"Królowa grupy"- urodziny Ali
Dziś w naszej grupie Ala została królową grupy IV - ukończyła pięć lat. Życzymy jej dużo uśmiechów na twarzy, radości, zdrowia, a także samych słonecznych dni.
Realizowane programy
IOD - Joanna Wakulewska,
iod.przedszkola@um.bialystok.pl
Zastępca IOD - Małgorzata Kuczyńska,
iod.przedszkola@um.bialystok.pl
Dziś w naszej grupie Ala została królową grupy IV - ukończyła pięć lat. Życzymy jej dużo uśmiechów na twarzy, radości, zdrowia, a także samych słonecznych dni.
Na zajęciu po południu lubimy układać z figur geometrycznych różne kompozycje, obrazki, łączyć w całość, poprzez sprawność manualną wyrabiamy wyobraźnie przestrzenną.
Serdecznie witamy w naszym przedszkolu, w roku szkolnym 2017/18.Wakacje już minęły,wszyscy wypoczęliśmy i wróciliśmy do naszego przedszkola. Zaczęły się zajęcia i zabawy w naszej grupie.Lubimy chodzić do przedszkola, uczyć się liczyć i poznawać litery .Nasza grupa to Kubusie Puchatki 5-6 latki,w niej są łasuchy co lubią jeść i niejadki. Wspólnie z panią ułożyliśmy Kodeks Grupy, jak powinniśmy zachować się w przedszkolu. Każdy z nas podpisał się swoim imieniem.
>> więcej ...
Oprócz wyjścia do Krainy Smyka z okazji Dnia Dziecka ozdobiliśmy sami sobie prezenty-zawieszki na drzwi, byliśmy na „ Śnieżce” w Teatrze Dramatycznym oraz uczestniczyliśmy w zawodach i zabawach na placu przedszkolnym.
W ubiegłym tygodniu do naszego przedszkola przyjechali artyści cyrkowi. Były magiczne sztuczki, zwierzątka, żonglerka . Bawiliśmy się wyśmienicie. Mogliśmy nawet dotknąć królika i pogłaskać pieska, na legwana niestety tylko popatrzyliśmy...
Nasze widowisko przygotowywane na jubileusz przedszkola wymaga oprawy wizualnej, rekwizytów. Z pomocą mamy Klary kilka dziewczynek z naszej i V grupy wykonało sylwety do piosenki „ Na wyspach Bergamutach” .W Galerii im. Slendzińskich powstały bajkowe postacie , które będą ilustracją do treści utworu J. Brzechwy.
Dzieci od rana składały Michasi życzenia, na rytmice chóralnie zaśpiewały „ Sto lat”. Po obiedzie odbyła się główna uroczystość urodzinowa, po której dzieci zrobiły Michasi laurki. Jak zwykle było bardzo miło.
Cały tydzień upłynął nam na kontakcie ze sztuką : w poniedziałek obejrzeliśmy „ Pinokia”, we wtorek uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych w galerii im. Slendzińskich, w środę wzięliśmy udział w przeglądzie chórów przedszkolnych „ Rozśpiewany Białystok”. W piątek natomiast wybraliśmy się do Opery i Filharmonii Podlaskiej. Obejrzeliśmy jej wnętrza oraz zapoznaliśmy się z jej przeznaczeniem . Obejrzeliśmy też wystawę przyrodniczą w foyer.
Był taki dzień, kiedy z okazji swoich urodzin, w naszej sali królował Bartek!

