Zwiedzamy nasz kraj”- przypominamy o kolekcjonowaniu fotografii

W bieżącym roku szkolnym rozwijamy u dzieci poczucie więzi z naszą ojczyzną poprzez poznawanie różnorodnych krajobrazów i zabytków.



5 urodziny Oskara - Sto lat!

W dniu urodzin automaniaka
Motożyczenia dla superchłopaka
Życzymy Ci tyle radości
Ile w wyścigach wspaniałości,
Niech wszystko Ci się układa
Jak czteropasmowa autostrada.
Ile jest aut na planecie,
Ile jest dróg na świecie,
Tyle dla Ciebie szczęścia pragniemy
I z taką radością dziś świętujemy!
- życzą Rybki Nemo! :-)



,,Wirusoochrona'' - akcja informacyjno-edukacyjna

Nasze Przedszkole przyłączyło się do akcji pt. „Wirusoochrona” organizowanej przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Akcja powstała z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę) i jednocześnie stanowi wzmocnienie dotychczasowych naszych działań związanych z szeroko pojętym zdrowiem, aktywnym ruchem, odżywianiem  i higieną. Dowiedzieliśmy się jak możemy się chronić przed wirusami i bakteriami, jak możemy dbać o higienę i zdrowie nasze i osób z naszego otoczenia. Wiemy już czego najbardziej boją się wirusy - wody i mydła! Dlatego też nauczyliśmy się wiersza który pomoże nam zapamiętać w jaki sposób dokładnie umyć ręce, by pozbyć się z nich ,,nieproszonych gości''.



,,Mamo tato wolę WODĘ!'' - realizacja programu

Włączając się w realizację programu ,,Mamo tato wolę wodę!'' poznaliśmy postać Zdrojka i jego przyjaciół. Zbadaliśmy właściwości wody, dowiedzieliśmy się dlaczego jest tak ważna i niezbędna do życia nie tylko dla ludzi ale także roślin i zwierząt. Wiemy już, że bardzo ważna jest troska o jej czystość i jak groźne jest jej zanieczyszczanie. Poznaliśmy także sposoby na ponowne wykorzystanie plastikowych butelek po wodzie. Samodzielnie wykonaliśmy z nich ozdoby i zabawki. Recykling to ważna sprawa ale i świetna zabawa! :-)



Dziękujemy!:-)

Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za wsparcie i poświęcony czas!



Religia Katolicka

Temat: Msza święta- spotkanie wierzących ze zmartwychwstałym Jezusem.



Piątek 16.04.2021

Witamy Was serdecznie w ostatnim dniu nauki zdalnej. Dziś zapraszamy Was do wspólnej gimnastyki ekologa i wykonania eko gry planszowej.



Jak ważne jest umiejętne dzielenie się z innymi - religia prawosławna

Sława Hospodu Iisusu Chrystu ! moje Kochane Dzieci :-)
Prośba, do Rodziców, Dziadków, starszego Rodzeństwa o pomoc w przeczytaniu krótkiego opowiadania, które dotyczy ważności dzielenia się, ale nie byle jakiego, tylko umiejętnego tak,  aby darujący i obdarowany mieli z tego ogromną radość i pożytek.



Język angielski

Zapraszam na język angielski.



Czwartek 15.04.2021

Witamy Was serdecznie w kolejnym dniu nauki zdalnej. Dzisiaj czekają na Was zabawy matematyczne z nakrętkami. Jeśli nie macie ich w domu, nie martwcie się, możecie je zamienić na kolorowe klocki. Jesteście gotowi? To zaczynamy!