Wyjście do Teatru Lalek

    15.05.2019 mimo deszczowej pogody wybraliśmy się do Teatru Lalek na „Baśń o rycerzu bez konia”.  Była to pełna humoru,  rozśpiewana opowieść o sile marzeń i wielkiej przyjaźni, która zdolna jest pokonać wszelkie przeciwności losu.



Muzykowanie

    16.05 w czwarek podczas audycji muzycznej zespołu ARTE - MUZA przenieśliśmy się do złotych lat swingu. Podczas audycji dowiedzieliśmy się jak powstał swing, poznaliśmy: popularne utwory z tego gatunku i pojęcie muzyczne - synkopa. Niektórzy z nas mogli aktywnie wspomóc zespół śpiewając, tańcząc i grając na instrumentach, a wszystko w rytmie swingu



Majowi jubilaci

    Uwielbiamy świętowanie urodzin.  Tym razem urodziny obchodzili: Ania i Leon. Z tej okazji przynieśli różne smakołyki, którymi poczęstowali nas i personel przedszkola. Oczywiście wcześniej były życzenia (niektóre nawet na ucho), gromkie „Sto lat” i uwielbiane przez jubilatów „podrzucanie”. Jubilatom jeszcze raz życzymy „sto lat”!!!



Zwiedzamy bibliotekę

    !6.05 po raz pierwszy wybraliśmy się do biblioteki  szkolnej przy SP nr 4. Podczas zwiedzania mieliśmy możliwość m.in. przejść między regałami z książkami, obejrzeć najdłuższą książkę, wysłuchać fragmentu bajki p. G. Kasdepke - absolwenta tej szkoły.                                                                                             Na koniec wizyty każdy z nas otrzymał od pani bibliotekarki zakładkę do książki i kolorowankę. 



Wiktoria skończyła 5 lat

26.04.2019r, Wiktoria miała urodziny. Życzyliśmy jej dużo zdrowia, spacerów,zabaw i ogólnie wszystkiego najlepszego. Było gromkie „ Sto lat” i tradycyjne podrzucanie smiley A oto relacja...



Warsztaty w galerii

    24.04 w środę uczestniczyliśmy w zajęciach  plastycznych w Galerii Sleńdzińskich.  Zadaniem naszym było stworzenie „Łąki pełnej mleczy”.  Zobaczcie czy nam się udało!



Poszukiwania wiosny

    Idę, idę, idę prosto do was. Idę, idę, słońce niosę wam.
Wszystkie śniegi stopię, Zazielenię wszystkie lasy,
Fiołki oraz bratki, Patrzcie, dla was mam



I nagroda na Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej

 Dwudziestego pierwszego marca wzięliśmy udział w konkursie teatralnym zorganizowanym przez  Kuratorium Oświaty i Młodzieżowy Dom Kultury . Pokazaliśmy „ Pana Hilarego”. Próby były czasami nużące, bo przedstawienie wymagało od nas skupienia , wypowiadania wielu kwestii razem , równo, utrzymywania odpowiedniego rytmu i dynamiki. Jury doceniło nasze starania. podkreśliło nietuzinkowe rozwiązania, czystość i przejrzystość scenograficzną,grę aktorską. Zajęliśmy I miejsce ! Nagrodę indywidualną za rolę starszej aspirant otrzymała  Laura A. smiley



Imieniny naszego patrona

 Dziś odbyła się miejska uroczystość z okazji imienin Marszałka J. Piłsudskiego , na której miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu „ Marszałek Piłsudski oczami dziecka” . Część dzieci z naszej grupy brała udział w tej uroczystości śpiewając w chórze, a dwoje dzieci zostało lauratami konkursu: Laura A, otrzymała wyróżnienie, a Robert B. -nagrodę,



Zielony ogródek,zdrowe kanapki

Nadchodzi wiosna, ale my postanowiliśmy ją trochę przyśpieszyć. Założyliśmy na parapecie tzw. „zielony ogródek”, czyli posialiśmy nasiona rzeżuchy, kwiatów . Każdy był bardzo zaangażowany. Przypomnieliśmy warunki wzrostu roślin i postanowiliśmy codziennie dbać o swoje hodowle. Sami też następnego dnia zrobiliśmy kanapki, które miały być zdrowe i ładnie skomponowane. Podobało się nam to zajęcie i kanapki smakowały wyśmienicie...