Zabawy w teatr
W naszym przedszkolu działa grupa teatralna „ Pajacyk” ,która regularnie pracuje nad zainteresowaniem teatrem, odkrywaniem w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień dzieci. Rodzice mogli oglądać próbkę tej działalności podczas przedstawienia jasełkowego. W codziennej zabawie dzieci samodzielnie podejmują też takie działania. Zabawy w teatr stwarzają okazję do doskonalenia wyrazistej mowy, rozwijania pamięci, wyrabiania odwagi i śmiałości, uczą umiejętności współdziałania oraz wyrażania werbalny i pozawerbalny różnych stanów uczuciowych, skłaniają dziecko do samodzielnej twórczości i działania.












