Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

 W piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Misia .Każdy z nas takiego posiada. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek.Wiele razy jest kolegą do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.



I znowu urodziny...Hurra!

Tym razem jubilatką była Natalka . Dzieci zaśpiewały jej gromie „ Sto lat”, porozpieszczały, wręczyły laurki. A Natalka poczęstowała wszystkich pysznymi ciasteczkami.



Wiktor królem

        Wiktor skończył 6 lat. To już ostatnie jego urodziny obchodzone w przedszkolu. W przyszłym roku Wiktor będzie już w szkole. Koleżanki i koledzy wykonali i wręczyli mu pamiątkowe laurki.



Mama Zuzi w przedszkolu

Wczoraj odwiedziła nas pani Edyta Wilczyńska - mama Zuzi. Było to szczególne spotkanie, ponieważ okazało się,że pani Edyta jest policjantką i  ekspertem od ruchu drogowego. Przyszła do nas w mundurze, co było dla nas szczególną atrakcją.  Wszystkie dzieci uważnie słuchały, jak należy zachowywać  się na drodze , ale też pięknie odpowiadały na pytania , które zadawała pani aspirant. W prezencie otrzymały odblaski , które na pewno przydadzą się szczególnie podczas jesiennych i zimowych spacerów i podróży .



Wycieczka na Stadion Miejski

     18 października pojechaliśmy autobusem na Stadion Miejski. Mogliśmy zobaczyć pomieszczenia niedostępne dla zwykłego kibica „Jagielloni”. Byliśmy w tzw. „strefie mieszanej” gdzie spotykają się zawodnicy „Jagielloni” i goście. Zwiedziliśmy szatnię, z której korzystają przyjezdne drużyny. Na boisko wyszliśmy tak jak prawdziwi piłkarze -jeden za drugim a potem mogliśmy dotknąć piłkarskiej murawy i posiedzieć na miejscach dla zawodników. Zwiedziliśmy też inne pomieszczenia Stadionu, ale najfajniej było na trybunach , bo z góry patrzyliśmy na cały stadion.



"Urodziny Szymona"

            Nie tylko Szymon cieszył się ze świętowania swoich urodzin. Wszystkie dzieci z grupy lubią takie dni, gdy ktoś częstuje  smakołykami.



Nasza wizyta w galerii im. Slendzińskich

Jak co roku rozpoczęliśmy cykl zajęć w zaprzyjaźnionej galerii. Tym razem poznaliśmy wnętrza muzealne związane z artystyczną rodzina Sleńdzińskich,dowiedzieliśmy się, co to jest rzeźba, pejzaż,eksponat, przypomnieliśmy , jakimi rodzajami farb i kredek możemy tworzyć obrazy.



Urodzinki Paulinki

14-ego października swoje święto mieli nie tylko nauczyciele, ale i nasza koleżanka Paulinka. Obchodziła ona piąte urodziny. Jak zwykle u nas w przedszkolu obchodzone były bardzo  uroczyście.



Warsztaty architektoniczne

  Któż z rodziców nie zastanawiał się, kim będzie w przyszłości jego dziecko. W przedszkolu dzieje się wiele różnych rzeczy, odbywa się wiele zajęć o różnym charakterze. Zdarza się, ze już w tym wieku dziecko zaraża się jakąś pasją, która potem owocuje wyborem zawodu. Moze być tak też i tym razem. Nasze przedszkolaki uczestniczą w serii warsztatów, które w sposób zabawowy rzybliżają nam zawód architekta. Na pierwszych z nich poznawaliśmy budowle Białegostoku ilepiliśmy z plasteliny nasz ratusz



"Cała Polska czyta dzieciom"

W tej akcji nasze przedszkole uczestniczy od kilku lat. Stałym elementem jest codzienne czytanie różnych utworów literatury dla dzieci przez nauczycielki. Zapraszamy też do grupowego czytania rodziców lub innych gości. Tym razem w środę czytał nam aktor Teatru Dramatycznego, który jest zarazem tatą naszego kolegi z Rybek Nemo. Pan Piotr , jak to prawdziwy aktor wspaniale wcielił się w role wszystkich zwierzątek występujących w bajce. Dodatkowo podzielił się z nami opowieścią o nowej roli , którą aktualnie grał w teatrze. Zaprezentował także kostium, w którym występował oraz rekwizyty wykorzystane w sztuce.