jesieni upływa Rybkom Nemo na nabywaniu nowych umiejętności i wspólnych zabawach edukacyjnych. Dzieci z wielką ochotą wykonują prace plastyczne i uczą się nowych rzeczy. W tym tygodniu Rybki Nemo w ramach zajęć z cyklu „Białystok moje miasto” przypomniały sobie Legendę o powstaniu Białegostoku, zapoznały się z wyglądem najważniejszych zabytków oraz śpiewały piosenkę Stolica Podlasia.
>> więcej ...
W naszej grupie zajęcia plastyczne realizowane w ramach projektu „Dobry start” odbywają się w każdą środę. Na pierwszych zajęciach dzieci stworzyły jesienne drzewa z wykorzystaniem techniki stemplowania. Chociaż drzewa wykonane przez dzieci bardzo różnią się od siebie to wszystkie są wyjątkowe. Brawo Rybki Nemo!
>> więcej ...
Dziś dzień jabłka czyli dzień pełen zdrowia i świetnej zabawy! A wszystko zaczęło się od tego, że każdy z nas przyniósł jabłko i według przepisu SAMI zrobiliśmy ciasto z jabłkami! To dopiero było wyzwanie, ponieważ musieliśmy być czujni, czy dodajemy składniki w odpowiedniej ilości. A jak się upiekło, to zapach roznosił się po całym przedszkolu. Zarówno my, jak i wszystkie panie w przedszkolu, stwierdzamy jednogłośnie: lepszego nie jedliśmy!!!
>> więcej ...
We środę obchodzimy Dzień jabłka, w związku z tym prosimy, by każde dziecko na środę przyniosło jabłko. Dziękujemy
W związku z wszawicą, która pojawiła się w naszej grupie, prosimy o regularne sprawdzanie dzieciom głów oraz pozostawienie w domu do całkowitego wyczyszczenia głowy.
>> więcej ...
To dopiero był dzień bogaty w atrakcje! Oprócz wspólnej zabawy z dziećmi z przedszkola odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białymstoku. Niektórzy z nich to nasi absolwenci którzy z radością wspominali swój pobyt w naszym przedszkolu. Dzieci przygotowały dla nas mnóstwo atrakcji, oprócz pięknych piosenek i wierszy były zagadki przygotowane przez panie ze świetlicy: panią Irenkę i panią Walę, przedmioty które bez problemu odgadywaliśmy po dotyku, nagrody i wspaniałe upominki od naszych starszych kolegów. My również przygotowaliśmy piosenki i wiersz dzieciom ze szkoły. Na zakończenie zabawy otrzymaliśmy od naszych pań dyplomy wspaniałej zabawy!!!
>> więcej ...
Z okazji Dnia Przedszkolaka, w poniedziałek 19.09.2022 r. będziemy gościć w Naszym Przedszkolu aktorów ze Studia Artystycznego Akada ze spektaklem pt. ,,Kto jest najpiękniejszy?''. Teatrzyk pełen humoru i zabawnych sytuacji przedstawi historię zwierzątek, dzięki której dzieci dowiedzą się że nie liczy się piękny i atrakcyjny wygląd, lecz przede wszystkim dobre serce i chęć pomagania innym w potrzebie. Spektakl rozpocznie się o godz.: 10:30.
Wszyscy doskonale wiemy jak ważna jest znajomość języka angielskiego już od najmłodszych lat. W naszej grupie przygotowanie do posługiwania się językiem obcym uatrakcyjnia tablica interaktywna, która znajduje się w naszej sali. Z kolorowymi kubeczkami i kartami obrazkowymi poznawanie angielskich nazw kolorów jest świetną zabawą!
>> więcej ...
Już jesteśmy prawie starszakami więc popołudnia spędzamy trochę inaczej niż na poobiednim leżakowaniu. Oczywiście słuchamy pięknych bajek i baśni ale mamy mnóstwo ciekawych rzeczy do robienia popołudniami: ćwiczymy rękę podczas ćwiczeń grafomotorycznych, wykonujemy ćwiczenia gimnastyczne, wycinamy, uczymy się sznurowania butów, układamy obrazki według wzoru, bawimy się klockami w kształcie figur.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie grupowe,
które odbędzie się w poniedziałek, 12 września 2022 r.,
o godz. 16.30 w naszym przedszkolu. Na zebraniu będą poruszane tematy dotyczące projektu unijnego realizowanego w naszej placówce,
dlatego prosimy o obecność.
Zanim rozpoczniemy wakacje czeka na dzieci wycieczka do Majątku Howieny na „Przygodę z Mućką” .
>> więcej ...
Ile świat ma zagadek, ile w zeszycie jest kartek
>> więcej ...
Dużo uśmiechu, a mało złości,
Jak najmniej smutków, a wiele radości,
Długich wakacji i moc słodyczy,
Tego Ci dzisiaj grupa Rybek Nemo życzy.
Ile kropek na biedronce
Ile elfów jest na łące
Ile gwiazdek jest na niebie
Tyle życzeń dziś dla Ciebie:
Uli - Rybki Nemo
Zachęcam do rodzinnego tańca przy piosence pt.: „Circus animals song”
>> więcej ...
Niech figle i psoty na sucho uchodzą
Niech Twoje pomysły nikomu nie szkodzą
Niech żarty zawsze się udają
Tego życzymy 100 lat Ci śpiewając!
Rybki Nemo
Ile świat ma zagadek
Ile w zeszycie jest kratek
Ile ziarenek piasku na plaży
Tylu spełnionych życzymy Ci marzeń
Tylu sukcesów i wspaniałości
I niekończącej się ciekawości! Rybki Nemo
Przygód wspaniałych,
>> więcej ...
Dla aniołka co czasem ma różki,
>> więcej ...
Może gdzieś tutaj się ukrywają?
>> więcej ...
11. 02. w piątek odbył się wyczekiwany od długiego czasu Bal karnawałowy.
>> więcej ...
Niestety dzisiaj nie możemy się spotkać w przedszkolu, dlatego zaproponuję dla Was kilka zabaw, w które możecie pobawić się z Rodzicami w domu.
>> więcej ...
W związku z objęciem kwarantanną części naszej grupy, zajęcia zdalne dla dzieci objętych kwarantanną będą odbywać się w dniach:31.01 i 1.02 o godz. 9.30 na platformie meet.jitsi . Po wejściu na stronę proszę wpisać nazwę spotkania: Rybki nemo.
Dziś jest święto Twoje i życzymy Tobie dużo szczęścia i zdrowia. abyś nam żył sto lat.
>> więcej ...
W środę 26.01.2022 byliśmy w Zespole Szkół Technicznych na zajęciach kulinarnych połączonych z ćwiczeniami ruchowymi. Pod okiem starszych koleżanek i kolegów z klasy gastronomicznej poznawaliśmy: zasady pracy z przyborami kuchennymi, smaki, aromaty, sposoby łączenia zdrowych produktów.
>> więcej ...
W te Święta chcielibyśmy, aby każdy był szczęśliwy, zdrowy, kochany. I żeby w Nowym Roku spełniły się wszystkim wszystkie marzenia.
>> więcej ...
22 grudnia w naszej grupie odbyła się grupowa Wigilia. Odświętnie ubrani, zasiedliśmy przy samodzielnie przygotowanym stole, na którym ustawiliśmy przygotowane wspólnie z rodzicami dania. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Czas upłyną w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy poczuli zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.
>> więcej ...
Serdecznie dziękujemy dzieciom i Rodzicom Izy, Uli, Bazylego, Oliwki, Kuby za przyłączenie się do akcji charytatywnej pt.: „Od Juniora do Seniora”
>> więcej ...
Dnia 17.11.2021 ( środa) wychodzimy do Galerii Sleńdzińskich na zajęcia plastyczne.
>> więcej ...
Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel - serce czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste.
>> więcej ...
Zachęcam dzieci do śpiewania piosenki w domu.
>> więcej ...
Informujemy, że jutro tj. 27.10.2021r (środa). na godzinę 9.00 wychodzimy do Teatru Lalek na przedstawienie pt. „ Karmelek”. Koszt biletu 17 zł.
>> więcej ...
Fundacja „Pomóż Im” w partnerstwie z Fundacją PZU realizuje projekt „Bezpieczne dziecko - badamy zmiany”, w ramach którego wykonuje bezpłatne badanie skóry dermatoskopem dzieci w wieku 0-18 lat. Badania są realizowane w Białymstoku przy ul. Mazowieckiej 33.
>> więcej ...
Dnia 7.10.2021 r. (czwartek) o godzinie 13.00 dzieci z grupy III „Rybki”
wychodzą do Galerii Sleńdzińskich.
>> więcej ...
W naszej grupie na języku angielskim realizowana jest innowacja pedagogiczna pt.: ,,English Special Days” Innowacja ma na celu budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzanie na zajęciach języka angielskiego scenariuszy zajęć „dni nietypowych”.
W poprzednim tygodniu dzieci realizowały pierwszy temat pt.: „Pierwszy Dzień Jesieni”.
>> więcej ...
Wszystkim przedszkolakom życzymy zdrowia, miłych przeżyć z kolegami i koleżankami i wielu okazji do ciekawych zabaw.
>> więcej ...
Niech Wam słonko ciepło gra. Niech Wasz uśmiech zawsze trwa. Nie traćcie swojej wesołej minki bo były Wasze urodzinki. Kasi i Kornelowi życzą Rybki Nemo
„Czysty Białystok” - jest to lokalna akcja związana z posprzątaniem terenu w swoim sąsiedztwie ( w naszym przypadku niedaleko naszego przedszkola) organizowana przez Departament Gospodarki Komunalnej U. M. w Białymstoku.
>> więcej ...
Nasza grupa wzięła udział w wymianie pocztówkowej pomiędzy przedszkolami z całej Polski. Celem projektu było zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z innymi placówkami, promowanie regionu, w którym żyjemy. Do przedszkoli z różnych zakątków Polski zostały wysłane kartki pocztowe oraz listy, które zawierały krótką notatkę o naszym przedszkolu i opis naszej grupy. Pocztówka przedstawiała ciekawe miejsca w naszym mieście, które warto odwiedzić. Do naszej grupy dotarły kartki pocztowe od różnych grup przedszkolnych. Mogliśmy poznać krajobrazy przyrodnicze i architektoniczne wielu przepięknych miejscowości takich jak m.in Kraków, Olsztyn, Gródek nad Dunajcem, Bytom. Od każdej z grup przedszkolaków dostaliśmy życzenia, pozdrowienia i dużo miłych słów. Serdecznie dziękujemy! :-)
>> więcej ...
Zapraszamy do obejrzenia wideo z piosenką i wierszem z okazji Dnia Taty.
>> więcej ...
Z okazji rozpoczynających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej – EURO 2020oraz rozgrywki pierwszego meczu: Polska-Słowacja obejrzeliśmy film o reprezentacji Polski w piłce nożnej. Poznaliśmy nazwiska najsłynniejszych polskich piłkarzy i symbole naszej drużyny. Podczas ,,piłkarskich'' zajęć utrwaliliśmy umiejętność rozpoznawania cyfr, odszukiwania par oraz umiejętności tworzenia prostego kodu. Wiemy także jakie są atrybuty prawdziwego kibica. Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy!
>> więcej ...
Wśród różnych aktywności związanych z tematem tygodniowym znalazły się też zabawy z chustą, z której tworzyliśmy igloo i tipi. Podczas tych zabaw utrwalaliśmy nazwy ras ludzkich , a także narodów , które należą do poszczególnych ras. Wykorzystując wykałaczki i plastelinę wykonywaliśmy płaskie i przestrzenne figury geometryczne. Jak często się zdarza zajęcia skończyliśmy tworzeniem z ww. materiałów na temat dowolny.
>> więcej ...
Dzień Dziecka to dzień świętowania wszystkich przedszkolaków. W Naszym Przedszkolu to wyjątkowe święto obchodziliśmy aż trzy dni! Jedną z wielu atrakcji był dmuchany plac zabaw: wielka zjeżdżalnia oraz plac zabaw do skakania. „Dmuchańce” tak bardzo nam się spodobały, że zabawom nie było końca! To był bardzo wesoły dzień:)
1 czerwca to wyjątkowo data w kalendarzu. Ten dzień nie może się obyć bez upominków, ale przede wszystkim bez radości i uśmiechów na buziach dzieci, szczególnie tych, które muszą go spędzić w szpitalu. Doktorzy Clowni, wolontariusze Fundacji Dr Clown, doskonale wiedzą jak wesprzeć małych pacjentów w trudnych chwilach i poprawić ich samopoczucie. Z okazji Dnia Dziecka Fundacja Dr Clown, podaruje upominki prawie 10 000 hospitalizowanych dzieci. Akcja odbędzie się w ponad 60 miastach m.in. w Białymstoku. Przyłączyliśmy się do tej akcji wykonując kolorowe torebki prezentowe, w których zostaną zapakowane przygotowane upominki. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że możemy sprawić radość i podarować uśmiech chorym dzieciom.
>> więcej ...
Zapraszamy do obejrzenia wideo z życzeniami.
>> więcej ...
Od kilku lat Fundacja „Dr Clown” w dniu 12 maja tj. Międzynarodowym Dniu Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej przekazuje przedstawicielom tych zawodów kartki w podziękowaniu za ich codzienną pracę. W tym roku fundacja chce urozmaicić przekazywane podziękowania o kartki wykonane przez dzieci. Z tej okazji wykonaliśmy samodzielnie kartki, które 12 maja trafią do personelu na co dzień pracującego z pacjentami, nie tylko tymi zarażonymi COVID 19.
>> więcej ...
W tym tygodniu rozmawialiśmy o życiu na wsi. Poznaliśmy nazwy wiejskich zwierząt i ich młodych. Wiemy już jakie produkty spożywcze pochodzą od tych zwierząt i jakie inne produkty możemy otrzymać z wiejskiego gospodarstwa. Dowiedzieliśmy się również że uprawiane na wsi zboże jest mielone w młynie na mąkę, którą wykorzystujemy m.in do pieczenia chleba. Dziś wcieliliśmy się w rolę piekarzy i wspólnie upiekliśmy chleb. Podczas dzisiejszych zajęć rozwijaliśmy umiejętność odczytywania przepisu i odmierzania składników. Było przepysznie!
>> więcej ...
W tym tygodniu rozmawialiśmy o Polsce. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstał nasz kraj według legendy o Lechu, Czechu i Rusie oraz skąd orzeł biały znalazł się na naszym godle. Wiemy, że dawniej władcą naszego kraju był król a obecnie jest nim prezydent. Potrafimy rozpoznać nasze najważniejsze symbole narodowe: flagę, godło i hymn. Wiemy również że symbolami naszego kraju jest także m.in nasz język polski i waluta obowiązująca w naszym kraju - złoty. Wiemy też, że Polska jest sercem Europy!
>> więcej ...
W bieżącym roku szkolnym rozwijamy u dzieci poczucie więzi z naszą ojczyzną poprzez poznawanie różnorodnych krajobrazów i zabytków.
>> więcej ...
W dniu urodzin automaniaka
Motożyczenia dla superchłopaka
Życzymy Ci tyle radości
Ile w wyścigach wspaniałości,
Niech wszystko Ci się układa
Jak czteropasmowa autostrada.
Ile jest aut na planecie,
Ile jest dróg na świecie,
Tyle dla Ciebie szczęścia pragniemy
I z taką radością dziś świętujemy!
- życzą Rybki Nemo! :-)
>> więcej ...
Nasze Przedszkole przyłączyło się do akcji pt. „Wirusoochrona” organizowanej przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Akcja powstała z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę) i jednocześnie stanowi wzmocnienie dotychczasowych naszych działań związanych z szeroko pojętym zdrowiem, aktywnym ruchem, odżywianiem i higieną. Dowiedzieliśmy się jak możemy się chronić przed wirusami i bakteriami, jak możemy dbać o higienę i zdrowie nasze i osób z naszego otoczenia. Wiemy już czego najbardziej boją się wirusy - wody i mydła! Dlatego też nauczyliśmy się wiersza który pomoże nam zapamiętać w jaki sposób dokładnie umyć ręce, by pozbyć się z nich ,,nieproszonych gości''.
>> więcej ...
Włączając się w realizację programu ,,Mamo tato wolę wodę!'' poznaliśmy postać Zdrojka i jego przyjaciół. Zbadaliśmy właściwości wody, dowiedzieliśmy się dlaczego jest tak ważna i niezbędna do życia nie tylko dla ludzi ale także roślin i zwierząt. Wiemy już, że bardzo ważna jest troska o jej czystość i jak groźne jest jej zanieczyszczanie. Poznaliśmy także sposoby na ponowne wykorzystanie plastikowych butelek po wodzie. Samodzielnie wykonaliśmy z nich ozdoby i zabawki. Recykling to ważna sprawa ale i świetna zabawa! :-)
>> więcej ...
Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za wsparcie i poświęcony czas!
Temat: Msza święta- spotkanie wierzących ze zmartwychwstałym Jezusem.
>> więcej ...
Witamy Was serdecznie w ostatnim dniu nauki zdalnej. Dziś zapraszamy Was do wspólnej gimnastyki ekologa i wykonania eko gry planszowej.
>> więcej ...
Sława Hospodu Iisusu Chrystu ! moje Kochane Dzieci :-)
Prośba, do Rodziców, Dziadków, starszego Rodzeństwa o pomoc w przeczytaniu krótkiego opowiadania, które dotyczy ważności dzielenia się, ale nie byle jakiego, tylko umiejętnego tak, aby darujący i obdarowany mieli z tego ogromną radość i pożytek.
>> więcej ...
Zapraszam na język angielski.
>> więcej ...
Witamy Was serdecznie w kolejnym dniu nauki zdalnej. Dzisiaj czekają na Was zabawy matematyczne z nakrętkami. Jeśli nie macie ich w domu, nie martwcie się, możecie je zamienić na kolorowe klocki. Jesteście gotowi? To zaczynamy!
>> więcej ...
Witamy Was serdecznie w kolejnym dniu nauki zdalnej. Dziś dowiemy się dlaczego woda w naszym życiu jest tak ważna i dlaczego tak istotne jest dbanie o to, by nie była zanieczyszczona. Wykonamy eksperyment, który pokaże, jak niebezpieczne dla środowiska są odpady.
>> więcej ...
Drodzy Rodzice i Kochane Rybki Nemo ;-)
Jutro dowiemy się i ,,zbadamy'' dlaczego dbanie o wodę i jej oszczędzanie jest tak ważne. W miarę możliwości prosimy o przygotowanie na jutrzejsze zajęcia (środa 14 kwietnia):
- dwa nieduże słoiki (miseczki lub pojemniczki) z zimną wodą
- mała łyżeczka do herbaty (zwykła lub plastikowa)
- woreczek foliowy (lub kawałek folii aluminiowej)
- nieduży kawałek papieru/gazety
- minkę uśmiechniętą i smutną, narysowaną na dwóch oddzielnych kartkach (dowolnej wielkości). Mogą być podklejone z tyłu słomką lub patyczkiem na wzór kukiełki.
NA CZWARTEK (15 kwietnia) PROSIMY O PRZYGOTOWANIE PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK
Witamy Was serdecznie w kolejnym dniu nauki zdalnej. Dziś poznamy zasady segregacji śmieci, dowiemy się czym jest recykling i spróbujemy sami posegregować przygotowane ,,skarby''.
>> więcej ...
Proszę o wydrukowanie i wycięcie na wtorek i czwartek karty pracy na język angielski.(Patrz załącznik na dole strony)
>> więcej ...
Ogólne cele katechetyczne:
1. Poznanie prawdy o Bożym miłosierdziu.
2. Kształtowanie postawy zaufania miłosierdziu Bożemu.
Modlitwa z dziećmi:
Ojcze nasz
>> więcej ...
Drodzy Rodzice i Kochane Rybki Nemo ;-)
Jutro poznamy zasady segregacji śmieci. W miarę możliwości prosimy o przygotowanie na jutrzejsze zajęcia (wtorek 13 kwietnia):
- po 1 kartce dowolnej wielkości w kolorze: żółty, zielony, niebieski, brązowy, czarny (może być także biała kartka oznaczona danymi kolorami)
- 1-2 sztuki dowolnych drobnych przedmiotów wykonanych z danego tworzywa:
* plastik np.: butelka plastikowa/opakowanie po jogurcie
* metal np.: łyżeczka do herbaty/nakrętka od słoika
* papier np.: zgnieciona kartka/gazeta/ karton/ rolka po papierze toaletowym
* szkło np.: szklana butelka/mały słoiczek
* zmieszane np.: chusteczka higieniczna/ ręcznik papierowy
* bio np.: listek/ kawałek trawki
-> NA CZWARTEK 15.04.2021 prosimy o przygotowanie plastikowych nakrętek
Witamy Was serdecznie w kolejnym tygodniu nauki zdalnej, podczas którego dowiemy się czym jest ekologia i jak należy dbać o naszą planetę Ziemię.
>> więcej ...
Ogólne cele katechetyczne:
1. Poznanie prawdy o zmartwychwstaniu Jezusa.
2. Wzbudzanie radości z faktu, że " Bóg nie umarł, Jezus żyje".
>> więcej ...
Drodzy Rodzice i Kochane Rybki Nemo ;-)
Od poniedziałku 12.04.2021 spotykamy się na platformie Microsoft Teams. Szczegółowe wskazówki, w jaki sposób dołączyć do spotkania: https://support.microsoft.com/pl-pl/office/do%C5%82%C4%85cz-do-spotkania-w-aplikacji-teams-1613bb53-f3fa-431e-85a9-d6a91e3468c9#bkmk_calendar Zapraszamy na zajęcia w następujących godzinach:
Poniedziałek: 9:00 - zajęcia dydaktyczne w grupie
Wtorek: 9:00 - język angielski; 10:00 - zajęcia dydaktyczne w grupie
Środa: 9:00 - zajęcia dydaktyczne w grupie
Czwartek: 9:00 - język angielski; 10:00 - zajęcia dydaktyczne w grupie
Piątek: 9:00 - zajęcia dydaktyczne w grupie
Witamy Was serdecznie w ostatnim dniu zabawy z doświadczeniami. Dziś utrwalimy właściwości czterech żywiołów, które ,,badaliśmy’’ w tym tygodniu. Zagramy także w grę ,,Bingo!’’
>> więcej ...
Informujemy, że zajęcia z języka angielskiego w kolejnych tygodniach od 12 kwietnia będą odbywały się we wtorki i czwartki o godzinie 9.00 na platformie Teams.
Sława Hospodu Iisusu Chrystu moje Kochane Dzieci ! :-)
Znajdujemy się w czwartym tygodniu Wielkiego Postu. Ważnym jest, aby się zastanowić , skąd wziął się grzech ?. Grzech, w szczególności naszych Prarodziców : Adama i Ewy wziął się z nieposłuszeństwa oraz chęci bycia kimś innym - chęcią bycia jak Bóg. Wszystko w ogrodzie Eden, należało do Adama i Ewy. Mieli tyko jedno ograniczenie - czyli był to ich post - nie jeść owoców poznania dobra i zła z drzewa życia, które rośnie po środku Raju. Nie posłuchali tego. Zjedli owoc, a co najgorsze nie przeprosili za to Pana Boga. Składali winę jeden na drugiego. Nie było to dobre. Zostali wygnani z Raju.
>> więcej ...
Witamy i na angielski zapraszamy.
>> więcej ...
Drodzy Rodzice i Kochane Rybki Nemo ;-)
Jutro kolejny dzień wspólnej zabawy z doświadczeniami. W miarę możliwości prosimy o przygotowanie na jutrzejsze zajęcia (piątek 9 kwietnia):
- 1 rolka po papierze toaletowym (lub ręczniku papierowym)
- kartka papieru/gazety
- karta pracy ,,Bingo'' wydrukowana z załącznika (może być w wersji czarno-białej)
- 9 nakrętek/żetonów/monet (lub innych małych przedmiotów do zakrywania obrazków na kartcie pracy)
>> więcej ...
Witamy Was serdecznie w kolejnym dniu wspólnej zabawy z doświadczeniami. Poznaliśmy już dwa żywioły: wodę i powietrze. Dziś spróbujemy ,,zbadać'' kolejny żywioł, jakim jest ogień.
>> więcej ...
Witamy Was serdecznie w kolejnym dniu wspólnej zabawy z doświadczeniami. Wczoraj poznaliśmy cztery żywioły: wodę, ogień, ziemię i powietrze. Przygodę badawczą rozpoczęliśmy od zabawy z wodą, dziś spróbujemy ,,zbadać'' kolejny żywioł, jakim jest powietrze.
>> więcej ...
Drodzy Rodzice i Kochane Rybki Nemo ;-)
Jutro kolejny dzień wspólnej zabawy z doświadczeniami. W miarę możliwości prosimy o przygotowanie na jutrzejsze zajęcia (środa 7 kwietnia) poniższych przedmiotów (mogą być wybrane dostępne), będziemy wspólne przeprowadzać doświadczenia.
- listek
- pasek bibuły
- nadmuchany balon
- kartka papieru/gazety
- chusteczka/ręcznik papierowy
- mazak/długopis/kredka
Witamy serdecznie w kolejnym tygodniu nauki zdalnej. Poniżej zamieszczamy propozycje dzisiejszych aktywności, związanych z tematem tygodnia ,,Cztery żywioły''.
>> więcej ...
Temat: Krzyż symbolem miłości.
>> więcej ...
To już ostatnie zajęcia przed Wielkanocą. Dlatego też Wam drodzy Rodzice i Dzieci składamy najserdeczniejsze życzenia.
>> więcej ...
Witamy w kolejnym dniu nauki zdalnej. Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, z którym związanych jest wiele tradycji i symboli. Dziś poznacie zwyczaje wielkanocne.
>> więcej ...
Jutro łączymy się o godzinie 9:00 wchodząc w link https://meet.jit.si/ i wpisując hasło, które otrzymali Państwo na maila.
Witamy w trzecim dniu nauki zdalnej. Dziś poznacie piosenkę o pisankach. Jak wiecie najważniejsze w czasie świąt wielkanocnych jest jajko, które ludzie od wieków zdobili w różny sposób.
>> więcej ...
Zapraszam na język angielski.
>> więcej ...
Witamy serdecznie w drugim dniu nauki zdalnej. Poniżej zamieszczamy propozycje dzisiejszych aktywności.
,,Wielkanocne zwierzątka''
„Zajączki” – zabawa paluszkowa według Małgorzaty Barańskiej
Rodzic czyta wiersz, wspólnie z dzieckiem wykonuje ruchy palców według instrukcji (zginanie kolejnych palców), wszyscy wspólnie przeliczają palce, ustalają wynik odejmowania.
>> więcej ...
Zapraszam do nauki języka angielskiego.
>> więcej ...
Witamy serdecznie w pierwszym dniu nauki na odległość. Poniżej zamieszczamy propozycje dzisiejszych aktywności, związanych z tematem tygodniowym ,,Wielkanoc''.
>> więcej ...
Szanowni państwo w związku z problemami technicznymi powstałymi na platformie Microsoft Teams niezależnymi od nas. W najbliższy poniedziałek tj. 29.03.2021r. propozycje zajęć zostaną zamieszczone na blogu grupy. W przypadku rozwiązania zaistniałych problemów zostaną państwo poinformowani.
Drodzy Rodzice,
* Informujemy, że pierwsze zajęcia ,,na żywo'' na platformie zdalnej Microsoft Teams odbędą się w poniedziałek (29.03.2021) o godzinie 9:30.
* Na blogu naszej grupy będą zamieszczane informacje o materiałach i pomocach, które potrzebne będą dziecku podczas zajęć na platformie Teams. Informacje będą podane z wyprzedzeniem.
* Będą także zamieszczane materiały do pracy z dzieckiem w domu (osobom, które nie będą mogły uczestniczyć w zajęciach ,,na żywo'')
* Zapraszamy po odbiór książek dzieci (rodziców dzieci, które były nieobecne 26.03), by móc je wykorzystywać podczas zajęć na platformie zdalnej Microsoft Teams.
Książki można odebrać w przedszkolu w godzinach 8:00-13:00.
Włączając się do akcji ,,Wymiany Pocztówkowej'' wspólnie przygotowaliśmy i wysłaliśmy pocztówki z pozdrowieniami do przedszkoli z różnych zakątków Polski. Były to pocztówki z najciekawszymi zabytkami naszego miasta. Przypomnieliśmy także zasady prawidłowego adresowania i wysyłania pocztówki. Jesteśmy bardzo ciekawi odpowiedzi :-)
>> więcej ...
Dziś zaprosiliśmy wiosnę do naszej sali i wspólnie stworzyliśmy wiosenny ogródek. Poznaliśmy rośliny, jakie mogą rosnąć w ogródku, warunki jakich potrzebują aby wyrosnąć oraz czego potrzebujemy do pielęgnacji roślin. Sami posialiśmy rośliny, zasadziliśmy szczypiorek oraz cebulki kwiatowe. Dzięki obserwacji każdego dnia, poznamy cykl rozwoju roślin i będziemy uczyć się systematycznej pielęgnacji roślin.
>> więcej ...
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny udaliśmy się na poszukiwania jej pierwszych oznak. Pogoda spłatała nam ,,figla'' i przywitała nas śniegiem, ale dzielnie i wytrwale poszukiwaliśmy zwiastunów nadchodzącej wiosny. Czekamy na nią z utęsknieniem!
Dziś wspólnie świętowaliśmy 5. urodziny Rozalii, która wróciła do nas po dłuższej nieobecności. Wszyscy bardzo się ucieszyliśmy i z wielką radością zaśpiewaliśmy solenizantce ,,Sto lat!'' i złożyliśmy urodzinowe życzenia. Po wspólnej urodzinowej zabawie podarowaliśmy Rozalii własnoręcznie wykonane laurki.
>> więcej ...
To już VI edycja konkursu związanego z obchodami imienin Marszałka Piłsudskiego przy współpracy Związku Piłsudczyków, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna, którego organizatorem było nasze przedszkole. Celem konkursu było ukazanie postaci Marszałka Piłsudskiego widzianej z perspektywy dziecka. W tegorocznej edycji nagrodę otrzymała Pola. Serdecznie gratulujemy!
>> więcej ...
W związku z tym wiemy ,że wielkimi krokami nadchodzi wiosna. W tym tygodniu dowiadujemy się , jakie ptaki wracają do nas na wiosnę, gdzie i jak bociany budują gniazdo, czym się odżywiają ( niekoniecznie żabami..). Już stworzyliśmy „portret” bociana, układaliśmy puzzle, na których przedstawione były ptaki powracające do Polski na wiosnę, ćwiczyliśmy siłę oddechu wykorzystując kolorowe piórka , a także zmysł dotyku w zabawie „Dotknij po śladzie piórka”.
>> więcej ...
Dziś poznaliśmy historię patrona naszego przedszkola - Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wiemy już, że nasze przedszkole znajduje się na Al. J. Piłsudskiego i że jego patronem jest właśnie Józef Piłsudski. Z filmu edukacyjnego ,,Z albumu Dziadka - historia Józefa Piłsudskiego'' dowiedzieliśmy się, kim był Józef Piłsudski, czym zasłynął dla naszego kraju, co było jego znakiem rozpoznawczym i co lubił robić w wolnym czasie. Wiemy też kim była Kasztanka! Po obejrzeniu filmu spróbowaliśmy narysować portret Naszego Patrona. Bardzo się staraliśmy, pamiętając oczywiście o charakterystycznych wąsach.
>> więcej ...
Lolek otrzymuje bardzo ważny telefon. To szeryf z wioski kowbojskiej! Wraz z Lolkiem musimy porządnie rozgrzać, gdyż przed nami poważna misja. Wraz z Lolkiem wyruszyliśmy w gimnastyczną podróż na poszukiwanie zaginionej... krowy! Po sukcesie związanym z rozwiązaniem tajemniczej zagadki czekało na nas ostatnie wyzwanie. Wyzwanie przeprowadził Lolek we własnej osobie, więc było mnóstwo śmiechu i frajdy! W nagrodę otrzymaliśmy Gimnastyczną Gwiazdę Szeryfa. Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z Lolkiem.
>> więcej ...
Niedawno przy poznaniu cyfry 7 zapoznaliśmy się z pląsem „ Czy znasz magiczną liczbę 7?”. Teraz poznawaliśmy cyfrę 8 , dodając liczby oczek na kostkach wyrzucanych przez siebie, układając z sylwet ich ilość, rysując w powietrzu, nogą itp. Następnie tworzyliśmy ósemki z własnych ciał. Wykonaliśmy kilka ćwiczeń z kinezjologii edukacyjnej , m. in. właśnie „ leniwą ósemkę”, które pomagają usprawnić codzienne działania poprzez dobrą współpracę obu półkul mózgowych.
>> więcej ...
Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal walentynkowy był dla nas niezwykłym, długo wyczekiwanym dniem. Motywem przewodnim były stroje walentynkowe. Oprócz nich nie zabrakło księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele, wiele innych postaci. Świetnie się bawiliśmy przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z nam z twarzy!
Dzień jak co dzień – cóż za bzdura! Dziś w przedszkolu pączków góra. Małe pączki, duże pączki, dziś po nie sięgają rączki. I kalorii nikt nie liczy… Cóż za święto, czy ktoś wie? Tłusty czwartek ! Cieszmy się! Tymi słowami rozpoczął się w naszej grupie słodki dzień – Tłusty czwartek. Poznaliśmy tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków - wykonaliśmy je sami! Wyglądają przepysznie!
>> więcej ...
Muzyka odgrywa ważną rolę we wszechstronnym rozwoju dziecka, a wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozpoczęcie edukacji muzycznej. Dlatego dużo miejsca zajmuje ruch przy muzyce, śpiew, grę na instrumentach, słuchanie oraz tworzenie muzyki.Dzięki zajęciom dzieci potrafią reagować ruchem na zmianę dynamiki i tempa muzyki, odtwarzać zadany rytm, interpretować ruchem treść muzyki, wygrywać rytm na instrumentach perkusyjnych, improwizować instrumentalnie i werbalnie.
>> więcej ...
Początek lutego upłynął nam na zabawie w sklep oraz poznawania różnorodnych pojęć związanych z tą tematyką. Jednym z zagadnień było poznawanie pojęć matematycznych , w tym ciężaru przedmiotów i sposobów ważenia. Kubki po jogurtach natomiast wykorzystaliśmy do zabawy dydaktycznej - zadaniem dzieci było budowanie na czas wież z kubków za każdym razem różnej wielkości.
>> więcej ...
9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowaliśmy ,,papierową'' pizzę. Sami uformowaliśmy ,,ciasto'', posmarowaliśmy sosem pomidorowym, nałożyliśmy przygotowane wcześniej ulubione składniki i posypaliśmy serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Na koniec dnia zagraliśmy w ,,pizzowego'' twistera. Cały dzień upłynął w miłej i ,,włoskiej'' atmosferze. Dzięki obchodom tego dnia dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz jakie są etapy własnoręcznego wykonywania pizzy.

>> więcej ...
Światowy Dzień Chorego, który przypada na 11 lutego, to idealna okazja, aby dodać otuchy wszystkim osobom przebywającym w szpitalach. Fundacja „Dr Clown” organizuje z tej okazji już po raz czwarty ogólnopolską akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego”, w której zachęca do okazania wsparcia pacjentom szpitali i przekazania im życzeń szybkiego powrotu do zdrowia.Do akcji włączyły się także ,,Rybki Nemo'', które z wielkim zaangażowaniem i empatią wykonały własnoręcznie kolorowe pocztówki, które za pośrednictwem wolontariuszy zostaną przekazane podopiecznym szpitali.
>> więcej ...
Nasza grupa wzięła udział w przygotowaniach do konkursu plastycznego ,,Las zimą'', zorganizowanego przez Przedszkole Samorządowe Nr 85 w Białymstoku, pod patronatem Nadleśnictwa Dojlidy. Wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną, przedstawiającą zimowy las. Komisja wyłoniła prace, które zostały wysłane na konkurs.
Zabawy w kodowanie bez komputera to doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu, również w przedszkolu. To nie tylko świetna zabawa, ale przy okazji uczymy się czegoś nowego. Umiejętności logicznego myślenia, analizowania, formułowania poleceń są niezwykle przydatne na co dzień! Dziś poznaliśmy zabawę, podczas której zadaniem było tak pokierowanie kolegi/koleżanki za pomocą ,,komend'' aby pokonać trasę i znaleźć się na mecie. Podczas zabawy rozwijaliśmy orientację przestrzenną, prawidłowe określanie kierunków oraz umiejętności współpracy i współdziałania. Było bardzo wesoło! :)
>> więcej ...
Dziś poznaliśmy cyfrę 7 i utrwalaliśmy umiejętność przeliczania w tym zakresie przy wykorzystaniu maty do kodowania. To była świetna zabawa, a przy tym matematyka na wesoło! :)

>> więcej ...
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wideo z życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka.
>> więcej ...
OLA,EMILKA, POLA,KRZYŚ, PIOTRUŚ I JULIA ŻYCZĄ WESOŁYCH ŚWIĄT !
>> więcej ...
Dzisiaj w naszej grupie odbyła się uroczystość - nasza kochana pani Ewa odchodzi na emeryturę ( jak mówią niektórzy z nas- na elementurę...) . Z tej okazji przygotowaliśmy dla niej laurkę z podpisami i odciskami naszych palców w serduszku z cekinów, jak też krótki program artystyczny. Wręczyliśmy czerwone róże, które zabezpieczyli rodzice. Życzymy pani Ewie długiegoooooo, zdowegoooo i radosnegoooo odpoczynku , i jak napisaliśmy w laurce - czekamy na rychłe odwiedziny !
>> więcej ...
Dziś większość z nas przyszło do przedszkola ubrana na czerwono. Wiadomo dlaczego... Co prawda Mikołajki były wczoraj, ale w przedszkolu nie opuszczamy żadnej okazji żeby się dobrze bawić. A szczególnie , gdy łączy się to z fajnymi prezentami. W czasie mikołajkowych zabaw usłyszeliśmy pukanie do drzwi. Od razu domyśliliśmy się , że to Mikołaj. Gdy otworzyliśmy drzwi okazało się , że za drzwiami stoi worek z prezentami...
>> więcej ...
1. Piosenka powitalna ze śpiewem - dzieci ją znają,więc nauczą jej rodziców. Dla przypomnienia : " Cześć , daj mi rękę, cześć daj mi rękę, idziemy teraz razem śpiewając piosenkę". Powtarzamy ją kilka razy zmieniając drugi człon, np.„ tupiemy teraz razem śpiewając piosenkę” itp.
>> więcej ...
1.Powitanie Jesień rozwija się wokoło
Patrzy na Ciebie wesoło
Więc smutek usuń w cień
I miej wspaniały dzień...
>> więcej ...
Witam Wszystkich. Współczesna rzeczywistość stawia wszystkim nowe wyzwania . Nasze przedszkole , jak i inne placówki oświatowe ,również dosięgło zdalne nauczanie. W związku z tym jutro i w poniedziałek zapraszam Dzieci i Rodziców na zajęcia poprzez aplikację MS Teams o godzinie 10.30 . Mam nadzieję, że wszyscy poradzimy sobie z techniką i spotkamy się na zajęciach. Mira T.
1.„ Jak zwierzę”- zabawa ruchowa
>> więcej ...
Do czego mogą służyć stare gazety? Gazety to wdzięczny materiał recyklinowy , który można wykorzystać do wielu zabaw, Są dość plastyczne, łatwo je zgnieść, podrzeć. Zabawy z gazetą ćwiczą przede wszystkim małą motorykę i kreatywność dziecka. Nasze przedszkolaki podczas wspólnych gazetowych szaleństw kształciły też ogólną sprawność ruchową, sprawność manualną, wyobraźnię, pamięć słuchową, analizę i syntezę wzrokową, twórcze myślenie, itp.
Temat tygodniowy „Nasza Polska” nawiązujący do Święta Niepodległości zachęcał do bliższego poznania wielu aspektów dziecięcej polskości. Rozmawialiśmy o symbolach narodowych, naszym mieście... Temat był też okazją do słuchania kompozycji wielkiego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina. Polonezy , mazurki i walce wykorzystaliśmy też do pracy plastycznej „ Jeże”, gdzie główną część stanowiło rysowanie obiema rękoma do słyszanej muzyki. Rysowanie oburącz poprawia koordynację ręka – oko oraz ćwiczy orientację w przestrzeni. Jest doskonałym ćwiczeniem przygotowującym do nauki pisania. I sprawia dużo frajdy.
>> więcej ...
>> więcej ...
Idzie Karol, głośno śpiewa, aż spadają liście z drzewa.
>> więcej ...
Ze względu na zalecenia odgórne informujemy , że wszelkie wyjścia i wycieczki zostają odwołane.
Drodzy Rodzice w dniu 27.10 2020 r. ( wtorek) nasza grupa wychodzi na zajęcia plastyczne do galerii im. Slendzińskich. Prosimy o wpłatę do nauczycielek grupy w wysokości 7 zł. Przypominamy o obowiązkowych maseczkach.
W tym tygodniu przewodził w naszej grupie temat owoców. Poznawaliśmy ich nazwy, wygląd i właściwości . Utrwalaliśmy też smaki. w ostatnim dniu realizowanego tematu podczas zajęcia każdy spróbował przynajmniej jednego owocu i zgadywał jego nazwę. Nieźle nam szło, choć czasem rozpoznanie owocu sprawiało nam trudności...
>> więcej ...
W piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu nasze przedszkole było wyjątkowo radosne i uśmiechnięte. Zachęcamy wszystkich do podzielenia się ciepłymi i życzliwymi uśmiechami.
>> więcej ...
Informujemy, że we wtorek 29.09.20 r. nasza grupa będzie uczestniczyć w zajęciach
>> więcej ...
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
>> więcej ...
W bieżącym roku szkolnym będziemy rozwijać u dzieci poczucie więzi z naszą ojczyzną poprzez poznawanie różnorodnych krajobrazów i zabytków.
>> więcej ...
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI W WIEKU 3-6- LAT
DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM
“WSPOMNIENIA Z WAKACJI”
>> więcej ...
Drodzy Rodzice zapraszamy Was na pierwsze zebranie grupowe w tym roku szkolnym. Ze względu na obostrzenia sanitarne odbędzie się ono na tarasie (od strony placu zabaw) we wtorek 15.09.20 r. o godz. 16.30. Prosimy o posiadanie maseczek i długopisów.
„Białystok w czterech porach roku” - to konkurs fotograficzny, który wkrótce odbędzie się w naszym przedszkolu. Serdecznie zapraszamy do wysyłania zdjęć Waszych pociech na tle ciekawych i charakterystycznych miejsc naszego miasta: wiosną, latem, jesienią lub zimą.
>> więcej ...
„Bim bum” – zajęcia umuzykalniające. Cel: rozwijanie słuchu muzycznego
>> więcej ...
Środa 01.04.2020r.
>> więcej ...
Dzisiaj przekazujemy Wam, kochane Rybki Nemo pozdrowienia od Sebastiana, który razem ze Swoim bratem Krystianem wyczarował smaczne prace plastyczne. A dlaczego smaczne, to przyjrzyjcie się uważnie z czego one są zrobione i wszystko będziecie wiedzieli
. Sebastian przesyłał też zdjęcia Swoich innych prac.
>> więcej ...
Wtorek 31.03.2020
>> więcej ...
Poniedziałek 30.03.2020r.
>> więcej ...
Poniedziałek robi skoki,
>> więcej ...
Witam, przedszkolaki pamiętacie jeszcze przedszkole i nasze sztuczki cyrkowe?
Dla przypomnienia poniżej dołączam kilka zdjęć z naszych zajęć. Może pamiętacie sztuczkę z gumką do włosów? Jak nie to poniżej macie wspaniałe przypomnienie. Możecie pokazać sztuczkę dla swojej rodziny, a na pewno ucieszą się i z radością z Wami poćwiczą. Myślę, że to będą miłe i ciekawie spędzone chwile. Powodzenia!
>> więcej ...
Kochane dzieci jestem ciekawa czy pamiętacie jeszcze zwierzątka wiejskie w j. angielskim. Myślę, że na pewno pamiętacie zwierzątka z poniższej piosenki. Niestety nie mam piosenki o Farmerze Brązowym – „Farmer Brown”, ale poniższego farmera również polubicie 😊. Stary Donald – „Old MacDonald” również miał farmę, na której miał świnię, kaczkę, konia, indyka. Czy wszystkie zwierzątka wymieniłam? A może zapomniałam jakiegoś wymienić? Jak tak to posłuchajcie piosenki i powiedzcie głośno mamie i tacie jakiego zwierzątka nie wymieniłam. Miłej zabawy!
>> więcej ...
Rybki Nemo!
>> więcej ...
Witamy wszystkie Rybki Nemo! Zapraszamy do założenia zielonego ogródka w domu.
>> więcej ...
Witajcie Drogie Rybki Nemo
>> więcej ...
Witam, mam nadzieję, że ukazane przez nas pomysły na spędzanie wolnego czasu przypadły Wam do gustu. W tym poście chciałabym zachęcić Was do powtórzenia języka angielskiego. Poniżej są umieszczone linki do filmów z piosenkami, które wcześniej poznaliśmy. Dołączam również bajkę o baaaardzo głodnej gąsieniczce. Jest to moja ulubiona angielska bajka i mam nadzieję, że Wam również się spodoba. Zachęcam również do oglądania bajek w j. angielskim.
>> więcej ...
Serdecznie zapraszamy
>> więcej ...
23 stycznia 2020 r. ( czwartek)
>> więcej ...
Życzenia składają Panie i Rybki
>> więcej ...
We wrześniu Rybki wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalek, aby obejrzeć spektakl pt.: „Pan Brzuchatek”. To bajka adresowana do najmłodszych widzów. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Aktorzy, lalki, prawdziwa scena oraz muzyka przyciągały uwagę przedszkolaków i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.
>> więcej ...
We wtorek w tygodniu obchodów Dnia Dziecka wybraliśmy się do centrum miasta i zatrzymaliśmy się w jednej z lodziarni. Te zimne, smaczne i samodzielnie wybrane lody w słoneczny dzień sprawiły nam ogromną radość. Popatrzcie sami na nasze uśmiechnięte i kolorowe buzie. Pełni energii oraz dobrego humoru w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na skwerze przy kaskadowej fontannie, gdzie chwilę schłodziliśmy się i popuszczaliśmy „kolorowy statek”.
>> więcej ...
15.05.2019 mimo deszczowej pogody wybraliśmy się do Teatru Lalek na „Baśń o rycerzu bez konia”. Była to pełna humoru, rozśpiewana opowieść o sile marzeń i wielkiej przyjaźni, która zdolna jest pokonać wszelkie przeciwności losu.
16.05 w czwarek podczas audycji muzycznej zespołu ARTE - MUZA przenieśliśmy się do złotych lat swingu. Podczas audycji dowiedzieliśmy się jak powstał swing, poznaliśmy: popularne utwory z tego gatunku i pojęcie muzyczne - synkopa. Niektórzy z nas mogli aktywnie wspomóc zespół śpiewając, tańcząc i grając na instrumentach, a wszystko w rytmie swingu
>> więcej ...
Uwielbiamy świętowanie urodzin. Tym razem urodziny obchodzili: Ania i Leon. Z tej okazji przynieśli różne smakołyki, którymi poczęstowali nas i personel przedszkola. Oczywiście wcześniej były życzenia (niektóre nawet na ucho), gromkie „Sto lat” i uwielbiane przez jubilatów „podrzucanie”. Jubilatom jeszcze raz życzymy „sto lat”!!!
>> więcej ...
!6.05 po raz pierwszy wybraliśmy się do biblioteki szkolnej przy SP nr 4. Podczas zwiedzania mieliśmy możliwość m.in. przejść między regałami z książkami, obejrzeć najdłuższą książkę, wysłuchać fragmentu bajki p. G. Kasdepke - absolwenta tej szkoły. Na koniec wizyty każdy z nas otrzymał od pani bibliotekarki zakładkę do książki i kolorowankę.
>> więcej ...
Idę, idę, idę prosto do was. Idę, idę, słońce niosę wam.
Wszystkie śniegi stopię, Zazielenię wszystkie lasy,
Fiołki oraz bratki, Patrzcie, dla was mam
>> więcej ...
Dwudziestego pierwszego marca wzięliśmy udział w konkursie teatralnym zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty i Młodzieżowy Dom Kultury . Pokazaliśmy „ Pana Hilarego”. Próby były czasami nużące, bo przedstawienie wymagało od nas skupienia , wypowiadania wielu kwestii razem , równo, utrzymywania odpowiedniego rytmu i dynamiki. Jury doceniło nasze starania. podkreśliło nietuzinkowe rozwiązania, czystość i przejrzystość scenograficzną,grę aktorską. Zajęliśmy I miejsce ! Nagrodę indywidualną za rolę starszej aspirant otrzymała Laura A. 
>> więcej ...
Dziś odbyła się miejska uroczystość z okazji imienin Marszałka J. Piłsudskiego , na której miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu „ Marszałek Piłsudski oczami dziecka” . Część dzieci z naszej grupy brała udział w tej uroczystości śpiewając w chórze, a dwoje dzieci zostało lauratami konkursu: Laura A, otrzymała wyróżnienie, a Robert B. -nagrodę,
>> więcej ...
Nadchodzi wiosna, ale my postanowiliśmy ją trochę przyśpieszyć. Założyliśmy na parapecie tzw. „zielony ogródek”, czyli posialiśmy nasiona rzeżuchy, kwiatów . Każdy był bardzo zaangażowany. Przypomnieliśmy warunki wzrostu roślin i postanowiliśmy codziennie dbać o swoje hodowle. Sami też następnego dnia zrobiliśmy kanapki, które miały być zdrowe i ładnie skomponowane. Podobało się nam to zajęcie i kanapki smakowały wyśmienicie...
>> więcej ...
W ubiegłym tygodniu mieliśmy nieoczekiwanych gości - babcię i dziadka Kuby T. Okazało się , że pasją dziadka jest pisanie wierszy. W swoim dorobku ma także wiele utworów dla dzieci, z których wybrane nam zaprezentował. Podobały się nam bardzo, szczególnie te o wesołym charakterze. Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy autorowi , wręczając przedszkolną laurkę.
>> więcej ...
19.02.2019 r. uczestniczyliśmy w miejskich uroczystościach z okazji 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Białystok. o godz. 12.00 udaliśmy się pod pomnik naszego patrona J. Piłsudskiego. Były okolicznościowe przemówienia, pieśni patriotyczne,defilada służb mundurowych, niepodległościowy tort. My z tej okazji dostaliśmy białostockie precle i biało-czerwone lizaki.
>> więcej ...
W tym tygodniu odwiedził przedszkole Tomek M.- absolwent naszego przedszkola. W tym roku rozpoczął on naukę w szkole muzycznej i drugi rok uczy się gry na pianinie. Tomek zaprezentował nam utwory, których nauczył się przez ten rok oraz które sam skomponował. Umówiliśmy się, że będzie nas odwiedzał i prezentował swoje umiejętności. Możliwe, że Michasia-nasza absolwentka, która też chodzi do szkoły muzycznej będzie przychodziła razem z nim.
>> więcej ...
Choć minęło już trochę czasu od kalendarzowego Dnia Babci i Dziadka my gościliśmy swoich dziadków siódmego lutego. Przedstawiliśmy im program artystyczny składający się z piosenek , wierszy , tańców oraz instrumentacji. Potem w bardzo miłej atmosferze poczęstowaliśmy się wspólnie tym , co przygotowali rodzice.
>> więcej ...
Dotyk jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego dzieci. Zmysł dotyku odpowiedzialny jest za wiele ważnych funkcji organizmu: m.in. mówienie, poruszanie się, zaspakajanie potrzeb fizjologicznych, jedzenie, zręczność manualna, odczuwanie bodźców bolesnych i przyjemnych oraz wiele innych funkcji. Dotykanie rękami i całym ciałem dostarcza podstawowych informacji o otoczeniu. Dzięki uświadomieniu sobie doświadczeń dotykowych poszerzają się możliwości opisu: miękki, włochaty, ostry, wilgotny, śliski itp. W różnych miejscach ciała jesteśmy w różnym stopniu wrażliwi na dotyk. Dlatego ćwiczenia rozwijające zmysł dotyku nie powinny ograniczać się jedynie do badania rękami. Wiele ćwiczeń dzieci mogą wykonywać również stopami, policzkiem, a nawet całym ciałem. My wykorzystaliśmy w swoich zabawach folię bębenkową, którą badaliśmy różnymi częściami ciała. Na początku najbardziej wykorzystywaliśmy gołe stopy, potem już całe ciało ....
>> więcej ...
Minął już 2018 rok. Mamy nadzieję, że nowy rok będzie jeszcze lepszy od poprzedniego. Zaczęliśmy go bardzo przyjemnie, a to dlatego , że już 2-ego stycznia obchodziliśmy urodziny Mai W. Były życzenia , cukierki i laurki.... Sto lat Maju !
Aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe. jak ten jeden wigilijny wieczór. Aby Wasze twarze i twarze Waszych najbliższych zawsze rozpromieniał uśmiech, a gwiazda betlejemska prowadziła Was ku szczytom życzą: dzieci wraz z nauczycielkami
Dziewczynki z naszej grupy uczestniczyły w konkursach „Mikołajkowej Gali Przedszkolaka” w Młodzieżowym Domu Kultury: recytatorskim - Wiktoria W. i piosenki - Laura A., która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy !
W tym miesiącu poznaliśmy wiersz: „Kłopoty Świętego Mikołaja”
>> więcej ...
4.12.2018 (wtorek) na godz. 9.00 wychodzimy do Teatru Lalek na przedstawienie „Straszna piątka”. Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci do godz. 8.15. Koszt biletu 17 zł. (11.50zł z Kartą Dużej Rodziny).
W listopadzie tata Wiktorii W. zainaugurował w tym roku szkolnym kontynuację spotkań z ubiegłego roku „Rodzice czytają dzieciom”. Pan Sylwester przeczytał ulubione wiersze Wiktorii. Dzieci chętnie słuchały i aktywnie włączały się do wspólnego recytowania fragmentów znanych dzieciom wierszy. Wiele radości sprawiły też dzieciom przygotowane przez tatę Wiktorii sztuczki z kubeczkami jak również rola „dużego niedźwiedzia” w zabawie „Stary niedźwiedź mocno śpi...”. Dziękujemy p. Sylwestrowi i zapraszamy ponownie. Zapraszamy kolejnych Rodziców - ochotników na czytanie legend i ulubionych bajek naszych dzieci.
>> więcej ...
W tym miesiącu nauczyliśmy się m.in. zabawę paluszkową wg M. Barańskiej do wiersza „Zajaczki”, który pomaga nam w liczeniu: Pięć zajączków małych kica na polanie. Gdy się jeden schowa, ile nam zostanie? Pięć zajączków małych kica na polanie. Gdy się dwa schowają, ile tu zostanie? Pięć zajączków małych kica na polanie. Gdy się trzy schowają, ile tu zostanie? Pięć zajączków małych kica na polanie. Gdy odejdą cztery, ile tu zostanie? Pięć zajączków małych kica na polanie. Kiedy pięć się schowa, ile tu zostanie? Pięć zajączków małych już do mamy kica. Kocha je ogromnie mama zajęczyca. oraz piosenkę:"„Deszczowa orkiestra”
>> więcej ...
„Hokus pokus czary - mary niech się spełnią andrzejkowe czary”. W ten sposób rozpoczęliśmy piątkowe wróżby andrzejkowe, które przeplataliśmy pląsami, tańcami i zabawami przy muzyce. Czy nasze wróżby się spełnią? Czas nam pokaże! Ale teraz już wiemy, że były okazją do wspólnych i wesołych zabaw.
Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
>> więcej ...
Drodzy Rodzice dziękujemy za udział w zajęciu otwartym, które dla Was zorganizowałyśmy. Mieliście Państwo możliwość zapoznania się ze sposobami naszej pracy z dziećmi, zaobserwowania zachowania się dziecka na tle grupy, śledzenia ogólnych postępy dziecka na różnych płaszczyznach wychowania przedszkolnego. Swoją obecnością na pewno sprawiliście radość swoim dzieciom. Mamy nadzieję , że spędziliście Państwo przyjemnie ten wspólny dla nas wszystkich czas.
Z okazji 100-lecia uzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się dwie uroczystości, które były uwieńczeniem całorocznego cyklu naszych spotkań z patriotyzmem. Z rana uczestniczyliśmy w apelu niepodległościowym z udziałem władz miasta, a po południu w patriotycznym śpiewaniu , na którym obecni byli nasi kochani rodzice. Poczuliśmy się wtedy , jak jedna wielka polska rodzina.
>> więcej ...
Tego samego dnia po południu mieliśmy ciekawe zajęcie z mamą Jasia z Motylków, która pracuje w galerii im. Sleńdzińskich. Po krótkim wprowadzeniu o marszałku Piłsudskim- naszym patronie układaliśmy wspólnie z ogromnych elementów jego postać. Następnie prowadząca zaproponowała samodzielne narysowanie portretu marszałka. Otrzymaliśmy instrukcje, jak wykonać to zadanie i miniaturki portretów, na których mogliśmy się wzorować. Powstały oryginalne prace - jedyne i niepowtarzalne...
Pod takim hasłem odbyła się już 17-a edycja Miejskiego Konkursu Patriotycznego zorganizowana przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku. Dołączając się aktywnie do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę w konkursie wzięły udział też dzieci z naszej grupy : Laura Adamska zaśpiewała „ Pieśń o wodzu miłym” ,Tymoteusz Hodun i Jakub Tyborowski wykonali piosenkę „ Przybyli ułani pod okienko”,a Anastazja Łowicka i Maja Wasilewska zaśpiewały utwór " Wojenko, wojenko". Był to pierwszy występ naszych dzieci poza przedszkolem , tym bardziej cieszymy się z odniesionych sukcesów. Laura wyśpiewała nagrodę , a duet dziewczynek wyróżnienie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na Patriotyczne Śpiewanie, które odbędzie się w dniu 9 listopada o godzinie 15.30. w ramach obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości Polski.Po uroczystości czeka na wszystkich słodki poczęstunek.
Witamy Rodziców w roku szkolnym 2018/2019
>> więcej ...
W ramach obchodów Dnia Dziecka wybraliśmy się na wycieczkę do Zalesia - Krainy Krasnoludków. Czekało na nas wiele atrakcji: pływanie tratwą, jazda na kucyku i osiołku, przejażdżka furą, tor przeszkód i wiele innych ciekawych rzeczy!
25 maja zaprosiliśmy nasze kochane mamy i kochanych tatusiów do przedszkola na uroczystość z okazji Ich święta. Przygotowaliśmy występ, niespodzianki, poczęstunek ale i tak najwięcej radości sprawiły rodzicom wspólne zabawy przy wesołej muzyce! Życzymy Wam sto lat!!!
Po raz trzeci wybraliśmy się do Galerii im. Sleńdzińskich na warsztaty plastyczne. Tym razem cel był wyjątkowy - malowaliśmy obraz z okazji Dnia Mamy i Taty w naszym przedszkolu. Musimy powiedzieć, że bardzo przyłożyliśmy się do pracy, aby to był wyjątkowy prezent dla naszych kochanych Rodziców!
W maju swoje 5 urodzinki świętowała Magda a Paweł 6!a my razem z nimi! było dużo słodkości, życzeń i uśmiechów. 100 lat Madziu i Pawełku!
W majową środę wybraliśmy się na zajęcia „Disney English” z języka angielskiego do szkoły językowej Empik School. Była to doskonała okazja do nauki języka angielskiego poprzez aktywną zabawę z bohaterami bajek Disneya. Był to dzień pozytywnych wrażeń, ponieważ dzieci dostały upominki z bajkowymi postaciami!
10 maja obchodziliśmy Dzień optymizmu i jak sama nazwa wskazuje, tego dnia królowały dobry humor i radość w naszej grupie! Sami zobaczcie!
To dopiero była frajda! W środę wybraliśmy się na wycieczkę do naszego ZOO! Mogliśmy zobaczyć jakie zwierzęta tam mieszkają oraz posłuchać krótkiego opisu o życiu tych zwierząt. Dużo radości przyniosła nam również zabawa w pobliskim parku. Bardzo lubimy takie wycieczki!
Bardzo lubimy, gdy nasze mamy czytają nam ulubione bajki dlatego też w naszej grupie odbyło się czytanie baśni i legend polskich. Czytały nam mamy: Hani, Magdy i Zosi. Kochane mamy, zapraszamy was częściej na popołudniowe czytanie!
Wiosna, wiosna w kalendarzu a u nas także na talerzach! Dziś robiliśmy pyszne i zdrowe kanapki. Każdy z nas przyniósł ulubione warzywo i wspólnie zabraliśmy się do pracy! Aż trudno było się zdecydować, co smacznego położyć na chlebek! Zrobiliśmy też kanapki żeby poczęstować panie w przedszkolu! Jednogłośnie stwierdzamy, że bardzo nam smakowały!!!
Różnych gości zapraszaliśmy już do naszego przedszkola ale pies przyszedł do naszej grupy po raz pierwszy! Oskar - bo tak się wabi, to pupil naszej koleżanki Zosi Szuszkiewicz. Oprócz tego, że jest piękny również pomaga dzieciom! To pies z którym mama Zosi, Pani Monika, prowadzi dogoterapię w różnych placówkach i przedszkolach. My mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi przedmiotami, które służą psu każdego dnia oraz chować psie przekąski do zabawek, z których Oskar sprytnie je wyjadał! Bardzo byśmy chcieli, aby Oskar zaglądał do nas częściej!!!
W kwietniu swoje piąte urodzinki świętowały Zosia i Nikola a my razem z nimi! Było mnóstwo atrakcji urodzinowych, niespodzianek i tego, co nas najbardziej cieszy - łakoci! Sto lat życzymy naszym koleżankom!
23 marca Zosia wraz z koleżanką z V grupy reprezentowała nasze przedszkole na konkursie recytatorskim pt.: „Matematyczna poezja” zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 5, zaś Magda i Nikola zdobyły nagrody w konkursie plastycznym pt.: „Wielkanocne ozdoby”, który zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 85. Serdecznie dziewczynkom gratulujemy!!!
W końcu przyszła upragniona wiosna! i chociaż pogoda za oknem nie sprzyjała spacerom to w naszej sali było wesoło i radośnie! Tego dnia urodziny obchodziła Gabrysia - nasza mała Wiosenka, W rytmie wesołych piosenek witaliśmy wiosnę, oglądaliśmy też zwyczaje topienia Marzanny, odgadywaliśmy zagadki o zwiastunach wiosny oraz wspólnie wykonaliśmy portret Pani Wiosny! To był wspaniały dzień!
Po raz drugi zaprosiliśmy do naszej grupy panią Basię, która przyjechała z pachnącymi pierniczkami abyśmy mogli je samodzielnie ozdobić. Święta Wielkanocne tuż tuż tak więc i pierniczki miały kształt zajączków, jajek, wiosennych kwiatów. A że mamy sprytne rączki to i praca szła nam wspaniale! Popatrzcie sami jacy z nas cukiernicy!
19 marca udaliśmy się do Szkoły Muzycznej na zaproszenie pani Sylwii Lenczewskiej naszej rytmiczki w celu wysłuchania i obejrzenia koncertu w wykonaniu dzieci uczęszczających do tej szkoły. Wrażeń było co niemiara gdyż wystąpiły dzieci i młodzież grająca na wielu instrumentach jak również tańcząca balet. A że muzyka ma właściwości relaksacyjne przekonał się nasz Jaś, którego muzyka uspała:)))
W piękny marcowy poranek wybraliśmy się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl dla dzieci „Palko”. To ciekawa opowieść o chłopcu który miał piękne marzenia niekoniecznie związane ze szkołą i nauką. Oj my też bardzo lubimy zabawę i często bujamy w obłokach....
Po raz kolejny dzieci z naszej grupy Klaudia i Jaś reprezentowały przedszkole w konkursie recytatorskim pt.: „Bajki w literaturze dziecięcej”, zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 50 w Białymstoku. W klubie osiedlowym Kaktus wystąpiły z wierszem: „Do biedronki przyszedł żuk” i zdobyły wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy!
W marcu swoje 5 urodzinki obchodziła nasza koleżanka Ania! Tego dnia było bardzo wesoło, radośnie i oczywiście słodko! Życzymy Ani 100 lat!
28 lutego Gabrysia reprezentowała nasze przedszkole na XV Festiwalu muzyczno-recytatorskim pt.: „Zdrowym być”, który zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 68 w Białymstoku. Gabrysia wystąpiła z wierszem J. Brzechwy „Mucha”. Impreza ta była bogata w konkursy dla dzieci. Oprócz dyplomów i nagród rzeczowych dzieci otrzymały dodatkowo zdrowe „upominki” w postaci owoców. Serdecznie Gabrysi gratulujemy!
W lutym 5 lat skończył nasz kolega Cyprian i dlatego w tym dniu było bardzo uroczyście, wesoło i słodko! Życzyliśmy naszemu koledze samych wspaniałych dni!
Tak jak wszystkie dzieci lubimy zabawy na świeżym powietrzu a zwłaszcza zimą, kiedy to możemy porzucać się śnieżkami, ulepić bałwana. Ale także dużo radości sprawia nam bieganie po śniegu!
15 lutego Laura i Borys reprezentowali nasze przedszkole na Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Zimo, baw się z nami!", który zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 28 w Białymstoku. Oprócz prezentacji talentów wokalnych były wspólne zimowe zabawy i słodki poczęstunek. Nasze dzieci nie wróciły z pustymi rękami tylko z nagrodami! Serdecznie im gratulujemy!
W styczniu także świętowaliśmy urodziny naszej koleżanki - Neli. Było dużo uśmiechu, radości, śpiewu a także słodkości! Sto lat!!!
Wszystkie dzieci kochają bale a najbardziej takie, gdzie można się przebierać! W naszym przedszkolu też był wspaniały bal pt: „W krainie bajek” i zobaczcie sami, jakie postaci królowały tego dnia. Ciekawe, czy poznacie?
Jak bardzo kochamy swoich dziadków i babcie nie trzeba o tym nikogo przekonywać! Dlatego cieszymy się, że jest raz w roku taki wyjątkowy dzień, kiedy możemy zaprosić Ich do przedszkola i pokazać, co przygotowaliśmy babciom i dziadkom . Bardzo byśmy chcieli, aby Dzień Babci i Dziadka był codziennie!
To właśnie tam wybraliśmy się 18 stycznia aby obejrzeć szopki bożonarodzeniowe wykonane przez dzieci z białostockich szkół i przedszkoli. Wszystkie nam się bardzo podobały lecz najbardziej te z piernika! Chyba wscy wiemy dlaczego???
Do naszego przedszkola przyszła pani Basia, specjalistka od robienia i dekorowania pierników. Byliśmy pod wrażeniem plasteliny jadalnej, koralików i brokatów spożywczych! Na początku ozdobiliśmy duże pierniki, którymi poczęstowaliśmy panie w przedszkolu a następnie zabraliśmy się za dekorowanie naszych własnych. Zrobiliśmy też wizytówkę do pierników. To była fantastyczna zabawa!!!
W poniedziałek wybraliśmy się na Rynek Kościuszki aby zobaczyć Szopkę Bożonarodzeniową. Największe zainteresowanie wzbudziły w nas zwierzęta zwłaszcza osioł, który był tak bardzo uparty, że nawet na chwilę nie odwrócił się do zdjęcia. Wracając pospacerowaliśmy jeszcze obok straganów na Jarmarku i było tam mnóstwo ciekawych rzeczy zwłaszcza własnoręcznie zrobionych zabawek!
W tym tygodniu rozmawiamy o książkach i bajkach dlatego wybraliśmy się do Biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 4. Pani bibliotekarka pokazała nam wiele ciekawych rzeczy: teatrzyk kanishibai, książki które można wypożyczyć, czasopisma, słuchaliśmy przygód „Cecylki Knedelek” oraz audiobook „Smok Wawelski”. Obejrzeliśmy też wiele książek przyrodniczych i uważamy wycieczkę za bardzo udaną!
W czwartek 14 grudnia wybraliśmy się no BTL na spektakl pt.: "Ach, jaka cudowna jest Panama". Obejrzeliśmy ciekawą sztukę o prawdziwej przyjaźni, jednak największe zaskoczenie a zarazem radość sprawił nam śnieg, który padał po wyjściu z teatru:-)
7 grudnia Magda i Jaś reprezentowali nasze przedszkole w konkursie recytatorskim „Mikołajkowa Gala Przedszkolaków” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Konkurs skierowany był do przedszkolaków z białostockich przedszkoli.
Kto powiedział, że praca przy węglu jest lekka i czysta??? Nasze dzieci miały okazję osobiście się o tym przekonać tworząc pracę plastyczną, że wcale łatwe zadanie to nie jest:-) spójrzcie tylko sami, jak wyglądały nasze pociechy już po wielokrotnym umyciu? Ale za to wspomnienia pozostaną bezcenne!!!!
Miło nam, że dzieci z naszej grupy odnoszą sukcesy plastyczne. Tym razem Magda i Borys zdobyli nagrody w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Aptekę pod Lwem pt.: „Kto katar ma idzie do Lwa”. Serdecznie dzieciom gratulujemy!
Bardzo lubimy zabawy w przedszkolu a najwięcej radości przynoszą nam te, w które możemy pobawić się wszyscy razem. Taki charakter mają zajęcia z logorytmiki. To doskonały i niezwykle przydatny zestaw ćwiczeń grupowych, kształtujących umiejętności językowo-słuchowo-ruchowe dziecka. Na logorytmice ćwiczymy narządy artykulacyjne, oddechowe i fonacyjne. A to wszystko po to, abyśmy poprawnie mówili!
W grudniu swoje urodziny obchodził Jaś i Kaludia i z tej okazji wszystkie dzieci zaśpiewały im „sto lat” oraz złożyły życzenia urodzinowe. I jak to już bywa przy tej okazji czekały na dzieci słodkości od jubilatów.
1 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt.: "Hej kolęda, kolęda". Dzieci z naszej grupy miały ogromne szczęście, ponieważ mogły wziąć czynny udział i świetnie się tym udziałem bawiły:)
Dzisiejszego dnia w naszej grupie było dużo wróżb i przepowiedni. Dowiedzieliśmy się, jaki zawód w przyszłości na nas czeka, która dziewczynka i który chłopiec z naszej grupy jako pierwszy znajdzie swoją wymarzoną miłość, Księga Wróżb przepowiedziała także, jak przyszłość czeka nasze małe pociechy:-) Były także wróżby z wosku które będą stanowić niezwykłą pamiątkę z tego andrzejkowego dnia!
To już nasze drugie spotkanie w galerii. Pierwsze to zwiedzanie, zaś dzisiejsze to warsztaty. Zamieniliśmy się w malarzy i samodzielnie stworzyliśmy własne obrazki zimowe. Efekty naszej pracy będzie można obejrzeć już wkrótce na naszej tablicy w przedszkolu:)
W listopadzie świętowaliśmy urodziny Hani oraz Szymona. Lubimy takie dni ponieważ jest wesoło i bardzo słodko! Wszyscy życzyliśmy naszym jubilatom zdrówka, uśmiechu i oczywiście dużo zabawek!
Tak jak my obchodzimy swoje urodziny w grupie tak i nasze misie mają swój wyjątkowy i uroczysty dzień! 24 listopada przynieśliśmy swoje ukochane misie bo był Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia nasze pluszaki czuły się jeszcze bardziej szczęśliwe bo cały dzień zajmowaliśmy się nimi w wyjątkowy sposób: były tańce, zabawy, oraz misiowe kolorowanki:)
21 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie ogólnopolskim „Baśnie i legendy polskie” który zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Białymstoku. Prace Klaudii i Borysa z naszej grupy zdobyły nagrodę za co im serdecznie gratulujemy!
Do naszego przedszkola zaprosiliśmy gości z Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Mieliśmy okazję posłuchać oraz obejrzeć fascynującą prezentację o ptakach, zwłaszcza tych, które zostają u nas na zimę. Oglądaliśmy modele ptaków i dostaliśmy fajną kolorowankę o ptakach. W podziękowaniu podarowaliśmy naszym gościom obrazek namalowany przez Magdę i Borysa. To była bardzo wartościowa lekcja przyrody!
7 listopada Klaudia Nowicka reprezentowała nasze przedszkole w konkursie piosenki pt.: „Jesienne śpiewanie”, który zorganizowało przedszkole Nr 21 „Na Bojarach”. W miłej i jesiennej scenerii przedszkolaki prezentowały utwory o tematyce jesiennej i każde dziecko otrzymało piękny dyplom oraz upominek.
Tak świetnej a zarazem pouczającej zabawy u nas jeszcze nie było! 3 listopada odbyły się w naszej grupie zajęcia z programowania oraz wesoła zabawa z robotem! Jak widać na zdjęciach doskonale sobie radzimy z technologią a nasi rodzice pewnie tego nie wiedzą:)
25 października wybraliśmy się do Galerii im. Sleńdzińskich na pierwsze z trzech spotkań. Tego dnia zwiedzaliśmy galerię, mieliśmy okazję zobaczyć tam wiele pięknych obrazów oraz rzeźb. Kolejne spotkanie to warsztaty, na których stworzymy wyjątkowe i profesjonalne dzieła sztuki!
Korzystamy z każdego słonecznego i ciepłego dnia, aby wyjść na plac przedszkolny lub spacer. A jesienią też jest fajna zabawa zwłaszcza w szeleszczących i kolorowych liściach!
Pewnego pięknego dnia wybraliśmy się do Opery i Filharmonii Podlaskiej na szczególne warsztaty. Warsztaty szczególne bo pełne dźwięków, rytmów i muzyki! Było mnóstwo wrażeń i zachwytów!
Właśnie na taką wycieczkę pojechały dzieci, których rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciach z grantu „Z muzyką za pan brat”. Mogliśmy zobaczyć wiele atrakcji, których dziś już nie zobaczymy, min: pracę kowala, pszczelarza, gospodyni robiącej masło. Wrażenie zrobiły na nas ptaki: sowa Oskar i sokół Marysia:) Cała wycieczka zakończyła się ogniskiem.
A te najlepsze znajdziemy w słodkich, pysznych owocach. Żeby nie było nudno zrobiliśmy fantastyczne szaszłyki owocowe. Jak wiadomo najbardziej smakują te, które zrobi się własnoręcznie!
Dzisiejszego dnia to się działo! Kiedy zobaczyliśmy na stole tyle ciekawych rzeczy to wiedzieliśmy, że będzie ciekawie! Dowiedzieliśmy się, że zabarwienie wody zależy od jej temperatury a płyny układają się w zależności od ciężaru. Ale gdy zobaczyliśmy, że balon pompuje się od płynu to byliśmy pełni wrażeń! Nasze miny mówią same za siebie!
Pod takim hasłem w naszym przedszkolu zostały zorganizowane zajęcia pokazowe z piłki, które od dłuższego już czasu prowadzi pan Tomasz Koniczek. To nie tylko świetna zabawa ale jak wiadomo samo zdrowie!!!
Pięknego wrześniowego dnia wybraliśmy się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt.: „Szpak Fryderyk”. Bardzo lubimy teatrzyki zarówno te w przedszkolu jak i na zewnątrz. Sztuka podobała nam się tak bardzo, że wystarczy popatrzeć na nasze uśmiechnięte buźki!
Tak jak wszyscy dbający o ekologię także i my wzięliśmy udział w akcji: :Sprzątanie świata". Doskonale wiemy, w jakie worki posegregować odpady bo pilnie słuchamy tego, czego uczą nas nasze panie. Zobaczcie, jak czysto wokół nas!
Nowy rok przedszkolny swoimi urodzinami rozpoczęła Julia, Kasia, Jaś i Oskar. Bardzo ucieszyliśmy się z tego powodu, że mogliśmy złożyć im życzenia i poczęstować się słodkościami. Lubimy takie radosne grupowe dni!
Nowy rok przedszkolny już się zaczął a u nas w sali jest bardzo wesoło! Pomimo deszczowej pogody uśmiechy nie schodzą z naszych buziek! Jest tylu fajnych kolegów i koleżanek a pomysłów na zabawę jeszcze więcej! Tylko popatrzcie:)
Początki początkami ale nie samą zabawą dzieci żyją i trzeba się wziąć za naukę! Tylko popatrzcie, jak sprawnie nam wychodzi układanie w całość pociętego obrazka oraz układanie zabawki z klocków w kształcie figur geometrycznych. Przecież my je doskonale znamy! A pomysłów do tego nam nie brakuje:)
Rybki Nemo dzielnie walczyły podczas zawodów sportowych na placu przedszkolnym. Poniżej przedstawiamy dowód :)
W tym roku w trakcie trwania obchodów dnia Dziecka odwiedziliśmy Krainę Smyka, mieliśmy słodką ucztę a także mini dyskotekę humory wszystkim dopisały.
Nasze Rybki Nemo w miesiącu maju brały udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez plastyków z galerii Sleńdzińskiej.
Pewnego majowego popołudnia w naszej grupie odbył się Dzień Mamy. Zapraszamy do zapoznania się z foto-relacją.
W dniu 22.03 odbyły się w naszej grupie zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Odkrywaliśmy na nich wspólnie oznaki wiosny oraz wykonaliśmy prace plastyczne o tematyce wiosennej. Dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólnie spędzony czas.
Nie jeden rodzic o tym wie, że dzieci najlepiej potrafią opowiadać bajki. Pewnego kwietniowego dnia nasze pociech miały okazję tę umiejętność poćwiczyć zamieniając się na moment w prawdziwych aktorów.
W ramach zajęć dydaktycznych nasze Rybki Nemo przeliczały elementy zbiorów, tworzyły ciekawe kompozycje przestrzenne i grupowały nakrętki według tych samych cech. Zabawa były udana.
Dzięki uprzejmości pani dyrektor oraz Rady Rodziców nasze pociechy mogły wybrać się do kina Helios na film pt.: „ Był sobie pies”. Zapraszamy do obejrzenia Nas podczas oczekiwania na film
Już po raz kolejny wybraliśmy się do galerii Sleńdzińskich na warsztaty plastyczne pod okiem znakomitych fachowców nasze Rybki uczyły się nowatorskiej techniki plastycznej. Prace wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć na wystawie na naszej tablicy w szatni.
Pewnego styczniowego popołudnia odwiedzili naszą grupę znakomici goście. Nasze kochane i niezastąpione babcie wraz z dziadkami. Rybki Nemo przygotowały na tą okazję występ artystyczny i drobny upominek. Zapraszamy do krótkiej foto-relacji ze spotkania.
W piękny zimowy dzień nasze dzieciaczki wzięły udział w ważnym wydarzeniu w balu karnawałowym pt.: „ Kraina Lodu”. Wszystkim rybkom humorki dopisywały tego dnia.
Nasze Rybki Nemo wraz z innymi grupami z naszego przedszkola obchodziły Mikołajki. Tego dnia nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw, rysunków i tańców. Był też mały prezent dla dzieci jak również słodka niespodzianka.
Przedstawiamy naszą wizytę w galerii Sleńdzińskich. Gdzie wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych pod czujnym okiem specjalistów. Udało nam się stworzyć piękne prace o tematyce zimowej.
W dniu 17. 11 nasze Rybki Nemo mogły wziąć udział w zajęciach edukacyjnych pt: „ Mały Polak” prowadzonych przez historyków z Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Nasze pociechy oglądały prezentacje multimedialną na temat symboli narodowych, wspólnie wykonały flagę Polski jak również wzięły udział w quzie o Polsce . Na koniec otrzymaliśmy opaski jak również grę edukacyjną pt: „ Polak Mały”.
Pewnego ranka postanowiliśmy zadbać o naszą ekspresje plastyczną. W związku z tym wykonaliśmy pracę plastyczne inspirowane muzyką. Za pomocą pędzla i farby malowaliśmy słuchany utwór. Zapraszam do obejrzenia foto-relacji
W dniu 25.11 obchodziliśmy w ramach programu Optymistyczne Przedszkole obchody „Dnia Pluszowego Misia”. Podczas trwania imprezy dzieci dowiedziały się skąd pochodzi Miś, mogły wspólnie ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi tańczyć i świętować tak ważny dzień dla Misia. Zabawa była udana
Pewnego wtorkowego przedpołudnia udaliśmy się na Stadion Miejski. Mogliśmy zobaczyć dzięki uprzejmości osób tam pracujących miejsca niedostępne na co dzień. Byliśmy w szatni piłkarzy, na murawie nawet wychodziliśmy na nią jak prawdziwe gwiazdy sportu Humory wszystkim dopisywały:)
W minioną środę odwiedziła nas pani policjantka z wydziału ruchu drogowego młodsza asp. pani Edyta Wilczyńska. Dzieci wspólnie z panią powtórzyły wiadomości o ruchu drogowym w prezencie od pani policjant dzieci otrzymały odblaski do kurtek. Wspólnie w ramach podziękowań dzieciaczki zaśpiewały pani policjant piosenkę o ruchu drogowym. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny:)
Nasze Rybki Nemo miały możliwość zwiedzania galerii Sleńdzińskich. Poznały dzieła artysty. Jego obrazy i rzeźby. Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji
Czwartkowy poranek Rybki Nemo spędziły na sali gimnastycznej. Pomimo deszczowej pogody panującej za oknami humorki wszystkim Rybkom dopisywały. Ćwiczyliśmy dzielnie i sprawnie.
W dniu 04.10.2016r. (wtorek) w naszej grupie odbyły się zajęcia architektoniczne pt.: „ Budowle Białegostoku”. Nasze dzieciaczki mogły poczuć się jak prawdziwi architekci tworząc makietę ratuszu. Zabawa była udana.
>> więcej ...
W naszym przedszkolu tego dnia panowała radosna atmosfera, ponieważ dzieci z najmłodszych grup świętowały Dzień Przedszkolaka. Było mnóstwo wspaniałej zabawy oraz uśmiechu na naszych buziach!
Hop- nóżki w górę,
Hop- nóżki w dół
Rybki skaczą aż do chmur.
"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca –
to miłość macierzyńska."
>> więcej ...
"Już mam dość siedzenia w domu,
Więc nie mówiąc nic nikomu
Wyszłam podziwiać przyrodę
Nad spokojną, cichą wodę.
Przysiadłam tu na chwileczkę
Na miłą w słonku ławeczkę. "
>> więcej ...
Przedstawiamy Państwu nasze sympatyczne przedszkolaki podczas zabaw swobodnych. Spójrzcie jak pięknie i zgodnie umieją się bawić. Wiadomo, że czasem zdarzają się sprzeczki, ale dzieci potrafią je łagodzić i kontynuować zabawę w zgodzie. Wychowankowie szybko się zintegrowały, a nawet pojawiło się wiele przyjaźni. Takie serdeczne i bezkonfliktowe zabawy sprawiają wiele radości nie tylko dzieciom, ale też i nauczycielkom.
W kwietniu gościli w naszym przedszkolu artyści z audycją muzyczną „Pipi w krainie bajek”. Nasze odważne dzieciaki bardzo chętnie brały udział w audycji. Z radością nakładały prześmieszne czapki i grały na różnych instrumentach. Dzięki aktywnemu udziałowi przedszkolaki uczyły się oraz utrwalały nazwy instrumentów.
Z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski w naszej grupie odbyły się zajęcia edukacyjne upamiętniające te wydarzenie historyczne. Zajęcia były przygotowane w taki sposób, aby dzieci jak najwięcej zrozumiały i zapamiętały. Dzieci pilnie słuchały i zadawały ciekawe pytania. Na koniec zajęć nauczycielka wykonała wychowankom pamiątkowe zdjęcie przy tablicy.
Pisanki, pisanki
z tęczy malowanki,
przedziwne kolory,
napisy i wzory.
>> więcej ...
W styczniu przedszkolaki z naszej grupy uczyły się, dlaczego woda jest tak ważna dla Ziemi i naszego organizmu. Dzieci bawiły się w różne zabawy z wykorzystaniem wody, a na koniec zajęć mogły poczęstować się pyszną źródlaną wodą.
>> więcej ...
„Dziś dla babci słońce mamy
I całuski dla dziadziusia
Dziś życzenia wnuczek składa
I piosenki śpiewa wnusia…”
>> więcej ...
(Calineczka)
>> więcej ...
Któżby nie chciał powrócić do początku roku szkolnego, gdzie delikatny wiaterek powiewał, piasek miło lepił się do rąk, a karuzela lekko kręciła się rozwiewając naszym przedszkolakom czuprynki. Ach, to były takie miłe dni! Lecz nie smućmy się przywołując te ciepłe wspomnienia, ponieważ przed nami jeszcze trochę radosnej zimy. Nasze dzieciaki są tak kreatywne i pomysłowe, że zima dla nich niestraszna. Tylko czekają na odrobinę śniegu, aby móc rozpocząć zimową zabawę.
>> więcej ...
Zapraszamy do rozwiązania zagadki:
>> więcej ...
1. Chcesz przejść na drugą stronę?
>> więcej ...
Witamy na naszym blogu. Zachęcamy Rodziców do częstego odwiedzania naszego blogu. Na wspólne wieczory z dziećmi proponujemy ciekawe zagadki pasujące do naszej nazwy grupy.
>> więcej ...
Cieszymy się, że pamiętają państwo o przygotowywaniu „zdrowego” poczęstunku na urodziny. To nie pierwsze i zapewne nie ostatnie „zdrowe” urodziny w naszej grupie. Zachęcamy serdecznie do tego , aby w dalszym ciągu kontynuować taki sposób świętowania. Urodziny nie tracą na swojej atrakcyjności, jeżeli nie ma cukierków.
„Moja pierwsza wizyta w muzeum”- pod tym hasłem 4 marca odbyła się nasza wycieczka do Muzeum Podlaskiego. Dzieci poznały zasady zachowania się w muzeum, obejrzeliśmy wystawę obrazów malarzy polskich, a na zakończenie zostaliśmy zaproszeni do pracowni mieszczącej się w piwnicach muzeum, gdzie dzieci wykonały pocztówkę z muzeum.
Postanowiliśmy przyśpieszyć Wiosnę i 25 lutego założyliśmy „Zielony ogródek”. Zgromadziliśmy potrzebne materiały i narzędzia i przygotowaliśmy miejsce pracy. Potem dzieci posadziły cebulę na szczypiorek oraz wysiały nasiona ozdobnej fasolki.
28 stycznia odbyła się miła uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka.
>> więcej ...
Fotorelacja:
>> więcej ...
Każdy przedstawił swojego pluszowego przyjaciela. Sprawdziliśmy, który miś jest największy, a który jest najmniejszy. Tańczyliśmy walczyka z pluszakami, a potem bawiliśmy się z nimi w chowanego. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
>> więcej ...
w których zimuje pasożyt niszczący kasztanowce.
>> więcej ...
Udało się! - 275 500 dzieci w całej Polsce szczotkowało ząbki. Dzieci otrzymają certyfikaty świadczące o uczestnictwie w ustanawianiu Rekordu
>> więcej ...
rozmawiała z dziećmi na temat zasad zachowania się na jezdni,
>> więcej ...

