Szybko minął nam ten przedszkolny rok… Zaczyna się najpiękniejsza pora – wakacje… To czas letnich kąpieli, słońca, długich spacerów i ciekawych przygód. Życzymy Wam, by wakacje były bezpieczne, pełne wrażeń, nowych kolegów, miejsc i zabaw.
„Który obrazek zniknął?” – zabawa dydaktyczna. Rodzic rozkłada obrazki związane z wakacjami (statek, rower wodny, koło ratunkowe, zamek z piasku, foremki, słońce, itp.). Dzieci oglądają obrazki i zapamiętują co się na nich znajduje. Rodzic chowa jeden obrazek, a dzieci mówią czego brakuje.
"Szczęśliwe jest dziecko, które odnajduje na każdym etapie wychowawcę zdolnego do udzielenia mu pomocy w stopniowym zdobywaniu sił i zapału koniecznych do wypełnienia jego ludzkiego przeznaczenia." - M. Debesse