Lutowa retrospekcja

Początek lutego upłynął nam na zabawie w sklep oraz poznawania różnorodnych pojęć związanych z tą tematyką. Jednym z zagadnień było poznawanie pojęć matematycznych , w tym ciężaru przedmiotów       i sposobów ważenia. Kubki po jogurtach natomiast wykorzystaliśmy do zabawy dydaktycznej - zadaniem dzieci było budowanie na czas wież z kubków za każdym razem różnej wielkości.



Międzynarodowy Dzień Pizzy

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowaliśmy ,,papierową'' pizzę. Sami uformowaliśmy ,,ciasto'',  posmarowaliśmy sosem pomidorowym, nałożyliśmy przygotowane wcześniej ulubione składniki i posypaliśmy serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Na koniec dnia zagraliśmy w ,,pizzowego'' twistera. Cały dzień upłynął w miłej i ,,włoskiej'' atmosferze. Dzięki obchodom tego dnia dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz jakie są etapy własnoręcznego wykonywania pizzy. 



,,Wszystkiego dobrego dla chorego'' - wspieramy akcję Fundacji Dr Clown

Światowy Dzień Chorego, który przypada na 11 lutego, to idealna okazja, aby dodać otuchy wszystkim osobom przebywającym w szpitalach. Fundacja „Dr Clown” organizuje z tej okazji już po raz czwarty ogólnopolską akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego”, w której zachęca do okazania wsparcia pacjentom szpitali i przekazania im życzeń szybkiego powrotu do zdrowia.Do akcji włączyły się także ,,Rybki Nemo'', które z wielkim zaangażowaniem i empatią wykonały własnoręcznie kolorowe pocztówki, które za pośrednictwem wolontariuszy zostaną przekazane podopiecznym szpitali.



Konkurs plastyczny ,,Las zimą''

Nasza grupa wzięła udział w przygotowaniach do konkursu plastycznego ,,Las zimą'', zorganizowanego przez Przedszkole Samorządowe Nr 85 w Białymstoku, pod patronatem Nadleśnictwa Dojlidy. Wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną, przedstawiającą zimowy las. Komisja wyłoniła prace, które zostały wysłane na konkurs.



,,Matematyka na wesoło'' - Kodowanie w ruchu

Zabawy w kodowanie bez komputera to doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu, również w przedszkolu. To nie tylko świetna zabawa, ale przy okazji uczymy się czegoś nowego. Umiejętności logicznego myślenia, analizowania, formułowania poleceń są niezwykle przydatne na co dzień! Dziś poznaliśmy zabawę, podczas której zadaniem było tak pokierowanie kolegi/koleżanki za pomocą ,,komend'' aby pokonać trasę i znaleźć się na mecie. Podczas zabawy rozwijaliśmy orientację przestrzenną, prawidłowe określanie kierunków oraz umiejętności współpracy i współdziałania. Było bardzo wesoło! :)



,,Matematyka na wesoło'' - Kodujemy z matą

Dziś poznaliśmy cyfrę 7 i utrwalaliśmy umiejętność przeliczania w tym zakresie przy wykorzystaniu maty do kodowania. To była świetna zabawa, a przy tym matematyka na wesoło!  :)









Dzień Babci i Dziadka

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wideo z życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka.