Microsoft teams

Szanowni państwo w związku z problemami technicznymi powstałymi na platformie Microsoft Teams niezależnymi od nas. W najbliższy poniedziałek tj. 29.03.2021r. propozycje zajęć zostaną zamieszczone na blogu grupy. W przypadku rozwiązania zaistniałych problemów zostaną państwo poinformowani.



Ważne informacje dotyczące nauki zdalnej

Drodzy Rodzice,
* Informujemy, że pierwsze zajęcia ,,na żywo'' na platformie zdalnej Microsoft Teams odbędą się w poniedziałek (29.03.2021) o godzinie 9:30. 
* Na blogu naszej grupy będą zamieszczane informacje o materiałach i pomocach, które potrzebne będą dziecku podczas zajęć na platformie Teams. Informacje będą podane z wyprzedzeniem.
* Będą także zamieszczane materiały do pracy z dzieckiem w domu (osobom, które nie będą mogły uczestniczyć w zajęciach ,,na żywo'')
* Zapraszamy po odbiór książek dzieci (rodziców dzieci, które były nieobecne 26.03), by móc je wykorzystywać podczas zajęć na platformie zdalnej Microsoft Teams.
Książki można odebrać w przedszkolu w godzinach 8:00-13:00.



Przesyłamy wiosenne pozdrowienia z Białegostoku

Włączając się do akcji ,,Wymiany Pocztówkowej'' wspólnie przygotowaliśmy i wysłaliśmy pocztówki z pozdrowieniami do przedszkoli z różnych zakątków Polski. Były to pocztówki z najciekawszymi zabytkami naszego miasta. Przypomnieliśmy także zasady prawidłowego adresowania i wysyłania pocztówki. Jesteśmy bardzo ciekawi odpowiedzi :-)



Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie fundacji ,,Pomóż Im''

Dziękujemy serdecznie za dotychczasową pomoc i wsparcie fundacji ,,Pomóż Im'' poprzez udział w zbiórce artykułów higienicznych. 



Zakładamy wiosenny ogródek

Dziś zaprosiliśmy wiosnę do naszej sali i wspólnie stworzyliśmy wiosenny ogródek. Poznaliśmy rośliny, jakie mogą rosnąć w ogródku, warunki jakich potrzebują aby wyrosnąć oraz czego potrzebujemy do pielęgnacji roślin. Sami posialiśmy rośliny, zasadziliśmy szczypiorek oraz cebulki kwiatowe. Dzięki obserwacji każdego dnia, poznamy cykl rozwoju roślin i będziemy uczyć się systematycznej pielęgnacji roślin.



Rybki Nemo na tropie wiosny!

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny udaliśmy się na poszukiwania jej pierwszych oznak. Pogoda spłatała nam ,,figla'' i przywitała nas śniegiem, ale dzielnie i wytrwale poszukiwaliśmy zwiastunów nadchodzącej wiosny. Czekamy na nią z utęsknieniem! 



5. urodziny Rozalii

Dziś wspólnie świętowaliśmy 5. urodziny Rozalii, która wróciła do nas po dłuższej nieobecności. Wszyscy bardzo się ucieszyliśmy i z wielką radością zaśpiewaliśmy solenizantce ,,Sto lat!'' i złożyliśmy urodzinowe życzenia. Po wspólnej urodzinowej zabawie podarowaliśmy Rozalii własnoręcznie wykonane laurki.



Nagroda w konkursie plastycznym ,,Marszałek Piłsudski oczami dziecka''

To już VI edycja konkursu związanego  z obchodami imienin Marszałka Piłsudskiego przy współpracy Związku Piłsudczyków, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna, którego organizatorem było nasze przedszkole. Celem konkursu było ukazanie postaci Marszałka Piłsudskiego widzianej z perspektywy dziecka. W tegorocznej edycji nagrodę otrzymała Pola. Serdecznie gratulujemy!



Już słychać śpiew ptaków...

 W związku z tym wiemy ,że wielkimi krokami nadchodzi wiosna. W tym tygodniu dowiadujemy się , jakie ptaki wracają do nas na wiosnę, gdzie i jak bociany budują gniazdo, czym się odżywiają ( niekoniecznie żabami..). Już stworzyliśmy „portret” bociana, układaliśmy puzzle, na których przedstawione były ptaki powracające do Polski  na wiosnę, ćwiczyliśmy siłę oddechu wykorzystując kolorowe  piórka , a także zmysł dotyku w zabawie „Dotknij  po śladzie piórka”.



Słodki obrazek

 Ostatnio stworzyliśmy na talerzu ładny obrazek z wykorzystaniem kolorowych pastylek polanych wodą. Podobało nam się... i smakowało.