Wycieczka do Fast Parku
Dnia 23.06.2026 dzieci wyjeżdżają na wycieczkę do Fast Parku prosimy o odpowiedni ubiór i przyprowadzenie do godziny 8:00
Realizowane programy
IOD - Joanna Wakulewska,
iod.przedszkola@um.bialystok.pl
Zastępca IOD - Małgorzata Kuczyńska,
iod.przedszkola@um.bialystok.pl
W najbliższy wtorek 9 czerwca dzieci z grupy „Puchatki” wybiorą się do
>> więcej ...
Droga Kornelko!
>> więcej ...
serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie „Kubusie Puchatki”, która odbędzie się dnia 25.05.2026 r. (poniedziałek) o godz. 15:30.
>> więcej ...
Tymku rośnij zdrowo,
>> więcej ...
W poniedziałek nasza grupa przedszkolna miała wyjątkową okazję odwiedzić bibliotekę szkolną. Dla wielu dzieci było to pierwsze spotkanie z takim miejscem, dlatego wyjście wzbudziło dużo radości i ciekawości.
>> więcej ...
W bieżącym roku szkolnym nasza grupa bierze udział w realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” opracowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Jego celem jest zapoznanie dzieci z zasadami rolnictwa ekologicznego i promowanie zdrowego stylu życia. W związku z tym zachęcamy wszystkich rodziców do obejrzenia webinaru poświęconego profilaktyce, którą warto wprowadzić w naszych domach, aby świadomie i rozważnie podejmować decyzje dotyczące zakupów.
>> więcej ...
Ostatnio uczyliśmy się piosenki „Ruch, ruch, ruch”. 🎶
Zachęcamy do jej słuchania w domu oraz do utrwalania słów piosenki. Wspólne śpiewanie to świetna zabawa i doskonały sposób na naukę! 😊
>> więcej ...
w ostatnim czasie pojawiły się informacje o przypadkach wszawicy. Prosimy o profilaktyczne sprawdzenie głów dzieci. W razie zauważenia insektów lub gnid, zalecamy zastosowanie odpowiedniego szamponu przeciw wszawicy zgodnie z instrukcją producenta oraz regularne kontrole przez kilka dni.
>> więcej ...
Zdjęcia indywidualne oraz grupowe wykonane podczas Balu Karnawałowego znajdują się pod linkiem: https://sesje.zalamo.com/session/cc2701055fe67cc9df742a43f5e80e15-68277518a01c0e5c9a4bebfeb8d74440/show/images Prosimy o zamówienie zdjęć do 31.01.2026 r.
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim, Rodzicom i Bliskim najserdeczniejsze życzenia spokoju, radości i ciepła płynącego z bycia razem.
Niech ten wyjątkowy czas — przeżywany zarówno w tradycji katolickiej, jak i prawosławnej — będzie pełen miłości, wzajemnej życzliwości i nadziei na nadchodzący Nowy Rok.
>> więcej ...
Dziś w naszej grupie było bardzo muzycznie! 🎶
Poznaliśmy nową piosenkę „Najłatwiejsze ciasto na świecie”, która sprawiła dzieciom wiele radości i wywołała mnóstwo uśmiechów. Wspólnie śpiewaliśmy, rytmizowaliśmy i świetnie się bawiliśmy.
>> więcej ...
uprzejmie informujemy, że w naszej grupie przedszkolnej pojawiły się przypadki wszawicy. W związku z tym bardzo prosimy o regularne sprawdzanie głów dzieci oraz podjęcie odpowiednich działań w razie zauważenia niepokojących objawów.
>> więcej ...
Bal Karnawałowy odbędzie się 13 stycznia 2026 r. Czeka nas dzień pełen tańców, zabaw i bajkowej atmosfery. Tego dnia nasze przedszkole zamieni się w magiczny świat bajek i baśni, pełen wróżek, księżniczek, rycerzy, smoków, superbohaterów i innych niezwykłych postaci. Zachęcamy dzieci do przyjścia w kolorowych, bajkowych przebraniach. Niech ten dzień będzie pełen uśmiechu, muzyki i magicznych chwil! 🎭✨
W przedszkolu odbyła się radosna, wspólna zabawa mikołajkowa, w której wzięły udział wszystkie dzieci. W sali panowała prawdziwie świąteczna atmosfera – były tańce, zabawy i dużo uśmiechu.
>> więcej ...
Miś jest
miły i puchaty,
Miś jest fajny i kudłaty,
Miś jest gruby jak ta kula,
Misia zawsze się przytula.
Lecz czasami też tak bywa,
Że się o nim zapomina,
A więc wezmę misia czule
I do siebie go przytulę.
>> więcej ...
Niech życie Ci się pięknie toczy,
Słońce niech zawsze świeci w oczy,
Smutków maleńkich jak kropka na łące,
A szczęścia ogrom — jak poranne słońce!
>> więcej ...
Ile kropeczek na biedronce,
Ile robaczków jest na łące,
Ile gwiazd jest na niebie,
Tyle życzeń mamy dla Ciebie.
>> więcej ...
Pomóżmy sprawić świąteczną radość dzieciom z białostockich Rodzinnych Domów Dziecka. Zbieramy: słodycze, musy owocowe, zdrowe przekąski, nowe drobne zabawki / gadżety, kosmetyki dla dzieci i nastolatków, przybory szkolne, artykuły papiernicze, kolorowanki, książki i wszystko to, co wywoła uśmiech na twarzy od maluszka do nastolatka. Akcja trwa do 15.12.2025 r. Dziękujemy za każdy najdrobniejszy gest!
Ogłoszenie dla Rodziców
>> więcej ...
Wszystkie wykonane zdjęcia są dostępne do zamówienia w galerii internetowej pod adresem: https://sesje.zalamo.com/session/cc2701055fe67cc9df742a43f5e80e15-68277518a01c0e5c9a4bebfeb8d74440/show/images . Prosimy o zamówienia do dnia 03.12.2025 r.
Wraz z pojawieniem się pierwszego śniegu w tym roku postanowiliśmy od razu z niego skorzystać. Nasza grupa świetnie bawiła się na placu – lepiliśmy bałwany, urządzaliśmy małe bitwy na śnieżki i cieszyliśmy się zimową aurą. To był pełen radości, ruchu i uśmiechu dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci!
>> więcej ...
Troje dzieci z naszej grupy – Martyna K., Antoni M. i Tymon W. – otrzymało drobny upominek oraz dyplom za udział w akcji „Baterie zbieraj, środowisko wspieraj”.
>> więcej ...
Z okazji Waszych urodzin życzymy Wam dużo radości, wspaniałych zabaw, kolorowych marzeń i uśmiechu, który będzie towarzyszył Wam każdego dnia.
Niech każdy z Was odkrywa świat z ciekawością, odwagą i wielką radością, a każdy dzień w przedszkolu przynosi coś pięknego i wyjątkowego.
Wszystkiego najlepszego! 🎂🌟🎈
>> więcej ...
Nasza kochana Zuzia S. obchodzi swoje 5. urodziny! 🥳
Z tej wyjątkowej okazji cała nasza przedszkolna gromadka składa Zuzi najserdeczniejsze życzenia:
mnóstwa radości każdego dnia,
uśmiechu od ucha do ucha 😄,
wspaniałych zabaw z przyjaciółmi,
spełnienia wszystkich marzeń – tych małych i tych całkiem dużych! 🌈🎁🎈
>> więcej ...
W związku ze zbliżającym się długim weekendem w okresie 8-11 listopada, dyrektor przedszkola bardzo prosi Rodziców o umożliwienie pracownikom Przedszkola odbioru dnia wolnego w dniu 10 listopada 2025r. i zapewnienie tym samym opieki nad swoimi dziećmi. Jednocześnie informujemy, iż w sytuacji potrzeby opieki przedszkolnej planowana jest jedna grupa łączona. Zadeklarowanie potrzeby opieki przedszkolnej w tym dniu poprzez zapis dzieci na listę do dnia 06.11.2025 r. Dziękuję- DYREKTOR PRZEDSZKOLA
Przypominamy o pozostawieniu w szafce dziecka zestawu ubrań na zmianę (bielizna, skarpetki, spodnie, bluzka).
W przedszkolu zdarzają się różne sytuacje – zabawy z wodą, pomoczenie ubrania czy niespodziewane zabrudzenia.
Zbliża się również zima, dlatego prosimy, aby ubrania na zmianę były ciepłe i dostosowane do aktualnej pogody.
Dzięki temu dzieci będą mogły czuć się komfortowo i sucho przez cały dzień 😊
>> więcej ...
W ubiegłym tygodniu wybraliśmy się z dziećmi na wyjątkowe zajęcia plastyczne pt. „Misja Muzeum”, które odbyły się w lokalnym muzeum. Dzieci miały okazję zwiedzić wystawę i z dużym zainteresowaniem przyglądały się eksponatom.
>> więcej ...
Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze!
Nie mówcie nikomu…
Że my się czujemy jak u siebie w domu!
>> więcej ...
Mądry przedszkolak
Witold Szwajkowski
Mądry przedszkolak przykładem świeci
zawsze jest grzeczny dla innych dzieci.
Chce coś od innych – grzecznie poprosi
i się z szacunkiem do nich odnosi.
Jak z tego widać, nie trzeba wiele,
by wszystkich dzieci być przyjacielem.
>> więcej ...
Anna Walencik-Topiłko
>> więcej ...
Najwspanialsze życzonka,
Gorącego w życiu słonka,
Smuteczków małych jak biedronka,
I szczęścia ogromnego jak smok!
>> więcej ...
Niech Ci słonko mocno gra,
Niech Twój uśmiech wiecznie trwa,
Nie trać swej radosnej minki,
bo są Twoje urodzinki!
>> więcej ...
Drodzy Rodzice,
uprzejmie prosimy, aby każde dziecko przynosiło swój podpisany ręcznik z haczykiem do zawieszenia.
>> więcej ...
Informujemy, że ,,Zintegrowany program rozwoju talentów i kompetencji kluczowych w przedszkolach BOF'' zgodnie z ustaleniami Urzędu Miasta skierowany jest do dzieci 5-6 letnich. W związku z tym w projekcie będą uczestniczyły wyłącznie dzieci 5-6 letnie. Rodzic każdego dziecka 5-6 letniego uczestniczącego w projekcie zobowiązany jest do wypełnienia karty zgłoszenia. W związku z tym, Dyrektor przedszkola prosi o zgłaszanie się rodziców do wychowawców dzieci 5-6 letnich w celu wypełnienia kart. Karty należy wypełnić w nieprzekraczalnym terminie do 23.09.2025 r.
“Prośba dziecka”, czyli 20 przykazań dla rodziców:
>> więcej ...
Zachęcamy do wspólnego obejrzenia z dzieckiem filmu o zasadach zachowania w przedszkolu.
To świetny sposób, aby dzieci w prosty i przyjemny sposób utrwaliły sobie ważne reguły.
>> więcej ...
1. Rozmawiajcie z dzieckiem o przedszkolu
>> więcej ...
Drodzy Rodzice Kubusiów Puchatków! 🐻🍯
>> więcej ...
Po przeanalizowaniu dostępnych środków na Radzie Rodziców i zestawieniu z wydatkami z maja 2025 r. Dyrektor Przedszkola informuje Rodziców o konieczności pokrycia kosztu dojazdu na wycieczkę z uwagi na fakt, iż koszt przewyższa wpłatę Rady Rodziców. W związku z tym prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 35 zł od każdego dziecka (wszystkie grupy) do 2.06.2025 r. do godz 16:00 do nauczycieli grup. W przypadku nieuregulowania wpłaty dziecko nie weźmie udziału w wycieczce. Koszt autokaru dla 4 grup wynosi 3400 zł. Natomiast koszt biletu wstępu będzie pokryty z Rady Rodziców.
W związku z wycieczką do Zagrody z Alpakami w dniu 04.06.2025 r. (środa) prosimy o przyprowadzenie dzieci najpóźniej do godz.: 8:00. Planowany powrót około godz: 14:00. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w nakrycie głowy, ubranie stosowne do pogody oraz mały plecaczek z butelką wody i ew. drobnymi przekąskami. Dzieci będą miały zapewniony posiłek w postaci bułek słodkich. Po powrocie do przedszkola dzieci otrzymają pełny obiad.
Serdecznie dziękujemy mamie Filipa za wizytę w przedszkolu 😊 Dzięki niej dowiedzieliśmy się jakich zasad należy przestrzegać, aby cieszyć się zdrowiem. Poznaliśmy również lekarskie akcesoria i ich nazwy. Każde dziecko mogło skorzystać z badania i przekonać się czy jest zdrowe 😊 Dziękujemy za poświęcony nam czas 😊
>> więcej ...
Nasze przedszkolaki wspólnie z sympatycznym dinozaurem Dinkiem realizowały Program Przedszkolnej Edukacji Antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”. Puchatki poznały różne rodzaje dymów i ich źródła. Jednym z nich był dym papierosowy - największy wróg zdrowia dzieci i dorosłych. Dzieci zdobywały informacje o szkodliwości palenia papierosów, a także negatywnego wpływu dymu na osoby przebywające obok. Wykonywały prace plastyczne, poznały piosenkę o Dinku, ale przede wszystkim nauczyły się najważniejszego hasła: „Nie pal przy mnie - stokrotnie proszę!”.
>> więcej ...
Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy chętne osoby do udziału w spotkaniach, podczas których będziecie mogli opowiedzieć dzieciom o swojej pracy. Chcielibyśmy, aby przedszkolaki mogły poznać różne zawody, zobaczyć używane w nich narzędzia i dowiedzieć się na czym polega codzienna praca dorosłych. Jeśli chcielibyście podzielić się swoją pasją i przybliżyć dzieciom tajniki swojej profesji, będzie nam miło gościć Was w przedszkolu.
>> więcej ...
Dzięki uprzejmości mamy Amelki dzieci z naszej grupy miały okazję przyjrzeć się bliżej pracy kucharki. Dowiedziały się jak powstają pyszne i zdrowe posiłki, które codziennie jedzą w przedszkolu. Pani Ania pokazywała różne narzędzia kuchenne, opowiedziała o zasadach higieny i bezpieczeństwa w kuchni. Dziękujemy za poświęcony czas :)
>> więcej ...
15 stycznia o godzinie 11.50 dzieci z grupy III, IV i V wychodzą do kina Forum na musical pt.:
„Doktor Dolittle i Zwierzęta”.
Cena biletu: 40 zł.
Prosimy o dokonanie wpłaty do nauczycielek grup.
>> więcej ...
W grudniowy poranek mieliśmy ogromną przyjemność gościć Panie oraz Dzieci z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Białymstoku. Spotkanie przebiegło w iście mikołajkowej atmosferze - było pełne rozmów o wymarzonych prezentach i radosnym oczekiwaniu na wizytę Świętego Mikołaja 🧑🎄 nie zabrakło wspólnego śpiewania i miłych podarunków 😊
>> więcej ...
W najbliższą środę 4 grudnia wybieramy się na zwiedzanie Białostockiego Teatru Lalek. Koszt 4 złote. Prosimy o wpłatę dla Pań 😊
zajęcia dla rodziców i dzieci
>> więcej ...
Drodzy Rodzice i Dzieci! Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 26 w Białymstoku. Tematem konkursu jest „Stroik bożonarodzeniowy”. Wykonane prace zostaną przekazane do białostockich placówek niosących pomoc potrzebującym ❤️ formularze zgody na przetwarzanie danych dostępne u Pań 😊
>> więcej ...
Informujemy, że:
>> więcej ...

To już półmetek naszej zbiórki dla Przedszkole nr 5 - Integracyjne w Nysie! Dołącz do nas i wspólnie podarujmy przedszkolakom z Nysy namiastkę normalności którą utraciły. Pilnie potrzebujemy nadal sztućców (łyżek, widelców, łyżeczek) oraz kubków z uchem dostępnych w sklepach Pepco. Dziękujemy za każdy najdrobniejszy gest wsparcia. Brakuje już tak niewiele - razem możemy skompletować całość. Przedłużamy zbiórkę do 10.10.2024 r. (więcej informacji w załączniku -> 'więcej')
>> więcej ...
Zapraszamy do obejrzenia filmiku przedstawiającego anglojęzyczne zajęcia pokazowe prowadzone przez firmę Języki Świata. Pacynka
przywitała się z dziećmi po angielsku, a potem wspólnie bawiliśmy się, ucząc nowych słówek. Dzieci wstawały, tańczyły i powtarzały polecenia po angielsku. Było przy tym mnóstwo zabawy! 
Pacynka odkryła magiczne pudełko z owocami 
, które razem nazwaliśmy, a potem robot Emys
pomógł dzieciom w interaktywnej zabawie. Na koniec każdemu dziecku przybiliśmy piątkę i wręczyliśmy naklejki! 
(filmik w załączniku, należy kliknąć w poniższy przycisk ''więcej'')
>> więcej ...
Przedszkole Integracyjne nr 5 w Nysie zostało dotknięte tragiczną powodzią, która zalała i zniszczyła dzieciom drugi dom, gdzie każdego dnia uczyły się i bawiły. To, co zbudowali przez lata, zostało poważnie uszkodzone, a teraz pilnie potrzebują pomocy, aby jak najszybciej wrócić do normalności. Dziękujemy za każdy najdrobniejszy gest wsparcia.
>> więcej ...
Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci 6-letnich na uroczyste „Pożegnanie Sześciolatków”, które odbędzie się dn. 18.06.24 r. o godz. 15.30 w sali IV.
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
W związku z 31.05.2024 r. przypadającym w piątek po Bożym Ciele, mając na uwadze wiążący się z tym długi weekend, dyrektor przedszkola bardzo prosi o zadeklarowanie potrzeby opieki przedszkolnej w tym dniu.
>> więcej ...
W związku z 31.05.2024 r. przypadającym w piątek po Bożym Ciele, mając na uwadze wiążący się z tym długi weekend, dyrektor przedszkola bardzo prosi o zadeklarowanie potrzeby opieki przedszkolnej w tym dniu.
>> więcej ...
>> więcej ...
Dnia 15.05 ( środa ) o godz. 8.30 wychodzimy do Teatru Lalek na spektakl pt.: „Bajka o rybaku i złotej rybce”. Prosimy aby tego dnia przyprowadzić dzieci do godz. 8.00 oraz o wpłatę 10 zł do nauczycieli.
>> więcej ...
Dyrektor Przedszkola przypomina o planowanej w najbliższy wtorek całodniowej wycieczce przedszkolnej w dniu 14.05.2024r.- wtorek.
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
Drodzy Rodzice,
W związku ze zbliżającym się weekendem majowym, prosimy o zgłaszanie nieobecności dzieci na następujące dni tygodnia: 29.04.2024 (poniedziałek) | 30.04.2024 (wtorek) | 2.05.2024 (czwartek). Zapisy na listy wyłącznie do dnia 24.04.2024 r. z uwagi na organizację przedszkola w zakresie żywienia i kadry.
W dniu jutrzejszym na godz. 13.00 dzieci z naszej grupy wychodzą do Galerii im. Sleńdzińskich na warsztaty plastyczne. Proszę o wpłatę 10 zł oraz o kurtkę z kapturem w razie deszczu.
W dniu jutrzejszym wychodzimy na lekcję do Szkoły Podstawowej Nr 4, w związku z tym proszę o przyprowadzenie dzieci do godziny 8.00.
Dnia 23.02.24 r. ( piątek ) o godz. 16.00 odbędzie się zebranie Rodziców dzieci 6 – letnich z grupy IV i V. Spotkanie dotyczyć będzie dojrzałości szkolnej dzieci
W DNIU 8.02.2024 (CZWARTEK) DZIECI Z GRUP III,IV I V WYCHODZĄ DO TEATRU LALEK NA PRZEDSTAWIENIE „ ŚLIMAK” , KTÓRE ZACZYNA SIĘ O 9.00 .
>> więcej ...
OGŁOSZENIE
>> więcej ...
Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków z okazji Ich święta na uroczystość Dnia Babci i Dziadka, która odbędzie się dnia 24 stycznia ( środa ) o godzinie 15.00 w naszej sali Kubusiów Puchatków.
>> więcej ...
Dnia 03.01.24 r. ( środa ) dzieci z naszej grupy wychodzą do Muzeum Wojska na zajęcia pt.: „W świecie legend”. Proszę o wpłatę 10 zł do nauczyciela grupy.
Proszę o przygotowanie dzieciom na wtorkowy występ białych ubrań:
>> więcej ...
Dnia 14.12.2023 r ( czwartek ) o godz. 11.00 wychodzimy do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt.: "Tam, tam, tam, tu, tu, tu". Cena biletu 15 zł. Proszę o wpłatę do nauczyciela grupy.
Dnia 23 listopada ( czwartek ) dzieci z grupy Kubusie Puchatki wychodzą do BTL na spektakl pt.: „Baśń o rycerzu bez konia”. Spektakl odbędzie się o godz. 11.00, prosimy o wpłatę 10 zł do nauczycieli grupy.
>> więcej ...
Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy IV Kubusie Puchatki na wspólne zabawy ruchowe, które odbędą się dnia 30 października o godzinie 15.30 w sali naszej grupy. Prosimy o wygodny strój i dobry humor.
>> więcej ...
31 października (wtorek) w godzinach 14.00 - 15.00 dzieci z grupy IV (Puchatki) będą brały udział w zajęciach patriotycznych „Mali Patrioci” realizowanych w budynku Muzeum Wojska Polskiego przy ulicy Kilińskiego 7. Koszt udziału w warsztatach - 10 zł. Prosimy o wpłaty do wychowaczyń.
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym
pt: „Jesienne kolory”
>> więcej ...
Drodzy Rodzice zwracamy się pilnie o pomoc !
>> więcej ...
Dziękujemy serdecznie za udział w akcji #DorzucMisie dla Fundacji Naszpikowani oraz Mój kolorowy Autentyzm . Wspólnie zebraliśmy aż 382 pluszowych przyjaciół którzy są już w drodze do nowych właścicieli. Fundacja Sport Twoją Szansą przekaże 5zł za każdego zebranego podczas akcji pluszaka. Zachęcamy także do udziału w akcji Jagiellonii Białystok 


>> więcej ...
>> więcej ...
29.09 (piątek) o godzinie 9.30 dzieci z grupy III i IV (Rybki Nemo i Kubusie Puchatki) obejrzą film „Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele” w Kinie Helios Galeria Jurowiecka połączony z zajęciami edukacyjnymi „Ja w przedszkolu. Moja grupa”. Koszt biletu - 17 zł. Prosimy, aby w tym dniu dzieci zostały przyprowadzone do przedszkola do godziny 8:15.
Witamy serdecznie drogich Rodziców w nowym roku szkolnym, zapraszamy do zaglądania na naszą stronę internetową, gdzie znajdziecie Państwo ogłoszenia jak również fotorelację z życia Waszych pociech w przedszkolu!
07.09 (czwartek) o godzinie 9.00 dzieci z grupy IV i V (Kubusie Puchatki i Tęczowe Motyle) obejrzą spektakl teatralny „Palko” w Białostockim Teatrze Lalek. Koszt biletu - 15 zł. Prosimy, aby w tym dniu dzieci zostały przyprowadzone do przedszkola do godziny 8:15.
Bardzo ważne !!!!!!
>> więcej ...
W związku z 09.06.2023 r. przypadającym w piątek po Bożym Ciele, mając na uwadze wiążący się z tym długi weekend, dyrektor przedszkola bardzo prosi o zadeklarowanie potrzeby opieki przedszkolnej w tym dniu.
>> więcej ...
Drodzy Rodzice - w związku z apelem Dyrektora Przedszkola Nr 36 dyżurującego w miesiącu sierpniu, proszę o zgłaszanie potrzeby opieki dla dziecka do bezpośrednio do dyrektora naszego przedszkola.
>> więcej ...
Drodzy Rodzice w związku z organizacją Dnia Dziecka w naszym przedszkolu- całodniowa zabawa na dmuchańcach- skakańcach i całodniowej wycieczki do Centrum Edukacji " LĄDY. MORZA ,OCEANY", proszę o pilne dokonanie wpłat na Radę Rodziców - rodziców, którzy pełnej opłaty nie uiścili .
>> więcej ...
Piękne nasze polskie morze, piękne nasze polskie góry, piękny Kraków, Zakopane, równie piękne są Mazury.
To tam właśnie tego lata na wakacje pojedziemy, na polanie pod drzewami duży namiot rozbijemy.
Będę z tatą łowił ryby,
w ciszy leśnej odpoczywał, będę z mamą zbierał grzyby, po jeziorach łódką pływał.
Gdy już będę na Mazurach zwiedzę miasto Mikołajki
by przekonać się czy prawda, że są piękne „tak jak z bajki”
>> więcej ...
Lubią marcheweczkę lubią wszystkie dzieci, a gdy ją wyciśniesz zdrowy soczek leci…
Wczoraj byliśmy w bibliotece w Szkole Podstawowej nr 4 ponieważ w tym tygodniu rozmawiamy o bajkach.
Pani bibliotekarka zapoznała nas z miejscem, w którym pracuje, opowiedziała o pracy bibliotekarza jak również zapoznała nas z różnymi książkami znajdującymi się w bibliotece. Zwróciła szczególną uwagę recykling.
>> więcej ...
Zapraszamy rodziców na zebranie grupowe, które odbędzie się
23.02.2023 (czwartek) o godzinie 16.00 w naszej sali.
Dnia 07.02. ( wtorek ) na godz. 9.00 dzieci wychodzą do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt. „Kaszalot”. Prosimy tego dnia o wcześniejsze przyprowadzenie dzieci do przedszkola. Koszt biletu 5 zł.
Informujemy, że będzie możliwość otrzymania wywołanych zdjęć indywidualnych oraz grupowych z Balu Karnawałowego. Szczegóły podamy wkrótce.
Zapraszamy do obejrzenia indywidualnych zdjęć dzieci z Mikołajem. Zdjęcia z Balu Karnawałowego znajdują się w zakładce -> Galeria - Imprezy .
>> więcej ...
Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego,
co najpiękniejsze oraz dziękujemy Wam za troskę, ciepło i miłość.
>> więcej ...
Odpowiadając na liczne pytania, informujemy że Dzień Babci i Dziadka nie odbędzie się tradycyjnie w przedszkolu. Dzieci przygotują niespodzianki, które zostaną nagrane w formie wideo i udostępnione na blogach grup na stronie internetowej przedszkola oraz na Facebooku przedszkola.
Dnia 11.01.2023 ( środa ) na godz. 9.00 wychodzimy do Teatru Lalek na przedstawienie „ Jaś i Małgosia’. Koszt spektaklu 20 zł. W tym dniu prosimy o przyprowadzenie dzieci do przedszkola do godz. 8.30.
Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich, Niech pokój, miłość i szczęście otoczą dzisiaj nas wszystkich
6 grudnia wspólnie z grupą III i V świętowaliśmy imieniny Mikołaja. Mimo, iż Mikołaj nie mógł przybyć do nas osobiście bawiliśmy się świetnie i wykonaliśmy przesłane w liście od Mikołaja zadania, które pozwoliły nam na odnalezienie prezentów podrzuconych przez Elfy do przedszkola.
>> więcej ...
Z okazji Dnia Misia przynieśliśmy do przedszkola swoje ulubione maskotki. Wspólnie z nimi przeżyliśmy radosny dzień podczas zadań, zabaw i tańców, a nawet wspólnego degustowania misiowego przysmaku: miodku z czarną porzeczka , pomarańczą i goździkami i malinami. Który był najsmaczniejszy? Zdanie naszych misiów było podzielone.
Życzymy Ci szczęścia, radości niech uśmiech na Twej twarzy gości!!
Kubusie Puchatki
Od poniedziałku wracamy do ręczników bawełnianych. Prosimy o przynoszenie podpisanych ręczników dzieciom i o regularną wymianę ( zabieramy ręczniki do prania w każdy piątek ).
„PRAWA MAŁEGO
I DUŻEGO CZŁOWIEKA”
>> więcej ...
Z okazji Dnia Niepodległości dzieci z grupy IV i V uroczyście wystąpiły dla młodszych kolegów i koleżanek, a także dla pracowników przedszkola.
Z uwagi na tak wzniosłą chwilę chciałybyśmy powtórzyć występ artystyczny tym razem dla szerszego grona i zaprosić serdecznie w środę 16 listopada o godzinie 15.30 Rodziców dzieci z grupy IV i V, przedstawicieli wszystkich przedszkolnych trójek grupowych oraz Rodziców z Rady Rodziców na dalsze świętowanie tak ważnego wydarzenia.
Z wielką radością informujemy o kolejnej nominacji, jakie otrzymało Nasze Przedszkole. Pani Dyrektor Elżbieta Chaniewska otrzymała nominację do zaszczytnego tytułu DYREKTOR ROKU PLACÓWKI EDUKACYJNEJ. Jest nam niezmiernie miło, że darzą Państwo sympatią i uznaniem Naszą Panią Dyrektor. Dziękujemy za nominację i uznanie. Zachęcamy do wyrażenia wdzięczności za wszelkie dokonania i działania na rzecz Naszego Przedszkola i troskę o najmłodszych poprzez oddawanie głosów: https://poranny.pl/p/kandydat/elzbieta-chaniewska%2C3091769/
Z wielką radością informujemy, że Nasze Przedszkole i nauczyciel mgr Marta Pietruczuk otrzymało nominację do zaszczytnego tytułu ,,PRZEDSZKOLE ROKU’’ oraz ,,NAUCZYCIEL ROKU’’ w Plebiscycie Edukacyjnym 2022, który w województwie podlaskim jest prowadzony przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną. Jest nam niezmiernie miło, że darzycie nas Państwo sympatią i uznaniem. Dziękujemy za tak wielkie wyróżnienie w postaci podwójnej nominacji. Głosowanie rozpocznie się we wtorek 25 października 2022 r. Więcej informacji o plebiscycie: www.poranny.pl/przedszkole-roku oraz na naszym profilu https://www.facebook.com/ps27bialystok
>> więcej ...
Drodzy Rodzice,
zachęcamy do polubienia profilu Naszego Przedszkola na Facebooku:
https://www.facebook.com/ps27bialystok
W poniedziałek 10 października o godzinie 9.30
odbędzie się
audycja muzyczna
pt.: „O śpiewającej biedronce”.
Dlaczego warto jeść jabłka?
>> więcej ...
Z okazji Dnia Przedszkolaka, w poniedziałek 19.09.2022 r. będziemy gościć w Naszym Przedszkolu aktorów ze Studia Artystycznego Akada ze spektaklem pt. ,,Kto jest najpiękniejszy?''. Teatrzyk pełen humoru i zabawnych sytuacji przedstawi historię zwierzątek, dzięki której dzieci dowiedzą się że nie liczy się piękny i atrakcyjny wygląd, lecz przede wszystkim dobre serce i chęć pomagania innym w potrzebie. Spektakl rozpocznie się o godz.: 10:30.
W czwartek byliśmy w Teatrze Lalek na przedstawieniu „Karmelek”. Poznaliśmy przygody psa, który pochodził z „najmniejszej wioski na świecie”. Karmelek poszukiwał „czegoś, co czyni nas potrzebnymi, czegoś, co moglibyśmy ofiarować naszym najbliższym”. Po spektaklu zwiedziliśmy piwnicę Teatru Lalek. Zastanawiacie się co tam zastaliśmy? Zobaczcie sami!
>> więcej ...
15.092022 (czwartek) na godz. 9.00 wychodzimy do Teatru Lalek na przedstawienie pt. „Karmelek”. Koszt biletu 11,50 zł. W tym dniu prosimy o przyprowadzenie dzieci do godz. 8.30.
Serdecznie witamy wszystkie 5 - latki „Kubusie Puchatki” oraz Rodziców w nowym roku szkolnym.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie grupowe,
które odbędzie się w poniedziałek, 12 września 2022 r.,
o godz. 16.30 w naszym przedszkolu. Na zebraniu będą poruszane tematy dotyczące projektu unijnego realizowanego w naszej placówce,
dlatego prosimy o obecność.
30 czerwca odbyła się wycieczka do Majątku Howieny. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji i zadań do wykonania. Dzieci rozpoczęły wycieczkę od zwiedzania Mini ZOO. Następnie bawiły się z panią animatorką. Kolejną atrakcją było wykonanie ozdoby: „Las w słoiku”. Wiele radości sprawiło dzieciom dojenie krowy. Na zakończenie dzieci otrzymały Certyfikat wyjątkowego gościa i pamiątkowe magnesy na lodówkę ze zwierzątkami spotkanymi w Mini ZOO.
Zanim rozpoczniemy wakacje czeka na dzieci wycieczka do Majątku Howieny na „Przygodę z Mućką” .
>> więcej ...
Dnia 14.06.2022 r.(wtorek) o godz. 12:00
>> więcej ...
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z grupy V i IV
odchodzących do szkoły (1klasa)
na uroczyste zakończenie roku szkolnego,
które odbędzie się 23 czerwca 2022r.
o godzinie 15.30.
>> więcej ...
Dziś byliśmy w naszej operze. Choć jest bardzo blisko naszego przedszkola niektórzy byli w niej po raz pierwszy. Obejrzeliśmy spektakl taneczny w wykonaniu uczniów Akademii Tańca Klasycznego działającego przy Operze i Filharmonii Podlaskiej Europejskie Centrum Sztuki. Wystąpiło w nim ok.80-rga dzieci, w tym nasza koleżanka z grupy Iza oraz brat Poli - Bruno. Brawo!!!
>> więcej ...
Wczoraj podjęliśmy kolejne gimnastyczne Roar Adventure, podczas którego ćwiczymy codziennie pod kierunkiem Lwa Lolka oraz jego przyjaciółki Ady. Wyzwanie ma na celu aktywizację ruchową dzieci na podstawie metody kreatywnej gimnastyki. Zajęcia są prowadzone w formie opowieści ruchowo – rozciągającej, ubranej w barwną muzykę i efekty dźwiękowe.
>> więcej ...
W dniu urodzin automaniaka
Motożyczenia dla superchłopaka
Życzymy Ci tyle radości
Ile w wyścigach wspaniałości,
Niech wszystko Ci się układa
Jak czteropasmowa autostrada.
Ile jest auta na planecie,
Ile jest dróg na świecie,
Tyle dla Ciebie szczęścia pragniemy
I z taką radością dziś świętujemy!
Program „Dzieciaki Mleczaki” powstał z inicjatywy Polskiej Izby Mleka. Jest to edukacyjno- informacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców. Celem programu jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną....
>> więcej ...
„ Jak mądrze korzystać z technologii”- to temat, który przewodzi nam w tym tygodniu.Dowiedzieliśmy się, że multimedia stanowią połączenie kilku różnych form przekazu informacji: tekstów, dźwięku, obrazów, ruchu, filmu, a służą do przekazywania informacji między ludźmi. Jednym z mediów są także czasopisma , czyli media drukowane. Wykorzystaliśmy stare czasopisma, które gromadzimy w tzw. makulaturze do ciekawych zabaw. Najpierw wydobywaliśmy z nich różne dźwięki, potem wykorzystaliśmy je do ćwiczeń ruchowych- np. podawanie nogami w kole, następnie stworzyliśmy z nich różnorodne składanki , podając wymyślone przez siebie nazwy. Następnie zrobiliśmy zawody pt. „ Najdłuższy wąż”, no a potem przypomnieliśmy sobie zimowe aspekty pogody i porwaliśmy gazety na drobne kawałki. Były ćwiczenia oddechowe, robienie kulek, obsypywanie się „ śniegiem”. Najlepszy był koniec, czyli ....sprzątanie na czas ( wyznacznikem była klepsydra), po którym nie został ani jeden skrawek papieru !
>> więcej ...
Ten tydzień upływa nam pod znakiem świąt - przygotowań do nich, poznawania tradycji wielkanocnych, tworzenia ozdób świątecznych. Historyjka obrazkowa o zającu , któremu z wysypanych z taczki pisanek wylęgły się kolorowe kurczaczki była inspiracją do tworzenia nietypowych prac w zespołach. Wykorzystaliśmy do tego nakrętki, klocki i patyczki.
>> więcej ...
Wiosna za oknem, wiosna w naszym ogródku.... wiosna także na zajęciach! Dziś doskonaliliśmy umiejętności kodowania i dekodowania informacji. W zespołach tworzyliśmy własne kody, następnie próbowaliśmy wspólnie je odkodować. Umieszczaliśmy także kolorowe tulipany w odpowiednich polach maty do kodowania, ćwicząc umiejętność odczytywania współrzędnych obrazkowych.
>> więcej ...
W tym tygodniu wyruszyliśmy w podróż dookoła świata. Dziś odwiedziliśmy Afrykę, poznaliśmy egzotyczne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się także, że w Egipcie powstał pierwszy na świecie system pisma, zwany hieroglifami. Spróbowaliśmy odwzorować egipskie litery, pisząc własne imiona. Było to wielkie wyzwanie, ale jeszcze większa była radość i satysfakcja ze stworzonych wyrazów.
>> więcej ...
Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasze przedszkolaki w dniu dzisiejszym pamiętały o tym, by ubrać kolorowe skarpetki, które są symbolem solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. ,,Tajemnica znikających ciasteczek'' i obejrzeliśmy film o wyjątkowej fioletowej skarpetce. Dzięki temu wiemy czym różnią się osoby chore na Zespół Downa ale co najważniejsze - wiemy że te osoby są wyjątkowe i mogą być wspaniałymi kolegami. Był też czas oczywiście na skarpetkowe zabawy! Było wesoło i kolorowo!
>> więcej ...
Zauważając pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny, postanowiliśmy zaprosić ją do naszej sali. Wiedząc już jakie niezbędnych czynników do życia potrzebują rośliny, założyliśmy wiosenny ogródek. Posadziliśmy hiacynty, rzodkiewkę, sałatkę, rzeżuchę i cebulkę na szczypiorek. Każdego dnia dbamy o to, by nie zabrakło im wody. Czekamy z niecierpliwością aż będziemy mogli spróbować własnego szczypiorku i rzeżuchy!
>> więcej ...
W tym tygodniu naszym tematem jest WODA. Mówiąc woda, najczęściej mamy na myśli przejrzystą, bezbarwną ciecz, która nie ma ani zapachu, ani wyraźnego smaku. Jednak bez niej życie nie byłoby możliwe. Można znaleźć ją wszędzie: w kranie, powietrzu, ziemi, jedzeniu, w każdym żywym organizmie, również w nas. O tym teraz mówimy . Towarzyszą temu zabawy- np. zawody w przedmuchiwaniu nakrętek, " Co pływa , co tonie?" , itp.
>> więcej ...
Każda zwykła ciecz pod wpływem nacisku łatwo się rozpływa na boki tak jak woda w wannie. Natomiast ciecz nienewtonowska pod wpływem nacisku zmienia swoje właściwości. Zwykle taka ciecz zmienia swoją “twardość” czasami do tego stopnia, że można po niej chodzić. My doświadczaliśmy jej właściwości nie używając dużego nacisku. Radości było co nie miara....
>> więcej ...
W naszym przedszkolu działa grupa teatralna „ Pajacyk” ,która regularnie pracuje nad zainteresowaniem teatrem, odkrywaniem w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień dzieci. Rodzice mogli oglądać próbkę tej działalności podczas przedstawienia jasełkowego. W codziennej zabawie dzieci samodzielnie podejmują też takie działania. Zabawy w teatr stwarzają okazję do doskonalenia wyrazistej mowy, rozwijania pamięci, wyrabiania odwagi i śmiałości, uczą umiejętności współdziałania oraz wyrażania werbalny i pozawerbalny różnych stanów uczuciowych, skłaniają dziecko do samodzielnej twórczości i działania.
>> więcej ...
„Kaszalot obudził się jakiś nieswój…” - ten dzień był inny niż wszystkie. Niby taki sam, niby podobny, a jednak niosący mnóstwo nurtujących pytań: czy można nazywać się Kaszalotem, a nie należeć do ssaków tego gatunku? Czy można mieć spiczasty nosek i nie być podobnym do lisa? Czy słowne podobieństwo Kaszalota do kasztana jest wystarczające, aby poczuć się jak w rodzinie? Tytułowy bohater w towarzystwie zaprzyjaźnionej Pchły wybiera się w daleką podróż, ażeby odnaleźć odpowiedź na… No właśnie – nurtujące pytanie! Podczas spektaklu towarzyszyliśmy Kaszalotowi w tej niesamowitej podróży by poznać odpowiedzi na nurtujące pytania.
>> więcej ...
W ramach realizowanej w naszej grupie innowacji pedagogicznej ,,English Special Days'' świętowaliśmy Dzień Pizzy - Pizza Day. Poznaliśmy podstawowe składniki takie jak: cheese, pepper, tomato, salami, ketchup, corn. Bawiliśmy się muzycznie przy piosence ,,Let's make a pizza'' i graliśmy w ,,Pizza Twister'' utrwalając poznane słownictwo. Podsumowaniem zajęć było samodzielne wykonanie pizzy oraz oczywiście jej degustacja. To był przepyszny dzień!
>> więcej ...
Cały tydzień upłynął nam na obcowaniu z muzyką. Towarzyszy ona nam każdego dnia, ale ostatnie dni szczególnie były jej poświęcone. Poznaliśmy różne instrumenty, próbowaliśmy zapamiętać ich nazwy, klasyfikowaliśmy je, graliśmy na instrumentach perkusyjnych zgromadzonych w naszym przedszkolu. Dowiedzieliśmy się, że pianino to strunowy młoteczkowy (klawiszowy) instrument muzyczny ze strunami ustawionymi pionowo. Nawet mogliśmy zobaczyć go w środku. Bawiliśmy się też w „ Chór zwierząt”-przy muzyce wydobywaliśmy rytmicznie głosy wskazywanych zwierząt .
>> więcej ...
Sprawna ręka pozwala dziecku szybko i płynnie pisać oraz posługiwać się narzędziami pisarskimi. Niestety, coraz częściej zdarza się, że dziecko, rozpoczynając naukę szkolną, napotyka na duże trudności na tym obszarze. Kreślone przez dziecko litery pozbawione są kształtu, nie mieszczą się w liniaturze, a samo narzędzie pisarskie trzyma nieprawidłowo. Ponadto, ma problemy z odpinaniem i zapinaniem ubrań, sznurowaniem butów czy zasuwaniem kurtki.Wszystko to jest efektem mało sprawnej ręki, od barku poprzez łokieć, przedramię, nadgarstek po palce. Myli się ten, kto uważa, że brzydkie pismo to rezultat niewłaściwej pracy wyłącznie palców. Taki sposób myślenia powoduje, że dzieci zamiast usprawniać całą rękę kreślą nieskończoną ilość szlaczków. Takie postępowanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Dlatego w przedszkolu stosuje się wiele ćwiczeń usprawniających rękę. Ostatnio dzieci miały za zadanie przesunąć piankę do golenia umieszczoną w koszulce, tak by zapełniła kształt narysowany na koszulce.
>> więcej ...
Jedną z form organizacyjnych pracy w przedszkolu jest praca w zespołach. Tym razem tworzyliśmy prace plastyczne „ Góry zimą” w zespołach dwuosobowych. Okazało się, że nie jest to takie proste, ponieważ wymagało to omówienia wspólnej koncepcji, a następnie dogadywania się podczas wykonywania pracy. Trzeba przyznać , że poszło nam bardzo dobrze , bo efekt był spektakularny.
>> więcej ...
O rozwój motoryki małej warto dbać już od najwcześniejszych lat życia dziecka. Co to jest mała motoryka? To nic innego jak sprawność ruchowa umiejętność prawidłowego wykonywania ruchów precyzyjnych (czyli takich, które wymagają ruchów dokładnych, szczegółowych). Jest to istotne z uwagi na fakt, że stanowi to znakomite przygotowanie ręki do nauki pisania.
Znakomitym sposobem rozbudzania świadomości ręki są między innymi zabawy paluszkowe, lepienie z plasteliny, wystukiwanie rytmu palcami,nawijanie i rozwijanie włóczki, zabawy z folią bąbelkową, nawlekanie koralików itp. Mogą być połączone z innymi zajęciami, np. z utrwaleniem liter.
>> więcej ...
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia piosenki i życzeń przygotowanych przez dzieci.
>> więcej ...
>> więcej ...
W tym tygodniu tworzyliśmy zimowy obrazek. Najpierw w rytm muzyki rysowaliśmy oburącz w rytm słyszanych utworów .Rysowanie oburącz poprawia koordynację ręka – oko oraz ćwiczy orientację w przestrzeni, poprawia pisanie i rysowanie, powoduje rozwój twórczego myślenia, zdolności plastycznych. Można też rysować w powietrzu na „niewidzialnej planszy”, lub na dużej płaszczyźnie z zaznaczoną osią symetrii na wprost nosa. Później na tak przygotowanej - pobazgranej kartce wykonaliśmy wydzierankę z makulatury, ale przedtem nastąpiło trochę relaksująych zabaw.
>> więcej ...
Jedną z form wychowania muzycznego w przedszkolu jest gra na instrumentach perkusyjnych. To drugi rodzaj ekspresji wykonawczej. Przyczynia się on do szybkiego rozwoju wrażliwości na współbrzmienia oraz do rozwoju słuchu barwowego. Gra na instrumentach należy w przedszkolu do form najbardziej atrakcyjnych dla dzieci. My też graliśmy bardzo chętnie i długo nie mogliśmy się nacieszyć swobodną i kreatywną interpretacją słuchanych utworów.
>> więcej ...
Każdy dzień to okazja do świętowania. Tak już to jest w naszej Puchatkowej krainie, że uwielbiamy się bawić, harcować i świętować. Dzisiaj mieliśmy ku temu idealną okazję – świętowaliśmy ,,Tea Day'' w ramach innowacji pedagogicznej ,,English Special Days''. Dzieci dostały zaproszenie na podwieczorek u królowej. Poznały rodzaje herbat, sposoby parzenia oraz angielską tradycję picia herbaty. Był to kolejny dzień pełen radości, niesamowitych wrażeń i atmosfery pełnej życzliwości i przyjaźni.
>> więcej ...
Jak co roku roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną , w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Zachęcamy do udziału w tej akcji
Ostatnie tygodnie obfitowały w różnorodne konkursy, w których brały udział dzieci z naszej grupy. Miło nam poinformować, że Oskar Bagiński zdobył 1 miejsce w miejskim konkursie plastycznym „ Sławni Białostoczanie w historii naszego miasta”, Gabrysia Michałowska nagrodę w konkursie piosenki, a Kuba Dąbrowski w konkursie recytatorskim „ Mikołajkowej Gali Przedszkolaków” .
>> więcej ...
Dzieci z naszej grupy biorą udział w trzydniowym wyzwaniu z kreatywnej gimnastyki
>> więcej ...
Dziś podczas koła zainteresowań ,,Od kodowania do programowania'' poznawaliśmy urządzenia, które w swoim działaniu wymagają stworzonego kodu. Wiemy już jakie informacje możemy zakodować używając komputera. Za pomocą symboli i liter kodowaliśmy własne imiona. Wykonaliśmy także własne laptopy i tworzyliśmy kody na klawiaturze.
>> więcej ...
W Światowym Dniu Pluszowego Misia czekało nas wiele atrakcji. Okazało się , że i przyroda coś dla nas przygotowała. Po obiedzie zaświeciło słońce. Postanowiliśmy czym prędzej skorzystać z pięknej pogody i pobawić się na placu przedszkolnym. Wielu z nas wzięło ze sobą swoje misie, bo zabawa z przyjacielem jest na pewno atrakcyjniejsza.
>> więcej ...
„English Special Days” to innowacja mająca na celu budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzanie na zajęciach języka angielskiego obchodów „dni nietypowych”. Dziś świętowaliśmy w naszej grupie Teddy Bear Day, czyli doskonale wszystkim znany Dzień Pluszowego Misia. Poznaliśmy nowe i utrwaliliśmy znane już słownictwo dotyczące wyglądu pluszowego misia. Były wspólne gry i zabawy w języku angielskim a podsumowaniem ,,misiowych'' zajęć było wykonanie misia z masy solnej.
>> więcej ...
Scooby Doo robi dziś śmieszne minki,
głośno śmieją się Muminki.
Żwirek i Muchomorek śpiewają wesoło,
Puchatek z Prosiaczkiem tańczą wokoło.
Bardzo radosne są Gumisie,
buziaczki przesyłają też Teletubisie.
Tylko Śnieżka się dziwi bo o niczym nie wie,
Bambo wyjaśnia jej wszystko siedząc na drzewie.
Gdy się tylko o urodzinkach Leonarda się dowiedziała,
również jak Smerfy świetny humor miała!
Wszystkiego najlepszego Leonard! :)
>> więcej ...
W dobie mediów i Internetu dzieci od najmłodszych lat spędzają dużo czasu przed ekranami telewizorów, komputerów czy telefonów. Często trudno jest je zachęcić do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Puchatki dołączyły do realizacji programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Swojaków ”. Celem programu „Szkolne Przygody Gangu Swojaków ” jest przede wszystkim ukazanie dzieciom piękna polskiej przyrody oraz odkrycie przed nimi sekretów otaczającego ich środowiska .Puchatki otrzymały „Dzienniki Troskliwego Odkrywcy”, w których będą zbierać naklejki -odznaczenia za wykonanie 12 przygotowanych zadań związanych ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu i obserwacją przyrody. Pierwsze są już w całości wypełnione! Brawo dziewczyny :)
>> więcej ...
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za przyłączenie się do akcji charytatywnej pt.: „Od Juniora do Seniora”
>> więcej ...
Zapraszamy na relację z wydarzenia, która znajduje się w zakładce Galeria.
Często słuchamy muzyki- przeważnie aktywnie, śpiewamy, tańczymy. W ubiegłym tygodniu poznawaliśmy region Mazowsze i jego stolicę... Trudno było przy tej okazji nie wspomnieć o Żelazowej Woli, w której urodził się jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów - Fryderyk Chopin. Słuchaliśmy jego wybranych utworach, przy których tworzyliśmy improwizacje taneczne z wstążkami, określaliśmy charakter muzyki, tempo, określaliśmy różnice między muzyką rozrywkową, a klasyczną..
>> więcej ...
Każdy z nas wie, że program nauczania w przedszkolu nie jest skupiony tylko na zabawie.Ważne jest, aby każdy dzień zawierał treści rozwijające zarówno społecznie, artystycznie, intelektualnie, elementy edukacji zdrowotnej i przyrodniczej. W ciągu dnia zajęcia przeplatane są zabawami ruchowymi, wyjściem na podwórko, swobodnymi zabawami, tak aby zbytnio nie obciążać młodego umysłu, gdyż jak wiemy koncentracja uwagi na jednej czynności u przedszkolaka waha się od ok. 15-25 min., w zależności od jej specyfiki. Ostatnie nasze aktywności to m. in. improwizacje teatralne na podst. wiersza „ Na straganie”, zabawy matematyczne i ruchowe z wykorzystaniem kasztanów, które przyniosły dzieci, zabawy integracyjne z dawnych czasów:„ Rolnik na dolinie” , „ Labada”. Uczyliśmy się też układać historyjki obrazkowe , a potem je opowiadać.
>> więcej ...
Od 9 do 24 października w całej Europie, w tym również w Polsce, świętowowany jest Europejski Tydzień Kodowania czyli Code Week 2021.Puchatki kodowały dziś na macie edukacyjnej jesienne symbole i układały leśną drogę według kodu. Odczytywały także zakodowane symbole graficzne. Czas zabaw z kodowaniem był przepełniony różnymi aktywnościami, dzieci dowiedziały się też jak wiele kodów funkcjonuje w naszym codziennym życiu i świetnie się przy tym bawiły. Zabawy kodowaniem są pełne radości: rozwijają u dzieci logiczne myślenie i umiejętności matematyczne, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, uczą współdziałania. Możliwości jest wiele, a wszystko odbywa się w formie nauki przez zabawę. W trakcie zabaw z kodami dzieci koncentrują się na wyszukiwaniu rozwiązań (jednego lub wielu), przez co wzrasta ich poczucie własnej wartości. Czują się zauważone i docenione, co w konsekwencji przyspiesza i czyni bardziej efektywnym proces przyswajania przez nie informacji i rozwoju nowych umiejętności. Code Week niebawem się skończy, ale ,,Puchatki'' bardzo chętnie bawią się dalej w kodowanie.
>> więcej ...
Fundacja „Pomóż Im” w partnerstwie z Fundacją PZU realizuje projekt „Bezpieczne dziecko - badamy zmiany”, w ramach którego wykonuje bezpłatne badanie skóry dermatoskopem dzieci w wieku 0-18 lat. Badania są realizowane w Białymstoku przy ul. Mazowieckiej 33.
>> więcej ...
Dziś poznaliśmy zasady gry w ,,Szachy po japońsku''. Jest to świetny sposób na wprowadzenie do świata strategicznego myślenia. Za piękną grafiką i uroczymi zwierzakami ukryta jest gra o niezwykle prostych i jasnych zasadach, która jednocześnie nie ustępuje złożonością i głębią szachom. Z ciekawością i wielkim entuzjazmem przystąpiliśmy do grupowego pojedynku pomiędzy ,,Drużyną Lasu'' i ,,Drużyną Nieba''.
>> więcej ...
W tym tygodniu poznajemy region w którym mieszkamy, czyli Podlasie. Poznajemy zabytki, przyrodę, zwyczaje ludowe, tradycje i legendy naszego regionu. Dziś dowiedzieliśmy się, że jedną z tradycyjnych potraw kuchni regionalnej są pierogi. Poznaliśmy składniki oraz kolejne etapy przygotowywania pierogów. Następnie przystąpililiśmy do pracy - sami lepiliśmy i formowaliśmy pierogi. Wyszły przepyszne!
>> więcej ...
Scooby Doo robi dziś śmieszne minki,
głośno śmieją się Muminki.
Żwirek i Muchomorek śpiewają wesoło,
Puchatek z Prosiaczkiem tańczą wokoło.
Bardzo radosne są Gumisie,
buziaczki przesyłają też Teletubisie.
Tylko Śnieżka się dziwi bo o niczym nie wie,
Bambo wyjaśnia jej wszystko siedząc na drzewie.
Gdy się tylko o urodzinkach Adasia dowiedziała,
również jak Smerfy świetny humor miała!
Wszystkiego najlepszego Adasiu! :)
>> więcej ...
Pażdziernik w naszej grupie obfituje w urodziny. Aż pięcioro dzieci urodziło się w tym miesiącu. Pierwsza świętowała Wincenta, my zaś wspólnie z nią świętowaliśmy i cieszyliśmy się z jej święta. Było „Sto lat”, " Dobrze , że jesteś", rozpieszczanie, podrzucanie , mnóstwo życzeń i zdrowych owoców ! I oczywiście laurki dla jubilatki!
>> więcej ...
W tym tygodniu rozmawialiśmy o owocach i warzywach i ich zbiorach z pola i sadu. Próbowaliśmy także określić , jakie potrawy można z nich zrobić. O pomoc poprosiliśmy szefową z naszej kuchni- panią Agatkę. Razem opracowaliśmy przepis na zupy , a przede wszystkim na barszcz czerwony. Mamo ,tato - ugotujcie coś razem z nami. 
>> więcej ...
W roku 2021 Światowy Dzień Uśmiechu przypada na1 października. Nasze przedszkole świętowało go 4.10. To radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.
>> więcej ...
W tym tygodniu powitaliśmy Panią Jesień. Każdego dnia królowały jesienne kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. Podczas zabaw o tematyce jesiennej, dzieci przyswoiły i utrwaliły wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Podsumowaniem ,,jesiennego tygodnia'' było wykonanie sukni Pani Jesieni z liści, które wcześniej sami zebraliśmy.
>> więcej ...
Drużyna Kangura zaprasza na zajęcia z piłki nożnej. Zapisów dokonuje się wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej https://zapisy.druzynakangura.pl/zapisy-92/
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Tak właśnie było w naszej grupie dzisiaj.
>> więcej ...
15 wrześniaobchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia, bez wyjątku, nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach uważnie obejrzeliśmy film o tym jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które drzemią gdzieś głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka, szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich ,,Puchatków''.
>> więcej ...
10 września wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie świata''. Na zajęciach przypomnieliśmy czym jest recykling i jakie są zasady segregowania odpadów. Jednak największą atrakcją tego dnia było „Sprzątanie Świata”, nad którym cały czas czuwały nasze panie dbając o nasze bezpieczeństwo. Wszyscy dostaliśmy rękawiczki, worki na śmieci i zabraliśmy się do pracy.
Za nami już fantastyczne wakacje, rodzinne wyjazdy i niezapomniane podróże. Rozpoczął się kolejny rok przedszkolny pełen przygód, wspólnej nauki i zabawy. Przywitaliśmy go wesołymi zabawami z balonem i chustą. Wykonaliśmy też makiety ulicy, którą później wykorzystaliśmy do zabawy. Bardzo się cieszymy że jesteśmy znowu razem :)
>> więcej ...
Na prośbę Rodziców, którzy nie byli na zebraniu zamieszczamy kwoty ,które należy wpłacić :
>> więcej ...
Rób wesołe minki, bo dziś Twoje urodzinki!
>> więcej ...
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO FILIPKU Z OKAZJI URODZIN
>> więcej ...
Wszystkim Tatom życzymy zdrowia,
>> więcej ...
Za Twe czułe serce,
za mądre nakazy
w dniu Twojego święta
dziękuję-100 razy!
>> więcej ...
Oto praca Kacpra: portret mamy, owoce, które lubi,
>> więcej ...
Witamy serdecznie wszystkie dzieci i zapraszamy do działania.
>> więcej ...
Pozdrawiamy wszystkie dzieci z grupy.
>> więcej ...
Zapraszam na zajęcia matematyczne i zagadki.
>> więcej ...
Witamy i do zabawy zapraszamy.
>> więcej ...
Zapraszam do środowej wspólnej zabawy.
>> więcej ...
Witamy wszystkich i zapraszamy na dzisiejsze zajęcia.
>> więcej ...
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
>> więcej ...
W bieżącym roku szkolnym rozwijamy u dzieci poczucie więzi z naszą ojczyzną poprzez poznawanie różnorodnych krajobrazów i zabytków.
>> więcej ...
Ile drzew rośnie w lesie,
ile ciężarów siłacz uniesie,
ile uciągnie lokomotywa,
ile włosów liczy lwia grzywa,
ile ciastek w ciastkarni,
a bułek w piekarni,
tyle szczęścia i słodyczy
w Dniu Urodzin Tobie życzy....
>> więcej ...
Nasze przedszkole wzięło udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pod tytułem „Wirusoochrona”. W tym dniu poruszano zagadnienia na temat prawidłowej higieny rąk, prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej. Poniżej przedstawiamy podstawowe zasady higieny.
>> więcej ...
Zapraszamy na dzisiejsze zajęcia.
>> więcej ...
Temat: Msza święta- spotkanie wierzących ze zmartwychwstałym Jezusem.
>> więcej ...
Sława Iisusu Christu!
Kochane Dzieci, dziś zapraszam do wysłuchania opowiadania (serdeczna prośba do Rodziców o przeczytanie) pod tytułem „Niebieskie listki”. Opowiada ono o tym, jak ważne jest dzielenie się z innymi. A jeszcze ważniejsze - w jaki sposób dzielimy się: Czy od niechcenia, czy ze szczerego serca?
>> więcej ...
Zachęcamy do oglądania poniższej galerii.
Kacperek wykonał takie cudeńka z rolek.
>> więcej ...
Zapraszamy do zabawy.
>> więcej ...
Zapraszam na dzisiejsze zajęcia.
>> więcej ...
Zapraszam do zabawy.
>> więcej ...
Witam,
>> więcej ...
Zapraszamy do poniedziałkowej zabawy.
>> więcej ...
Witam,
>> więcej ...
- drobnych przedmiotów z: plastiku, metalu, papieru, szkła
(w miarę możliwości po 2 – 3 przedmioty z każdego materiału),
- łyżeczki do herbaty,
- karty pracy,
- dwóch małych chmurek z papieru w kolorze białym i szarym (dziecko koloruje kredką).
>> więcej ...
Witamy i do zabawy zapraszamy. 
>> więcej ...
Sława Hospodu Iisusu Chrystu moje Kochane Dzieci ! :-)
>> więcej ...
- wodę gazowaną,
>> więcej ...
Zapraszamy na zabawę matematyczną.
>> więcej ...
Kochani na czwartek (8 kwietnia) przygotujcie:
>> więcej ...
Witamy i na angielski zapraszamy.
>> więcej ...
Witamy serdecznie we wtorkowy poranek. Porozmawiajcie z rodzicami o świętach.
>> więcej ...
Witam,
>> więcej ...
Chciałybyśmy przekazać dobrą wiadomość. Planujemy we wtorek (6 kwietnia) zalogować i połączyć się z Wami w aplikacji Teams. Zaproszenia zostaną wysłane, ale jeżeli będą problemy z połączeniem wrócimy do wcześniejszej aplikacji ( https://meet.jit.si/ ).
>> więcej ...
Witamy wszystkich na piątkowych zajęciach.
>> więcej ...
Sebastian pozdrawia wszystkich i przesyłam Wam zdjęcia zajączka wykonanego z papierowej dłoni
>> więcej ...
Sława Hospodu Iisusu Chrystu ! moje Kochane Dzieci :-)
>> więcej ...
Witamy wszystkie dzieci
(szczególnie te, których nie było na zajęciach online).
>> więcej ...
Prosimy o przygotowanie na jutro (czwartek 1 marca) karty z wyprawki nr 33 - kolorowe kółeczka (karty były rozdawane do domu w poprzednim tygodniu) oraz czystą kartę formatu A4. Karty są do odebrania w przedszkolu dla dzieci, które były nieobecne. Można też przygotować sobie w domu kółeczka lub kolorowe karteczki w ilości po 6 sztuk w następujących kolorach: pomarańczowy, niebieski, zielony, żółty, czerwony.
Zapraszam na zajęcia z j. angielskiego.
>> więcej ...
Witam,
>> więcej ...
Witamy!
>> więcej ...
Witam w poniedziałkowy poranek. Jak już wiecie przez dwa tygodnie nie będziecie uczęszczać do przedszkola, ale nie martwcie się. Każdego dnia na naszym blogu będą czekały na Was różne ciekawostki. Zapraszamy do zabawy.
>> więcej ...
Dziękujemy za wszystkie dary, które zostaną przekazane Fundacji „Pomóż im” prowadzącej Domowe Hospicjum dla dzieci nieuleczalnie chorych.
>> więcej ...
Szanowni państwo w związku z problemami technicznymi powstałymi na platformie Microsoft Teams niezależnymi od nas. W najbliższy poniedziałek tj. 29.03.2021r. propozycje zajęć zostaną zamieszczone na blogu grupy. W przypadku rozwiązania zaistniałych problemów zostaną państwo poinformowani.
Najpierw dzieci obejrzały zdjęcia kwiatów lilij wodnej, a potem ozdobiły szablony według własnego pomysłu i umieściły je w misce z wodą. Okazało się, że ich lilie ożyły i zaczęły rozchylać swoje płatki!
>> więcej ...
Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal walentynkowy był dla nas niezwykłym, długo wyczekiwanym dniem. Motywem przewodnim były stroje walentynkowe. Oprócz nich nie zabrakło księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele, wiele innych postaci. Świetnie się bawiliśmy przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z nam z twarzy!
Zapraszamy do oglądania występu dzieci.
>> więcej ...
Pragniemy poinformować, że Kacper C. zdobył nagrodę w konkursie pt.:„ Sławni Białostocczanie w historii naszego miasta” .
>> więcej ...
W związku z dużą nieobecnością dzieci w naszej grupie zachęcamy rodziców do kontaktu z nauczycielkami
i do odbioru kart pracy.
>> więcej ...
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowia, szczęścia, sukcesów i pomyślności.
>> więcej ...
Radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego,
pomyślnego Nowego Roku,
a także wielu miłych chwil
spędzonych w gronie najbliższych.
>> więcej ...
Lecą z nieba białe płatki ,
Kręcą się wesoło .
Spadają z chmury – matki ,
Aż biało będzie wkoło
Poniedziałek 7 grudnia
>> więcej ...
„ Czapka” ( wiersz zagadka)
>> więcej ...
Witam, posłuchajcie wiersza A. Zyskowskiego i spróbujcie odpowiedzieć na pytania.
>> więcej ...
Witam Wszystkich i zapraszam na zagadki.
>> więcej ...
Witam Wszystkich na szklanym ekranie. Dzisiaj przygotowałam dla Was zabawy na blogu, ale jutro i w poniedziałek spotkamy się wirtualnie poprzez aplikację MS Teams o godzinie 9.30.
>> więcej ...
14 listopada w całej Polsce obchodzić będziemy wyjątkowe święto – Ogólnopolski Dzień Seniora. Nasze Puchatki wykonały prześliczne pocztówki dla seniorów z Domu Opieki. Z tej właśnie okazji życzymy wszystkim seniorom zdrowia, szczęścia, pociechy z wnuków i abyście zawsze byli otoczeni życzliwością od każdego spotkanego człowieka.
>> więcej ...
11 listopada obchodzimy w Polsce Święto Niepodległości. Dlatego też codziennie przygotowywałyśmy dzieci i rozbudzałyśmy u nich zainteresowanie swoją Ojczyzną. Dzieci nauczyły się wiersza pt.: „Powiewa flaga”, śpiewały hymn oraz uczyły się innych pieśni o Polsce. Na spacerach podziwiały jesienny krajobraz i bawiły się w ludowe zabawy np.: „Adam siedmiu synów miał”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” itd.
>> więcej ...
>> więcej ...
Serdecznie gratulujemy
W piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu nasze przedszkole było wyjątkowo radosne i uśmiechnięte. Zachęcamy wszystkich do podzielenia się ciepłymi i życzliwymi uśmiechami nie tylko 2 października, lecz przez cały rok.
>> więcej ...
Mam talent
Czy ja talent mam? No wiecie!
Chyba nikt na całym świecie
Nie pochwali się przed Wami
Tak licznymi talentami.
>> więcej ...
Witamy i przypominamy naszego
e-maila:
>> więcej ...
W bieżącym roku szkolnym będziemy rozwijać u dzieci poczucie więzi z naszą ojczyzną poprzez poznawanie różnorodnych krajobrazów i zabytków.
>> więcej ...
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI W WIEKU 3-6- LAT DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM “WSPOMNIENIA Z WAKACJI”
>> więcej ...
17 września (czwartek) o godzinie 17.00 zapraszamy rodziców dzieci z grupy IV „Kubusie Puchatki” na spotkanie z nauczycielkami.
>> więcej ...
Szybko minął nam ten przedszkolny rok… Zaczyna się najpiękniejsza pora – wakacje… To czas letnich kąpieli, słońca, długich spacerów i ciekawych przygód. Życzymy Wam, by wakacje były bezpieczne, pełne wrażeń, nowych kolegów, miejsc i zabaw.
„Który obrazek zniknął?” – zabawa dydaktyczna. Rodzic rozkłada obrazki związane z wakacjami (statek, rower wodny, koło ratunkowe, zamek z piasku, foremki, słońce, itp.). Dzieci oglądają obrazki i zapamiętują co się na nich znajduje. Rodzic chowa jeden obrazek, a dzieci mówią czego brakuje.
>> więcej ...
PRZED NAMI KONIEC ROKU SZKOLNEGO. ZAPRASZAMY PO ODBIÓR PAMIĄTKOWYCH DYPLOMÓW I KSIĄŻEK. CZEKAJĄ NA WAS OD 26 CZERWCA W NASZYM PRZEDSZKOLU.
>> więcej ...
W A K A C J E
>> więcej ...
Temat: Wierzę w Boga, którego poznaję.
>> więcej ...
„Wakacyjne wyprawy” – słuchanie wiersza
>> więcej ...
„Wakacje Franka” – słuchanie wiersza D. Kossakowskiej.
>> więcej ...
„Ile głosek?” – zabawa doskonaląca funkcje słuchowe.
>> więcej ...
„W wiejskiej zagrodzie”- film edukacyjny
>> więcej ...
„Czarna krowa w kropki bordo” – zabawa ruchowa z elementem ćwiczeń artykulacyjnych, rozpoznawanie kolorów. Dzieci uczą się popularnej rymowanki, zwracając uwagę na prawidłową wymowę wszystkich słów:
>> więcej ...
„Zwierzęta w gospodarstwie rolnym na wsi” – film edukacyjny
>> więcej ...
15.06.2020
>> więcej ...
Szczęść Boże.
Temat: Boże Ciało- uwielbiamy Jezusa w Chlebie Eucharystycznym.
>> więcej ...
Szczęść Boże.
Temat: Boże Ciało- uwielbiamy Jezusa w Chlebie Eucharystycznym.
>> więcej ...
„Przeganiamy chmury” – ćwiczenie oddechowe. Dzieci wykonują wdech nosem, a wydech ustami naśladując dmucha-nie na chmury.
>> więcej ...
Wtorek – 09.06.2020
>> więcej ...
PODSTAWA PROGRAMOWA
>> więcej ...
Szczęść Boże.
>> więcej ...
,,O radości, o smutku i innych ważnych sprawach"- wysłuchanie fragmentu wiersza M. Berowskiej
,,Kto z nas o wielkiej radości nie marzy?
Kiedy się zjawia z uśmiechem na twarzy,
Jest taka miła i tak kolorowa,
Że każdy chciałby radość narysować.
Smutek przystaje, zwiesza głowę nisko,
Nic go nie bawi, za to smuci wszystko.
Czy potrafimy wypogodzić czoło
I zmienić smutną minę na wesołą?"
>> więcej ...
„Zostań moim przyjacielem”- wiersz E. Rozdoba
Zostań moim przyjacielem
i na co dzień i w niedzielę,
ja dla ciebie wszystko zrobię,
nawet deser oddam tobie
i czerwony wóz strażacki,
stare klocki, brata znaczki
i książeczkę z naklejkami,
siostry pudło z zabawkami
i jej ulubione lale
i nie będzie mi żal wcale...
Zostań moim przyjacielem,
dam ci dwie drożdżówki z serem
i kawałek czekolady,
co już zjeść nie dałem rady,
i w kieszeni spodni noszę,
zgódź się, zgódź, tak ładnie proszę!
Dam ci nawet jeden grosik,
co na szczęście możesz nosić...
Wszystkim z tobą się podzielę!
Zostań moim przyjacielem!
>> więcej ...
Troica - Zesłanie Ducha Świętego ( Pięćdziesiątnica ) : 7 czerwca 2020 r
Kiedy, jak pamiętamy, Pan nasz Jezus Chrystus wstępował na Niebiosa na 40-sty dzień po swoim Zmartwychwstaniu, obiecał swoim uczniom/Apostołom, iż nie pozostawi ich samych. Zapewnił o przysłaniu im Pocieszyciela - pochodzącego od Boga Ojca - Ducha Świętego. Tak też i się to stało na 50-ąty dzień po Swoim Zmartwychwstaniu, kiedy to Apostołowie byli razem zgromadzeni w jednym z domów, gdyż bali się o swoje zdrowie i życie.
„Nagle powstał z nieba szum, jakby wiejącego silnego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzielały i na każdym z nich spoczął jeden. Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli mówić innymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić” (Dz 2, 2). - dzieje apostolskie.
Od tego to momentu Apostołowie, przestali się bać, wiedzieli co, kiedy i jak mają robić i mówić, aby głosić światu Ewangelię - czyli Dobrą Nowinę o Naszym Bogu w Trójcy Jedynym: Bogu Ojcu, Bogu Synu i Bogu Duchu Świętym. Głosili ją swoim uczniom, a ci swoim a ci następnym, aż po nasze czasy, kiedy to i my możemy się z nią zapoznać oraz przekazywać dalej Słowo Boże....
Szaty duchownych oraz wystrój cerkwi jest przepełniony kolorem zielonym, jako kolorem symbolu odradzającego się życia i nadziei - nadziei i siły wiary, którą obdarzył Apostołów i również nas - Duch Święty
Pozdrawiam cieplutko
Irena Matys
Szczęść Boże.
Scenariusz zajęć z religii katolickiej w grupie dzieci 4 i 5- letnich.
Temat: Jestem dzieckiem Bożym.
Ogólne cele katechetyczne:
Zrozumienie prawdy o ojcostwie Boga Ojca.
Każde dziecko ma dom, w którym są ci, którzy je kochają. Całą rodziną chodzimy do kościoła. W kościele spotykają się różne rodziny. Kiedy jesteśmy razem w kościele, Jezus łączy nas w jedną wielką rodzinę- rodzinę Bożą. Każdy z was jest dzieckiem Bożym.
Wszystkie dzieci na całym świecie mają jednego i tego samego Ojca. Od naszego chrztu jesteśmy dziećmi Bożymi. Wiemy, że Bóg to nasz wspólny Ojciec, że bardzo nas kocha i myśli o naszym szczęściu. Bóg chce, żeby wszystkie Jego dzieci były radosne i uśmiechnięte. Tego również pragną dla was wasi rodzice i wszyscy ludzie na całej ziemi.
Nauczymy się dzisiaj rymowanki: Dzieckiem Bożym jestem ja, niech wie o tym cały świat.
Zadanie do wykonania dla dzieci, które mają książki: znajdź drogę przez labirynt, a zobaczysz ważne chwile ze swojego życia. Narysuj, jak wyglądasz dzisiaj. ( str. 96 )
Dzieci, które nie mają książek: narysuj swoją ulubioną zabawkę. Wieczorem nie zapomnij podziękować Bogu za dar życia i wszystko, co od Niego otrzymujesz.
Modlitwa:
Dobry Boże, dziękujemy Ci, że poprzez chrzest staliśmy się Twoimi dziećmi, że tak bardzo nas kochasz. Dziękujemy za piękny dzień, pełen zabaw i radości. Dziękujemy za zdrowie i życie.
Pozdrawiam
Aniela Leonowicz
,,Lunamuk’’ – poznanie bohatera opowieści z wykorzystaniem wiersza E. Szelburg – Zarembiny.
>> więcej ...
„Prawa i obowiązki”- wiersz U. Kowalska
>> więcej ...
Xrystos Woskresie ! moje kochane Dzieci :-)
dziś już ostatni raz witamy się tym wspaniałym, zawierającym w sobie wszystko i opisującym wszytko pozdrowieniem, albowiem w najbliższyczwartek, tj. 28.05 jest wielkie , jedno z 12-stu wielkich świąt, święto - Wniebowstąpienie Pańskiego - Wozniesienije Gospodnie.
W ten dzień, po 40-stu dniach od Swego zmartwychwstania - Pan nasz Jezus Chrystus - wstąpił na Niebiosa. Wstępując na Niebiosa, nie pozostawił nas, ludzi, samych na ziemi. Obiecał, iż przyśle Apostołom i teraz również nam, pochodzącego od Boga Ojca - Pocieszyciela - Ducha Świętego, by wzmacniać nas w wierze, nadziei i miłości.
Poniżej, zapraszam serdecznie do wysłuchania kilku słów ojca Piotra Borowika o ikonie Święta Wozniesienija Gospodnia, jakie pojawiły się w radiu Orthodoxia, a które obrazowo opisują co zadziało się prawie 2000 lat temu...
https://orthodoxia.pl/swieto-wniebowstapienia-panskiego-ikonografia/
pozdrawiam Was cieplutko !
Irena Matys
Czwartek – 28.05.2020
>> więcej ...
„Miny w lusterku” – zabawa. Każde dziecko otrzymuje małe lusterko. Dzieci robią różne miny i obserwują w jaki sposób zmienia się wyraz ich twarzy podczas przedstawiania różnych uczuć.
>> więcej ...
„Co to za dźwięk?” – zagadki słuchowe. Dzieci słuchają odgłosów wydawanych przez urządzenia i przedmioty znajdujące się w kuchni i nazywają je.
>> więcej ...
Fizyczny obszar rozwoju dziecka:
>> więcej ...
Natalko!! Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin od wszystkich Puchatków i Pań!!
>> więcej ...
„ Nasze rytmy”- zabawa w rytmy
>> więcej ...
W załączniku znajdują się karty pracy. Pokoloruj gąsienicę.
>> więcej ...
Posłuchajcie piosenki i wspólnie z całą rodziną nauczcie się jej śpiewać.
>> więcej ...
Lody śmietankowe z truskawki lub sorbet truskawkowy
>> więcej ...
„Znaczenie słowa- dom”- zabawa słowna.
>> więcej ...
„Białystok w czterech porach roku” - to konkurs fotograficzny, który wkrótce odbędzie się w naszym przedszkolu. Serdecznie zapraszamy do wysyłania zdjęć Waszych pociech na tle ciekawych i charakterystycznych miejsc naszego miasta: wiosną, latem, jesienią lub zimą.
>> więcej ...
Ta zabawa może przysporzyć wiele śmiechu. To cenne doświadczenie uświadomić sobie co do kogo należy w domu. Czas odciąć się od stereotypu gotującej i sprzątającej mamy oraz taty, który naprawia wszystko co się zepsuje.
>> więcej ...
Szczęść Boże.
W tym tygodniu z okazji 100 rocznicy Urodzin Św. Jana Pawła II gorąco polecam obejrzenie następujących filmów:
Święty Jan Paweł II, życie Świętego Papieża YouTube
Święty Jan Paweł II- film z serii „ Aureola- od Stanisława do Karola ” YouTube
Jan Paweł II- Papież i dzieci YouTube
Dobry, święty człowiek- Jan Paweł II YouTube
Jan Paweł II Historia Papieża YouTube
Pytania do Jana Pawła II YouTube.
W tym programie zrealizowanym przez Telewizyjne Ziarno usłyszymy odpowiedzi Papieża na pytania zadawane przez dzieci np. Czy Ojciec Święty chodził do przedszkola?, Czy Papież lubi szpinak ?, Czy Papież jak był mały bił się z kolegami?, Czy Papież lubi myć zęby? itp.
Możemy też korzystając ze strony „ Jak narysować Papieża” zrobić rysunek Jana Pawła II ( bardzo prosto ), a na stronie Jan Paweł II ciekawostki dowiedzieć się np. że:
Karol Wojtyła był pierwszym Papieżem nie Włochem od 1522 roku i oczywiście pierwszym Polakiem sprawującym urząd Papieża.
Papież odwiedził aż 132 kraje świata.
Papież urodził się o tej samej godzinie, o której został wybrany na Papieża.
Jan Paweł II zasłynął w Watykanie tym, że wprowadził on Internet.
Był to pierwszy Papież, który napisał list do dzieci.
Papież niezwykle mocno kochał dzieci, zawsze chciał aby te niewinne istoty miały godne i dobre życie.
Oczywiście tych ciekawostek jest o wiele więcej. Zapraszam do lektury, oglądania filmów i wykonania rysunku Papieża Jana Pawła II.
Serdecznie pozdrawiam.
Aniela Leonowicz
Witajcie kochane Kubusie!
>> więcej ...
6 - latki przeczytajcie samodzielnie tekst i narysujcie do niego ilustrację.
>> więcej ...
TEMAT: NASZE MODLITWY Z MATKĄ BOŻĄ.
>> więcej ...
„Pachnące kwiaty” – ćwiczenia oddechowe. Dzieci wyobrażają bądź mogą zrobić papierowy kwiatek. Wąchają kwiatek, wciągają powietrze nosem i wykonują długi wydech ustami.
>> więcej ...
„Słyszę sz” – zabawa słuchowa. Rodzic mówi różne słowa. Gdy dziecko usłyszy słowo z głoską „sz” – klaszczą w dłonie.
>> więcej ...
List do babci
>> więcej ...
„Zręczne dłonie” – zabawy matematyczne.
>> więcej ...
Zmysły pomagają poznać świat – wtorek SMAK
>> więcej ...
Scenariusz zajęć z religii katolickiej w grupie dzieci 5 - letnich.
Temat: Maj miesiącem Matki Bożej.
W maju zielenią się drzewa i krzewy. Można zobaczyć wiele kwitnących, kolorowych kwiatków.
Dziś na początku nauczymy się rymowanki:
Dla Maryi, Bożej Matki, kwitną w maju wszystkie kwiatki.
Ten piękny miesiąc jest w szczególny sposób poświęcony Matce Jezusa, Maryi. Bardzo się cieszymy, że jest Ona również i naszą Matką. Dlatego chcąc Jej podziękować za miłość i pokazać, że my także Ją kochamy, wybraliśmy dla Niej najpiękniejszą porę w całym roku.
W tym szczególnym czasie możemy nazbierać kwiatów na wiosenny bukiet. Lecz Maryja cieszy się jeszcze bardziej, gdy o Niej pamiętamy na modlitwie. Dlatego w maju przychodzimy do Matki Bożej ze specjalną modlitwą litanijną, żeby okazać Jej naszą miłość. Taką modlitwę można też odmawiać z całą rodziną w domu.
Propozycja zadania do wykonania:
Dzieci, które nie mają książek robią kwiaty z kolorowych chusteczek higienicznych lub z papierowych serwetek. Odrobina drutu do owinięcia kwiatów sprawi, że będą one stabilniejsze. Aby kwiaty były pachnące, można je spryskać wodą kwiatową.
Dzieci, które mają książki wykonują polecenie ze str.91
Na zakończenie śpiewamy dowolną piosenkę do Matki Bożej.
Pozdrawiam
Aniela Leonowicz
Ania pozdrawia wszystkie Puchatki w swoich szczęśliwych okularach.
>> więcej ...
„Co się zmieniło?”
>> więcej ...
1. Fizyczny obszar rozwoju dziecka:
>> więcej ...
„Układamy zdania” – zabawa słowna. Dzieci układają zdania, w których każde słowo rozpoczyna się na taką samą głoskę.
Np. Zenek zbiera znaczki.
Krysia koloruje kredkami komin.
Ola ogląda ogromne ogórki.
>> więcej ...
Mamo, tato! Zgadnij, kim będę – zabawa w kalambury.
>> więcej ...
„O jakiej literze myślę?” – zabawa dydaktyczna. Rodzic mówi: „Litera, o której myślę ukryła się na końcu wyrazu koło” „Litera, o której myślę ukryła się na początku wyrazu traktor” Następnie dziecko, przejmuje rolę rodzica.
>> więcej ...
„Białystok w czterech porach roku” - to konkurs fotograficzny, który wkrótce odbędzie się w naszym przedszkolu. Serdecznie zapraszamy do wysyłania zdjęć Waszych pociech na tle ciekawych i charakterystycznych miejsc naszego miasta: wiosną, latem, jesienią lub zimą.
>> więcej ...
A ja będę…- opowiadanie W. Widłaka
>> więcej ...
FIGUROWE SUDOKU
>> więcej ...
Zawody Mariusz Niemycki – wiersz z zagadkami
>> więcej ...
Mus jabłkowy
>> więcej ...
Puchatki dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. W załączniku znajdzie karty pracy związane z tym dniem. Życzymy miłej pracy.
>> więcej ...
Szczęść Boże, Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci!
>> więcej ...
4.05 - 8.05
>> więcej ...
„Rycerz i księżniczka” – słuchanie wiersza D. Kossakowskiej
>> więcej ...
„Rycerz i księżniczka” – konstruowanie gry planszowej.
>> więcej ...
„Jaka to bajka?” – zagadki muzyczne. Rodzic prezentuje dzieciom fragmenty piosenek pochodzące z filmów dla dzieci np. Kubuś Puchatek, Smerfy, Pszczółka Maja, Strażak Sam, itd. Dziecko odgaduje z jakiej bajki pochodzi piosenka i kto jest jej głównym bohaterem.
>> więcej ...
1. Fizyczny obszar rozwoju dziecka:
>> więcej ...
„Dbamy o nasze środowisko” – słuchanie opowiadania B. Koronkiewicz. - Pani w przedszkolu dzisiaj nam mówiła, że powinniśmy wszyscy dbać o nasze środowisko. Jutro będziemy rozmawiać, jak można to robić, a ja nic na ten temat nie wiem – powiedział Tomek przy kolacji. - Jak to nic nie wiesz? – zdziwiła się mama. Przecież my zawsze staramy się postępować zgodnie z zasadami ekologii. - a co to znaczy? - to znaczy, że robimy wszystko, aby dbać o Ziemię. - na przykład? - na przykład segregujemy śmieci. Oddzielnie wyrzucamy makulaturę, oddzielnie szkło, plastiki, odpady zielone. Nie należy marnować tego, co da się powtórnie przetworzyć. - a oddzielnie elektrośmieci – wtrącił tata. – Żeby nie zaśmiecały nam planety, trzeba je specjalnie utylizować. - to dlatego w sklepach są pojemniki na stare baterie, a w aptekach na lekarstwa? Żeby ich nie mieszać z innymi śmieciami? – spytał Tomek. - No właśnie. - Używamy też ekologicznych toreb – powiedziała mama. - i oszczędzamy wodę – dodała Małgosia, starsza siostra Tomka. Dlatego Ci mówiłam, żebyś ją zakręcał, jak myjesz zęby, bo masz już wodę w kubeczku. - Ale dlaczego mamy oszczędzać wodę, przecież jest jej dużo – zastanowił się Tomek. - My mamy dużo, ale jest wiele miejsc na Ziemi, gdzie jej brakuje. Nie można marnować wody bez potrzeby. - Żywności też nie można marnować. Trzeba kupować tyle, ile się zje
>> więcej ...
Drogie Kubusie!
>> więcej ...
Nasze przedszkole bierze udział w projekcie pt.: „Dzieciaki Mleczaki” sfinansowanym z Funduszu Promocji Mleka. Pod koniec edycji projektu chcielibyśmy sprawdzić o ile dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat mleka oraz produktów mlecznych i ich zdrowych właściwościach. Dlatego specjalnie dla nich został uruchomiony Quiz Końcowy!
>> więcej ...
„Liczymy do przodu i do tyłu” – zabawa matematyczna. Rodzic rozkłada na dywanie kartoniki z cyframi od 0 do 9. Dzieci muszą ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Następnie wspólnie liczą do przodu i do tyłu. Dalej dziecko losuje dowolną cyfrę i liczy do przodu i do tyłu.
Prosimy o odbiór kart pracy cz. 4. Karty znajdują się w holu przedszkola.
>> więcej ...
Temat: Nowe życie - Jezus zmartwychwstał.
Dziś przypomnimy słowa piosenki, która mówi o tym wielkim i radosnym wydarzeniu, jakim jest zmartwychwstanie.
BÓG NIE UMARŁ, JEZUS ŻYJE ( powtórzyć trzy razy ).
DAJ MU RĘCE SWE ( dwa razy klasnąć ).
DAJ MU NOGI SWE ( dwa razy tupnąć ).
DAJ MU SERCE SWE ( dwa razy puknąć palcem w okolicy serca).
DAJ MU DUSZĘ SWĄ ( unieść ręce w górę ).
ON NAPRAWDĘ Z NAMI JEST!
Podziękujmy Jezusowi za Jego śmierć i zmartwychwstanie:
Kochany Boże, dziękujemy Ci za Jezusa, który umarł i zmartwychwstał, by nas obdarzyć życiem i radością!
Jezus, którego widzicie na obrazku trzyma w ręku zwycięską chorągiew. Oznacza to, że jest On Królem, który pokonał śmierć,
I na koniec dwie zagadki:
Święcisz go w sobotni ranek. Jest w nim jajko i baranek ( koszyk )
Jajko kolorowe żółte lub brązowe. Wzorki są Marysi, a kółeczka Janka. Jajko wielkanocne to przecież... ( pisanka ).
Pozdrawiam serdecznie
Aniela Leonowicz
Kochane Kubusie!
>> więcej ...
W załączniku znajdują się karty pracy.
>> więcej ...
Kubusie!
>> więcej ...
Ciasto z fasoli na dwie foremki keksówki
>> więcej ...
Witajcie drogie Kubusie!
>> więcej ...
Puchatki!! W załączniku znajdziecie bajkę o noszeniu maseczek, przeczytajcie uważnie z rodzicami oraz cyferki do kodowania.
>> więcej ...
20.04 - 24.04
>> więcej ...
Kochani!!!
>> więcej ...
Kubusie!
>> więcej ...
Temat: Msza św. - spotkanie wierzących ze zmartwychwstałym Jezusem.
Ogólne cele katechetyczne:
Poznanie poszczególnych elementów liturgii mszalnej.
Baranek wielkanocny jest symbolem zmartwychwstałego Jezusa, który choć był zupełnie niewinny, umarł za grzechy nas wszystkich.
Żywy Jezus mieszka w kościele. Wielki Bóg ukrył się w małym, białym opłatku i bardzo Mu zależy, żeby wszyscy ludzie przyjmowali Go pod tą postacią.
Podziękujmy dobremu Jezusowi za to, że oddał za nas życie, śpiewając Mu tak: ( dzieci uczą się z rodzicami)
" Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, obdarz nas pokojem.
Dzieci, które mają książki mogą pokolorować paschał i krzyż ze stułą. (str.88) oraz wykleić baranka wielkanocnego watą lub kuleczkami z białej bibuły i dodać mu chorągiewkę ze stronicy z naklejkami.
(str. 89)
Wyjaśnienie pojęć:
Paschał jest to duża świeca, która oznacza Jezusa zmartwychwstałego. Jak światło tej świecy panuje nad mrokiem, tak Jezus panuje nad życiem i śmiercią.
Figura zmartwychwstałego Jezusa, który trzyma w ręku zwycięską czerwoną chorągiew. Oznacza to, że jest On Królem, który pokonał śmierć.
Dzieci. które nie mają książek mogą zapalić razem z rodzicami świecę i nauczyć się rymowanki:
Radości nadszedł czas - Jezus żyje pośród nas.
Pozdrawiam serdecznie
Aniela Leonowicz
17.04.2020 (piątek)
>> więcej ...
Kubusie!
>> więcej ...
„Być jak robot” - zabawa naśladowcza. Wspólnie z bratem lub siostrą zamieńcie się w robotów. Naśladujcie ruchy (kłaniajcie się sobie zginając ciało) oraz mówcie jak roboty.
>> więcej ...
„Postacie z bajek” – zabawa ruchowa ( z bratem lub siostrą, rodzicem). Przypomnijcie sobie postaci z waszych ulubionych bajek i ustalacie gest, ruch charakterystyczny dla danej postaci. Np.:
>> więcej ...
W związku z przedłużeniem kwarantanny do 26.04.2020 informujemy Państwa, o ile macie chęć dalej pracować z dzieckiem, o możliwości odebrania kolejnej części kart pracy. Karty te wyda Państwu osoba dyżurująca w przedszkolu.
>> więcej ...
14.04.2020 – 17.04.2020
>> więcej ...
Drodzy Rodzice!! Przeczytajcie dziecku opowiadanie, następnie porozmawiajcie na temat opowiadania.
>> więcej ...
Gdy nadejdą święta niech nadzieja i radość
>> więcej ...
Kubusie niedługo święta, a wraz z nimi Śmigus - dyngus,dzień, który lubią wszystkie dzieci.
>> więcej ...
„Czego brakuje?” – zabawa dydaktyczna. Przygotujcie kilka wyrazów z brakującą literą. Zadaniem dzieci jest odnalezienie brakującej litery w rozsypance literowej.
>> więcej ...
Witajcie Kubusie!
>> więcej ...
Drodzy rodzice zachęcamy do wsparcia akcji „Pola Nadziei” organizowanej przez fundację „Pomóż Im” działającą na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi i Hospicjum dla dzieci.
>> więcej ...
Zaproście do zabawy mamę, tatę, siostrę, brata i naśladujcie gesty.
>> więcej ...
Puchatki - posłuchajcie, a później nauczcie się tej piosenki na pamięć. Wspólnie w domu ją pośpiewajcie.
>> więcej ...
Puchatki w ramach naszej innowacji pedagogicznej, proponujemy talerz warzywnych przekąsek z dipami. Smacznego!!
>> więcej ...
Puchatki - oto propozycje zabaw na dzisiejszy dzień:
>> więcej ...
Kochane Puchatki!! W załączniku znajdują się Wielkanoce karty pracy. Zachęcamy do wspólnej pracy!!
>> więcej ...
Temat: Trwam na modlitwie przy Grobie Jezusa ( 6 latki) - katecheza na Wielką Sobotę
Ogólne cele katechetyczne:
Poznanie tradycji święcenia pokarmów.
Poznanie symboliki pokarmów.
Zaraz po Wielkim Piątku przychodzi Wielka Sobota. Wtedy w kościołach przygotowuje się symboliczne groby Jezusa. Znajduje się nich zawsze figura przedstawiająca ciało Jezusa.
W Wielką Sobotę w kościele panuje wielka cisza. Przez cały dzień ludzie odwiedzają grób Jezusa. Klęcząc, dziękują Mu za to, że ofiarował się za nich.
Dzieci razem z rodzicami przygotowują wielkanocny koszyk z potrawami.
Baranek z chorągiewką przypomina nam Jezusa, który umarł za nas na krzyżu, ale zmartwychwstał i żyje.
W koszyku powinny się również znaleźć jajka, ponieważ oznaczają one nowe życie.
Chleb to znak naszego codziennego pożywienia i wdzięczności Bogu za pokarm.
Wielkanocna baba, czyli ciasto, to symbol doskonałości i radości.
Wędlina to znak, że po wielu dniach przestajemy pościć.
Sól przypomina nam, że jesteśmy solą ziemi
Chrzan i zioła to wskazanie, że w życiu są także trudne chwile.
Poświęcone pokarmy spożyjemy wraz z bliskimi w czasie niedzielnego, świątecznego śniadania.
Dzieci mogą wykonać dodatkowo pisanki wielkanocne. Wydmuszki ozdabiają dowolną techniką np. malują farbami, flamastrami, oklejają skorupkę konfetti ( w tym celu należy posmarować jajko klejem i włożyć do pudełka z konfetti ), zrobić wzór szczoteczką do zębów lub okleić pociętą kolorową włóczką.
Dzieci, które mają książki wykonują polecenia na str. 84 i 85 ( 5 latki ) oraz 80 i 81 (6 latki )
Serdecznie pozdrawiam.
BŁOGOSŁAWIONYCH, PEŁNYCH MIŁOŚCI, ŻYCZLIWOŚCI, ZDROWIA I RADOŚCI ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Z modlitewną pamięcią
Aniela Leonowicz
Obejrzyjcie film i zobaczcie jakie jeszcze są wielkanocne zwyczaje.
>> więcej ...
Kochane Kubusie!
>> więcej ...
Szyfrowa pogoda – zagadki słowne o zjawiskach pogody, dzieci na zmianę z rodzicem lub rodzeństwem zadają sobie zagadki, podając cechy charakterystyczne ( tęcza, chmury, słońce, deszcz, grad).
>> więcej ...
„Wiosenny deszcz” - instrumentacja opowiadania , potrzebna będzie folia, kartka papieru i domowy instrument.
>> więcej ...
Materiały do nauki języka angielskiego, znajdują się na blogu grupy V.
„Umiem dodawać i odejmować” – ćwiczenia liczbowe.
>> więcej ...
Za oknem zimowo, to dobry czas na kolejne zadania.
>> więcej ...
Temat tygodnia: Ach, ta pogoda!!
>> więcej ...
Zapraszamy puchatki do wspólnej zabawy w kodowanie. . Rysunek można wykonać kredkami, pisakami, farbkami, albo też wykleić go plasteliną, lub przygotować wcześniej dziecku kolorowe kartki w odpowiednich kolorach do wyklejenia. Możliwości jest sporo.
>> więcej ...
Przygotowanie
>> więcej ...
Zachęcamy wszystkich rodziców do przesyłania zdjęć na e - mail grupowy.
>> więcej ...
Drogie Kubusie i Rodzice
>> więcej ...
Dziś w przedszkolu wielki bal, bal wspaniały na sto par...
>> więcej ...
W dniu 25.11.2019r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: pląsy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, Wykonały prace plastyczno - techniczne.
>> więcej ...
"Bez kasztanowców trudno wyobrazić sobie czas matur, jesień, wyprawy po rude kulki. Jednak od wielu lat te drzewa chorują„. W związku z tym w środę 23.10. włączyliśmy się do akcji ” Ratujmy kasztanowce„. ”Polega ona na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadłych liści kasztanowców. To ważne, bo własnie wewnątrz liści tych drzew zimują osłonięte kokonem poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka. Usuwanie opadłych liści ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców poprzez eliminację szkodników. Zapakowane w specjalne worki liście zostaną odebrane przez specjalne służby i zutylizowane". Zaopatrzeni w łopatki, grabki, papierowe worki i rękawice jednorazowe wyruszyliśmy w pobliże ul. Piłsudskiego, gdzie wszyscy od razu wzięliśmy się do pracy, by ratować kasztanowce.
>> więcej ...
Najlepsze życzonka pięknego w życiu słonka
>> więcej ...
Za nami cudowny dzień :) Święto Mamy i Taty. 28 maja zaprosiliśmy wszystkich kochanych rodziców na wspólne świętowanie. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować naszym rodzicom wiersze, piosenki oraz tańce. Na sam koniec wręczyliśmy rodzicom wykonane przez nas laurki oraz zaprosiliśmy ich na słodki poczęstunek.
>> więcej ...
28 maja gościliśmy w przedszkolu niezwykłych ludzi - członków Fundacji Osób Niepełnosprawnych którzy przyjechali do nas z warsztatami pt: „Świadomy przedszkolak - warsztaty dla przedszkolaków”. Z tego spotkania wynieśliśmy wiele, ponieważ sami na własnej skórze mogliśmy się przekonać po części, jak to jest być niewidomym, niesłyszącym, poruszającym się na wózku inwalidzkim. Poznaliśmy też kilka słów w języku migowym. To było bardzo ważne i pouczające spotkanie.
>> więcej ...
Realizując w tym tygodniu temat o książkach wybraliśmy się do biblioteki w Szkole Podstawowej Nr 4 w Białymstoku. Tam mieliśmy okazję zobaczyć wiele wspaniałych książek i czasopism: przyrodniczych, edukacyjnych, baśni i bajek oraz posłuchać książek w wersji elektronicznej. Pani bibliotekarka przygotowała zabawy i zagadki o bajkach, które bardzo nam się podobały! Dostaliśmy nawet upominki: zakładki do książek i kolorowanki.
>> więcej ...
8 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku dwa duety z naszej grupy reprezentowały nasze przedszkole w konkursie piosenki angielskiej „My english song”. Zosia Sz., Magda Ś., Dominik W., i Adam A., spróbowali swoich sił na scenie a nawet dwójce z nich ( Magdzie i Adamowi ) udało się zdobyć nagrodę! Ale gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
>> więcej ...
Podczas środowych zajęć w galerii Sleńdzińskich naszym zdaniem było namalowanie portretu naszego patrona Józefa Piłsudskiego. Nie sprawiło nam to żadnego kłopotu, ponieważ postać Marszałka jest nam bardzo dobrze znana :) Nie mogliśmy jednak zapomnieć o najbardziej charakterystycznym znaku szczególnym u Józefa Piłsudskiego - oczywiście o wąsach.
>> więcej ...
W ostatnim czasie dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach dydaktycznych na Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. W czasie zajęć został przybliżony nam zawód policjanta, utrwaliliśmy numery alarmowe oraz przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez ulice.
W ostatnim tygodniu lutego mieliśmy w naszej grupie gości. Codziennie przychodziły panie praktykantki z Wydziału Pedagogiki, które z chęcią uczestniczyły w naszych codziennych zabawach. Na koniec praktyk przygotowały nam miłą niespodziankę - teatrzyk. Była to ciekawa historia z morałem, jak należy się zachować w obecności nieznanych zwierząt.
>> więcej ...
Zima ma się ku końcowi a my nie mogąc doczekać się wiosny stworzyliśmy w sali kącik zielony. Poznaliśmy narzędzia ogrodnicze, czynniki potrzebne do wzrostu roślin, a także nazwy i wygląd niektórych zbóż i nasion. Wiele radości dały nam zajęcia przyrodnicze i każdego dnia będziemy obserwować czy już coś wykiełkowało w naszym małym ogródeczku.
>> więcej ...
Za nami cudowny dzień - Święto Babci i Dziadka :) Tego dnia zaprosiliśmy wszystkie kochane babcie i kochanych dziadków na wspólne świętowanie. Dziadkowie wysłuchali wierszy, piosenek oraz przyglądali się tańcom zaprezentowanym przez dzieci. Po uroczystej inscenizacji zaprosiliśmy dziadków na słodki poczęstunek.
>> więcej ...
Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków na wspólne świętowanie, które odbędzie się 4 lutego ( poniedziałek ) o godz. 15.00 w sali Kubusiów Puchatków. Jednocześnie prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Dziękujemy!
Miło jest pośpiewać kolędy w gronie rodzinnym. My oprócz kolęd poznaliśmy też pastorałkę i piosenkę o choince. Zaśpiewajcie razem z nami!
>> więcej ...
Dnia 04.01.2019 r. ( piatek ) o godz. 11.00 wychodzimy na spektakl do Teatru Lalek. Po spektaklu czeka na nas spotkanie z aktorami. Cena biletu 11.50. Prosimy o wpłaty na nauczycieli. 
Serdecznie zapraszamy Rodziców na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się dnia 20 grudnia 2018 r. o godz. 15.30.
>> więcej ...
"...Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem..."
>> więcej ...
Grudzień to wyjątkowy czas, czas oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. Każdy człowiek w wyjątkowy dla siebie sposób przygotowuje się do tego święta i przeżywa je na własny sposób. My także bardzo lubimy ten wyjątkowy czas, jego nastrój powoduje, iż jesteśmy dla siebie lepsi, milsi:)
>> więcej ...
Listopad także za nami a działo się w nim bardzo dużo! W związku z listopadowymi świętami rozmawialiśmy na następujące tematy:
>> więcej ...
Już wkrótce, bo 9 listopada ( piątek ), nasze przedszkole uroczyście będzie obchodziło Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej też okazji najstarsze grupy przygotowują: Apel Niepodległościowy dla całej społeczności przedszkolnej o godz. 10.00 a także Patriotyczne Śpiewanie dla rodziców i swoich bliskich o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy Was tego dnia. Wszystkie szczegóły możecie przeczytać na stronie internetowej naszego przedszkola.
Czas w przedszkolu mija bardzo szybko. Niedawno szykowaliśmy się na upragnione wakacje a tu drugi miesiąc w przedszkolu już za nami!
>> więcej ...
Zaczęliśmy kolejna przygodę, jaką jest nowy rok przedszkolny! Wasze dzieci są już w grupie 5-latków. W pierwszym tygodniu września, jeszcze w wakacyjnym nastroju, dzieci przypomniały sobie przedszkolny świat. Dla wielu z nich powrót do przedszkola po wakacjach był od dawna oczekiwany, dla niektórych nie był jednak łatwy. Wspólnie staraliśmy się, by ten tydzień był pełen miłych doświadczeń. Abu atmosfera w naszej grupie była dobra, wiele czasu poświęciliśmy na zabawy integrujące naszą grupę. Ważnym elementem było zachęcenie do aktywnego udziału w zajęciach.
>> więcej ...
Dnia 19.06.2018r do naszego przedszkola przybyli żołnierze. Opowiedzieli nam o służbie wojskowej, co robią, jakim sprzętem się posługują. Każdy mógł przymierzyć hełm i czapkę. Było bardzo ciekawie, życzymy im dużo zdrowia i sił w pokonywaniu ćwiczeń wojskowych.
Dnia 21.06.2018r o godz 15.30 odbyła się Uroczystość z okazji zakończenia roku przedszkolnego 6-latków. Młodsze dzieci 5- letnie pożegnały 6-latków wierszem, tańcem i piosenką .Dzieci starsze wspólnie z paniami przygotowały obszerny program słowno –muzyczny. Każde dziecko otrzymało na zakończenie książkę z dedykacją i pamiątkowe zdjęcia z grupą. W miłej i serdecznej atmosferze pożegnaliśmy dzieci odchodzące do szkoły.
Dnia 28 maja o godz 15.30 w naszej grupie odbyła się Uroczystość z okazji” Dnia Mamy i Taty „. Zaprosiliśmy naszych kochanych rodziców do przedszkola. Przygotowaliśmy dla nich, program artystyczny w tym wiele tańców, piosenek, wierszy a także inscenizację. Był także duży 3,5 kg tort ,ze świeczkami, zaśpiewaliśmy 100 lat .Przygotowaliśmy wiele ciekawych niespodzianek, prezentów tj. laurek, korali, obrazków. Najlepiej bawiliśmy się wspólnie z rodzicami przy wesołej muzyce. Było bardzo przyjemnie.
Na początku czerwca przez cały tydzień obchodziliśmy w naszym przedszkolu „ Dzień Dziecka”. Było mnóstwo atrakcji i niespodzianek.
>> więcej ...
Dnia15 maja2018r wybraliśmy się z całym przedszkolem na wycieczkę
>> więcej ...
Dnia 10 maja 2018r. o godzinie 9.15 obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Optymizmu”. Każde dziecko w tym dniu przebrało się w kolory optymistycznego przedszkolaka. Dostaliśmy kolorowe czapeczki i medale. Wspólnie z panią Bożenka bawiliśmy się z chustą animacyjną przy muzyce, śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy tańce integracyjne. Było bardzo wesoło i przyjemnie.
Na przełomie miesiąca kwietnia i maja w naszej grupie obchodziliśmy tematy patriotyczne tj. 2 Maja – Święto Flagi, 3 Maja – Konstytucji 3 Maja, a także obchody wejścia Polski do Unii Europejskiej. Zapoznaliśmy się z symbolami narodowymi: flagą Polski, godłem, hymnem, stolicą, strojami ludowymi, poznaliśmy zabytki Warszawy, Krakowa, Gniezna. Uczyliśmy się tańców polskich; Poloneza, Krakowiaka, Kujawiaka. Poznaliśmy flagę Unii Europejskiej, stolicę, zabytki, a także charakterystyczne potrawy danych państw.
Dnia 9.04.2018r. o godzinie 9.00 obchodziliśmy w grupie „Święto Wody”. Każdy z nas przyniósł wodę mineralna i butelki plastikowe po wodzie, w których później budowaliśmy różne budowle. W tym dniu każde dziecko ubrało się w kolorze wody na niebiesko. Wspólnie z panią wykonaliśmy różne zabawy badawcze z wodą, co pływa, co tonie, co jest ciężkie, a co lekkie, jakie właściwości ma woda i w jaki sposób powstaje deszcz, śnieg, grad i tęcza, jakie jest krążenie wody w przyrodzie. Bawiliśmy się przy muzyce z chustą animacyjną. W rytm muzyki w kole podawaliśmy sobie butelki z wodą, graliśmy na pustych butelkach wystukując rytm. Na zakończenie odbył się konkurs picia wody, kto najwięcej wypije wody. W miłej i serdecznej atmosferze minął „Dzień Wody”.
19 marca wybraliśmy się do Szkoły Muzycznej na zaproszenie naszej pani od rytmiki Sylwii Lenczewskiej. Mieliśmy okazję posłuchać gry na wielu instrumentach oraz obejrzeć balet w wykonaniu dzieci i młodzieży z tej szkoły.
Dzieci z naszej grupy należące do koła plastycznego na zajęciu otwartym wspólnie z rodzicami dekorowały pierniczki wykonane przez panią Bożenkę. Lukier wykonany był wg starej receptury naszej pani w różnych kolorach, nie było żadnych sztucznych barwników ani produktów szkodliwych dla zdrowia. Do dekoracji pierników przygotowane były kolorowe czekoladki, perełki, gwiazdki i kuleczki. Oprócz ciasteczek wykonaliśmy Mikołaje z jabłka, orzecha i kolorowego papieru jako dekoracja na stół świąteczny. Dowiedzieliśmy się o historii powstania pierników. Wszystkie prace zanieśliśmy do domu. Było bardzo ciekawie i przyjemnie.
W styczniu zorganizowaliśmy w naszej grupie przedszkolnej aktywny „Dzień Babci i Dziadka”. Chcieliśmy zachęcić babcię i dziadków do wspólnych zabaw z wnukami. Dzieci zaprezentowały program artystyczny tj wiersze , piosenki, a także tańce ludowe i współczesne: Krakowiaka, Maryneczkę, taniec hiszpański w strojach ludowych i w stroju do tańca hiszpańskiego. Oprócz występów, upominku i poczęstunku przygotowaliśmy konkursy oraz zabawy przy muzyce. Na uroczystość przybył do nas sławny piosenkarz pan Janusz Laskowski, który śpiewał wszystkim swoje dawne przeboje. Dziadek Antosia pięknie recytował wiersze i dziękował paniom za przygotowanie dzieci na uroczystość. Przy zabawie był także słodki poczęstunek w postaci dwóch tortów i świeczek, które zdmuchiwały babcie wspólnie z dziadkami. W miłej i serdecznej atmosferze spędziliśmy niezapomniane chwile.
16 stycznia 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy pt.: „W krainie bajki”, w którym uczestniczyliśmy. Przebrani byliśmy za postacie w bajek tj. księżniczki, rycerzy, koty, myszki itp. Przy rytmach muzyki bawiliśmy się wspólnie z paniami z rana aż do pory obiadowej.
W grudniu nasza grupa wybrała się do teatru na spektakl pt.: „Ach jaka cudowna jest Panama”. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy przedstawienie i występy aktorów.
W środę z samego rana nasze dzieci bawiły się na imprezie Mikołajkowej. Podczas zabawy dzieci brały udział w konkursach, tańczyły przy wesołej muzyce, śpiewały piosenki o Mikołaju i oglądały sztuczki magiczne. Na zakończenie imprezy otrzymały za swoje grzeczne zachowanie prezenty do sali.
24.11.2017 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu przynieśliśmy nasze ulubione misie. Pani opowiedziała historię powstania misia. W rytmie muzyki tańczyliśmy z naszymi przytulankami. Na zakończenie w zespołach malowaliśmy pluszowego misia.
W listopadzie odbyły się „Andrzejki”, na których bawiliśmy się we wróżby ( leliśmy wosk przez dziurkę od klucza, ciągnęliśmy losy, ustawialiśmy buty). Tańczyliśmy przy wesołej muzyce. To był wyjątkowy i ciekawy dzień.
Dnia 11 listopada 2017 obchodziliśmy Święto Niepodległości Polski. Na uroczystość został zaproszony przedstawiciel Związków Piłsudczyków. Wspólnie z paniami śpiewaliśmy żołnierskie piosenki i recytowaliśmy patriotyczne wiersze. Był to bardzo ważny dzień dla dzieci upamiętniający Święto Niepodległości.
W przeddzień imienin Andrzeja zorganizowaliśmy w naszej grupie andrzejkowe wróżby na które zaprosiliśmy naszych najmłodszych przedszkolaków z grupy „Krasnoludki”, aby i one mogły zobaczyć o co z tymi wróżbami chodzi? Dzieci dowiedziały się z wróżb, jakie zawody w przyszłości na nie czekają oraz z przestróg, na co mają uważać. Najbardziej ucieszyła dzieci wróżba z lanego wosku a dzięki otrzymanym „figurkom” woskowym mogły pobudzić swoją wyobraźnię.
23 listopada w naszym przedszkolu odbyły się obrady Sejmu Dziecięcego. Tego dnia dzieci z najstarszych grup objęły funkcję posłów i posłanek, Marszałka i Wicemarszałków Sejmu. A to wszystko po to, ażeby powstała „Uchwała o zachowaniu się dzieci w przedszkolu”. Dzięki niej cała społeczność przedszkolna będzie wiedziała, jakie zachowania w przedszkolu są słuszne a jakie nie. Ustawa ta podpisana własnoręcznie przez Marszałka Sejmu Kingę Truchel będzie umieszczona w holu przedszkola i obowiązuje przez cały rok.
Tego dnia w naszej grupie było kolorowo ale przede wszystkim zdrowo ponieważ robiliśmy kanapki z dodatkiem różnych warzyw. Smakowały wyśmienicie tym bardziej, że zrobiliśmy je samodzielnie! Zobaczcie tylko jakie są uśmiechnięte!
Dnia 19.10.2017r. o godzinie 13.15 do naszego przedszkola przybyła pani z Fundacji „Pomóż im” z Hospicjum. Oglądaliśmy film rysunkowy i pani nam wytłumaczyła w jaki sposób pomagać ludziom chorym.
W naszej grupie większa część dzieci uczęszcza na koło plastyczne, na którym można poznać wiele ciekawych technik. A oto nasz prace,lubimy malować, rysować, a także wykonywać prace przestrzenne.
Dnia 10.10.217r. oglądaliśmy w przedszkolu teatrzyk pt. „ Zapasy wiewiórki Basi”. Bardzo podobała nam się piękna inscenizacja utworu oraz gra aktorów z Teatru Lalek. W miłej atmosferze spędziliśmy ten dzień.
14 października 2017 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu uroczyście powitaliśmy grono pedagogiczne tańcem i piosenką. Na zakończenie złożyliśmy paniom najserdeczniejsze życzenia oraz laurkę z kwiatkiem.
Nasza grupa zawsze pamięta o naszym patronie, Marszałku Józefie Piłsudskim ,uczymy się wierszy i piosenek patriotycznych , wiemy kim był Marszałek Józef Piłsudski.
Dnia 03.10.2017r. odbyło się spotkanie z policjantkami Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej. Uczyliśmy się zasad zachowania się na jezdni oraz czynnie uczestniczyliśmy w zajęciach przygotowanych przez panie.
Dziś w naszej grupie Ala została królową grupy IV - ukończyła pięć lat. Życzymy jej dużo uśmiechów na twarzy, radości, zdrowia, a także samych słonecznych dni.
Na zajęciu po południu lubimy układać z figur geometrycznych różne kompozycje, obrazki, łączyć w całość, poprzez sprawność manualną wyrabiamy wyobraźnie przestrzenną.
Serdecznie witamy w naszym przedszkolu, w roku szkolnym 2017/18.Wakacje już minęły,wszyscy wypoczęliśmy i wróciliśmy do naszego przedszkola. Zaczęły się zajęcia i zabawy w naszej grupie.Lubimy chodzić do przedszkola, uczyć się liczyć i poznawać litery .Nasza grupa to Kubusie Puchatki 5-6 latki,w niej są łasuchy co lubią jeść i niejadki. Wspólnie z panią ułożyliśmy Kodeks Grupy, jak powinniśmy zachować się w przedszkolu. Każdy z nas podpisał się swoim imieniem.
>> więcej ...
Oprócz wyjścia do Krainy Smyka z okazji Dnia Dziecka ozdobiliśmy sami sobie prezenty-zawieszki na drzwi, byliśmy na „ Śnieżce” w Teatrze Dramatycznym oraz uczestniczyliśmy w zawodach i zabawach na placu przedszkolnym.
W ubiegłym tygodniu do naszego przedszkola przyjechali artyści cyrkowi. Były magiczne sztuczki, zwierzątka, żonglerka . Bawiliśmy się wyśmienicie. Mogliśmy nawet dotknąć królika i pogłaskać pieska, na legwana niestety tylko popatrzyliśmy...
Nasze widowisko przygotowywane na jubileusz przedszkola wymaga oprawy wizualnej, rekwizytów. Z pomocą mamy Klary kilka dziewczynek z naszej i V grupy wykonało sylwety do piosenki „ Na wyspach Bergamutach” .W Galerii im. Slendzińskich powstały bajkowe postacie , które będą ilustracją do treści utworu J. Brzechwy.
Dzieci od rana składały Michasi życzenia, na rytmice chóralnie zaśpiewały „ Sto lat”. Po obiedzie odbyła się główna uroczystość urodzinowa, po której dzieci zrobiły Michasi laurki. Jak zwykle było bardzo miło.
Cały tydzień upłynął nam na kontakcie ze sztuką : w poniedziałek obejrzeliśmy „ Pinokia”, we wtorek uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych w galerii im. Slendzińskich, w środę wzięliśmy udział w przeglądzie chórów przedszkolnych „ Rozśpiewany Białystok”. W piątek natomiast wybraliśmy się do Opery i Filharmonii Podlaskiej. Obejrzeliśmy jej wnętrza oraz zapoznaliśmy się z jej przeznaczeniem . Obejrzeliśmy też wystawę przyrodniczą w foyer.
Był taki dzień, kiedy z okazji swoich urodzin, w naszej sali królował Bartek!
12.03.2017 r.
>> więcej ...
28.02.2017 r.
>> więcej ...
Dni w przedszkolu płyną nam pracowicie( wiadomo- grupa wiekowa 5,6-latków zobowiązuje), ale też wesoło. Często bawimy się wykorzystując różne akcesoria . A oto kilka zdjęć z naszych zabaw z wykorzystaniem piórek, balonów , nici... Z zainteresowaniem oglądaliśmy także ostatni teatrzyk. W tym tygodniu czeka nas następny, a także audycja muzyczna. Nic dziwnego w tym tygodniu będziemy mówić o sztuce.
Kinga skończyła 6 lat. Wszystkiego najlepszego królewno!
Klara i Weronika uczestniczyły w konkursie plastycznym zorganizowanym przez PS nr 76.
>> więcej ...
Dla kogo ta laurka, w słońcu, zieleni, chmurkach?
Dla kogo każda wnuczka,dla kogo każdy wnuczek,
Maluje dzisiaj kwiaty,przynosi upominek?
Dla kogo jest ten wierszyk i życzenia od dzieci?
Już wiecie? Oczywiście
Dla wszystkich babć i dziadków na świecie!
>> więcej ...
Z niecierpliwością czekaliśmy na naszą „przedszkolną choinkę”. Ważnym powodem tego oczekiwania była możliwość przebrania się w ulubione postacie z bajek, a szczególnie z jednej- „ Krainy Lodu”. Najwięcej zwolenniczek miała postać Elsy-wiadomo lubimy pozytywnych bohaterów, ale wszyscy wyglądali pięknie. A jak się bawiła nasza grupa ?
Bardzo lubimy uroczystości grupowe, a szczególnie urodziny. Dziś mieliśmy podwójny powód do radości, bo swoje święto miała Julia i Hubert. Razem skończyli 6 lat !
W piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Misia .Każdy z nas takiego posiada. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek.Wiele razy jest kolegą do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.
>> więcej ...
Tym razem jubilatką była Natalka . Dzieci zaśpiewały jej gromie „ Sto lat”, porozpieszczały, wręczyły laurki. A Natalka poczęstowała wszystkich pysznymi ciasteczkami.
Wiktor skończył 6 lat. To już ostatnie jego urodziny obchodzone w przedszkolu. W przyszłym roku Wiktor będzie już w szkole. Koleżanki i koledzy wykonali i wręczyli mu pamiątkowe laurki.
Wczoraj odwiedziła nas pani Edyta Wilczyńska - mama Zuzi. Było to szczególne spotkanie, ponieważ okazało się,że pani Edyta jest policjantką i ekspertem od ruchu drogowego. Przyszła do nas w mundurze, co było dla nas szczególną atrakcją. Wszystkie dzieci uważnie słuchały, jak należy zachowywać się na drodze , ale też pięknie odpowiadały na pytania , które zadawała pani aspirant. W prezencie otrzymały odblaski , które na pewno przydadzą się szczególnie podczas jesiennych i zimowych spacerów i podróży .
18 października pojechaliśmy autobusem na Stadion Miejski. Mogliśmy zobaczyć pomieszczenia niedostępne dla zwykłego kibica „Jagielloni”. Byliśmy w tzw. „strefie mieszanej” gdzie spotykają się zawodnicy „Jagielloni” i goście. Zwiedziliśmy szatnię, z której korzystają przyjezdne drużyny. Na boisko wyszliśmy tak jak prawdziwi piłkarze -jeden za drugim a potem mogliśmy dotknąć piłkarskiej murawy i posiedzieć na miejscach dla zawodników. Zwiedziliśmy też inne pomieszczenia Stadionu, ale najfajniej było na trybunach , bo z góry patrzyliśmy na cały stadion.
Nie tylko Szymon cieszył się ze świętowania swoich urodzin. Wszystkie dzieci z grupy lubią takie dni, gdy ktoś częstuje smakołykami.
Jak co roku rozpoczęliśmy cykl zajęć w zaprzyjaźnionej galerii. Tym razem poznaliśmy wnętrza muzealne związane z artystyczną rodzina Sleńdzińskich,dowiedzieliśmy się, co to jest rzeźba, pejzaż,eksponat, przypomnieliśmy , jakimi rodzajami farb i kredek możemy tworzyć obrazy.
14-ego października swoje święto mieli nie tylko nauczyciele, ale i nasza koleżanka Paulinka. Obchodziła ona piąte urodziny. Jak zwykle u nas w przedszkolu obchodzone były bardzo uroczyście.
Któż z rodziców nie zastanawiał się, kim będzie w przyszłości jego dziecko. W przedszkolu dzieje się wiele różnych rzeczy, odbywa się wiele zajęć o różnym charakterze. Zdarza się, ze już w tym wieku dziecko zaraża się jakąś pasją, która potem owocuje wyborem zawodu. Moze być tak też i tym razem. Nasze przedszkolaki uczestniczą w serii warsztatów, które w sposób zabawowy rzybliżają nam zawód architekta. Na pierwszych z nich poznawaliśmy budowle Białegostoku ilepiliśmy z plasteliny nasz ratusz
W tej akcji nasze przedszkole uczestniczy od kilku lat. Stałym elementem jest codzienne czytanie różnych utworów literatury dla dzieci przez nauczycielki. Zapraszamy też do grupowego czytania rodziców lub innych gości. Tym razem w środę czytał nam aktor Teatru Dramatycznego, który jest zarazem tatą naszego kolegi z Rybek Nemo. Pan Piotr , jak to prawdziwy aktor wspaniale wcielił się w role wszystkich zwierzątek występujących w bajce. Dodatkowo podzielił się z nami opowieścią o nowej roli , którą aktualnie grał w teatrze. Zaprezentował także kostium, w którym występował oraz rekwizyty wykorzystane w sztuce.
Kubusie Puchatki wiedzą , co jest dobre dla zdrowia Lubimy ćwiczyć i przebywać na podwórku. Na razie ze względu na renowacje placu- chodzimy na spacery, na plac zabaw Szkoły Podstawowej nr 4 lub tak , jak dzisiaj pobawiliśmy się na części placu zabaw maluchów.
We wrześniu odwiedził nas pan Kazimierz - muzyk, który grał i śpiewał w słynnym niegdyś białostockim zespole „Żółtodzioby”). My poprosiliśmy o spotkanie,ponieważ okazało się też, że pan Królikowski skomponował wiele piosenek dla dzieci. Wysłuchaliśmy w jego wykonaniu kilku piosenek do słów Jana Brzechwy i nauczyliśmy się fragmentów słynnej „ Samochwały”. Kompozycja bardzo nam się spodobała. Pan Kazimierz obiecał ,że będzie nas odwiedzał regularnie- z czego się niezmiernie ucieszyliśmy.
20-ego września wesoło bawiliśmy się na placu przedszkolnym . Wykorzystaliśmy do tego różne kartony i pudełka. Tworzyliśmy tory przeszkód , barykady , zamki. Zabawa bardzo nam się podobała, więc przenieśliśmy ją do sali, gdzie do dzisiaj pudła służą nam jako materiały konstrukcyjne. Ostatnio powstały z nich samochody.
W tym tygodniu nasz kolega Tomek skończył 5 lat. Z tej okazji każde dziecko obdarowało go laurką. Dziękujemy Tomkowi za zdrowy poczęstunek.
Dzisiaj robiliśmy owocowe szaszłyki. Nic tak nie smakuje jak własnoręcznie przygotowana zdrowa przekąska.
W poniedziałek 19 września uczestniczyliśmy w imprezie miejskiej z okazji Dnia Przedszkolaka. Na Rynku Kościuszki spotkaliśmy się z panem Prezydentem Tadeuszem Truskolaskim oraz dziećmi z innych przedszkoli. Oglądaliśmy występy innych dzieci, bawiliśmy się przy muzyce oraz zwiedziliśmy wystawę "Ja, moja rodzina w moim mieście".
>> więcej ...
W piątek 16 września wyposażeni w ochronne rękawice i worki na odpady porządkowaliśmy tern w najbliższej okolicy przedszkola. Cieszymy się, że z roku na rok zbieramy coraz mniej śmieci. Miło nam było, gdy napotkane osoby chwaliły nas za podjętą pracę.
W konkursie zorganizowanym przez P.S. nr 43 pt. „Świat Dziecka” mogło wziąć udział z każdego przedszkola dwoje dzieci. Tym razem nasze przedszkole i naszą grupę reprezentowała Milenka Więsław i Bartek Krzewski. Dzieci zaprezentowały się bardzo dobrze- Milenka w grupie 5-latków otrzymała ngrodę , a Bartek wyróżnienie. ![]()
Wiele radości sprawiło nam te bębnienie.
Pani E. Żebrowska- aktorka B.T.L. odwiedziła nas w przedszkolu, by nam poczytać. Przedstawiła nam wesołe wierszyki związane z teatrem, które napisała znana autorka białostocka Marta Guśniowska. Dowiedzieliśmy się m. in. co to jest antrakt, kurtyna, foyer, proscenium. Prawda , że brzmi poważnie ?
18-ego maja nasza grupa uczestniczyła w projekcie czytelniczym „Niemiecka literatura - czytamy to co dobre!". Ma on na celu popularyzację niemieckojęzycznej literatury dziecięcej i młodzieżowej. Projekt realizowany jest przez nauczycieli bibliotekarzy Biblioteki Pedagogicznej Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku we współpracy z Goethe Institut w Warszawie.
>> więcej ...
17.05.2016 r. dzieci z naszej grupy uczestniczyły w spektaklu „ Straszna piątka”. Była to sztuka ucząca wzajemnej tolerancji, dostrzegania pozytywnych cech każdego z nas. Występujące tam zwierzęta : sęp, żaba, szczur, nietoperz, pająk , robak, hiena na co dzień nie cieszą się dobrą opinią- szczególnie wśród dzieci. Treści zawarte w przedstawienie ukazywały, jakie znaczenie w życiu odgrywają stereotypy i dlaczego nie należy im się poddawać.
Dzieci z naszej grupy uczestniczą w różnych zajęciach poza przedszkolem, w przedstawieniach teatralnych, róznych przedsięwzięciach, a także w konkursach .
>> więcej ...
A to parę ostatnich ujęć z naszych codziennych zabaw i zajęć.
„Jak widać na załączonym obrazku” dzieci poznały sposoby tworzenia kolorów pochodnych, odnajdywały barwy ciepłe i zimne na obrazach w galerii. Na koniec stworzyły swój obraz ,wykorzystując wskazówki pani prowadzącej zajęcia.
Wizyta p. Katarzyny- długo oczekiwanego gościa, wywołała uśmiech i ogromną radość na twarzach naszych przedszkolaków.
W marcu gościem w naszej grupie była p. Katarzyna Janowicz- Timofiejew autorka książek dla dzieci m.in.: „Azorek”, „Albertynka”, „Kotek w autobusie”. Przeprowadziła cykl warsztatów „Wędrówki Niebieskiej Mrówki”. W ciekawy sposób prowadziła zajęcia językowo-literackie, których celem było ćwiczenie aparatu mowy, rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownika dziecka, zachęcenie do czytania i obcowania z książką. Na zakończenie każde dziecko otrzymało książeczkę z dedykacją autorki.
W miesiącu lutym realizowany był program "Mamo, tato wolę wodę". Poprzez ciekawe zajęcia: eksperymenty, doświadczenia, zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe, ćwiczenia oddechowe, zabawy dydaktyczne, zabawy twórcze dzieci dowiedziały się o znaczeniu wody w życiu człowieka oraz dla środowiska !
We czwartek odbyło się kolejne spotkanie w Galerii im. Śleńdzińskich. Tym razem pani Milena przedstawiła naszym Puchatkom sylwetkę SOWY i szczegółowo zapoznała z jej wyglądem. Kreatywność i pomysłowość naszych przedszkolaków nie zna granic, dzięki czemu powstały przepiękne portrety sowy.
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Dlatego w dniu 21 stycznia w grupie Puchatków odbyła się ta wspaniała impreza. W swojej ślicznie udekorowanej sali, dzieci wraz z Paniami przygotowały piękny program artystyczny. Dziadkowie i Babcie nie kryli wzruszenia.
10.12.2015 roku troje dzieci z naszej grupy wzięło udział w konkursie recytatorskim Mikołajkowej Gali Przedszkolaka. Były to Wiktoria Twarowska, Weronika Zagórska i Ignacy Nikiciuk. Konkurencja była bardzo duża, bo wystapiło aż 47 osób. Cieszymy się, że wśród ośmiu nagrodzonych znalazł się też Ignaś.
Dzieci z naszej grupy wzięły udział w konkursie teatralnym, w którym uczestniczyło 11 zespołów przedszkolnych. Wystąpiliśmy z przedstawieniem pt. „Leń”. Nasza grupa „ Pajacyk” otrzymała jedną z dwóch głównych nagród. Oto zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród,która odbyła się w sobotę 28.11.2015 r. w Białostockim Teatrze Lalek.
W konkursie wzięły udział Paulinka Magnuszewska, Milenka Więsław z naszej grupy i Nikola Falkowska z grupy V.

