Poczytaj mi mamo

Bardzo lubimy, gdy nasze mamy czytają nam ulubione bajki dlatego też w naszej grupie odbyło się czytanie baśni i legend polskich. Czytały nam mamy: Hani, Magdy i Zosi. Kochane mamy, zapraszamy was częściej na popołudniowe czytanie!



Wiosenne kanapki

Wiosna, wiosna w kalendarzu a u nas także na talerzach! Dziś robiliśmy pyszne i zdrowe kanapki. Każdy z nas przyniósł ulubione warzywo i wspólnie zabraliśmy się do pracy! Aż trudno było się zdecydować, co smacznego położyć na chlebek! Zrobiliśmy też kanapki żeby poczęstować panie w przedszkolu! Jednogłośnie stwierdzamy, że bardzo nam smakowały!!!



Zajęcia z psem

Różnych gości zapraszaliśmy już do naszego przedszkola ale pies przyszedł do naszej grupy po raz pierwszy! Oskar - bo tak się wabi, to pupil naszej koleżanki Zosi Szuszkiewicz. Oprócz tego, że jest piękny  również pomaga dzieciom! To pies z którym mama Zosi, Pani Monika, prowadzi dogoterapię w różnych placówkach i przedszkolach. My mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi przedmiotami, które służą psu każdego dnia oraz chować psie przekąski do zabawek, z których Oskar sprytnie je wyjadał! Bardzo byśmy chcieli, aby Oskar zaglądał do nas częściej!!!



Kwietniowi jubilaci

W kwietniu swoje piąte urodzinki świętowały Zosia i Nikola a my razem z nimi! Było mnóstwo atrakcji urodzinowych, niespodzianek i tego, co nas najbardziej cieszy - łakoci! Sto lat życzymy naszym koleżankom!



Laureaci konkursów

23 marca Zosia wraz z koleżanką z V grupy reprezentowała nasze przedszkole na konkursie recytatorskim pt.: „Matematyczna poezja” zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 5, zaś Magda i Nikola zdobyły nagrody w konkursie plastycznym pt.: „Wielkanocne ozdoby”, który zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 85. Serdecznie dziewczynkom gratulujemy!!!



Witamy Wiosnę w przedszkolu!

W końcu przyszła upragniona wiosna! i chociaż pogoda za oknem nie sprzyjała spacerom to w naszej sali było wesoło i radośnie! Tego dnia urodziny obchodziła Gabrysia - nasza mała Wiosenka, W rytmie wesołych piosenek witaliśmy wiosnę, oglądaliśmy też zwyczaje topienia Marzanny, odgadywaliśmy zagadki o zwiastunach wiosny oraz wspólnie wykonaliśmy portret Pani Wiosny! To był wspaniały dzień!



Warsztaty piernikowe

Po raz drugi zaprosiliśmy do naszej grupy panią Basię, która przyjechała z pachnącymi pierniczkami abyśmy mogli je samodzielnie ozdobić. Święta Wielkanocne tuż tuż tak więc i pierniczki miały kształt zajączków, jajek, wiosennych kwiatów. A że mamy sprytne rączki to i praca szła nam wspaniale! Popatrzcie sami jacy z nas cukiernicy!



Szkoła Muzyczna

19 marca udaliśmy się do Szkoły Muzycznej na zaproszenie pani Sylwii Lenczewskiej naszej rytmiczki w celu wysłuchania i obejrzenia koncertu w wykonaniu dzieci uczęszczających do tej szkoły. Wrażeń było co niemiara gdyż wystąpiły dzieci i młodzież grająca na wielu instrumentach jak również tańcząca balet. A że muzyka ma właściwości relaksacyjne przekonał się nasz Jaś, którego muzyka uspała:)))



Wycieczka do teatru

W piękny marcowy poranek wybraliśmy się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl dla dzieci „Palko”. To ciekawa opowieść o chłopcu który miał piękne marzenia niekoniecznie związane ze szkołą i nauką. Oj my też bardzo lubimy zabawę i często bujamy w obłokach....



Konkurs recytatorski

Po raz kolejny dzieci  z naszej grupy Klaudia i Jaś reprezentowały przedszkole w konkursie recytatorskim pt.: „Bajki w literaturze dziecięcej”, zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 50 w Białymstoku. W klubie osiedlowym Kaktus wystąpiły z wierszem: „Do biedronki przyszedł żuk” i zdobyły wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy!