Szopka Bożonarodzeniowa

W poniedziałek wybraliśmy się na Rynek Kościuszki aby zobaczyć Szopkę Bożonarodzeniową. Największe zainteresowanie wzbudziły w nas zwierzęta zwłaszcza osioł, który był tak bardzo uparty, że nawet na chwilę nie odwrócił się do zdjęcia. Wracając pospacerowaliśmy jeszcze obok straganów na Jarmarku i było tam mnóstwo ciekawych rzeczy zwłaszcza własnoręcznie zrobionych zabawek!



Wycieczka do biblioteki

W tym tygodniu rozmawiamy o książkach i bajkach dlatego wybraliśmy się do Biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 4. Pani bibliotekarka pokazała nam wiele ciekawych rzeczy: teatrzyk kanishibai, książki które można wypożyczyć, czasopisma, słuchaliśmy przygód „Cecylki Knedelek” oraz audiobook „Smok Wawelski”. Obejrzeliśmy też wiele  książek przyrodniczych i uważamy wycieczkę za bardzo udaną!



Białostocki Teatr Lalek

W czwartek 14 grudnia wybraliśmy się no BTL na spektakl pt.: "Ach, jaka cudowna jest Panama". Obejrzeliśmy ciekawą sztukę o prawdziwej przyjaźni, jednak największe zaskoczenie a zarazem radość sprawił nam śnieg, który padał po wyjściu z teatru:-)



Uczestnicy konkursu recytatorskiego

7 grudnia Magda i Jaś reprezentowali nasze przedszkole w konkursie recytatorskim „Mikołajkowa Gala Przedszkolaków” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Konkurs skierowany był do przedszkolaków z białostockich przedszkoli.



Praca z węglem

Kto powiedział, że praca przy węglu jest lekka i czysta??? Nasze dzieci miały okazję osobiście się o tym przekonać tworząc pracę plastyczną, że wcale łatwe zadanie to nie jest:-) spójrzcie tylko sami, jak wyglądały nasze pociechy już po wielokrotnym umyciu? Ale za to wspomnienia pozostaną bezcenne!!!!



Laureaci konkursu plastycznego

Miło nam, że dzieci z naszej grupy odnoszą sukcesy plastyczne. Tym razem Magda i Borys zdobyli nagrody w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Aptekę pod Lwem pt.: „Kto katar ma idzie do Lwa”. Serdecznie dzieciom gratulujemy!



Zajęcia z logorytmiki

Bardzo lubimy zabawy w przedszkolu a najwięcej radości przynoszą nam te, w które możemy pobawić się wszyscy razem. Taki charakter mają zajęcia z logorytmiki. To doskonały i niezwykle przydatny zestaw ćwiczeń grupowych, kształtujących umiejętności językowo-słuchowo-ruchowe dziecka. Na logorytmice ćwiczymy narządy artykulacyjne, oddechowe i fonacyjne. A to wszystko po to, abyśmy poprawnie mówili!



Grudniowi jubilaci

W grudniu swoje urodziny obchodził Jaś i Kaludia i z tej okazji wszystkie dzieci zaśpiewały im „sto lat” oraz złożyły życzenia urodzinowe. I jak to już bywa przy tej okazji czekały na dzieci słodkości od jubilatów.



Uczestnicy audycji muzycznej

1 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt.: "Hej kolęda, kolęda". Dzieci z naszej grupy miały ogromne szczęście, ponieważ mogły wziąć czynny udział i świetnie się tym udziałem bawiły:)



Andrzejkowe czary mary

Dzisiejszego dnia w naszej grupie było dużo wróżb i przepowiedni. Dowiedzieliśmy się, jaki zawód w przyszłości na nas czeka, która dziewczynka i który chłopiec z naszej grupy jako pierwszy znajdzie swoją wymarzoną miłość, Księga Wróżb przepowiedziała także, jak przyszłość czeka nasze małe pociechy:-) Były także wróżby z wosku które będą stanowić niezwykłą pamiątkę z tego andrzejkowego dnia!