Urodziny Laury A

13 marca oprócz :Bożeny i Krystyny swoje święto miała Laura A., która ukończyła 5 lat. Jak zwykle było gromkie „ Sto lat”, podrzucanie, laurki , życzenia  oraz cukieeeerki!



Spotkanie autorskie z dziadkiem Kuby T

W ubiegłym tygodniu mieliśmy nieoczekiwanych gości - babcię i dziadka Kuby T. Okazało się , że pasją dziadka jest pisanie wierszy. W swoim dorobku ma także  wiele utworów dla dzieci, z których wybrane  nam  zaprezentował. Podobały się nam bardzo, szczególnie te o wesołym charakterze. Na zakończenie spotkania  podziękowaliśmy autorowi , wręczając przedszkolną laurkę.



100 LECIE NIEPODLEGŁEGO BIAŁEGOSTOKU

19.02.2019 r. uczestniczyliśmy w miejskich uroczystościach z okazji 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez  Białystok. o godz. 12.00 udaliśmy się pod pomnik naszego patrona J. Piłsudskiego.   Były okolicznościowe przemówienia, pieśni patriotyczne,defilada służb mundurowych, niepodległościowy tort. My z tej okazji dostaliśmy białostockie precle i biało-czerwone lizaki.   



Koncert Tomka

 W tym tygodniu odwiedził przedszkole Tomek M.- absolwent naszego przedszkola. W tym roku rozpoczął on naukę w szkole muzycznej i  drugi rok uczy się gry na pianinie. Tomek zaprezentował nam utwory, których nauczył się przez ten rok oraz które sam skomponował. Umówiliśmy się, że będzie nas odwiedzał i prezentował swoje umiejętności. Możliwe, że Michasia-nasza absolwentka, która też chodzi do szkoły muzycznej będzie przychodziła razem z nim.



Dlaczego dinozaury wyginęły?

 W ubiegłym tygodniu dzieci brały udział w różnych zajęciach związanych z historią Ziemi- dinozaurami, wulkanami, pochodzeniem węgla, wykopaliskami. Na jednym z nich układały wspólnie szkielet dinozaura wg wzoru. Prawda , że podobny?



Babciu i dziadku kochamy Was

Choć minęło już trochę czasu od kalendarzowego Dnia Babci i Dziadka my gościliśmy swoich dziadków siódmego lutego. Przedstawiliśmy im program artystyczny składający się z piosenek , wierszy , tańców oraz instrumentacji. Potem w bardzo miłej atmosferze poczęstowaliśmy się wspólnie tym , co przygotowali rodzice.



Chodźmy na saneczki chłopcy i dzieweczki

Kolejny dzień  zabaw na śniegu na placu przedszkolnym.



5 urodziny Julii

    Wszystkiego najlepszego Julia!!!



Maja skończyła 5 lat

Tydzień zaczął nam się bardzo miło, bo już w poniedziałek obchodziliśmy urodziny Mai G. Wszystkiego najlepszego Maju !



Bajki, baśnie i legendy polskie

  W następnym tygodniu w naszym przedszkolu odbędzie się zabawa karnawałowa. Już teraz w naszej grupie przypomnieliśmy bohaterów różnych znanych bajek, w tym polskich. Do zabaw wykorzystaliśmy różnorodne stroje. Próbowaliśmy tworzyć nowe historie z udziałem naszych bohaterów.